3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

ROZHOVOR: O novém ministru zdravotnictví

O dosavadních opatřeních vlády jsem si nemyslel nic dobrého a říkal jsem to vždy nahlas. Teď, kdy jsme čekali pozitivní změnu, kdy jsme předpokládali, že vláda ví, že už je akutní fáze epidemie covidu víceméně za námi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vychodil 15.4.2021 19:47

pan Moravec, na rozdíl od mnoha jiných, zde diskutujících, se dokáže ochránit sám...křivdíte mu...

není pan Moravec váš manžel ? (to je vtip...)

Z. Jiroušek 15.4.2021 12:44

Ani od největších protivníků Lukašenka jsem neslyšel o lednicích, plných mrtvol, v Bělorusku. A to tak neměli žádný lokdauny, hospody a krámy byly a jsou otevřené

P. Vychodil 15.4.2021 19:53

takže, prezentujte svoje data, vyvraťte názor oponenta...v opačném případě tady se pouze vykecáváte jako v hospůdce 5. cenové skupiny...

M. Varadinková 15.4.2021 9:00

Trikolóře starý Klaus zasadil smrtící ránu tím, že svými blbými neuváženými "tatínkovskými" kecy naštval a vyštval mladého. Je to škoda, protože nějakou takovou stranu nutně potřebujeme. Držím ji palce, ať se z toho vzpamatuje, ale volit ji budu jen tehdy, pokud bude jisté, že můj hlas nepropadne. Starý Klaus už dnes jenom škodí. Bohužel.

J. Nevrkla 15.4.2021 9:01

Jakými novými kecy mladého vyštval?

M. Varadinková 15.4.2021 11:07

Kecy jako když hovoří o dětech na písku, co si šlapou po bábovičkách. Tatínkovsky se do toho vloží a ukáže jim, jak si mají hezky spolu hrát. Pro juniora, který žil celý život ve stínu superdominantního otce a který určitě touží něco dokázat sám za sebe a po svém, to muselo být dost ponižující a nasírací. Klaus to řekl v rozhovoru pro (webovou?) TV, už nevím, která to byla. A druhý den na to mladý složil funkci.

J. Nevrkla 15.4.2021 11:21

Klaus starší má bezpochyby větší politicky talent než syn, mnoho dokázal, mnohokrát vyhrál volby, získal spousty příznivců. Ač má syn velmi rozumné názory, toto se mu nepodařilo, nepřitáhl k sobě ani jiné poslance ODS, nezačal spolupracovat s SPD. Když už se rozumně spojil se Svobodnými a Soukromníky, tak složil funkci. Jsem členem Trikolory, ale toto jsem nepochopil.

J. Moravec 15.4.2021 11:52

Klaus starší stojí dnes před zcela jinou řekou. Možná by chtěl vstoupit, zkouší to - rekognoskace terénu - , možná jako staronový prezident. Nic víc se mu už nepodaří. On sám už dávno není ten, jak jsme ho znali my dříve narození. Všichni se s časem měníme.

J. Nevrkla 15.4.2021 11:58

Mně připadá pořád stejný. Nemyslím si, že má nějaké osobní ambice, všechno už dokázal. Trápí ho, stejně jako mnoho jiných, současný stav a chtěl by to napravit. A nikdo lepší tu myslím stále není.

M. Varadinková 15.4.2021 12:27

O to větší je to škoda, že si kazí reputaci blbnutím kolem covidu jako nevyzrálý puberťák. Konzervativní politik v jeho věku se má chovat důstojně a ne si hrát na hrdinu bez roušky a vyzývat k občanské neposlušnosti.

Pokud chcete s Trikolórou dosáhnout na pět procent, tak téma covid už raději přestaňte používat, když už nejste schopni to pojmout rozumně a zodpovědně. A přestaňte se vymezovat proti Babišovi a Okamurovi, jsou to vaši potenciální spojenci (a potenciální koaliční partneři). Protivníkem, proti kterému se máte vymezovat, jsou hlavně Piráti a celá "bruselská pětka".

J. Nevrkla 15.4.2021 13:28

Ja nejsem pro vymezování se proti ANO a SPD, jsou to potencionálně nejbližší koaliční partneři.

U mě si rozhodně reputaci odporem k rouškam nekazí. Mnohé studie i statistika ze světa prokazují, že působí více škody než užitku. Kdy už se skončí se škodlivou demagogií, že jsou užitečné?

M. Varadinková 15.4.2021 15:40

Studie a statistiky, že rouška působí více škody než užitku? To jsou jenom dezinformátorské kecy. Podstatná je fyzikální realita.

To je jako byste napsal, že při sexu s (možná) HIV pozitivní osobou působí kondom víc škody než užitku.

Je to totiž analogická zábrana průniku viru: u HIV je to kondom, u koronaviru respirátor.

Kvůli kondomům taky tak vyšilujete? Bude Klaus furiantsky tvrdit, že i v době epidemie AIDS bude ochoten mít nechráněný sex s kdejakou lehkou ženou? Bude se vysmívat těm, kdo ten kondom použijí?

J. Nevrkla 15.4.2021 16:25

Vůbec tomu nerozumíte. Vir se šíří především v aerosolech, jejichž velikost je menší než otvory v respirátorem. Ty studie nejsou vymyšlené, byla porovnávána onemocnění tisíců lidí používajících a nepoužívajících roušky, výsledky se prakticky nelišily. Ale pokud respirátoru tolik věříte, pak ho noste a vůbec se nestarejte o jiné bez nich, jste přece chráněna. Snad taky neřešíte kondomy u lidí, s nimiž nemáte sex.

M. Varadinková 15.4.2021 17:23

To je pitomost. Takové studie "tisíců lidí". Jak se ty tisíce lidí chovaly, jak kvalitní roušky/respirátory ti lidé měli (všichni stejné?), jak je měli dlouho nasazené, z jakého materiálu, v jakém prostředí se pohybovali, jaký byl jejich zdravotní stav? To všechno ty studie podchytily? Nenechte se vysmát. To jsou studie, kde dezinformátor má předem daný výsledek a k němu si pak už jenom vyrobí "studii".

J. Nevrkla 15.4.2021 17:29

Demagogii používáte vy, ty studie univerzit byly korektní. Ale už i jednoduchý člověk by mohl pochopit, že když stát, kde jsou roušky a respirátory používány nejdéle na světě, má nejvíce zemřelých, tak že to asi nefunguje. To jsou prostá fakta, žádné řeči.

M. Varadinková 15.4.2021 18:09

Není pravda, že u nás jsou roušky používány nejdéle. Podzimní vlna u nás byla způsobena právě tím, že se roušky nenasadily včas. V některých zemích totiž měli roušky i v létě. Viz třeba Španělsko loni v červenci:

https://www.lidovky.cz/cestovani/aktuality/spanelsko-po-karantene-situace-se-zhorsuje-rousky-jsou-povinne-i-na-plazich.A200722_105407_aktuality_ape

Studie, kde vyjde nemocnost s rouškou stejně jako bez roušky, je evidentně cinknutá. I když rouška (na rozdíl od kvalitního respirátoru) nezachytí 100% viru, tak už to, že sníží infekční dávku třeba na polovinu, může znamenat, že průběh bude lehký (nebo dokonce bezpříznakový), oproti tomu kdy by člověk dostal celou dávku. Popírat, že i obyčejná hadrová rouška je schopna alespoň část viru zachytit, je popíráním fyzikální reality.

Zato, že u nás je hodně mrtvých, nemohou roušky, ale nezodpovědní lidé jako Klaus nebo Vy.

J. Nevrkla 15.4.2021 18:22

Ze současného stavu vinit nenošení roušek v létě, kdy u nás bylo minimum nemocných, to už je opravdová drzost. Zvláště pokud se obecně ví, že inkubační doba je do týdne. Kdybyste alespoň někdy viděla statistiky od nas i ze světa, tak byste věděla, že nakažení probíhá ve vlnách, postupně v různých místech či okresech, zcela nezávisle na tom, že restrikce jsou stále stejné, nebo že se nasadily roušky či respirátory. Na Slovensku stále testují, přísná omezení, v tomto roce pokles že 60 tisíc na 7tisic nemocnych, pak prudký obrat a růst, dnes asi 100tidic nemocnych při stále stejných restrikcích. Klause ani mě z toho nevinte.

M. Varadinková 15.4.2021 23:48

A jak jste přišel na to, že že současného stavu viním nenošení roušek na podzim? Já jsem pouze reagovala na Vaši lež, že u nás se nosí roušky nejdéle.

Tvrdit, že opatření nemají žádný vliv, to chce opravdu velkou dávku ignorance dat.

J. Nevrkla 16.4.2021 0:26

Státy, kde nosí roušky daleko méně než my, mají daleko méně zemřelých s covidem, co vám z toho vyplývá?

J. Vlček 15.4.2021 14:47

Paní Varadinková, opět s vámi mohu jen souhlasit. R^R^R^

J. Kanioková 15.4.2021 17:19

Já taky

J. Kadeřábek 15.4.2021 16:44

Jako prezident by nám alespoň ve světě nedělal ostudu a také se nikdy nechoval jako současný hulvát.

D. Novák 15.4.2021 13:59

"..nepřitáhl k sobě ani jiné poslance ODS.." Ti poslanci mají výhledově (po volbách do PS) šanci na další 4 roky u poslaneckého korýtka a to jim Trikolóra se svými preferencemi určitě s takovou dávkou jistoty nezaručuje.

J. Nevrkla 15.4.2021 14:03

Tak to zřejmě bude. Žádný poslanec ODS ode mne nikdy hlas nedostane. O to více je obdivuhodný Klausův úspěch po sarajevském atentátu.

P. Manda 15.4.2021 19:44

Už toho nechte vy, bývalá supefanynko, jste naprosto trapná.

J. Joudová 15.4.2021 15:34

A když tu jistotu, že Váš hlas pro Trikolóru nepropadne, mít nebudete, tak budete volit koho?

M. Varadinková 15.4.2021 15:47

Minule jsme volila Okamuru, ale teď zvažuju Babiše. Protože je potřeba zabránit vítězství Pirátů a zabránit tomu, aby "Bruselská pětka" měla ve sněmovně většinu.

Volit dnes Piráty je jako volit v roce 1947 komunisty!

P. Brich 15.4.2021 15:57

V dobách, kdy byl svět ještě normální, se piráti pohupovali na ráhnech.

P. Vychodil 15.4.2021 19:49

babo, držte se tématu...jinak jsten za idiota...

P. Brich 15.4.2021 16:00

Pane Nevrklo, Vy v tom šíření děsu a hrůzy neslyšíte šum svistu za současného zlatého deště?