20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Jsme země dvojího metru

Poslední, o co tu jde, je ten pomník. To je jen záminka a způsob, kterým k sobě ten řeporyjský gauner poutá pozornost. Ovšem škoda, kterou tentokrát způsobil, je prakticky nevratná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 8.12.2019 20:56

..tož na závěr dne se pokusím rozvířit stojaté vody víkendové debaty.

Zatím se nikdo ani okrajově nezmínil o další možnosti a to, že v případě Rusů, bojujících na straně Tisícileté říše mohlo také jít o pouhou snahu o přežití, o výměnu jistoty smrti hladem a utýráním v zajateckém lágru bez respektování konvencí o zacházení s válečným zajatci, za prodloužení života, byť s rizikem smrti v boji. Jedním z cílů vojenského výcviku je také vtisknutí myšlenky, že moje kulka ještě nebyla ulita, můj čas ještě běží. Bez tohoto pocitu by málokterý člověk vystrčil hlavu ze zákopu a vyrazil proti palbě protivníka.

Co vy na to? ;-)

M. Němec 8.12.2019 19:34

Od tý doby, co z ODS vystoupil gauner Štěpánek, jí stoupaj preference.

;-D;-D;-DVVV

P. Grigar 8.12.2019 21:02

.. pane Němče, chápu, že bojujete za svou pravdu s vypětím všech svých duchovních sil. Zkusil jste se někdy zamyslet nad možností, že váš silně infantilní způsob boje může způsobit vaší věci více škody než užitku? Medvědí služba se tomu říká... ;-)

M. Moravcová 8.12.2019 18:01

Naprosto přesné, ve všem.

V. Klepetko 8.12.2019 9:15

Hlavní problém není v tom, že ti vlasovci "bojovali předtím po boku wermachtu"... Jde o to, že ta první Buňečenkova divize byla do ROA znáborována ke konci nikoliv že zajateckých táborů nebo řádného vojska , ale ve značné míře z příslušníků jednotek SS!

https://dvojka.rozhlas.cz/ctyri-nejvetsi-myty-o-vlasovcich-v-praze-7463701

Každý čtvrtý z Buňačenkových vlasovců zabíjel v divizi SS pod velením Bronislava Kaminského. Zavražděny tisíce civilistů, polskych žen a děti při potlačení Varšavského povstání! To byl nepromlčitelný válečný zločin, a těchto zločinců měl Buňačenko ve své divizi celých 5.000! Himmler dokonce nechal Kaminského za ten masakr ve Varšavě popravit, bylo to "přes čáru" i podle měřítek SS... Další vlasovci od Buňačenka zase dříve sloužili v jiné divizi SS, která operoval proti hnutí odporu ve Francii... A to je ten problém. Pomník padlým vojákům wermachtu, kteří se obrátili proti svým a pomohli Praze, s tím bych problém neměl.

Pomník padlým bývalým SSákům ale v Praze rozhodně nechci, i když nakonec bojovali na naší straně!

J. Jurax 8.12.2019 13:09

Technická - Kaminsky byl oficiálně popraven za to, že majetek z rabování si on a jeho lidé přisvojovali místo aby jej řádně odevzdali ku prospěchu říše. Tedy vlastně za rozkrádání majetku v (nacionálně) socialistickém vlastnictví.

V. Klepetko 8.12.2019 18:51

Díky za upřesnění. Připadalo mi neuvěřitelné, že by Himmlera mohlo rozhodit nějaké nehumanní zacházení s civilisty... Každopádně bylo řádění těch jeho lidí, budoucích vlasovců, hodně za hranou, běžní vojáci wermachtu se takto swinsky nechovali...

Sám Buňačenko bojoval jak lev proti vojákům gen. Bradlyho hned v prvních dnech po vylodění Spojenců v Normandii (konkrétně pláž Omaha) a dostal za to Železný kříž. Nebejt těch Buňačenků, Amíci by byli u nás možná už mnohem dříve, a možná i v té Praze :-)

Š. Hašek 8.12.2019 13:36

Trefná poznámka.

Je důležité se podívat důkladně na ty všechny pomocníky Němců, Kaminsky je dle dostupných pramenů lidská zrůda první jakosti.

Vzhledem k tomu, že nabídl své služby i Německu v boji proti Stalinovi ........ možná dostane i pomník v Řeporyjích.

Rozhodně to musí být mimo území Polska. Poláci se totiž ještě úplně nepomátli. No, .... ale všude je něco.

D. Stirsky 8.12.2019 8:19

Štěpánek i Novotný - toť jedna sorta. Jeden je idiot za 18 a druhý za dvacet bez dvou. J

P. Adámek 7.12.2019 16:24

Ukázka manipulace: "Ti samí" lidé, kteří chtějí odstranit Koněvův pomník, chtějí postavit pomník Vlasovcům. Kde má pan Štěpánek doklady o tom, že to jsou "ti samí" lidé? Na Praze 7 považují lidé, kterým vadí v jednom kuse počmárávaný a barvou polévaný pomník, za vhodné jej dát pryč, v Řeporyjích chce starosta a lidé, kteří na to kývli, postavit pomník vlasovcům. To je vše. Tečka.

P. Princ 7.12.2019 17:56

Žádná manipulace, ale prostý fakt :

jsou to titíž lidé - pokrokáři ("Buďme světoví !"), kteří přejmenovali ruzyňské letiště, zaútočili na naši národní hymnu (byla málo světová) a stále to nevzdávají s blobem na Letné.

Mimochodem, pomník maršála Koněva stojí v Praze 6 - Bubenči.

T. Kohout 7.12.2019 18:46

Prosím, kde na Praze 7 mají ten pomník? Žiji tam asi 70 let a nevím o něm. A BTW ten dav, co chce odstranit Koněva se bude hodně krýt s davem provlasovcovým. Ideologicky je to podobné až stejné.

J. Kanioková 7.12.2019 15:08

" leč předtím po celou dobu války bojovali po boku německé armády." Blbost !

J. Kanioková 7.12.2019 15:17

Po celou dobu války ???

Š. Hašek 7.12.2019 15:49

Paní Kanioková, není podstatné, podle mě.

"Specielní zacházení" s památkou určitých padlých ve válce proti nacistickým Němcům mi připadá jako "politická polívčička". Vám nikoliv?

A nemám problém s žádným pomníčkem. Jen by tam neměl ten multikára vytknout před závorku slova: "Vlasovci, bojovníci se stalinským bolševismem". Podle jména se nepozná, koho německý gauner zastřelil. Novotnému jde o něco úplně jiného.

Zkráceno.

P. Pavel 7.12.2019 18:26

Jinými slovy, dostáváš hysterické záchvaty z toho, že si Novák dělá zadarmo reklamu na něčem co tedy už dávno mělo být, stejně tak, jako když dostáváš hysterické záchvaty, když se někdo dovolí kritizovat bureše za to, že si dělá reklamu populistickými nesmysly, tedy miliardami z kapes daňových poplatníků. Tomu se říká schíza.

J. Jurax 7.12.2019 18:45

Ono je to trochu složitější. Samotná ROA vznikla až roku 1944, nicméně předtím byla RONA, resp. SS-brigade Kaminsky, byly masově používány pomocné jednotky složené z Rusů - tzv. Hilfswillige, Osttruppen etc. K problematice zkuste třeba http://fremd.sweb.cz/c24.htm

K. Salajka 8.12.2019 9:42

A ještě předtím tu bylo řešení ukrajinského nacionalismu, kolektivizace, řízený hladomor a podobné zábavy báťušky Stalina . Počty obětí doporučuji čerpat z Černé knihy komunismu.

Spolek pro vzpomínku na německé padlé rozlišuje ty, kdo zemřeli ve Wehrmachtu a ty z SS ?

J. Jurax 8.12.2019 13:04

K otázce položené v druhém odstavci pravím, že nevím.

Váš první odstavec po mém soudu s diskuzi ve vlákně souvisí jen velice volně.

M. Němcová 8.12.2019 11:47

vy byste taky nejraději pekla buchty každému,kdo kdy vystoupil protio SSSR nebo proti Rusku

P. Jášek 8.12.2019 12:47

Vy jste první rusomilka, co spojuje SSSR a Rusko. Máte v tom hokej, SSSR přece ovládali židobolševici řízení Rotšíííldy. ;-)

J. Jurax 8.12.2019 13:11

Máte na mysli židobolševické plutokraty? ... :-)

P. Jášek 8.12.2019 15:31

No jistěěěěěěěěěěěěěěěě.

Rusáci za nic přece nemůžou.

M. Němcová 8.12.2019 16:03

ASI JSTE SI ZAPOMNĚL VZÍT LÉKY NEBO SNAD JE TOTO VÁŠ OBVYKLÝ STAV?

L. Machala 7.12.2019 14:03

Panu Štěpánkovi se nostalgicky stýská po době, kdy naši politiku určovali profesionálové z Kremlu.

J. Fridrich 7.12.2019 14:30

Ano, je to tak... 22. července 2016 jsem napsal na podobné téma toto - a platí to stále :

Tady to zase vypadá, naši soudruzi vstali ze svých postýlek a už smolí ty své bláboly o zlé Americe, presidentu Havlovi a obecně o Západu..

Soudruzi, vy můžete jít přímo za Filipem, Grebeníčkem, Kováčíkem, Semelovou - za bolševiky - tam je vaše místo. Je třeba, aby někdo obnovil ten třídní boj, znárodnil banky a továrny, pekárny, obchody, kozičky, kravičky - a na to se budete velmi dobře hodit. Už se vám stýská po frontách na jízdní kola, šicí stroje, náhradní díly na cokoliv, kakao, toaletní papír, vložky pro ženy atd. atd. atd........ Také jsme již za těch 25 roků dostatečně poznali svět za " Železnou oponou " - je tedy třeba zavést opět po bolševicku výjezdní doložky, devizový příslib a hlavně - posudky od domovních důvěrnic - kdo do " závadového " zahraničí může - a kdo ne.... Také TUZEXY byly moc hezká věc.

Š. Hašek 7.12.2019 16:03

No, malinko jste ujel ......

Tak třeba já jsem byl domovní důvěrník, mám legitimaci KSČ s číslem 0000007, StB tajný průkaz 00000011, stál jsem na frontu na běžky, to jo ....... .

Je blbé, že si pamatuji, že jsem mohl vydechnout pod širákem i za Husáka? Je blbé, že i za Husáka nám profesorka řekla něco o Senecovi? Je blbé, že jsem mohl založit rodinu za Husáka?

Jste schematista/jednostranňák jak Šiklová. Ta taky říká, že život nebyl v ČSSR, NDR, Polsku, Maďarsku, ........ byl jenom na Hrádečku. Nechápu Vaši drzost poučovat pamětníky Husáka! Neměl každý legitimaci strany!

Stydím se sám před sebou. Před Šabatovou a Mejstříkem .... no, to už vůbec!

J. Fridrich 8.12.2019 7:52

Dle vašeho příspěvku je zřejmé, že neumíte oddělit dvě skutečnosti - to, že jste za komunismu byl mladý a prožíval celkem normální průběh mládí - lásky, čundry, Seneca ( ten jim tak moc nevadil, ve filozofii jsme staré řecké filozofy probírali...) a pod. - ale to nemění nic na tom, že jsme žili v totalitním komunistickém režimu, v nesvobodě a nedemokracii..

Nic si z toho nedělejte, nejste sám, kdo toto si uvědomit neumí - takových je v naší zemi bohužel velmi mnoho...

P. Jášek 8.12.2019 9:07

Proto já říkám, že komunismus udělal nejvíc škody na duši národa.

A většina si ani neuvědomuje, že má vymyté mozky.

J. Fridrich 8.12.2019 9:26

Ano, je to tak - bohužel... I když za těch nyní už 30 roků svobodného toku informací jak to bylo tady, ve Východním-ruském bloku a v tom Západním-svobodném světě by se to mohli dozvědět. Nejhorší je to, že jich o to poznání hodně z nich prostě NESTOJÍ a melou si to své.. Ale mají bezbřehou svobodu, tak mohou...