16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Jsme v nové fázi destrukce Západu

V první polovině roku jsme byli plně vytíženi debatou o koronavirové pandemii, respektive o jejím zneužití na cestě k novým, doposud neznámým výšinám manipulace lidí. Manipulace v souvislosti s koronavirem je novinka, která nechává všechny dosavadní nástroje manipulace s lidmi v míře jejich plošnosti a účinnosti daleko za sebou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 10.9.2020 18:12

Bla bla bla. :-P

Z. Klouček 10.9.2020 12:00

Pan prezident má pravdu, jakkoliv to asi není pravda celá. Např. je tu fakt, že třeba proti konci r. 1989 přibylo (a to mimo Evropu) 1,75 miliardy lidí nebo vliv médií a sociálních sítí včetně s tím související manipulace s lidmi. Tzv. západní (tj. bílá a také naše) civilizace nyní dost připomíná Konstantinopol nedlouho před rokem 1453.

J. Plzák 10.9.2020 11:20

Nechápu, jak je VK sen. schopen spojit své ostatní myšlení se svou náklonností k Číně a Rusku.

S Čínou a Ruskem je třeba, ku oboustrannému prospěchu, obchodovat a nic víc.

Přátelé s těmito státy být nemůžeme. S jednotlivci ano.

A. Sedláčková 10.9.2020 11:30

Pane Plzáku, druhá věta vašeho příspěvku je akceptovatelná. Jak jste dospěl k tomu, že VK cítí náklonnost k Číně a Rusku, nevím, vím však, že tento fejk je mnoha lidmi brán jako tvrdý fakt. Panu exprezidentovi díky za moudrá slova. Taktéž se obávám že má opět pravdu.

P. Brich 10.9.2020 15:18

Pane Plzáku, státy nemají přátele. Jen společné zájmy.

V. Petr 10.9.2020 15:34

Mýlíte se, ono to tak často chodí, ale není to tak úplně pravda. Dědičné nepřátelství i tradiční spojenectví pořád platí, i když "zvraty v koalicích" v minulosti existovaly.

Islám je dědičný nepřítel Evropy, tak to bylo i bude.

P. Brich 10.9.2020 17:00

Tradiční spojenectví ještě není přátelství. Viz např. VB a Francie. V první světové a i v předchozích spojenci. Pak VB nechtěla, aby Francie ovládala kontinent, tak podporovala Německo a pak opět spolu proti Německu.

S. Donát 10.9.2020 10:24

Obávám se, že VK má (opět) pravdu. Moc si přeji, aby se tentokrát mýlil, ale mé přání bude zřejmě oslyšeno.

P. Milan 10.9.2020 10:34

Má, bohužel.

I. Schlägel 10.9.2020 9:45

Škoda, že je u Klause st. tak velký rozdíl mezi Klausem Teoretikem a Klausem Pragmatickým Praktikem. Díky tomu neměl k paní Tatcherové (kterou tak obdivuje) ani našlápnuto.

P. Milan 10.9.2020 10:39

Ano i ne ...

Pí Thatcher měla výhodu jednokolového volebního systému a jeho výsledku, jednobarevné vlády s většinou v Dolní sněmovně. Nemusela tedy dělat tolik kompromisů, jako Klaus v čele dost nesourodé koalice.

Zdali by je dělal jako premiér jednobarevné vlády ODS, nebo dělal kompromisy i tak, aby nenasral místní, latentně levicové voliče, to už je moc v oblasti "kdyby".

Mimo to, pí Thatcher toho sice musela v GB po řádění levicových vlád změnit hodně, ale zdaleka ne tolik, kolik Klaus zde.

S. Donát 10.9.2020 10:50

Přesně. Když má být někdo pragmatický praktik, musí mít také volnou ruku. A ne se hádat o každou pomlčku s půlkou sněmovny.

J. Jelínek 10.9.2020 10:56

To je veliké, ale veliké nepochopení. Dva , namátkou vybrané vrcholy pragmatismu ( a vůbec všeho) s. Hitler a s. Stalin se také nehandrkovali s nějakou sněmovnou, natož s její půlkou. Výsledky se ovšem dostavily.

S. Donát 10.9.2020 12:50

Ano, argumentace Hitlerem tu opravdu chyběla.

J. Jelínek 10.9.2020 13:19

Já jsem s tím prosím nezačal, jenom jsem dotáhl do důsledků vaši adoraci pragmatismu, chcete-li vlády "silné ruky" beze všech korektivů a pojistek.

S. Donát 10.9.2020 14:22

OK, možná jsem to napsal poněkud nepřesně. Neměl jsem na mysli diktaturu ve stylu Stalina a Hitlera. Pan Prokop to ostatně popsal už výše, na příkladu UK. Stačí vám to takto?

J. Jelínek 10.9.2020 14:39

Jasně, beru to, ale ani premiér vlády Jejího Veličenstva nemůže vládnout bez ohledu na Parlament a opozici. Mají to tam v té Anglii tak zařízené a stálo to potoky krve, než k tomu, tedy k demokracii dospěli.

S. Donát 10.9.2020 14:41

Ano, já vím. Určité pojistky musí být zachovány vždy.

J. Jelínek 10.9.2020 15:21

Díky, jsem rád, že jsme dokázali diskutovat, aniž bychom si nadávali do pitomců, to je tady na NP veliká vzácnost a i já tomu napadání protějška podléhám, k tomu se přiznám. Přeji hezký den.

S. Donát 10.9.2020 15:29

Ano, já občas taky, bohužel. Jsem rád, že se to tentokrát bez toho obešlo. Pěkný den i vám.

I. Schlägel 10.9.2020 10:53

Souhlasím, nicméně pár kompromisů si odpustit mohl. Třeba opoziční smlouvu a následné rabování veřejných rozpočtů rukou nerozdílnou díky koordinaci odkláněčů ODS i ČSSD.

J. Jelínek 10.9.2020 13:25

Kdyby si ti dva odpustili opoziční smlouvu, nebyli by to oni. Bylo to příliš lákavé - takový byznys se jen tak nenaskytne. A vida - spolustraníci a voliči (přiznám se, že i já, jako tehdejší volič ODS) jim to spolkli i s navijákem. Přece, ty nedozírné následky, že.....

P. Brich 10.9.2020 15:16

No ten, co má svou lavičku, se už chystal opět nastolit vládu kluků, co spolu mluví. Oposmlouva mu vzala vítr z plachet, tak jim na oplátku s pomocí s. Rychetského zatrhl změnu volebního systému na většinový.

Nevím, co Vás na tom tak seje.

V. Podracký 10.9.2020 9:05

Myslím si, že levicové ideologie západního typu jsou sebedestrukční už v principu. Nicméně za všechno asi nemohou. Sebedestrukce Západu nastává proto, že západní etnika vymírají a jsou nahrazována jinými, které levicové ideály nedovolí integrovat. Cizí etnika si zachovávají svoji kulturu, která je zaostalá a ta je potom nám vnucována jejich převahou. Prvořadý problém bude, co s těmito etniky? Samozřejmě, že je zapotřebí jiná ideologie. Ale jaká?

J. Jelínek 10.9.2020 9:24

Co "západ" západem stojí, vždy balancoval na okraji propasti. Chyběl jen ten poslední krůček, který úspěšně vykonaly "východní" osvícené despocie.

V. Podracký 10.9.2020 8:57

Klaus na hrad!

J. Vlček 10.9.2020 9:06

Ano. Václav Klaus by byl bezkonkurenčním kandidátem na prezidenta. R^R^R^

J. Jelínek 10.9.2020 9:20

Možná Běloruska?

J. Vlček 10.9.2020 9:35

Pane Jelínku, zdá se, že dokonale prožíváte tu vámi zmiňovanou Biafru ducha.

J. Jelínek 10.9.2020 9:52

Ale tam by se hodil, rusky umí a oproti Lukašenkovi to není až zase takové hovado. Myslím, že by většinové běloruské společnosti jeho orientace na na Rusko docela konvenovala. Na Ukrajinu bych ho ovšem neposílal.