1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

RADAR: Tamáš a jeho parta

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
guerrier 4.6.2008 12:56

Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Wau! Tak radar už dokonce zasahuje ;-D;-D;-D ! Co tam ještě máte vy komiku? Prý se kvůli radaru i vypaří letadlo ve vzduchu, no považte!

Oester 4.6.2008 13:01

Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Chapete smysl uvozovek "vazny clovece"? Pokud ne, doporucuji zopakovat si pravidla ceskeho jazyka - uvozovky neuvozuji jen primou rec, ale i... ... ... Jinak co se tyce moci radaru, viz system AWACS. A to je uz pekne stara technologie. Ve valce, v niz se pocitaji minuty jsou radary dulezitejzi nez bombardery pripadne rakety. Navic dnes je i radar aktivni zbran, ale ja uz opravdu nemam cas tady otevrit kurz radio-elektronickeho boje pro zacatecniky. Salve.

emp 4.6.2008 13:04

Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Takže když má nějaký stát sto radarů a žádnou raketu,  je to lepší, než 100 raket a žádnej radar? .)

Jak je prosimpěkně radar aktivní zbraň?

PetrH 4.6.2008 13:25

Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Aktivně detekuje nepřátelské rakety. Pasivně je detekujete, když počkáte, až vám spadnou na hlavu.:-) Ale říkat tomu zbraň bych asi nechtěl...

emp 4.6.2008 13:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

jo, ale na co mi bude aktivní detekování, když s tím nic neudělám? A ani pořádně neurčím, kam rakety spadnou?

4.6.2008 14:57

Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Bože, Bože, Vy jste takhle hloupý odjakživa, nebo Vás to potrefilo až nyní?

honzak 4.6.2008 13:06

Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

"dnes je i radar aktivni zbran" - jde o to, co si člověk pod pojmem "aktivní zbraň" představuje. To může být i např. násada od lopaty!

guerrier 4.6.2008 13:07

Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Chápete že radar jen detekuje útočníka? DETEKUJE vy troubelíne! Tudíž není útočný jak rád lže Tamáš a jiní vám podobní lháři ale obranný.

slon75 4.6.2008 13:12

Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Problém tkví v tom, že Tamáš vidí USA jako zemi, která chce zásadně útočit, takže i jakýkoliv obranný prostředek jí v dalším (samozřejmě útočném) boji poskytuje výhodu. Z toho důvodu je v Tamášově vidění světa útočnou zbraní i pancíř na amerických tancích, protože jim poskytuje výhodu při útoku proti hrdinným obráncům Afghánských hor nebo čehokoliv jiného.

emp 4.6.2008 13:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

zvláště, když je ten pancíř s příměsí ochuzeného uranu :-/

emersonskej 4.6.2008 13:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Co je tohleto za nesmysl ???8-o8-o8-o Střely s ochuzeným uranem - to snad, ale pancíř ???

emp 4.6.2008 13:47

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

jj, dává se i do pancíře, kvůli větší pevnosti . abramsy M1 to mají..

emersonskej 4.6.2008 14:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Tak jsem si to trošku prověřít - a máte pravdu. Tohle jsem vážně nevěděl...

honzak 4.6.2008 14:06

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

četl jsem to na nějakém armádním serveru. Zvonku to vyzerá, že když je zvládnutá technologie, tak se to cpe všude. Jako koučové brzdy na dětské kočárky....

guerrier 4.6.2008 12:54

Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Tuším že to řekl Churchill " Nejlepším argumentem proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem".

Defurak 4.6.2008 12:58

Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Stupidní názor - není radar jako radar.

Kolik spojeneckých konvojů bylo zničeno sonary ? Žádný, lodě zničila  torpéda poté, co je sonary ponorek objevily.

emp 4.6.2008 13:13

Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

spíš je detekovali hydrofonem než sonarem, sonary byly až o něco později a více je využívaly torpedoborce proti ponorkám než naopak :) ale to je detail ;-)

cb 4.6.2008 13:14

Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

a. sonar neni radar

b. ponorky nemely sonary, nebyly by jim k nicemu.  Naopak je mely doprovodne lode spojeneckych konvoju, pomoci kterych hledaly a nicily utocici ponorky. Doporucuji nastudovat historii.

emp 4.6.2008 13:16

Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

úplně nesouhlasím--- cca od přelomu 1941/1942 je měly i ponorky.... jinak souhlas .)

emp 4.6.2008 13:23

Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

a u toho a) je to taky k diskusi,  sonar - Sound Navigational Radar ;-)

cb 4.6.2008 13:29

Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Radar - Radio Detecting And Ranging

Sonar - SOund Navigation And Ranging

emp 4.6.2008 13:33

Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

používá se to různě . Každopádně princip je u sonaru a radaru stejný, jen u sonaru je to založeno na vysílání , vedení zvuku v kapalinách a  odrazu a u radaru vysílání odrazu radiových vln...

cb 4.6.2008 13:37

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

Proto to je RA  a SO. Tudiz sonar neni druh radaru.

emp 4.6.2008 13:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mne, kolik cílů bylo v nějakém konfliktu zasaženo radarem?

jj, to je pravda

honzak 4.6.2008 12:45

rudé gardy

zase mají slet....

Bude velmi zajímavé sledovat tamášovy tanečky před volbami. Která z těch správný stran bude ta pravá? Zelená? Rudá? Oranžová? Nebo úplně nový klon pravdy & lásky?

PetrH 4.6.2008 12:49

Re: rudé gardy

Vždyť má vlastní partaj... no, uvidíme, který z mnoha klonů bude absurdnímu dramatikovi ten nejabsurdnější.;-)

Ludva 4.6.2008 12:29

Souhlasím

- s Janem Tamášem, ve většině jeho názorů. Jen ta jeho hladovka za ten problém nestojí. A lidi ho stejně neocení - viz autor.

guerrier 4.6.2008 12:30

Re: Souhlasím

:-D:-D:-D;-D;-D8-o8-o;-P

slon75 4.6.2008 12:40

Re: Souhlasím

Jak by mohli být lidé tak nevděční? Vždyť "kdyby lidé měli skutečnou moc rozhodovat, žádné války by nebyly", jak nás poučil soudruh Tamáš.

cb 4.6.2008 13:15

Re: Re: Souhlasím

Lidi jsou pro valku, pokud si mysli, ze ji vyhrajou.