Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

RADAR: Tamáš a jeho parta

diskuse (628)
Před pár dny vedl Jan Tamáš internetovou diskusi se čtenáři deníku iDnes. Ve svých odpovědích se dopustil několika pozoruhodných výroků, kterých bychom si měli všimnout podrobněji. Nejprve se ale podívejme, co nám praví slovníky o jednom výrazu:

demagogie - způsob klamání lživými sliby, lstí a záměrným překrucováním skutečnosti; užívání tohoto způsobu v politice pro získání mas klamem, frázovité a lživé působení na lidi a jejich city a pudy zneužitím lichých slibů, pocitů, předsudků n. neznalosti, zneužívání zdánlivě logických argumentů k ovlivňování a manipulování jedinců a zejm. mas

Nyní tedy ke zmíněné internetové diskusi:

1) Jan Tamáš říká: Zřejmě si myslíte, že Česku hrozí další okupace z Ruska, jestli vás chápu dobře. Myslím, že jste úplně mimo. A i kdyby něco takového hrozilo, jak by nás před ruskou okupací ochránil protiraketový radar v Brdech???? Ještě navíc s ruskými inspektory na něm?????

Proti radaru USA protestuji proto, že je součástí nebezpečné, na preventivních válkách postavené doktríně. Oproti tomu Rusko ani Irán nemají takovou doktrínu, nikomu nevyhrožují útokem, Irán nemá (narozdíl od USA) žádné jaderné zbraně, jeho případný útok by tedy byl sebevraždou.

Radar, který dokáže identifikovat letící nepřátelské rakety, je podle Jana Tamáše součástí nebezpečné, na preventivních válkách postavené doktríny? Vždyť právě tím by nás mohl před hrozící invazí ochránit, nebo přinejmenším odvrátit první raketový úder. To se samozřejmě netýká Ruska disponujícího stovkami raket s jadernou hlavicí, ale oněch „darebáckých států“, které horko těžko postaví pár nosičů a jednu, dvě atomové nálože.

Rusko nikomu nevyhrožuje útokem? Jan Tamáš si patrně sedí na uších, a tak neslyší, jak ruští generálové na Putinův pokyn vykřikují, že na nás namíří své rakety, stejně jako nečte zprávy o tom, jak Rusové ostošest stavějí jaderné ponorky, jejichž rakety bez problémů dolétnou do střední Evropy.

Írán také nikomu nevyhrožuje? Jak si tedy vyložit Ahmadínežádova slova o zničení Izraele? Které země by přišly na řadu po tom, co by se z Izraele stalo spáleniště? Írán nemá žádné jaderné zbraně? Proč potom urychleně buduje odstředivky a do svých jaderných provozů odmítá vpustit inspektory Mezinárodní agentury pro atomovou energii, ba v poslední době zvažuje ukončení jakékoliv spolupráce s MAAE?

2) Jan Tamáš říká: Kdybych žil v roce 1942, cítil bych stejný rozpor, kdybych proti Hitlerovi nic nedělal. A proto bych se přidal k partyzánům. Dnes není hrozbou Hitler, ale jsou tu jiné hrozby, proti kterým je potřeba se bránit. A udělat z naší země obranný štít USA a případné bojiště třetí světové války je takovou hrozbou.

Kdyby jsou chyby, on je zatraceně velký rozdíl vzít do ruky pušku a jít bojovat proti ozbrojené přesile nacistů nebo žvanit na náměstí demokratického státu a psát prostoduché větičky na počítači v redakci svobodného média. Proč se šéf spolku a jeho soudruzi neseberou a nejdou vysvětlit svému idolu Ahmadínežádovi své pacifistické myšlenky?

3) Jan Tamáš říká: Nemyslím si, že by občané ČR byli stádo. Jsou to úžasné bytosti s nekonečným potenciálem, který je ale v tuhle chvíli omezován materialistickým a sebestředným pohledem na svět, který nám prostřednictvím reklam, časopisů, filmů a dalšími kanály podsouvají mezinárodní společnosti a megabanky

Bohužel, tady se Jan Tamáš mýlí, protože mnoho našich občanů je skutečně nepřemýšlejících, jinak by jej i s jeho partou hnali s bičem v ruce za to, že je chce vystavit nebezpečí, přičemž obrana proti této hrozbě je nám zadarmo nabízena. A nic s tím pochopitelně nemají společného „nadnárodní společnosti a megabanky“, jak se nám po bolševicku snaží namluvit.

4) Jan Tamáš říká: Jistěže státy mají právo se bránit a budovat obranu (nikoliv až po útoku). Ale jednak radar není obranným zařízením, ale je zařízením umožňujícím útok a jednak není reálná hrozba, kterou je jeho vybudování ospravedlňováno (Irán).

Jan Tamáš bohapustě lže – nebo měl možnost nahlédnout do přísně tajných materiálů americké armády. Protože druhá možnost je vyloučena, zbývá ta první – Tamáš je lhář a měl by zajít třeba na letiště a poptat se, která dopravní letadla už jejich radar sestřelil. A že hrozba ze strany Íránu existuje, to prokázaly testy jeho nejnovějších raket, které doletí až do Řecka či do Bulharska.
Bylo by zajímavé zjistit, zda Jan Tamáš , že lže, a zda tak činí i přesto, že slyšel, třeba ve školce, že kdo lže, ten krade. V takovém případě by bylo dobře, kdyby nám Jan Tamáš řekl, proč tolik lže. Zda je to z hlouposti nebo za cizí peníze. Může se ovšem také stát, že Jan Tamáš je přesvědčen, že říká pravdu, takže objektivně řečeno lže z posedlé představy, která může, ale nemusí hraničit s paranoiou či jinými psychickými stavy. Na to už nemůže odpovědět Jan Tamáš, na to by musel odpovědět zkušený psychiatr, který by Jana Tamáše vyšetřil.

5) Jan Tamáš říká: Co se týká role Evropy, tak ta by podle mě právě mohla sehrát velmi pozitivní roli. Vždyť tady žijeme spolu nejrůznější národy už 60 let v míru, v pokoji, dokonce jsme vytvořili unii! To je úžasný příklad, který by mohly následovat i země v dalších kontinentech. To je ale v rozporu se zájmy USA, proto se snaží Evropu rozdělit (například i tímto "raketovým deštníkem").

Ano, žijeme šedesát let v míru, ale není to zásluha pacifistů jako Tamáš a jeho parta. Ale to by právě měl být ten hlavní důvod, proč se podílet na obraně, která by nám mír zajistila i na další léta. USA se tím „raketovým deštníkem“ snaží Evropu sjednotit a chránit ji celou. Bruselská centrála se svými tisíci úředníky nám proti letící raketě nebude nic platná.

6) Jan Tamáš říká: Myslím si, že jakákoliv politika státu se musí řídit především vůlí lidí, kteří v daném státu žijí. V tomto případě je vůle většiny lidí taková, že si pobyt cizích vojáků na našem území nepřejí. Demokratická vláda by tuto jejich vůli musela respektovat. Pokud tak nečiní, není demokratická a chová se podobně, jako se v jiných historických okamžicích chovali králové a diktátorové. Ani ti nebrali žádný ohled na vůli lidí jejich země.

Měla-li by se vláda řídit vůlí lidu, nebylo by jí zapotřebí vůbec. Měli bychom tu kupříkladu nadále trest smrti a hlavně bychom nežili v demokracii, ale v anarchii. Přejí si takový stát soudruzi ze spolku Nezákladnám?

7) Jan Tamáš říká: Na obraně naší země samozřejmě musíme pracovat, ale především s našimi nejbližšími sousedy, tedy partnery v EU. A jak jistě víte, systém Národní raketové obrany USA je systémem obrany USA, nikoliv obrany ČR.

Systém obrany, kterou nám nabízejí Spojené státy, nemá sloužit pouze k ochraně USA, ale i k ochraně jejich spojenců. Povšimněme si rovněž, jak Jan Tamáš sveřepě odmítá vyslovit název NATO, tedy Severoatlantické aliance, jejímž prvotním smyslem je ochrana a obrana států v ní sdružených. On se orientuje pouze na „partnery v EU“, jako by Evropská unie byla zázračným spasitelem před možným vojenským útokem.

8) Jan Tamáš říká: Myslím, že u nás došlo k tichému vládnímu převratu. Tato vláda už nezastupuje zájmy obyvatel Česka, ale zájmy USA a amerických zbrojařských firem. Z historického hlediska myslím, že bude tato vláda hodnocena jako nejméně demokratická a nejhorší vláda ze všech, co jsme po revoluci měli.

Tichý vládní převrat? Vždyť je tam vláda, která tam byla od začátku. Názor veřejnosti se delší dobu řídí propagandou, která - ať už skrytě nebo otevřeně - naznačuje, že americký radar se rovná sovětské okupaci. Kolosální na tom je, že sovětská okupace začala zákeřným nočním přepadem, zatímco o radaru se jedná. V Brdech se objevily sovětské jaderné rakety a československé politbyro (o vládě ani nemluvě) se o tom dozvědělo až po jejich instalaci, v podstatě náhodnou poznámkou: Jo, přivezli jsme si do Brd rakety, takže zpřísňujeme bezpečnostní opatření, to jen, abyste věděli... Ruská válečná doktrína je imperiální, vždycky byla a dlouho ještě bude. Írán vede banda zcela nezodpovědných darebáků, kteří jsou ochotni ve jménu islámu obětovat všechno.

To bylo jen několik ukázek, jak Jan Tamáš do písmene naplňuje výše uvedenou definici demagogie. Pokud by stále ještě někdo pochyboval, zde je další důkaz:

Na serveru Nenasili lze nalézt jeho prohlášení ze dne 8.5. Jan Tamáš zde říká:

„Nemůžu zůstat mlčet tváří v tvář situaci, kdy většina obyvatel si nepřeje pobyt cizích vojáků, ale vláda ho přesto dál proti naší vůli prosazuje. Takhle jsem si demokracii v roce 1989 nepředstavoval. Bohužel mi to až příliš připomíná stejné poměry, jaké tu vládly za minulého režimu. Už nemůžu dál přihlížet, jak nám naše ideály mizí před očima.“

O necelé tři neděle později se však v již citované internetové rozpravě od Jana Tamáše dozvíme toto:

Na můj odpor proti americkým vojskům někdo reaguje tím, že se mě zeptá, co jsem dělal proti vojskům ruským. Otázka zní: Co jste dělal vy?? Když byla sametová revoluce, tak mi bylo 13 let. Myslíte, že už jsem byl dost starý na to, abych organizoval boj proti ruské armádě?

Jinými slovy nám tedy Jan Tamáš říká, že v roce 1989 proti Rusům protestovat nemohl, protože si ve svých třinácti ještě hrál s vláčky, zatímco o měsíc později – coby stále třináctiletý - už byl natolik vyspělý, že věděl, co demokracie znamená a jak má vypadat. Vskutku pozoruhodný, bleskový duševní vývoj...

Spolek Nezákladnám v každé své zprávě do omrzení opakuje, že má podporu šedesáti organizací. Nám tedy nezbývá než rovněž opakovat, že – zcela v intencích pojmu demagogie – už nepřiznává, že jde o organizace a hnutí vesměs trockistické, ultralevicové či „pouze“ komunistické (lze je rozlišit pouze podle sytosti rudé barvy). Stejně tak nepřiznává, že druhá část spolků, které Nezákladnám vyslovily svou podporu, je palestinská, protižidovská nebo obecně islamistická, přičemž řada z nich má jednoznačně teroristický charakter. Inu, vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Proto je namístě titulovat Jana Tamáše výrazem soudruh. Jak titulovat jeho mluvčího Májíčka, tohoto obdivovatele teroristického Hizballáhu, nevíme, bude třeba kontaktovat nějakého arabistu.

Spolek Nezákladnám se rovněž holedbá tím, že podporu mu vyslovila i europoslankyně Luisa Morgantini. A zase – raději – nedodává, že soudružka Morgantini byla do Bruselu vyslána italskými komunisty. To aby si běžný občan nemohl udělat správný obrázek o lidech, kteří se okolo spolku točí.

Tamášův soudruh Májíček nedávno vyhrožoval, že „zvažují právní kroky“ proti Karlu Pacnerovi, který vyslovil v Mladé frontě Dnes podezření, že spolek je financován Rusy. Je podivuhodné, že toto „zvažování“ jim trvá už bezmála půl roku, protože Pacnerův článek vyšel v lednu, a že „nezvažují“ žalobu na vydavatele deníku, kde mezitím vyšel od jiného autora další článek na stejné téma, nebo na vydavatele Neviditelného psa, kterýžto deník Pacnerův článek převzal a navíc se spolkem Nezákladnám zaobírá pravidelně. Ostatně jeden mluvčí spolku mezitím přiznal, že jejich billboardovou kampaň platí firma sídlící v Petrohradu...

Povšimněmě si rovněž, že se ve slovníku spolku Nezákladnám objevil nový prvek. Jde o výraz Hvězdné války, který má zřejmě občanům implikovat cosi zlověstného, spjatého s tím „hnusným a nebezpečným americkým imperialismem“. S Hvězdnými válkami ale nemá dnešní protiraketová obrana pochopitelně nic společného, šlo o vojenský projekt, který za vlády Ronalda Reagana uzbrojil Sovětský svaz a přispěl k pádu komunismu v celé Evropě. Patrně se soudruhům z Nezákladnám po těch dobách stýská a rádi by se vrátili do studené války, aby naše země opět náležela do šťastného „tábora míru a socialismu“.

Spolek Nezákladnám stále prohlašuje, že jeho financování je – podle vzoru jistého Grosse – křišťálově čisté a odkazuje na svůj takzvaně otevřený účet. Kromě toho, že částky na něm uvedené ani zdaleka nemohou pokrýt náklady na aktivity spolku, pronájem místností, placené inzeráty, jinou propagaci nebo letecké výlety jeho představitelů po Evropě i do zámoří, nikde není psáno, že nemohou existovat další účty, tentokrát ale oku zvědavce skryté. Do nich mohou proudit peníze od tajných služeb, a to nejen od ruské rozvědky, ale i z islámských států. Finance mohou rovněž přicházet přes krycí osoby či organizace, jak tomu bylo i během pacifistického hnutí na Západě během studené války, kdy většina takzvaně mírových organizací byla placena sovětskou vládou, resp. KGB. Nejasnosti ve financování by mohl odkrýt jedině audit nezávislé renomované agentury, jenže jak provést audit u spolku, který nemá žádný právní status, není nikde registrován a má nejasnou organizaci i složení?

Lze jen litovat, že soudruzi Tamáš s Bednářem nedotáhli svou hladovku do konce. Část národa by jim jistě postavila pomník a prohlásila je za mučedníky. Takhle je musí zastoupit jejich levicoví přátelé (nejen) z ČSSD, ovšem symbolicky: hladovku budou držet jen v přestávce mezi dvěma „guláši se šesti“.

Nicméně nutno uznat, že aspoň jedné audience se hladovkáři domohli. Přijal je ministr zahraničí Schwarzenberg. Ale nepochodilli u něj. Ministr vyslechl jejich názory a vzápětí je rázně odmítl. Snad proto byli oba při odchodu z Černínského paláce podivně zamlklí... Zato k prezidentu Klausovi se nedostali, ten je správně odkázal do patřičných mezí slovy, že jejich vydírání nemá v demokratické společnosti místo a že s vyděrači se nejedná. Ostatně jejich hladovka byla beztak spíš symbolická – jakmile jim začalo kručet v břiše, běželi se nacpat.

Z řad antiradaristů zazněla rovněž námitka, že výstavba radarové stanice nás bude stát několik milionů. Bohužel se jich nikdo nezeptal, kde byli, když vláda ČSSD pronajímala letouny Gripen, jak to, že neprotestují před ministerstvem obrany proti nákupu nakladních vozidel Tatra nebo obrněných transportérů Steyer? Přitom jde o desítky miliard z naší kapsy, zatímco radarovou stanici zaplatí američtí daňoví poplatníci.

Každopádně se tragikomičtí soudruzi Tamáš s Bednářem mohou nyní - patřičně nadlábnuti - dál věnovat své protiamerické (proruské, proislámské) bolševické agitaci. Je jen smutné, že stále ještě je tu řada občanů, kteří jim tuto komedii baští. Co že to říkal Lenin o užitečných idiotech...?

Související články:
A je vymalováno!
Užiteční idioti s papírovou raketou
Za koho bojují antirakeťáci?
Starosta Trokavce se zbláznil
Platí Rusové akci Ne základnám? To těžko zjistíme
Kdo financuje iniciativu Ne základnám? První přiznání!
Levicoví extrémisté proti radaru

Hoši, dávejte si s tím Chomskym bacha
Vzpomínka na Petru Kelly
Ne základnám spolupracuje s antisemitským islámským a komunistickým hnutím
Ty tamáši!
... a mnoho dalších

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Ivo Fencl
15. 7. 2024

Od té doby, co zemřel Kennedy, neustalo rojení konspiračních teorií ohledně jeho smrti.

Neviditelný pes
15. 7. 2024

Dyktando, můj velký, rezavý přítel je stájový aristokrat

Daniel Vávra
15. 7. 2024

Jednoduchý návod, jak řídit stát

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Václav Vlk st.
12. 7. 2024

Jak by pravil nezapomenutelný major Terazky: „Herr, súdruh, tavarišč geněrál, som daký zmätený!“ Aj...

Robert Kotzian
15. 7. 2024

Šetření, které ukončila Evropská komise s provozovatelem sítě X, je především vydírání, jehož cílem...

Marek Hudema
15. 7. 2024

Nepovedený atentát na prezidentského kandidáta Donalda Trumpa by mu mohl přinést výhodu v souboji...

Josef Kopecký
15. 7. 2024

Pětikoalice jedná o zmírnění důchodové reformy. Pomalejší růst věku odchodu do penze, než jak ho...

ČTK, Lidovky.cz
15. 7. 2024

Víkendový útok střelce na amerického exprezidenta Donalda Trumpa alespoň na čas upozadil spory...

Lukáš Karbulka
15. 7. 2024

Poloautomatická puška AR-15 patří v USA i ve světě k nejoblíbenějším, vlastní ji na 16 milionů...

pari Anna Pařízková
15. 7. 2024

Po celý týden očekávají meteorologové teplé letní počasí s občasnými bouřkami. Varují před vysokými...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz