26.3.2023 | Svátek má Emanuel


Diskuse k článku

PROJEKT: Donašeči profesionálové

Legrace ale končí, když z dálného Bruselu přinesou poslové zprávu, že místopředsedkyně Komise a komisařka pro hodnoty a transparentnost připravila návrh Nařízení a Soubor opatření , jehož součástí bude dohled nad fungováním médií v jednotlivých zemích EU. A zprávy z Prahy sdělují, že na Úřadu vlády ČR vniká Akční plán pro boj s dezinformacemi a kde úmyslné šíření dezinformací je definováno jako trestný čin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sládeček 5.1.2023 21:09

Zlatý šedý mor, rybářská stráž a jiné tehdejší organizace oproti současnosti.

M. Pivoda 4.1.2023 19:45

"... dohled nad fungováním médií v jednotlivých zemích EU...."

Trvalý dohled, nebo dohled v současném válečném stavu?

V. Němec 4.1.2023 19:28

Za Mao Ce Tunga udělali kampaň otevřenosti a pak asi milion těch, co ventilovali nesprávný názor, pozavírali nebo přímo zlikvidovali.

U nás to byla akce "Strana hovoří s mládeží" (1965). Zažil jsem to jako středoškolák, málem jsem tehdy ze školy vyletěl za větu, že svoboda slova není. U nás má (naštěstí) vše malé české rozměry.

Ale naneštěstí se taky historie, v jakési obměně, opakuje.

[>-]

M. Smutný 4.1.2023 18:37

Všechno je to ještě horší: Ministerstvo vnitra už de facto buduje politickou policii, jejíž hlavním úkolem bude sledovat loajalitu zaměstnanců státní správy, aby třeba souhlasili bezvýhradně se zelenou ideologií apod. Tady jsou fakta: https://www.mvcr.cz/clanek/krizovy-informacni-tym-ministerstva-vnitra.aspx?q=Y2hudW09Mg%3d%3d

L. Žaloudek 4.1.2023 16:31

Když nad tím tak dumám, tak nejlepší by bylo, kdyby vždycky v neděli po losování Sportky, ten notář, co je v televizi jako dozor, vyhlásil nejnovější zakázaný názor.

Celý týden by se o tom mohlo diskutovat a v sobotu by bylo referendum. No a buďto by se ten názor stal zakázaným nebo ne.

Jen si nejsem jistý, jestli by to těm, co "prohráli" připadalo dost demokratické. Ale liberální to určitě není...

J. Anděl 4.1.2023 16:35

Ale co pak s tím dál? Vystopovali by podle IP každého, kdo ten zakázaný názor otevřeně, nebo třeba jen v náznaku, napíše v diskuzi na NP, na Facebooku, na Twitteru, v soukromé konverzaci na WhatsAppu atp., došli by si pro něj a zavřeli by ho do kriminálu? Fakt každýho jednoho bez rozdílu a bez výjimky?

Z. Lapil 4.1.2023 17:10

Ne ne. Jen by mu tu diskusi vypli, a protože to není zákaz, natož trest, páč diskutovat se dá i jinde, nemusel by to řešit soud ani jiní právníci a na presumpci neviny by tak vůbec nepřišla řeč.

Slušný člověk se přece nemá čeho bát, nebo se pletu?

:-/:-/:-/

J. Anděl 4.1.2023 17:17

No, ono kdyby se to měnilo každý týden, situace by byla podobná jako za Covidu, kdy po chvíli už taky nikdo nevěděl, co se zrovna smí a co se nesmí.

Vycházely by zase články s dodatkem PŘEHLEDNĚ v titulku. Ale po měsíci už by je stejně četli jen ti největší zoufalci, kteří to vědět potřebují třeba z profesních důvodů.

My ostatní bychom třeba zase míň kecali na webu a víc chodili do hospod, případně víc jezdili na chatu nebo na čundr.

Čistý svědomí je rozhodně dobrý proti strachu. Agresory, dravou zvěř a nebezpečný viry a bakterie však neodstraní. Takže je ještě dobrý mejt si ruce.

L. Žaloudek 4.1.2023 17:26

Pane Anděli, máte správnou připomínku. Zákonem by muselo být určeno, za jak dlouho se může procesu referendování podrobit už jednou rozhodnutý názor.

Z. Lapil 4.1.2023 17:30

Tak tak, hygiena především. Je jistě dobré, že není zakázané, já nevím - hájit Putina, ale stejně jako nemusím jíst všechno, tak nemusím ani všechno číst. Jde-li o názor podstatnější než blábol štamgastů v jedné konkrétní hospodě, ono se to ke mně dostane.

Já vlastně ani nijak pečlivě nesleduju zpravodajství, protože si myslím, že co je podstatné, to v té například televizi vydrží den dva, než si to poslechnu.

L. Žaloudek 4.1.2023 17:23

Jestliže by bylo známo, které názory jsou zakázané, stačilo by to na začátku každého z nich napsat. Pak už by nemohlo jít o dezinformaci, protože by se vědělo, že je to dezinformace.

V. Pavelka 4.1.2023 18:54

Filmovým umělcům to nevadí ? Protože mají potřebu kvákat hlouposti na pražský Hrad !Proč nejdou pod vnitro ? Demokrati !!!

O. Buda 4.1.2023 13:57

Sleduji tzv. diskuse na NP delší dobu a po čtení některých příspěvků chápu, proč O. Neff a spousta dřívějších přispěvatelů zdejší diskusí opovrhuje. Názorový proud, který zde odsuzuje EU jako nového kolonizátora ČR, obviňuje jeho instituce ze sabotování blaha naší republiky, opakuje dokola vulgární odsudky vlády pětikoalice s „argumenty“ tak hloupými, až je to k nevíře, nebo vyjadřuje odpor k NATO a „Západu“, zhusta také prezentuje to nejhorší – projevy sympatií k Ruské federaci a jejímu prezidentovi, vyjadřují podporu její politice i válce proti Ukrajině. Úsilí relativizovat zločinnou politiku agrese vůči suverénní evropské zemi omíláním irelevantních, rádoby historických reminiscencí, to je prostě hanba. Přes výhrady k EU a nesouhlas se spoustou rozhodnutí sílí (nejen u mě) přesvědčení, že je potřeba podporovat svou vládu, držet spolu s EU, NATO a USA, pokud přímo nechceme patřit jako satelit do ruské sféry vlivu. Jsem vděčný prozíravosti tehdejších vlád, že jsme se stali členy EU i NATO. Nemám pocit vazalství a cítím se mnohem bezpečněji, než tomu kdy mohlo být nejen za časů RVHP, nerozborného československo-sovětského přátelství, se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak, ale i po rozpuštění CCCP. Koneckonců, ČR má poslance v evropských strukturách a má možnost podílet se na rozhodování a řízení. Koho jsme si zvolili, napříč politickým spektrem, viz níže.

https://www.europarl.europa.eu/czechia/cs/va%C5%A1i-poslanci#shadowbox/1/

M. Rohovský 4.1.2023 14:05

Tak jste pod článkem o ohrožení svobody slova deklaroval pevnost své slepé víry. OK. Něco k tématu nemáte?

J. Rybník 4.1.2023 15:38

:-)

K. Křivan 4.1.2023 16:25

EU-komise buduje socialismus. Státní, korporativní socialismus. Což je politologická definice fašismu. Je možné k EU cítit něco jiného než opovržení ?

V. Petr 4.1.2023 16:47

Fašista byl Mussolini. A ten rozhodně nemršil italskou ekonomiku takovým způsobem, jako Brusel tu Evropskou. Mussolini navíc do velké míry potlačil zločinnost, kriminálníci za něj rozhodně nebyli chráněným druhem jako v dnešní Evropě a USA.

Co do svobody slova oba systémy vyšly možná nastejno, to máte pravdu.

J. Jurax 4.1.2023 14:57

Taky jeden binární dvouzávitový - kdo se dopustí kritiky peachovin z brusele na nás dštěných nebo dokonce pětikolné vlády, nemůže být než příznivec Putinův a podporovatel jeho denacifikace Ukrajiny.

Takže cenzura a profesionální donašeči jsou podle Vás nejspíš naprosto v pořádku. Das EU befiehlt, wir gehorchen!

EU si rozvracet nedáme!

Z. Lapil 4.1.2023 17:20

Podporovat svou vládu... Já vám nevím. Je jistě správné být loajální a tuplem je dobré uvědomovat si, že špinavé prádlo se pere doma, ale pokud se moje vláda chystá udělat nějaký nesmysl, tak se jako loajální občan cítím povinen jí to říct.

Vlastně je to variace na J. Londona: "Člověka, který ví, že dělám chybu, ale neřekne mi to, nemohu považovat za svého přítele".

V. Pavelka 4.1.2023 19:13

Dobrá polovina je nevolila !A bez manipulací Rychetského by nevyhráli ? Jako proti Trampovi v USA ?Takoví jsou ti vaši demokrati ! A budoucnost ukáže i ten neuvěřitelný podraz západu na Rusko , který přiznala i Merkelová ? A nikdo ji k tomu nenutil !!

L. Písařík 4.1.2023 12:41

Já už dávno tvrdím, e tu J. neměli zavírat a když už se stalo, měli ji tam nechat. Určitě by se lépe dýchalo.;-(

Z. Lapil 4.1.2023 17:13

Kdo nebo co je J.?

V. Petr 4.1.2023 12:38

Mimochodem, na stránce vpravo "Šest lidí má na krku žalobu kvůli schvalování ruské agrese..."

Mají štěstí, že nejsme v Protektorátu a neschvalovali atentát.

O. Mayer 4.1.2023 12:08

.. co se týče těch modrých kuliček, tak po nájezdu "nezaměstnaných" se hřebeny, tam nebudou jen ty kuličky a ale už ani to borůvčí. Možná vás to překvapí, ale národní parky si provozujeme právě proto, aby tam neprobíhala podobně volná těžba čehokoliv.

Jinak nikdo vám nebere svobodu myslet si libovolnou zhovadilost a navzdory paranoickým výkřikům níže za názor u nás po roce 1990 nikoho nezavřeli. Když ale např. začnete uprostřed nacpaného sálu volat že je tam bomba a 10 lidí kvůli tomu ušlapou, těžko to nazývat svobodným vyjádřením svého názoru. Taky asi tak kolem roku 1923 začal jistý Adolf pořvávat, že za neštěstí co Německo postihlo můžou židi. Jak vy říkáte slušní lidé dobře věděli že je to absolutní kravina, a přesto jsme tady do 15 let měli znovu světovou válku.

V. Petr 4.1.2023 12:27

Není pravda! Dva lidé byli odsouzeni na tvrdo za to, že požadovali vyhnání Ukrajinců z Česka.

V. Pokorný 4.1.2023 13:46

Lžete! V první větě druhého odftavce.Tečka.

M. Rohovský 4.1.2023 14:04

Pane Mayere, ani Vám nikdo evidentně nesebral možnost si nejen něco myslet ale ani něco evidentně lživého publikovat. Tak si to užívejte. Volání o bombě řeší již teď trestní zákoník.

R. Langer 4.1.2023 15:50

Když ale např. začnete uprostřed nacpaného sálu volat že je tam bomba a 10 lidí kvůli tomu ušlapou, budete odsouzený za zabití z důvodu neopodstatněného šíření poplašné zprávy. Ale nikdo vám samozřejmě nebrání v tom to udělat.

Když budete pořvávat, že za vysokou cenu elektřiny u nás může EU, a ne Putin ,budete mít pravdu, ale nikdo vás za to nepochválí, ba dokonce vás mnozí budou odsuzovat, a budou chtít taková tvrzení zakázat silou. I když tím vůbec nikoho nezabijete.

Co s tím? ;-)

J. Anděl 4.1.2023 16:42

Pane Langere, pojďme se vsadit. O málo, třeba o dvě stovky. Tvrdím, že tvrzení, že za vysokou cenu elektřiny může EU a její energetická politika, nebude zakázáno (a porušení zákazu represivně postihováno).

Že mě za to (tvrzení) nikdo nepochválí, to taky podle mě není pravda.

V. Petr 4.1.2023 16:51

Nebyl jsem si tím tak jist. Představte si, že by něco takového řekl třeba redaktor "veřejnoprávní" televize.