31.5.2023 | Svátek má Kamila


Diskuse k článku

PROJEKT: Donašeči profesionálové

Legrace ale končí, když z dálného Bruselu přinesou poslové zprávu, že místopředsedkyně Komise a komisařka pro hodnoty a transparentnost připravila návrh Nařízení a Soubor opatření , jehož součástí bude dohled nad fungováním médií v jednotlivých zemích EU. A zprávy z Prahy sdělují, že na Úřadu vlády ČR vniká Akční plán pro boj s dezinformacemi a kde úmyslné šíření dezinformací je definováno jako trestný čin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Žaloudek 4.1.2023 16:31

Když nad tím tak dumám, tak nejlepší by bylo, kdyby vždycky v neděli po losování Sportky, ten notář, co je v televizi jako dozor, vyhlásil nejnovější zakázaný názor.

Celý týden by se o tom mohlo diskutovat a v sobotu by bylo referendum. No a buďto by se ten názor stal zakázaným nebo ne.

Jen si nejsem jistý, jestli by to těm, co "prohráli" připadalo dost demokratické. Ale liberální to určitě není...

J. Anděl 4.1.2023 16:35

Ale co pak s tím dál? Vystopovali by podle IP každého, kdo ten zakázaný názor otevřeně, nebo třeba jen v náznaku, napíše v diskuzi na NP, na Facebooku, na Twitteru, v soukromé konverzaci na WhatsAppu atp., došli by si pro něj a zavřeli by ho do kriminálu? Fakt každýho jednoho bez rozdílu a bez výjimky?

Z. Lapil 4.1.2023 17:10

Ne ne. Jen by mu tu diskusi vypli, a protože to není zákaz, natož trest, páč diskutovat se dá i jinde, nemusel by to řešit soud ani jiní právníci a na presumpci neviny by tak vůbec nepřišla řeč.

Slušný člověk se přece nemá čeho bát, nebo se pletu?

:-/:-/:-/

J. Anděl 4.1.2023 17:17

No, ono kdyby se to měnilo každý týden, situace by byla podobná jako za Covidu, kdy po chvíli už taky nikdo nevěděl, co se zrovna smí a co se nesmí.

Vycházely by zase články s dodatkem PŘEHLEDNĚ v titulku. Ale po měsíci už by je stejně četli jen ti největší zoufalci, kteří to vědět potřebují třeba z profesních důvodů.

My ostatní bychom třeba zase míň kecali na webu a víc chodili do hospod, případně víc jezdili na chatu nebo na čundr.

Čistý svědomí je rozhodně dobrý proti strachu. Agresory, dravou zvěř a nebezpečný viry a bakterie však neodstraní. Takže je ještě dobrý mejt si ruce.

L. Žaloudek 4.1.2023 17:26

Pane Anděli, máte správnou připomínku. Zákonem by muselo být určeno, za jak dlouho se může procesu referendování podrobit už jednou rozhodnutý názor.

Z. Lapil 4.1.2023 17:30

Tak tak, hygiena především. Je jistě dobré, že není zakázané, já nevím - hájit Putina, ale stejně jako nemusím jíst všechno, tak nemusím ani všechno číst. Jde-li o názor podstatnější než blábol štamgastů v jedné konkrétní hospodě, ono se to ke mně dostane.

Já vlastně ani nijak pečlivě nesleduju zpravodajství, protože si myslím, že co je podstatné, to v té například televizi vydrží den dva, než si to poslechnu.

L. Žaloudek 4.1.2023 17:23

Jestliže by bylo známo, které názory jsou zakázané, stačilo by to na začátku každého z nich napsat. Pak už by nemohlo jít o dezinformaci, protože by se vědělo, že je to dezinformace.

V. Pavelka 4.1.2023 18:54

Filmovým umělcům to nevadí ? Protože mají potřebu kvákat hlouposti na pražský Hrad !Proč nejdou pod vnitro ? Demokrati !!!