Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PROJEKT: Donašeči profesionálové

Legrace ale končí, když z dálného Bruselu přinesou poslové zprávu, že místopředsedkyně Komise a komisařka pro hodnoty a transparentnost připravila návrh Nařízení a Soubor opatření , jehož součástí bude dohled nad fungováním médií v jednotlivých zemích EU. A zprávy z Prahy sdělují, že na Úřadu vlády ČR vniká Akční plán pro boj s dezinformacemi a kde úmyslné šíření dezinformací je definováno jako trestný čin.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JS

Zlatý šedý mor, rybářská stráž a jiné tehdejší organizace oproti současnosti.

0 0
možnosti
MP

"... dohled nad fungováním médií v jednotlivých zemích EU...."

Trvalý dohled, nebo dohled v současném válečném stavu?

0 0
možnosti
VN

Za Mao Ce Tunga udělali kampaň otevřenosti a pak asi milion těch, co ventilovali nesprávný názor, pozavírali nebo přímo zlikvidovali.

U nás to byla akce "Strana hovoří s mládeží" (1965). Zažil jsem to jako středoškolák, málem jsem tehdy ze školy vyletěl za větu, že svoboda slova není. U nás má (naštěstí) vše malé české rozměry.

Ale naneštěstí se taky historie, v jakési obměně, opakuje.

[>-]

0 0
možnosti
MS

Všechno je to ještě horší: Ministerstvo vnitra už de facto buduje politickou policii, jejíž hlavním úkolem bude sledovat loajalitu zaměstnanců státní správy, aby třeba souhlasili bezvýhradně se zelenou ideologií apod. Tady jsou fakta: https://www.mvcr.cz/clanek/krizovy-informacni-tym-ministerstva-vnitra.aspx?q=Y2hudW09Mg%3d%3d

0 0
možnosti
Foto

Když nad tím tak dumám, tak nejlepší by bylo, kdyby vždycky v neděli po losování Sportky, ten notář, co je v televizi jako dozor, vyhlásil nejnovější zakázaný názor.

Celý týden by se o tom mohlo diskutovat a v sobotu by bylo referendum. No a buďto by se ten názor stal zakázaným nebo ne.

Jen si nejsem jistý, jestli by to těm, co "prohráli" připadalo dost demokratické. Ale liberální to určitě není...

0 0
možnosti
JA

Ale co pak s tím dál? Vystopovali by podle IP každého, kdo ten zakázaný názor otevřeně, nebo třeba jen v náznaku, napíše v diskuzi na NP, na Facebooku, na Twitteru, v soukromé konverzaci na WhatsAppu atp., došli by si pro něj a zavřeli by ho do kriminálu? Fakt každýho jednoho bez rozdílu a bez výjimky?

0 0
možnosti
Foto

Sleduji tzv. diskuse na NP delší dobu a po čtení některých příspěvků chápu, proč O. Neff a spousta dřívějších přispěvatelů zdejší diskusí opovrhuje. Názorový proud, který zde odsuzuje EU jako nového kolonizátora ČR, obviňuje jeho instituce ze sabotování blaha naší republiky, opakuje dokola vulgární odsudky vlády pětikoalice s „argumenty“ tak hloupými, až je to k nevíře, nebo vyjadřuje odpor k NATO a „Západu“, zhusta také prezentuje to nejhorší – projevy sympatií k Ruské federaci a jejímu prezidentovi, vyjadřují podporu její politice i válce proti Ukrajině. Úsilí relativizovat zločinnou politiku agrese vůči suverénní evropské zemi omíláním irelevantních, rádoby historických reminiscencí, to je prostě hanba. Přes výhrady k EU a nesouhlas se spoustou rozhodnutí sílí (nejen u mě) přesvědčení, že je potřeba podporovat svou vládu, držet spolu s EU, NATO a USA, pokud přímo nechceme patřit jako satelit do ruské sféry vlivu. Jsem vděčný prozíravosti tehdejších vlád, že jsme se stali členy EU i NATO. Nemám pocit vazalství a cítím se mnohem bezpečněji, než tomu kdy mohlo být nejen za časů RVHP, nerozborného československo-sovětského přátelství, se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak, ale i po rozpuštění CCCP. Koneckonců, ČR má poslance v evropských strukturách a má možnost podílet se na rozhodování a řízení. Koho jsme si zvolili, napříč politickým spektrem, viz níže.

https://www.europarl.europa.eu/czechia/cs/va%C5%A1i-poslanci#shadowbox/1/

0 0
možnosti
MR

Tak jste pod článkem o ohrožení svobody slova deklaroval pevnost své slepé víry. OK. Něco k tématu nemáte?

0 0
možnosti
Foto

Já už dávno tvrdím, e tu J. neměli zavírat a když už se stalo, měli ji tam nechat. Určitě by se lépe dýchalo.;-(

0 0
možnosti
VP

Mimochodem, na stránce vpravo "Šest lidí má na krku žalobu kvůli schvalování ruské agrese..."

Mají štěstí, že nejsme v Protektorátu a neschvalovali atentát.

0 0
možnosti
OM

O52t95t89o 11M64a59y57e33r

4. 1. 2023 12:08

.. co se týče těch modrých kuliček, tak po nájezdu "nezaměstnaných" se hřebeny, tam nebudou jen ty kuličky a ale už ani to borůvčí. Možná vás to překvapí, ale národní parky si provozujeme právě proto, aby tam neprobíhala podobně volná těžba čehokoliv.

Jinak nikdo vám nebere svobodu myslet si libovolnou zhovadilost a navzdory paranoickým výkřikům níže za názor u nás po roce 1990 nikoho nezavřeli. Když ale např. začnete uprostřed nacpaného sálu volat že je tam bomba a 10 lidí kvůli tomu ušlapou, těžko to nazývat svobodným vyjádřením svého názoru. Taky asi tak kolem roku 1923 začal jistý Adolf pořvávat, že za neštěstí co Německo postihlo můžou židi. Jak vy říkáte slušní lidé dobře věděli že je to absolutní kravina, a přesto jsme tady do 15 let měli znovu světovou válku.

0 0
možnosti
VP

Není pravda! Dva lidé byli odsouzeni na tvrdo za to, že požadovali vyhnání Ukrajinců z Česka.

0 0
možnosti
RP

Jinak ale souhlas, každá totalita pro zajištění své nadvlády buduje systém udavačů. Nastupující zelená či levicově progresívní či sluníčkářská a proimigrační totalita by to chtěla taky.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz