12.12.2019 | Svátek má SimonaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Politickou stávku odborů Ústava nepřipouštíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 15.6.2011 1:15, přehled diskusí

taky mě to vrtá hlavou:
Autor: J. Šejnoha Datum: 14.6.2011 21:24

Od  politického boje  máme  politické strany.

Odbory mají úplně  jiné  úkoly. Podobně jako sdružení včelařů nebo nimrodů.

A docela určitě jim nepřísluší právo  někoho nebo něco blokovat na  veřejných  komunikacích !

Re: taky mě to vrtá hlavou:
Autor: J. Urban Datum: 15.6.2011 1:11

Bude-li někde blokáda a policie mi nezajistí volný průjezd, sundám espézetky a ...

Jedna ukázka politických důvodů ...:
Autor: P. Skřivan Datum: 14.6.2011 19:57

Může mi někdo vysvětlit, jak se v inventuře jednoho úřadu může ztratit notebook za 100 tis., o kterém všichni vědí, že si ho vzal jeden papaláš, když odcházel a v klidu se to odepíše ? Policie, kterou zavolali odbory řekne: to nic to inventura a jede se dál. ... a předsedkyni odborů, která ty policajty zavolala pak logicky vyhodili, bo jí zrušili místo.

Jinak celkově se ztratil v té inventuře majetek za 3 mil. Kč/rok, a to neznámo kam. Ten notebook byl jen nejzajímavější příklad.

Řekl bych, že hlavně se musí nastavit poněkud jinak režim. Nakoupils draho: končíš. Teď a navždy.

Udělals škodu: zaplať ! Prostě stejná pravidla, jako pro normální lidi.

Re: Jedna ukázka politických důvodů ...:
Autor: J. Kos Datum: 14.6.2011 20:34

Nerozumím tomu výkladu, ale při vašich znalostech, podejte prosím trestní oznámení a konejte jako občan.

Re: Jedna ukázka politických důvodů ...:
Autor: P. Skřivan Datum: 14.6.2011 23:00

Tak pokud jste můj příspěvek četl, tak byste zjistil, že trestní oznámení bylo podáno a pak odloženo.

Co jste ale napsal je nejčastější argument zlodějů, když mají svého člověka na Státním zastupitelství a myslí si jak jsou chytří.

Re: Jedna ukázka politických důvodů ...:
Autor: R. Sedláček Datum: 14.6.2011 23:17

Koukám, že jste zběhlý v těchto praktikách. I když si myslím, že moc zlodějů své lidi na Státním zastupitelstvu mít asi nebude.

Re: Jedna ukázka politických důvodů ...:
Autor: J. Urban Datum: 15.6.2011 1:12

Jste asi vadnej, soudruhu. V čr je nějaká vymahatelnost práva?

Výborný článek.:
Autor: I. Vitula Datum: 14.6.2011 17:02

Výborný článek, neprostý souhlas. Jen mi vadí zaměňování ruského a sovětského. Do sovětského poddanství nás uvrhl Gruzín Džugašvili, tanky k nám poslal Ukrajinec Brežněv. Bolševismus demontoval Rus Gorbačev.

Řekl bych,:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.6.2011 15:02

že je zde určitá podobnost s únorem 1948.

Doufejme, že jen určitá. Ale končí sranda.

Méně než 150 000 lidí, kteří si nejsou jisti svojí potřebností, se bojí jít do stávky s konkrétními pracovními požadavky (tj nedokáží se absolutně shodnout na ničem).

 Místo toho jdou do boje "za všechny lidi"!!!! Na tom se shodne každá hospoda po několika pivech.

Jsem kvalifikovaný zaměstnanec a včera jsem vystoupil z odborů. Už  se ucho utrhlo.

Re: Řekl bych,:
Autor: M. Moravcová Datum: 14.6.2011 15:36

tak k té rozluce s odbory  Vám gratuluji. Je vidět, že stávkující se o práci nebojí. To my ostatní máme zodpovědnost a práce si vážíme.  Taky nechci, aby za mě nejaký odborový  "Štěpán"  nebo "Kabrhelová" mluvili.

Re: Řekl bych,:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2011 15:52

Dobře jste udělal. Odbory jsou k ničemu. Nedávno jsem hovořil s velmi starým člověkem, který pracoval za První republiky a po celý život byl obyčejným horníkem. Řekl mi, že nikdy v životě nebyl nezaměstnaný a tudíž stávkovat nepotřeboval. To přesto, že v dolech byla nezaměsnanost dosti vysoká. Jednoznačně prohlásil, že s malými výjimkami byli nezaměstnaní v hornictví pouze ti, kterým se nechtělo pořádně pracovat. Ti také nejvíce stávkovali. Pokud měl pravdu, a já nevidím žádný důvod, proč by mi lhal, platí to i dnes.

Re: Řekl bych,:
Autor: J. Kos Datum: 14.6.2011 20:37

Z odború jsem vystoupil již v 70. letech a nikdy jsem je nepostrádal !!!

Ještě malá poznámka:
Autor: P. Urban Datum: 14.6.2011 14:53

Vzpomněl jsem si na normalizační režim, který, dle vlastního tvrzení, bránil pro lidi klid na práci proti odrodilcům, kteří se pokoušeli rozvracet republiku ve službách amerického imperialismu a západoněmeckého revanšismu. Místo aby uvažovali, jak zvýšit produktivitu národního hospodářství a tím pádem blahobyt všech.

Zajímavá logika:
Autor: P. Urban Datum: 14.6.2011 13:31

Odbory hájí práva zaměstnanců proti vládě. Jestli je to rozumné či správné. nechme stranou; dejme tomu, že ano. Jak to potom udělat a volky nevolky aspoň dočasně nesladit své zájmy se zájmy opozice ? V čem jsou autorem zmíněné možné "legitimní hospodářské a sociální požadavky" méně politické a více legitimnější než odmítnutí navrhovaných vládních reforem ?

Autorova snaha spojit ČSSD, KSČM, FSB atd. do jedné osy zla je poněkud paranoidní. Pokud chce autor tvrdit, že cílem ČSSD je vystoupit z EU a NATO, nebo

že k něčemu takovému má blíže, než vládní strany, případně současný

prezident republiky, měl by to nějak doložit.

Pokud skutečně hrozí nebezpečí ze strany ruských agentů, kde bere tu jistotu, že v odborech je jich víc, než ve vládě a na ministerstvech ? Logika levice = agenti Kremlu je padlá na hlavu. Skuteční agenti KGB a (předpokládám) FSB se zpravidla drželi od levice pokud možno co nejdál. 

Re: Zajímavá logika:
Autor: P. Skřivan Datum: 14.6.2011 19:46

... třeba hrad by bylo ideální místo pro jednoho takového ... .

Re: Zajímavá logika:
Autor: J. Urban Datum: 15.6.2011 1:15

:-)

Re: Zajímavá logika:
Autor: J. Vích Datum: 14.6.2011 23:47

Souhlasím s Vámi neb autor mi pripadá značně zastydlý, dosti pozadu. Současný svět a doba a tak i problémy a hrozby dnešních časů jsou už zase někde o kousek dál, než se nám tady snaží vyprávět. Měl by se trošku zajímat o současné světové dění popohnat  zpozdilé myšlení, sundat klapky z očí a začít přemýšlet.Nepochopil, že studená válka skončila, v Rusku už nevládne Břežněv a jeho milovaná EU a Brusel jsou pro nás dnešní "Moskvou" a tím kdo ho připaví o svobodu budou špíše čachry Mezinárodního měnového fondu a globalizované nadnárodní korporace a hlavně, že jeho vnukům  kteří nebudou mít co do úst, bude možná ruská nafta a plyn požehnáním, což už pochopili jeho obdivovaní demokraté z NATO, jen on ne.    

Ústava:
Autor: M. Baloun Datum: 14.6.2011 13:07

se nejprve píše a pak se žije, neboť šedivá je teorie a zelený je strom praxe. Ostatně můžeme se o tom přesvědčit i jinde než u odborů a stávek, jenže tam to důležitým figurám holt tak nepřekáží. A kdo kým a kam manipuluje je otázkou, ostatně tento článek (podle Ústavy = podle Altnera) mi přijde taky dost manipulativní.

Vážení odboráři:
Autor: L. Ott Datum: 14.6.2011 11:12

máte naprostou pravdu, proč zvyšovat dobu odchodu do důchodu, nač zvyšovat spoluúčast ve zdravotnictví, vždyť podle mantry ČSSD tu zdroje jsou - třba vědí, kde vede zlatá žíla, kde máme hledat ropu, či diamanty a pořád je tu ještě jedna vyzkoušená cesta - okrát všechyn živnostníky, soukromé rolníky a další nečleny odborů a zase tu na čtyřicet let zdroje budou .....

Re: Vážení odboráři:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2011 12:01

Je tady jenom jedna cesta, kterou si ovšem ovčané, podněcovaní t.zv. odbory neuvědomují. Švýcarská cesta. Snížení počtu ministerstev podle vzoru této země na 7 (slovy sedm). Zde vězí okmžitá úspora prostředků, blířící se schodku státního rozpočtu  v roce 2012 a min. 50 miliard každoročně v letech následujících. To je ta zlatá žíla, kterou ovšem netřeba hledat, je totiž nasnadě. Jsou ještě jiné zlaté žíly, o kterých jsem zde psal již mnohokrát, tyto však je zbytečné hledat v prohlášeních politiků a politických stran. Tam je nenaleznete. Jsou to jen kecy, zastírající umně skutečnosti a mířené cíleně na ovčany (v je správně).

Re: Vážení odboráři:
Autor: R. Sedláček Datum: 14.6.2011 12:13

Tohle je sice hezké, ale neúčinné. Možná by ovčané ocenili snahu vlády, ale podstatné je snížit mandatorní výdaje. Tzn. Sociální dávky jen potřebným a ne paušálně, stejně tak podpory, dotace a další. Zeštíhkit kompletně státní správu. Většinu předat soukromému sektoru, který je několikanásobně efektivnější.

Snížení počtu ministerstev:
Autor: P. Urban Datum: 14.6.2011 13:17

Jaký je rozdíl mezi předraženými státními zakázkami, když je zajišťuje 7 nebo když je zajišťuje 14 ministerstev? Kolik se ušetří, když se z přebývajících ministerstev udělají odbory těch přeživších? Opravdu je provoz státní správy (mluvím o nákladech na provoz, ne o jeho efektivitě) tak drahý, aby se dalo hovořit o "zlaté žíle" ?

Re: Snížení počtu ministerstev:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2011 15:43

Spočítejte si, alespoň zhruba náklady na provoz 8 průměrných ministerstev.  Mzdové níklady, energie, pojištění budov, nemovitý majetek, který je možno prodat, náhrady mezd, prostě veškeré náklady a majetek. Možná se budete divit, k jaké cifře dospějete. 7 ministerstev může efektivné zajišťovat státní správu, ne ovšem v našem systému. Ten je nutno změnit současně se zrušením těchto zbytečných ministerstev. Opět po vzoru Švýcarska. Jsem přesvědčen o tom, že funguje-li něco někde, musí totéž fungovat při dobré vůli i jinde.Prosím, neargumentujte zde historickými či geografickými podmínkami. To totiž nejsou argumenty, pouze snaha o projevení nevůle, snaha okecat proč něco nejde. Již můj dědeček razil heslo : Všechno jde, když se chce. Je to stará a velká pravda. Když se neche, nejde nic.

Re: Vážení odboráři:
Autor: M. Baloun Datum: 14.6.2011 13:07

začal bych s okrádáním u dislektiků

Ano,:
Autor: S. Ševeček Datum: 14.6.2011 11:07

ti "odboráři" jsou směšní.

Měli bychom se ptát každého zaměstnance, jestli si nepřipadá przněn těmi zm*dy, když k tomu mlčí.

Re: Ano,:
Autor: M. Moravcová Datum: 14.6.2011 11:37

Nejsou směšní. Bohužel z nich jde strach.

Dobrý článek:
Autor: V. Kraus Datum: 14.6.2011 10:21

Cílem nynější stávky a blokád je opravdu svržení vlády. Od odborářských bossů slyšíme, důchodová reforma je špatná, zdravotní reforma je špatná, daňové úpravy jsou špatné, vláda je špatná a nemá "podporu lidu", což se snaží dokazovat různými průzkumy veřejného mínění. Někteří už říkají otevřeně, že nechtějí čekat tři roky na parlamentní volby, že vláda musí skončit hned. V parlamentu sílu na svržení vlády nemají (jak to udělal minule Paroubek), tak by ji tedy měla svrhnout ulice. Kam až jsme to dospěli! Paralela s únorem 1948 je zřejmá.

Re: Dobrý článek:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2011 10:32

Paralela není jen zřejmá, je jistá. generální stávky v roce 1948 se zůčastnili nesvobodní (nepřemýšlející) ovčané, hýkající tak, jak předříkávala KSČ. Dopadlo to tak, jak si však většina občanů nepřála. Prapříčinou nedobrých následků však byl jen a jen volební systém podle poměrného zastoupení, stejný, jako máme dnes. Komunisté s převahou "zvítězili" pouze v Praze a v několika málo jiných regionech. Celé Slovensko a podstatná část Moravy a Čech byla proti. Nedemokratický poměrný volební systém však situaci zvrátil ve prospěch komunistů. V případě většinového volebního systému by nikdy nebyli "zvítězili". To však ovčané nikdy nemohou pochopit, poněvadž nejsou schopni si na věci obecné utvořit vlastní názor.

chystají se opět politické monstrprocesy?:
Autor: J. Klepal Datum: 14.6.2011 9:44

K tomuto textu zbývá jen požadovat exemplární potrestání vlastizrádců, kteří ve spojení s cizí mocností hodlají stávkami rozvracet ústavní zřízení republiky. Z podobných textů, jako je zde předvedený, může být někomu nevolno. 

Re: chystají se opět politické monstrprocesy?:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2011 10:13

Někomu ano. Tak je tomu ovšem vždy. Záleží na tom kolik je těch, kterým je nevolno. Je-li nevolno většině občanů, potom nezbývá v demokratickém státě, než toto přijmout. Žádná ústava totiž není modla. Nikdy není dána jednou provždy, zvláště nebyla-li přijata většinou občanů přímo a když je špatná. Tak už to ve světě chodí a dějiny to jen potvrzují. Vypracuje-li a schválí ústavu skupina ideologicky zaměřených, tedy nesvobodných lidí (bývalí komunisté) a není-li tato potvrzena občany (referendum) je zde vždy nebezpečí její nefunkčnosti. Přesně to se dnes ukazuje ve své nahotě.