24.1.2020 | Svátek má Milena


Diskuse k článku

POLITIKA: Zemanova zdvořilá žádost? Ultimátum

Tak si říkám, kam až může Báťuška Zeman zajít. Faktem je, že mne každým dnem překvapuje stále více a neustále posouvá hranice dál a dál. Zde se přímo naskýtá srovnání s jeho předchůdcem, Václavem Klausem. Píše se rok 2009 a prezident Klaus po pádu Topolánkovy vlády oznamuje, že dá příležitost sestavit novou vládu tomu, kdo mu přinese 101 podpis.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Křivánek 26.7.2013 17:42

Re: Polanecký opět neříká pravdu!

Tož Blažku, 100 poslanců je kolikrát víc než žádný poslanec? Nebo možná 10 poslanců z rozštěpenců VV (odběhlíků?, přeběhlíků?).   Dám ti jednoduchý příklad Blašku. Řekneme, že "nakopáním do řiti" se bude nazývat pokud ti do řiti nakoupou 101x. Pak ti do řiti nakopou jen 100x. Nebude tě řiť bolet? Podle tvé ryzí logiky tě nenakopili do řiti 101x a tedy tě řiť nebolí. Nebo tě řiť bude bolet? Takže jak. Řiť tě bolí, ale říkat máš že tě řiť nebolí. Tak nějak je to s tím že Polánecký lže, a že to ty Blašku dokazuješ na to jednom konkrétním tvrzení. Všiml sis Blažku že by s. Rusnok, s. Toman, s. Fischer atd. ukázali své držky v zatím dost svobodných aspoň trochu demokratických volbách do poslanecké sněmovny, které se vládá zodpovídá? Já tedy ne. Mě se s. ajzboňák myslící to upřímě a s. puchejř velmi nelíbili. Ani ta troska co byla před němi a šla do Bruxelexu. Nicméně jsem akceptoval, že ve volbách byly a bohužel, žiji ve státě přiblblenců, že Blažku, kteří mají nyní většinu. Který idiot Blažku vymyslel že do vlády se chodí jak do bordelu a ministerstvo je jak prostitutka co se na ní každý, kdo má za kamaráda ovara, udělá? To byli ti slavní ústavodárci s. Jičínský a spol. Do každé posrané školky se na ředitelku dělají konkurzy a bez úspěšného konkurzu si nezařediteluje. Na vládě je to jinak, je to jak v nevěstinci. ale to je nám Blašku jedno. My máme svoji pravdu se 100 a hotovo.

J. Blažek 26.7.2013 18:00

Re: Polanecký opět neříká pravdu!

Milý a velice"slušný" pane Křivánku. Pláčete sice hezky, ale na cizím hrobě. Aneb Vy mi vehementně vyvracíte něco, co jsem vůbec netvrdil. A způsob, kterým tak činíte, je velmi neurvalý. A taky slohově mizerný a s pravopisnými chybami. Nějaká školní výuka slohu a pravopisu, či snad dokonce maturita z českého jazyka, Vás zřejmě vůbec neoslovila. ... Píšete: "ve volbách byly" ... shoda podnětu s přísudkem: "ve volbách byli".

A ještě dvě konkrétní věci: 1) Každý ministr nemusí být poslancem a ani v pravicových vládách nebyli všichni ministři poslanci. ... 2) Hlavním autorem současné ústavy nebyl prof. JUDr. Zdeněk Jičínský, DrSc., ale hlavně tehdejší JUDr.-neJUDr. Kalvoda a lidé kolem něj.

J. Křivánek 26.7.2013 18:43

Re: Polanecký opět neříká pravdu!

Blašku to mi chibjelo. Argument pravopisu a slohu. To je vždy k věci. Já se stydím, že patřím k národu, který si z jazyka udělal překombinovanou hříčku a obsah věcí mu proto velmi často uniká.

J. Křivánek 26.7.2013 18:45

Re: Polanecký opět neříká pravdu!

A na slušnost se patří vykakat, když se pro formalistické chápání věcí nevidí obsah. Co jste teda tvrdil Blažku?  "Polanecký opět neříká pravdu!" - důkazem má být že Klaus jmenoval vládu s podporou 100 poslanců. Což je neskonale více než má s. Rusnok, loutka ovarova. A taky neříkáš co jako lepšího měl Klaus udělat. Mě celkem nic lepšího nenapadá. Dokazuješ svojí filipikou Blažku, že si formalista nejhrubšího zrna, pravý český ubožák a podstata věcí ti uniká.

J. Křivánek 26.7.2013 18:48

Re: Polanecký opět neříká pravdu!

Zkus si ještě jednou přečíst mé sprosté pojednání o 0, 100 a 101 nakopáních do análu. Možná pochopíš. A k těm ministrům. Samozřejmě že vím, že ministr nemusí být poslancem. Ale je to poprvé, kdy žádný ministr nemá předem ani minimální politickou podporu zvolených zástupců. A to je rozdíl - žádný kopanec do análu nebo 100 kopanců do análu. Můj osobní názor je že česká ústava je kakánek. Kolik na ní pracoval votytulovaný brepta Jičínský a šašek Kalvoda je celkem jedno. Smutné je, že 200 šašků není schopno za spoustu let s tím nic udělat. Problém je hlupáctví. Vrcholem vymočených hlupáků je robertek Sobotka. Nejdřív ječí jak by vládl až by brečel, ale ovara pošle do análku. Pak zas neví proč by ovar neměl mu dát v druhém kole možnost. A s takovouhle vulvou se cokoliv špatně mění.

V. Hajková 26.7.2013 14:09

Re: Polanecký opět neříká pravdu!

Včera  jsem  Vám  to   TUPČE  vysvětlila-    dnes  opět  zvaníte   jednu  a  tu  samou  KRAVINU!

P. Han 26.7.2013 14:51

Re: Polanecký opět neříká pravdu!

Nevysvětlila jste mu to. Jemu nevysvětlíte nic.

J. Blažek 26.7.2013 17:19

Re: Polanecký opět neříká pravdu!

Milá, citlivá a slušná dámo. Nic jste mi nevysvětlila a nechápu, co byste mi na pravdě, kterou jsem napsal, mohla vysvětlit. ODS-ák Klaus (tehdy ještě v ODS byl) prostě nechal ODS-áka Topolánka vládnout 4 měsíce bez vládní důvěry. Co na tom chcete vysvětlovat. Tak to prosdtě bylo. Kdyby toto udělal Zeman, tak se z toho různé píšící krávy přímo otelí.

J. Křivánek 26.7.2013 17:52

Re: Polanecký opět neříká pravdu!

Votelila se nějaká kráva. A tele bylo Blažek, že. Co jako měl dělat Klaus? Měl snad udělat premiérem puchejře, který neměl ani tu 100? Resp. 100 by dal s komunisty se kterými chtěl vládnou jen jako menšinová vláda? To byl právě okamžik na co tu je prezident, aby v okamžiku kdy je těžké či nemožné dát dohromady vládu, zvolí premiérem toho kdo má nejvíc a nejméně to smrdí. Nyní nic takového není. Kdyby ovar navrhl za premiéra vlezdoprdelku Haška tak máme vládu sice bez důvěry, ale aspoň by to byly držky prošlé volbami.

P. Han 26.7.2013 14:50

Re: Polanecký opět neříká pravdu!

Klaus si nevybral Topolánkovu vládu ze svých kámošů posbíraných "na ulici". To, že v té době se nedala sestavit žádná vláda, která by vládla většinově, ví i každý Pepek Vyskoč - kromě vás. A o imunitě máte asi stejné ponětí, jako ta děvka z Anděla s ďáblem v těle. Ne, není to nakažlivé...

V. Hajková 26.7.2013 14:57

Re: Polanecký opět neříká pravdu!

:-)))))))))))))   to  jste  napsal  moc  hezky! 

J. Blažek 26.7.2013 17:20

Re: Polanecký opět neříká pravdu!

Já o voze a Vy o koze.

E. Sevrát 26.7.2013 11:40

Když se moje stavební firma (firmička)

účastní výběrového řízení na státní či veřejnou zakázku,tak musím mít taky všechny dokumenty notářsky ověřené a doslova se musím svléknou do naha,potvrzení o bezdlužnosti,o tom že nemám dluhy na soc+zdrav pojištění,na daních atd.atd.Výběr vlády je v podstatě taky výběrové řízení.Jenom starý slinta jako Karel,může říkat,že je to nedůstojné.Nelhala snad bývalá koalice  ráno,odpoledne a večer jak vtipně řekl jeden bývalý Maďarský premiér.Můj moudrý dědeček vždy říkal,důvěřuj ale prověřuj.To že si politiky vybrali lidé není žádná záruka jejich morálnosti-viz poslanci v kriminále.

J. Slanina 26.7.2013 14:24

Re: Když se moje stavební firma (firmička)

Hmm, dědeček by nejspíš v KSČ, že?

E. Sevrát 26.7.2013 14:51

Re: Když se moje stavební firma (firmička)

Dědeček byl kulak,a právě proto měl zdrávý selský rozum,který ovšem dnes většině lidí chybí.Myslíte,že přísloví či pořekadlo "důvěřuj,ale prověřuj" vymysleli komunisté ?

V. Mlich 26.7.2013 10:43

To jsme to dopracovali..

To jsme to dopracovali, když nějaký notář požívá větší důvěru, než předseda sněmovny.

J. Svoboda 26.7.2013 14:15

Re: To jsme to dopracovali..

Vážený pane Mlichu, mne samotného to bohužel nenapadlo, ale určitě je to pravdivá a podstatná poznámka.

J. Slanina 26.7.2013 10:34

"Jednou z možných variant je, že Ivo Ištvan přišel podat hlášení o splnění úkolu."

Je to docela možné, ale já mám obavy, že si přišel pro nová zadání.

V. Hajková 26.7.2013 10:57

Re: "Jednou z možných variant je, že Ivo Ištvan přišel podat hlášení o splnění úkolu."

Vypadá  to tak- a  pokud   ne-  pak  to  byla  příprava  na  dnešní  vyjádření   NSZ-   ZEMANA-  k  tomu  celému  POLICEJNÍMU  TYÁTRU-  který   v  prvních  hodinách  pusobil  ,  jako  státní  převrat-  pak   se  však   stal  neuvěřitelnou  blamáží -  FRAŠKOU.

P. Spáčil 26.7.2013 11:54

Re: "Jednou z možných variant je, že Ivo Ištvan přišel podat hlášení o splnění úkolu."

Copak, absťák že jste zavítala na NP?

V. Hajková 26.7.2013 14:12

Re: "Jednou z možných variant je, že Ivo Ištvan přišel podat hlášení o splnění úkolu."

Starejte  se   o  své  POZADÍ-  zmetku!

I. Pařízek 26.7.2013 10:21

Neštěstí pro tuto zemi.

Srovnávat Železnou lady s p.Zemane,jak píše jeden z diskuterů,je jako srovnávat Nebe a dudy.Pokud chcete "prezidentskou diktatůru a jeho kamarádičků",tak si nevidíte ani na špičku nosu.ČSSD si podřezává větev na které sedí.Poslednímu odcházejícího prosím "zhasněte".

V. Pavelek 26.7.2013 9:34

Prezident Zeman zachází každým dnem dál a dál.

Je to přesně tak. A cílem je demontáž nefunkčního politického systému, na který nadávají všichni kromě poslanců, novinářů a některých blogerů. Nakonec, prezidentský systém nebude až tak špatný, jinak by ho v USA už dávno zrušili.

J. Klepal 26.7.2013 9:23

neznalosti pana Polaneckého

Na rozdíl od pana Polaneckého, jsem zatím nezaregistroval nic, co by prezident Zeman dělal nad rámec svých předchůdců, či dokonce v rozporu s ústavou. Jmenování premiérem s předpokladem, že nemusí získat důvěru parlamentu, již v minulosti proběhl, dokonce známe i vládu, kterou předchozí prezident nechal vládnout bez důvěry několik měsíců, aniž využil svůj druhý zákonný pokus. Kromě zřejmé nenávisti, kterou bych pochopil  z náklonu prezidenta k etylalkoholu a vychytralé mstivosti, však autor žádné relevantní informace k vylepšení úrovně české politiky nepřinesl.

J. Křivánek 26.7.2013 17:59

Re: neznalosti pana Polaneckého

Klepal taky patříš do klubu mentálně retardovaných? Klaus jmenoval premiérem někoho kdo měl předem podporu 100 poslanců. Ovar jmenoval někoho kdo měl předem podporu 0 poslanců. Nevidíš rozdíl? Co měl Klaus udělat? Nejmenovat nikoho? Nebo jemnovat puchejře, který měl podporu pouze svých socanských poslanců?

J. Klepal 26.7.2013 19:04

Re: neznalosti pana Polaneckého

A kdo ti Křivánku tu nulu nakukal, neměl jsi věštecké vidění? Zeman jistě předpokládal, že programové prohlášení vlády bude takové, aby uspokojilo více než 100 poslanců.

J. Křivánek 29.7.2013 15:21

Re: neznalosti pana Polaneckého

Tak na programovém prohlášení oppravdu záleží. Zeman mohl v nejlepším případě mohl počítat s 99 poslanci. Ovšem velmi pochybnými hlasy. A ty zbytky z VV pokud by hlasovaly podle svědomí tak musí hlasovat pro bývalou koalici. Copak Bárta je socan? Pokud Zeman pro Rusnoka získal  víc tak by to přece pro vás čisté Ištvánovské pitomce byla korupce. Nebo né?? Je jasné že socanské ovce se rozhodují s davem. To je problém. To je opak demoktatického rozhodování. Místo desítech socanských ovcí by pak stačilo při klasování uvízt počet mandátů a jeden socanský pitomec v parlamanetu, který by to odhajloval. Socani maji v názvu hned dvě hrozná slova. Sociální - pod tímto slovem se na světě udělalo nejvíce vražd. A demokratická - to je pravý opak jejich stádního chování. Všichni lžou často, jen socani pořád nebo jsou tak blbí že ani nepoznají co blábolí. Zeman si možná přihnul, když měl uvažoval. Je pravda, že Zeman ví jaký tupec je průměrný socanský a komoušský poslanec. S tím se částečně dalo počítat. Ale tím jak to udělal, to úplně posral. Na usraný rok udělal tokový bordel, že to nemá vobdoby. Nastrkal si tam své kamarádíčky. Kde je Ištván? Co korupce? Máš Blašku říct že si nekritickým milovníkem Zemana a že jeho slovo je slovo boží a o tom se nediskutuje.

J. Křivánek 29.7.2013 15:22

Re: neznalosti pana Polaneckého

Zeman mohl v nejlepším případě mohl počítat s 99 poslanci. Ovšem velmi pochybnými hlasy. A ty zbytky z VV pokud by hlasovaly podle svědomí tak musí hlasovat pro bývalou koalici. Copak Bárta je socan?

Pokud Zeman pro Rusnoka získal  víc tak by to přece pro vás čisté Ištvánovské pitomce byla korupce. Nebo né?? Je jasné že socanské ovce se rozhodují s davem. To je problém. To je opak demoktatického rozhodování. Místo desítech socanských ovcí by pak stačilo při klasování uvízt počet mandátů a jeden socanský pitomec v parlamanetu, který by to odhajloval. Socani maji v názvu hned dvě hrozná slova. Sociální - pod tímto slovem se na světě udělalo nejvíce vražd. A demokratická - to je pravý opak jejich stádního chování. Všichni lžou často, jen socani pořád nebo jsou tak blbí že ani nepoznají co blábolí. Zeman si možná přihnul, když měl uvažoval. Je pravda, že Zeman ví jaký tupec je průměrný socanský a komoušský poslanec. S tím se částečně dalo počítat. Ale tím jak to udělal, to úplně posral. Na usraný rok udělal tokový bordel, že to nemá vobdoby. Nastrkal si tam své kamarádíčky. Kde je Ištván? Co korupce? Máš Blašku říct že si nekritickým milovníkem Zemana a že jeho slovo je slovo boží a o tom se nediskutuje.

M. Šurgot 26.7.2013 8:20

Průšvih je, pane Polanecký, že si udělala pravice sama sobě.

Jsem bývalý volič Václava Klause a ODS. Nemusíte váhat, že už nejsem. Klause bych nezvolil v přímé volbě, kdyby to šlo, dal bych hlas Švejnarovi. Je příliš mnoho důvodů, na které není místo, stručně - ztráta důvěry, obrovský rozdíl mezi proklamovanou politikou a skutečnou reálnou politikou, navíc Klaus není ani náhodou konzervativcem britského střihu, jak se často prsí, on je konzarvativcem ruského, postsovětského stylu - osobní a stranická moc na prvním místě za každou cenu, občan až na konci řetězce...

ODS má na triku příliš mnoho skandálů, neplněných volebních slibů a neuvěřitelný amatérismus v zákonodárné oblasti i v denní politice.

Zeman utržený z řetězu - to je práce Klause a jeho melody boys z počátku samostatné České republiky, špatná ústava, napsaná lidmi, jako byl nedostudovaný lžidoktor Kalvoda, se teď mstí v prvé řadě ODS... 

Vyloženě špatné zákony, které občanům nejen že nepomáhají, ale ztrpčují život, jsou z velké části zásluhou ODS. Životní podmínky, postavené díky zákonům, ne díky volnému trhu, jak tvrdil Klaus,  na cenách energií a třeba vody, vyšších než má západ Evropy, při mzdách takřka polovičních proti západu Evropy, to je první důvod obecného propadu volby ODS pro obyčejné občany. Neschopnost legislativně i prakticky zarazit veřejně rozšířenou praxi okrádání zaměstnanců o budoucí důchody a státu o daně a sociální a zdravotní poplatky, které pak logicky chybí na příslušných účtech, formou minimální mzdy a černého doplatku na ruku je další důvod neoblíbenosti (kde na ty černé výplaty berou?!). Při souběžné drzosti poslanců vyplácet sobě maximum možného-každý poslanec je členem nějakého výboru, aby bral příplatky, maximum nemožného pak dozorčí rady za další poplatky atd.

Británie po vládě konzervativní Železné lady byla konsolidovanou zemí vybředlou z krize, Česká republika po dvaceti letech vlády a podílu na vládách ze strany ODS je po krk v bahně. A k tomu bahnu patří samozřejmě i kamarád Klause Zeman, který strká čumák ODS do jejich nedodělků.

V. Heidlerová 26.7.2013 8:38

Re: Průšvih je, pane Polanecký, že si udělala pravice sama sobě.

Jak dojemný příběh jedné zhrzené lásky........ Cítím s Vámi........