19.1.2021 | Svátek má Doubravka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pavel Červinka 29.8.2009 10:09

Omezit vliv politiků na státní zprávu.

Jestliže i nadále bude státní zpráva zpolitizovaná a šéfy, náměstky, vedoucí odborů až po vrátné státních úřadů budou dosazovat politické strany díky jejich handlu, tak se s korupcí nepohne. Politik rozhodně nemá zájem "zjistit a zveřejnit" korupci těchto dosazených osob, když to potom vyvolá rozhořčené hlasy z vlastní strany nebo jiné, pro niž pašálík byl tímto ztracen. Korupce je věc především politická a ve státním úřadě nemají politici a členové jejich kočovného cirkusu co pohledávat ! Politické obsazení postu končí ministrem, zbytek mají být profesionálové.

Monte Christo 28.8.2009 23:56

Ja na brachu a bracha na mne....

Stare ale dobre porekadlo ze ?Neni se cemu divit...A to uz proto,ze mnoho lidi a to jak ve statnim tak soukromem sektoru ma urcite zaznam v Cibulkove seznamu... 

Monte Christo Ma zeme Me srdce

josef krouman 28.8.2009 21:43

protikorpční komise?

nejúčinnější je radikálně snížit podíl přerozdělovaných peněz a bude po korupci, protože se nebude mít kde uhnízdit.

Pochybující 28.8.2009 14:29

Kdo zrušil finanční policii?

A proč? 

janoryna 28.8.2009 14:13

vládní strategie je úspěšná.

pod po odchodu socanů od vesla byla na úřadech pravicovou vládou korupce vymýcena. jen levičák to může popírat.

hafusak2 28.8.2009 8:38

Nejlepší cesta k úspěchu v oboji s korupcí

je zrušení Finanční policie, protože když korupci nemá kdo zjistit a objasnit, tak se vykáže, že žádná není. Jak jednoduché.

Vlado 28.8.2009 6:58

nejlepší je

odstraňování korupčního prostředí, tím že nebude důvod někoho korumpovat, tj. omezit vliv státu. Zachovávat svobodu jednotlivce. Konečně dokončit privatizaci. Největší korupce společnosti je kupování voličských hlasů!!!!!!!!!

Zen 28.8.2009 18:40

Re: nejlepší je

Ideologicky za jedna, realizovatelnost za pet. Sednout!

Ciste namatkou priklad: Policie potrebuje zbrane (s tim snad souhlasite). Snad souhlasite i s tim, ze je blbost, aby byla policie privatizovana. Takze - jak zabranite mozne korupci pri takovem nakupu?

BTW: Domnivate se snad, ze pri nakupech mezi vetsimi firmami se nekorumpuje? Pokud ano, pak Vam blahopreji k idealistickemu videni sveta. Ovsem ty ruzove ... pardon, modre ... bryle bych doporucil sejmout.

Fafa 28.8.2009 21:52

Zene:

Samozrejme, ze policie potrebuje zbrane, bude je nakupovat stat a pri jejich nakupu bude hrozit korupce. O tom prece neni spor. Ale dalo by debatovat o tom, jestli stat musi nakupovat i stavebni prace v dnesnim rozsahu. Jasne, ze treba pri nakupu stavebnich praci soukromou firmou provozujici dalnici bude hrozit korupce. Ale to je spis problem akcionaru a az druhotne problem obcanu.  

Jiřina 29.8.2009 21:50

Re: nejlepší je

Měla bych řešení: vyzbrojit policii indiánskými šípy   ;-D

JH 28.8.2009 0:54

Někde jsem četl, že

na Tajvanu rychle omezili korupci pomocí policejních provokací :-( . V každém případě je to běh na dlouhou trať, na pár generací, ale musí se začít odmala, v některých zemích se prý neopisuje, nenapovídá. A v dospělosti nesmí být morálka lidí lámána korupcí na nejvyšších místech, která mají nemorální imunitu nebo se stejně nic nevyšetří.