1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

POLITIKA: Za tři porody 270 tisíc! Přišli v Lidovém domě o rozum?

ČSSD má předvolební bombu. Chystá zvýšit porodné Za první dítě mají matky dostat 60 tisíc, za druhé 90 tisíc a za třetí 120 tisíc korun. Předpokládá to volební program ČSSD. Sociální demokraté cítí, že je opouštějí voliči.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jonáš 29.3.2006 14:59

Re: Re: Re: To: NEO

A bydlí na Vinohradech, nebo v Bruntáli? Je bílá, černá, nebo zelená s tykadýlkama? Tenhle svět neodměňuje za snahu lineárně, dokonce ani monotonně.
Šerlok Homeless 29.3.2006 15:34

Re: Re: Re: To: NEO

Kdybyste napsa(a) nesála podporu, tak stačí. Vydělával peníze bych chápal - pouzná se to podle daňového přiznání. Ale jak se pozná, jestli pracovala?
 
Ostatně:Co když  živnostničila a náhodou do ztráty?
Jarda Musil 29.3.2006 14:05

To: Tic-Tac

 ... no - má se pojistit ... a nebude potřebovat nic, že ...
Tic-Tac 29.3.2006 14:07

Re: To: Tic-Tac

Jste opravdu hlupák a nebo si tady na něj jen hrajete? Umíte napsat i něco tozumného?
Jarda Musil 29.3.2006 14:10

Re: Re: To: Tic-Tac

... ale na začátku jste tohle prosazoval - proč ta změna - došlo ke změně vnějších podmínek?
Tic-Tac 29.3.2006 14:12

Re: Re: Re: To: Tic-Tac

Co jsem prosazoval?
Jarda Musil 29.3.2006 14:16

Re: Re: Re: Re: To: Tic-Tac

no například to, že jsou si rovni pojišťovák s profesorem medicíny ... proč by někdo měl být podporován jinak než někdo druhý ... když nevidíte rozdíl mezi pojišťovákem a tím profesorem? Proč vidíte rozdíl mezi těmi co mají a nebo nemají děti? Pak opravdu je nejlepší řešení nikomu nic a celá debata je o h...ě - čili strávil jste den sice činorodě, ale nic jste nevytvořil
Tic-Tac 29.3.2006 14:20

Re: Re: Re: Re: Re: To: Tic-Tac

Nic takového jsem netvrdil. Reagoval jsem jen na vaši snahu diktovat světu která profese je tvořivější a důležitější a následně jim za to stanovovat platy. Proč tu plácáte blbosti a lžete? Nikde jsem nepsal o rovnosti pojišťováka a profesora medicíny. Pochopte, že to kdo kolik bere nikdy nebude podle vašich představ.
Jarda Musil 29.3.2006 14:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To: Tic-Tac

tak takto jste se vyjádřil, ... a já jsem nikde nemluvil o stanovování platů - já jen říkám, že je špatně nastavený systém - a to rozhodně je ... nedokážete stejný princip ve dvou kauzách posoudit stejně - to je celý Váš problém ... nedokážete stanovit priority, stejně jako to nedokázal Vašek Klausů na začátku budování kapitalismu  ... ale teď už musím plavat domů ... skoro doslova
Tic-Tac 29.3.2006 14:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To: Tic-Tac

Dle vás "nedokážu" (a tím pádem jsem pro vás idiot)pochopit jedinou pravdu. A to, že ten kdo něco vyrábí musí "zákonitě" vydělávat víc než někdo, kdo nic "nevyrábí". Píšu k tomu výše. Je zbytečné to dál komentovat.
vládík 29.3.2006 14:11

Re: Re: To: Tic-Tac

Ale tohle bylo o vlastním přičinění - a to je velmi rozumné.
Jura Jurax 29.3.2006 18:20

Re: To: NEO

Dělala aspoň dva roky ... no, a co vysokoškolačky? Ve čtyřiadvaceti vylezou ze školy ...
pf 29.3.2006 13:57

bohuzel sedovous ma pravdu

to je takovy zakon realne ekonomiky, ktery makroekonomove od psacich stolu, liberalnich institutu a jinych mozkovych, myslicich trustu a nadrzi (tanku) a ti kteri si mysli ze realny trh je to co jim napovidali ex-marxisticti pajdagogove, ze avyseni dani se vzdy promitne okamzite do cen a to mnohem vice, nez odpovida % rustu, zatimco snizeni se nepromitne vubec nebo jen zlomkem.
Tlustopol a spol to maji pekne vymyslene.
 
Jestli se opravdu prasule budu davat ve forme jakychsi virtualnich voucheru na vzdelani tak bych se vlivu prijem romskeho etnika moc neobaval - pokud by u nej nahodou nevypukla vzdelanosti revoluce - ale to by zastanci trhu meli mit radost ne?
Ladislav N. 29.3.2006 17:23

Re: bohuzel sedovous ma pravdu

Šedovous kecá. Změny cenových hladin různých druhů zboží i potravin jsou zřejmé po vstupu do EU, a to díky změnám cel (odbourání nebo zavedení cel - což je také svým způsobem DAŇ) i DPH. Šedovous je ekonomický ignorant, proto mu takovéto "detaily" unikají.
Honza 29.3.2006 13:46

Sociální inženýrství sociální demokracie :-)

Všichni samozřejmě souhlasí s tím ,že ze svých daní budou platit "geniální" cikánské potomky,kteří zařídí více voličů KSČSSD,následně vládu Paroubka na věčné časy a nikdy jinak
Buvol 29.3.2006 13:35

Vypadá to tak ....

protože by se přemnožili cikáni .....
Jola 29.3.2006 13:32

Přišli o rozum ?

Nepřišli, tihle rozum neměli nikdy a tedˇ to zavání demencí.
Jo 29.3.2006 13:28

Pavlíku Tošovský,

vlítni na to. Je to jen byznys.
Buvol 29.3.2006 13:23

Zajímalo by mě, co tomu říká pan expresident Havel se svou "teletníkovou" teorií ....

Jirka Paroubek,chlapík jako vy 29.3.2006 13:50

Re: Zajímalo by mě, co tomu říká pan expresident Havel se svou "teletníkovou" teorií ....

"Vůl" Havel předběžně souhlasí,na co se sám nezmohl,odpracují jemu blízcí soudruzi cikání,rádi a za prachy,ne jeho?ale naše.
Jirka Paroubek,chlapík jako vy 29.3.2006 13:16

Půjdeme ještě dál

Na pracovním úřadě se bude vyplácet odměna 2 000 za uskutečněný pohlavní akt mezi heterosexuály,styk mezi homosexuály ještě nemáme dopracován,ale taky nějaká koruna bude,ministr Sobotka preferuje sazebník podle otvoru kam bude styk uskutečněn.
jirka 29.3.2006 13:23

Re: Půjdeme ještě dál

Ale zapoměl jste uvést , že pohlavní akt musí být dokončen a bez ochrany. A co je nejhorší, se svou vlastní manželkou ( manželem) Jen mne trochu vrtá hlavou jak budou úředníci kontrolovat , vše co řeknete je pravda , snad videozáznam, nebo obdoba "píplmetru" prc...metry?
Jirka Paroubek,chlapík jako vy 29.3.2006 13:35

Re: Re: Půjdeme ještě dál

Ano prcmetry už máme naloženy v debil-deckru,první várka bude distribuována v Chánově ,příštím hlavním městě ČRR,české rómské republiky
jirka 29.3.2006 13:55

Re: Re: Re: Půjdeme ještě dál

zajímalo by mne jak a kam se budou montovat. To už nedomyslel a ani mne to snad, radši, probůh,  nenapadne.
vládík 29.3.2006 14:13

Re: Re: Re: Re: Půjdeme ještě dál

Přece jako topořící kroužky na kořen.
Šedovous 29.3.2006 13:12

Co se ten pán čílí !?

Příspěvek je jen na 3 děti , o příspěvku na 4 a další dítě se nemluví.
Zato nulová daň na potraviny od ODS, zejména na zeleninu a ovoce udělá z vietnamských zelinářů rychle milionáře.
Křupan 29.3.2006 13:17

Re: Co se ten pán čílí !?

Nulová daň na potraviny se s tou šíleností porodného nedá srovnávat.
 
vládík 29.3.2006 14:16

Re: Re: Co se ten pán čílí !?

No, nesmíš zapomínat, že nulová daň je výsledek několikaleté propagace rovné daně. Pak nulová daň jako součást daně rovné je taky pěkná šílenost.  Zvlášť, když se dalo předpokládat, že rovná daň bude zhruby  rozpočtově neutrální. Takhle poklesne příjem z DPD o více než čtvrtinu. Přitom je to jeden z hlavních příjmů rozpočtu.
jirka 29.3.2006 13:17

Re: Co se ten pán čílí !?

Řekněte mi prosím, jak? Třeba, je to recept pro všechny zelináře a rádi by se to dozvěděli. Ve Velké Británii je taky O% dph na potraviny a nevšiml jsem si,  že tam zelináři rozvážejí v Lamborghiny a mlíkaři nemají vytuningovaný dodávky a po těžkém denním vykořisťování se vracejí do svých venkovských sídel. Ale vy mi to jistě povíte, že  
Šedovous 29.3.2006 13:33

Re: Re: Co se ten pán čílí !?

No jasně to chci vidět toho vietnamského zelináře, jak druhej po snížení daně na nulu o totéž zlevní .
Vtipálku.