22.5.2022 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
AeroKarel 23.7.2006 21:24

A navíc Schröder

ani chvíli neuvažoval o spojení s místní obdobou komoušů, Lafontaine a agenti Stasi. To je holt kultura, ke které Paroubek ještě nedospěl, pokud se mu to vůbec kdy podaří.

Mysch 23.7.2006 21:32

no to by opravdu bylo

vic nez kuriosni. schröder nenavidi oskara az do hrobu a naopak.

AeroKarel 23.7.2006 23:11

Re: no to by opravdu bylo

Ano, docela věřím, škoda že zde není obdoba téhož.

pařez 23.7.2006 13:47

Demagogické srovnání Česka a Německa

u nás ekonomika roste, odborníci se shodují, že má zdravý růst, který bude dlouho trvat, zadlužení je i oproti Německu malé, navíc vláda ČSSD připravuje reformu veřejných financí, a pokud jde o sociální systém, tak jsme v porovnání s Německem drsně asociální zemí.

Ale holt ta "jedině správná, historicky nutná" ideologie "reformismu" ruděásijského ražení, tedy oslabení evropské demokracie, která nemůže nebýt sociální, ve prospěch zisků silných ekonomických korporací a nedemokratických vlád, se musí šírit revoluční cestou dál a odkopávat z cesty všechny "reakcionáře".

Pepa; 23.7.2006 13:59

Re: Demagogické srovnání Česka a Německa

Ano, "odbornici" z CSSD se shoduji, ze rust je zdravy, ze zadluzeni je stale jeste moc male (na to, abychom sli od vesla), navic, presto, ze je to takhle uplne v pohode, pripravuji tito odbornici reformu verejnych financi, ktera bude spocivat v tom, ze se zmeni barva formularu danovych priznani... A ze je Nemecko mnohem socialnejsi nez cesko, to prece vime uz davno, staci si prepocitat jejich socialni davky z eur na koruny, a hned je jasno. (Nesmime vsak prepocitavat z eur na koruny naklady na bydleni, sluzby, poplatky atd., musime vzit samozrejme za zaklad totez v cesku).

Parez, ten nick ti sedi!!!!

pařez 23.7.2006 14:30

Re: Re: Demagogické srovnání Česka a Německa

osle, sám víš, že to nejsou jen odborníci z ČSSD, dokonce sám Topolánek to před volbami přiznal :-D

Navíc s tvrzením o zdravém růstu není v rozproru plán na reformu veřejných financí, ale to je asi trochu moc na tvůj mozeček. A sociální systém nelze měřit jen výší sociálních dávek, ale také dobou nároku na ně, pravidly pro jejich poskytování atd. Ale to už je na tebe trochu moc, že?

liberal shark 23.7.2006 14:32

Re: Demagogické srovnání Česka a Německa

Víte co je na tom všem paradoxní ? Že sociálně-demokratická politika ve skutečnosti posiluje moc těch největších korporací na úkor malých a středních podniků. Navíc takzvané sociálně-tržní hospodářství zvyšuje nezaměstnanost, bídu a počet sociálně vyloučených občanů. Praktické dopady socialismu jsou ve skutečnosti silně asociální.

Patron Divný 23.7.2006 15:23

Re: Re: Demagogické srovnání Česka a Německa

To není paradoxní, to je logické. Statistiky jasně prokazují, že levici volí převážně lidé s nižšími příjmy a nižším vzděláním. Tudíž je v zájmu levice, aby takových lidí bylo co nejvíc.

pařez 23.7.2006 15:50

Re: Re: Demagogické srovnání Česka a Německa

mám tomu rozumět tak, že moc korporací se posiluje jejich vyšším zdaněním, větší ochranou jejich zaměstnanců, ekologickými povinnostmi atd., čili tím, co prosazuje levice?

Navíc váš argument o nezaměstnanosti neobstojí při pohledu na vyspělé sociálně tržní ekonomiky.

Patron Divný 23.7.2006 16:41

Re: Re: Re: Demagogické srovnání Česka a Německa

Všechny ty věci, o kterých píšete píšete, neplatí jen pro velké korporace, ale i pro malé firmy, jenže pro ty je to mnohem větší zátěž. On totiž objem papírování, které je s tím spojeno (v mnoha případech jde dokonce jen o papírování) neroste lineárně s počtem zaměstnanců.

pařez 23.7.2006 17:02

Re: Re: Re: Re: Demagogické srovnání Česka a Německa

exístuje něco jako progresivní zdanění, a naproti tomu stát může (podle pravice "nesystematicky") podporovat malé firmy (daňové úlevy atd). Pravice nerada diferencuje a uděluje různé výjimky. Navíc na velké korporace stát může ukládat určitou společenskou zodpovědnost za oblast, ve které působí (přijímání znevyhodněných obyvatel, investice do ekologie, dotace...) 

Patron Divný 23.7.2006 18:24

Re: Re: Re: Re: Re: Demagogické srovnání Česka a Německa

Máte pravdu, že pravice nemá výjimky ráda, ona se spíš snaží najít taková pravidla, která budou fungovat. Naproti tomu stát řízený levicí si potrpí na výjimky, o kterých rozhodují jeho moudří, čestní a neúplatní úředníci.

AeroKarel 23.7.2006 23:13

Re: Re: Re: Demagogické srovnání Česka a Německa

Vyšším zdaněním? Daňové prázdniny všeliké ...... A tu administrativní buzeraci také snadněji utáhne velká firma .......

AeroKarel 23.7.2006 21:27

Re: Demagogické srovnání Česka a Německa

Ekonomika roste. Ovšem odborníci se shodují, že je třeba vyřešit daňovou, zdravotnickou a penzijní reformu, což rozhodně není za půl darma. Současná dosluhující vláda nejen že žádnou reformu nepřipravuje, ale ještě ve spolupráci s komouši zvyšuje nárůst zadlužení. Ani to by nebyl takový průser, kdyby to zadlužení bylo investiční a ne prožírané. Takže pane, nebo spíše asi soudruhu, jste jaksi vedle.

Bruner 23.7.2006 8:16

Mohl by

někdo argumentačně osvětlit, jaké reformy je třeba udělat? Argument typu "je třeba" nechte doma.

liberal shark 23.7.2006 12:10

Re: Mohl by

právní systém - vymahatelnost práva je u nás nulová, o spravedlnosti nemluvě

daňový systém - nespravedlivý, nepřehledný, demotivující a podvazující hospodářský růst

sociální a zdravotní pojištění - nespravedlivé, demotivující, nestačí financovat systém

důchodový - verze hry letadlo, směřující ve střednědobé perspektivě ke krachu

liberal shark 23.7.2006 6:17

vzor ČSSD(b)

je tak akorát Národní Fronta, nebo spíš rovnou Kominterna

Starý J. 22.7.2006 18:55

"Nezávislý"

….Nezaměstnanost,rozbití frabrik, privatizace a vdůsledku toho rozkradení x miliard…. Už jsem tady psal stokrát, tak ještě jednou pro Vás, poctivý komunisto! Vyjmenujte alespoň 10 těch „rozbitých fabrik“, které po rozpadu RVHP byly schopny prodat alespoň desetinu produkce někam na trhy, kde by nám za ně zaplatili. Opakuji – zaplatili a ne tam, kam jsme vozili a dodnes nám dluží (Rusko, arabské státy atd.) Až se Vám podaří Vy mudrci pár takových „rozkradených fabrik“, schopným prodejné produkce shromáždit, pověste nám o nich. To byly ty „rozkradené státní socialistické podniky“. Neexistuje žádný z nich, ne proto, že byly rozkradeny, ale proto, že postupně (až je Klaus za peníze bank přestal držet nad vodou a platit nepracujícím zaměstnancům), zkrachovaly!

Vy máte skutečně ekonomické znalosti, radost pohledět. Bohužel – takových znalců je v řadách komunistů a socanů drtivá většina! Že Vy jste dříve pracoval na stranickém sekretariátu? V průmyslu to v žádném případě nemohlo být!

M. Zima 22.7.2006 22:00

Buďto kopete za kLause, nebo

skutečně nevíte o co jde. Byla spousta českých produktů, před kterými měli na Západě strach. Proto vyhlásili heslo buďto koupit, nebo zničit a ovládnutí východních trhů bylo označeno za "pokračování války". kLaus a ostatní prognostici nechali rozkrást, co se dalo proto, že byli sami neschopní a chtěli se zbavit odpovědnosti. Jako vedlejší efekt si při tom vytvořili síť vazeb, které je nesou a ekonomicky zajistily dodnes. Komunistům to při jejich strategii "čím hůř, tím líp" nejenom vyhovovalo, ale oni sami to iniciovali. Zásluhou kLause vznikla situace, kdy se s Českem nikdo neidentifikoval, hospodářství bylo ve zvláštní nabídce. 

Proto je absurdní, označovat někoho za komunistu, jenom proto, když řekne, že kLaus vyplnil komunistický, již Jakešem a Čalfou zadaný plán transformace systému při zachování a upevnění mocenských posic.

To, s tím strachem z Východu mi můžete věřit, šlo to od špendlíku, přes nejrůznější komponenty, malá strojní zařízení, auta, až po komplexní celky z energetiky, petrochemie, ... Mohl bych uvést několik konkrétních příkladů, některé znám dost z blízka.

Ladislav N. 22.7.2006 23:08

Re: Buďto kopete za Kause, nebo...

Měl jste před 16 lety nějaké jiné, alternativní řešení, jak ze "všelidového vlastnictví" vytvořit prosperující tržní hospodářství? Dokázal jste je prosadit a přesvědčit veřejnost o jeho správnosti? Ne? Tak proč o tom vůbec mluvíte/píšete?  ;-P

M. Zima 23.7.2006 9:06

Ale ale, Vy se přeci rád

předvádíte "objektivně", a teď tohle. Nechám stranou osobní zkušenosti , ale doporučuji Vám si přečíst např. knížku pana Teplého (asi 100 stran).

"Přesvědčování veřejnosti" pro kLause zařídili komunisté a on za to zabránil emigrantským "cizákům", kteří "netrpěli, jako on" v komunistické věštírně,  mluvit do českých poměrů  a rušit při rošádách etablované nomenklaturní sebranky.

Co myslíte "prosperujícím tržním hospodářstvím" není zcela jasné. Je to kLausovský pojem práva ve smyslu LTO, nebo Kožený, Vostrý, .....? Jestliže myslíte dnešní ekonomická data, tak za ně nemůže žádná česká vláda a už vůbec ne kLaus. 

Píši Vám o tom proto, že v tom zřejmě máte nejasno, až  zmatek, proto Vám nabízím, abyste se zeptal, nežli začnete operovat s neudržitelnými tvrzeními, rád Vám to vysvětlím.

KR53 23.7.2006 10:15

Re: Ale ale, Vy se přeci rád

Copak, že to bylo za produkty, před kterými se západ pokakal Mister Zima? Skvělý vůz škoda Favorit, jímž by češi zlikvidovali produkci německých Oplů a Fordů? Pračka Romo kombi, likvidující veškeré západní výrobce automatek, nebo snad jedinečný barevný teslácký televizor kterému se v Česku říkalo Tesla horor? Pana Teplého neznám, ta knížka je z knihovničky ÚV ČSSD? To bych se po ní měl kouknout. Nového se najisto nedozvím nic, ale třeba se alespoň zasměju.

Mysch 23.7.2006 11:32

asi bude myslen pan teply,

co prispiva obcas na cokla sveraznymy prepisy holandskych casopisu typu ceskeho blesku.

AeroKarel 23.7.2006 21:30

Re: Re: Ale ale, Vy se přeci rád

Nenamáhejte se diskutovat se Zimou. To je zcela beznadějné ...........

Fafa 23.7.2006 3:01

Pane Zimo,

Auta - opravdu mela zapadni Evropa v roce 1989 strach z produkce mladoboleslavske Skodovky nebo koprivnicke Tatry? Myslim, ze uz komunisticka vlada pred rokem 1989 by s radosti vyvazela temer cokoliv, ale nejak se ta auta neprodavala. 

M. Zima 23.7.2006 14:12

Už jsem to tu popsal, proto jenom krátce:

položil jsem tehdy na čs vyslanectví poradci Dlouhého pro škodováckou privatisaci otázku: "Jaká ekonomická nutnost vedla k prodeji Škodovky". Odvětil, za souhlasného pokyvování hlav přítomných Čechů: "Češi by to nedokázali". Jelikož se kLaus a spol. postarali o to, aby u válu zústali ti, kteří to za komoušů mršíli, jak popisujete, bylo pod cenu prodáno, nomenklatuře se to vyplatilo a Škoda MB přešla do privátních rukou, t.j. k vlastníkům Dolní Sasko, některá německá města a komuny, emirát Dubai, ... Ten postup byl zčásti kuriózní, ale v Česku obvyklý: Škodovka vypověděla smlouvy s dealery v cizině s odůvodněním, že vybuduje vlastní distribuční síť, na kterou se soudruzi vykašlali, šlo pochopitelně kLausovsky o sražení ceny podniku neprosperitou a tím o výši provize.

Škoda MB byla tehdy zkoumána a označena za "klein aber fein", její výrobní zařízení bylo zčásti modernější, nežli např. u VW, což nebyl ojedinělý případ, její produkt bylo "discount auto", a tak to zústalo do dnes. Je to segment, ve kterém měla Škoda obrovské šance, kterých využili Asiaté. Ale máte pravdu, Češi jsou takto spokojeni, oni nechápou, že by se něco takového s VW, nebo Renaultem, ... stát nemohlo a to už proto, že jde o osud výdělku z podnikání a ne o krátkodobý efekt z prodeje.

Popsal bych Vám i případy z ocelářství, energetiky, ..., ale myslím, že by se to privatisátorovi Neffovi přestalo líbit. Sehrál to s MF také ukázkově.

M. Zima 22.7.2006 10:25

Pane Mlejnek, s některými Vašími hodnoceními

nelze bohužel souhlasit. A to ani v tak principielních otázkách, jako pojem "reforma", hodnocení výkonnosti současné německé politické elity, hodnocení intelektuálního potenciálu vedení německých komunistů, atd, až k Schroedrově osobě. Obávám se, že právě tento Váš "velký hráč Schoeder", který tak ukázkově selhal, že by měl cudně někam zalézt,  je vítaným vzorem pro české politiky. Máte jistě pravdu, že je koalice (spolupráce sebranky) na spadnutí a tím se plní představy Neffa, kLause a podobných bojovníků za vlastní zájmy, a že Německo zajišťuje české politické representaci bezstarostný život, jedno, jak je mizerná, ale to se "smyslem velké koalice v Německu" se rychle přežilo, to je skutečně dobré tak pro Neffa.  

Patron Divný 22.7.2006 10:45

Re: Pane Mlejnek, s některými Vašími hodnoceními

Pane Zima, proč vy už dávno nejste prezidentem zeměkoule? To bychom se všichni měli...

M. Zima 22.7.2006 13:43

Mýlíte se,

pro blbce by přišly krušné časy. Doufám, že jsem se Vás nějak nedotkl.

Ostatně jednoho takového už Češi měli, byl nějak na Francovku, a byli na něho hrdi. Nepatříte k nim také?

Patron Divný 22.7.2006 15:02

Re: Mýlíte se,

Vaše odpověď je pro člověka, který domýšlí souvislosti, docela zajímavá. Děkuji vám za ni.