17.4.2021 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

POLITIKA: Věříme BIS, nebo ruským tajným službám?

Podle reakcí na zprávy Bezpečnostní informační služby a Vojenského zpravodajství by se snad dalo říct, že naše tajné služby jsou prolhané a ruské FSB a SVR etalonem pravdy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Lubomír 17.12.2018 12:29

Pravda vítšzí

p.Navrátil není co dodat,je to tak.Pro pamětníky 1968 jen dodat že co jsme chtěli byla neutralita.Žádné bloky hlásal na Letné i Havel.Nějak k tomu nedošlo.Byla to ideální doba pro vyhlášení neutrality a pokoj na věky Opět spojení s Rakouskem ale na jiné bázi. .Odešla ruská vojska pardon sovětská,ale americké základny zůstaly od r. 1945 a dále.Spojovat politiku Ruska v r.1968 a dnes je stejné jako Německa v r.1940 a dnes ale takto se to jaksi nehodí.Tolik k obavám vazalství na Rusku.

J. Jurax 6.12.2018 23:50

Věříme BIS, nebo ruským tajným službám?

Nevěříme nikomu ...

J. Richter 6.12.2018 23:52

Re:

Ani Milošovi? -)))

J. Jurax 6.12.2018 23:54

Ani Milošovi.

I. Dvořák 6.12.2018 23:50

Trapné.

Trapný Zeman. Jako prezident je pro Česko nula. Ale veliká.

V. Kříž 6.12.2018 22:25

jednoho špióna...

... - minimálně - sem už nasadili. vypadá to, že sedí na Hradě. čínský či ruský, možná, že double.

Z. Frys 6.12.2018 22:03

Ano

vidím to velmi podobně.

R. Vacek 6.12.2018 17:26

Nad článkem jsem si připomněl

písničku Pepy Nosa "Já jsem agen si a ej". Prosím i ostatní aby si s touto písní https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/pepa-nos/agent-si-aj-ej-101769 připomněli, že se nám opět vrací doba zlých špiónů a hodných agentů, našich spravedlivých válek a že opět tvoříme hráz míru proti válečným štváčům.

J. Jurax 6.12.2018 23:53

Ano.

A jedno ti štváče vidí na východě, jiní na západě. Sever a jih jsou zatím bezpečné.

R. Vacek 6.12.2018 17:12

Jsou lidé, kteří potřebují mít nepřítele.

Na něj mohou házet všechnu špatnost na světě. A zprávy o tom, že tu rejdí zlí špióni je utvrzují v jejich černobílém vidění světa.

B. Hamal 6.12.2018 17:10

"...přitom v podstatě spolupracují s nepřítelem."

Možná v podstatě nemáte společného nepřítele.

J. Vrška 6.12.2018 16:25

Věříme BIS, nebo ruským tajným službám?

Potřebujete odpoutat pozornost od momentu, kdy se muslimům posvětí právo parazitovat na sociálním systému v Evropě. A protože je Putin málo, přidáme Číňany . Jupí.

V. Kotas 6.12.2018 16:47

Re: Věříme BIS, nebo ruským tajným službám?

Mělo by se věřit BIS, ale tak nějak není proč.

J. Pokoutný 6.12.2018 16:20

Vcelku souhlasím,

až na to, že "pravicové" vlády nebylo, nakolik jsem si všiml, o mnoho aktivnější. Maně vzpomínám na fousatý aforismus: Kam se ztratilo těch 700 000 komunistů z jara 1989? Ti chytří založili ODS, věřící zůstali v KSČ(M) a zbytek je ČSSD. Hezký den.

S. Netzer 6.12.2018 15:21

Autorovi velký dík

i za článek "Takhle přesně vzniká proruská dezinformace" (https://jakubroth.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=690180), který jsem objevila se zpožděním.

Ten hoax o 15 000 uprchlých jihoafrických farmářích, kteří získali azyl v Rusku, se objevuje pravidelně i na diskusích na NP.

Š. Hašek 6.12.2018 20:40

Re: Autorovi velký dík

Vykvajzněte se na farmáře (byli to sedláci od Rýna), a sledujte prosperitu té "duhové JAR". Nemají problém s pneumatikama, manželka nositele Nobelovy ceny míru jich nasadila a podpálila dost.

Čísla jasná, když není argument, tak mlčení. Jediná normální (relativně) země Afriky se propadá opět do lidožroutsví. Kdo by to řekl??? Klidně se tam odstěhujte, na severu JAR nemusíte ani v zimě topit. A vezměte si kulovnici a ochranku.

A beizen Sie sich ořechovým mořidlem, aby nepoznali Árijku. Tu by si dali ve svátek a na muškátovým voříšku!!!

Nelze jinak, podle Špačka to nejde.

F. Navrátil 6.12.2018 13:52

Pravda vítězí, i když je bita

Vážený autore, to, že občané nedůvěřují médiím a jak sám říkáte ani zprávám BIS, není chyba jejich, ale uvedených institucí. Kdyby média a jejich vlajková loď Česká televize, nelhala, nemanipulovala a nezamlčovala, kdyby nepředváděla stejný jednohlasný kolovrátek hostů, kdyby připustila alespoň náznak opozice, pak by byla důvěra podstatně vyšší. Kdyby BIS jasně ukázala na nebezpečí, které občané vnímají vnímají jako prioritu a kterého se obávají, tedy na radikální islám a invazi islámských nelegálů, pak by byla hodnověrnost zprávy BIS mnohem vyšší ve všech zmiňovaných oblastech. Zpráva BIS je bohužel v současné podobě hodnocena jako politické zadání určené pro uši Langšádlové a podobných figurek.

M. Prokop 6.12.2018 13:57

Re: Pravda vítězí, i když je bita

Naštěstí BIS nevelíte, takže nebude vyhlašovat jen to, co byste vy chtěl. Případně "co občané vnímají jako prioritu.

Dokonce ani Langšádlová jí nevelí a nikdy nevelela.

A. Javůrek 6.12.2018 14:19

Re: Pravda vítězí, i když je bita

kym je ta BIS zprava takto hodnocena (politicke zadani)???? To mi tedy rekni! To jsem fakt zvedav. Kdo ji tak hodnoti? Iluminati z proruske SPD a nebo rusky agent z Hradu? Nebo UV KSCM? A nebo to psali na Sputniku??? ...

POVIDEJ, DEJ SEM LINK, NEJAKY DUKAZ na podporu tveho, dle me lziveho, tvrzeni.

J. Pokoutný 6.12.2018 16:27

Re: Pravda vítězí, i když je bita

A vy jste tu zprávu četl? Já ano. Narůstající počty ruských "diplomatů" v ČR jsou vypovídající.

L. Kasala 6.12.2018 13:33

Proč tolik věříme ruským tajným službám?

Protože lidská blbost nezná mezí a naše společnost je toho klasickým příkladem. Všichni chtějí žít v blahobytu, jezdit slušnými automobily, používat moderní mobily, počítače, televize a další spotřební výrobky, které pocházejí odkud ? No z Ruska určitě ne. Ale přesto tito přívrženci Zemana, Babiše, Okamury a komunistů nadávají na západ a Ameriku. Milejší je jim imperiální roztahovačné Rusko v čele s "demokratickým" diktátorem Putinem. Režimy jako je Rusko, Čína, Turecko, Irán, Venezuela a pod. je přímo magicky přitahují. Demokratická země jako je USA, která se už nesčetněkrát musela postavit těmto zločinným režimům, je pro nich nepřítel.

A pokud tady tyto strany a tito lidé budou vládnout, tak naše republika bude semeništěm agentů těchto nedemokratických protizápadně a zejména protiamericky zaměřených režimů.

Zažil jsem nadějný rok 1968, dusnou atmosféru komunistického režimu sedmdesátých a osmdesátých let, obrovskou úlevu a euforii po roce 1989. Bohužel skoro třicet let budování demokratického systému se příliš nepovedlo a směřujeme tam, kde jsme kdysi byli. Tedy do stavu, kdy opět budeme mít nějakého "vůdce", pravděpodobně zbohatlického oligarchu, s věrnou svitou lidí na něm závislých a podporou masy lidí zčásti zfanatizovaných a zčásti s vymytými mozky. (Kdysi to byla dělnicko-rolnická třída podporující KSČ a Sovětský svaz). Modlím se, aby k tomu nedošlo, alespoň ne ve zbytku mého života.

Č. Berka 6.12.2018 14:48

Re: Proč tolik věříme ruským tajným službám?

já nevím, jak vy, ale já na výrobcích, které kupuji vidím Made in USA velmi zřídka. Ani ty Wranglerky, co mám na sobě, nejsou z USA, což mě dost zklamalo. V roce 1968 jste byl nadšený? Vždyť podle pravičáků to byl jen boj dvou klik komunistů mezi sebou :-D ...Když jsem v roce 1989 lidem kolem sebe říkal, že nás čeká kapitalismus, tak tomu nevěřili- i ten Havel mluvil o hodném socialismu a přísahal na socialistickou ústavu...

Ne, nikoho nepřitahuje ani Rusko, ani Venezuela, ani Turecko ( největší armáda NATO po USA!)...jen si lidé přestali dělat iluze a heslo "S USA na věčné časy a nikdy jinak" nějak netáhne... a koneckonců, Trump myslím netáhne ani pana pánbíčkářského autora.Pro Rusko může horovat jen blázen, pro Porošenka jen pitomec ;-) Freedom for Savchenko!

J. Richter 6.12.2018 23:54

Re: Proč tolik věříme ruským tajným službám?

Kapitalismus nemůže za to jsi neúspěšný a z toho frustrovaný.

J. Vlček 6.12.2018 16:51

Re: Proč tolik věříme ruským tajným službám?

Pane Kasalo, lze s vámi souhlasit, že lidská blbost nezná mezí. Potvrzením toho jsou vedoucí činitelé EU. Na rozdíl od vás si ale myslím, že naše společnost si alespoň většinově zachovává zdravý rozum.

Po zkušenostech s vládou jedné neomylné strany, je tato společnost háklivá na diktát kohokoliv, kdo má tendenci nám diktovat, co si máme myslet a jak máme konat. A právě takovéto tendence nám přikazovat, co máme, a co nesmíme, nepřicházejí od Putina z Ruska, ale od přemoudřelých hlav z EU.

Je vaší nedostatečností, že jste zamrzl v roce šedesátém osmém. Časy a poměry se od té doby hodně změnily, což vy jste ovšem nestačil zaregistrovat. Takže se můžete nadále modlit, ale hlavně se probuďte.

J. Schwarz 6.12.2018 12:17

Nejsem si jist

jak tomu "nepřátelství" rozumět. Člověk, který se sám prohlásí za vašeho nepřítele asi sotva získá vaše sympatie. Takže mohou být "nepřáteli" pouze určité politické orientace našeho státu. Ta politická orientace má zase různé dopady na ekonomiku, politicku i svobodu. Jistě ekonomicky nám zatím hoví orientace na "západ", ale jak je to se svobodou? Tu by nám jak západní, tak vlastní elity rády seškrtaly na minimum a vnutily nám šílený svět feminismu, genderismu, konglomerátů nejrůznějších "menšin" a všelikých podivínů a úchylů, kteří mají všichni "právo na respekt a život podle svého" zatímco jakási "společnost" má povinnost jim to všechno zajistit. Pak je ovšem lepší alternativou relativně normální Rusko. Ať se společnost klidně rozpadne na "menšiny", ale ať si potom každá z oněch menšin své potřeby zajišťuje sama. Konečně co je menší menšina než jednotlivec? Proč by se nemohl každý postavit s nataženou rukou, šermovat svými "menšinovými právy", tvrdit že byl od dětství diskriminován kvůli zvláštně odstálým uším a žádat "affirmative action"? A proč by se občan na druhé straně nemohl z takové "společnosti" odhlásit a neposlat všechny ty potřebné a menšiny do (_!_)? Ať si žijí podle svého, ale za svoje!

A. Alda 6.12.2018 11:46

Mám se snad nebát toho,

koho se bojím, a bát se toho, koho se nebojím?

Vaše strachy nejsou moje strachy. A mou rodinnou historickou zkušenost nemáte a tak nemůže chápat, koho se nebojím, a koho se bojím.

A. Javůrek 6.12.2018 14:20

Re: Mám se snad nebát toho,

pokud se bojis nekoho koho se bat neni treba a nebojis se nekoho kdo ti jde po krku, tak to pak mas dost problem.

A. Alda 6.12.2018 16:29

Především se bojím těch,

kdo mi bez vyzvání tykají. To je takový cikánský a obyčejově zločinecký způsob. Na tokové lidi je třeba nejprve střílet a ptát se až pak.

P. Zinga 6.12.2018 11:31

Dostala už Netzer a spol.

gáži z "East StratCom Task Forcea".

P. Zinga 6.12.2018 11:34

Re: Dostala už Netzer a spol.

Sakra, to jsem poslat nechtě! Správně: Jsou Netzer a spol. na výplatní listině "East StratCom Task Force"?