5.10.2022 | Svátek má Eliška


Diskuse k článku

POLITIKA: Válčení chytré horákyně

Nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele, řekl Winston Churchill.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Svoboda 14.3.2022 14:00

p. Hamerský, Vy máte hlavu asi jen na čepici. Úplná Bruselská úderka. Irák/200 000 mrtvých + zničená země, bombardování Jugoslávie - civilní cíle, rozvrácený Střední východ + následná migrace, to vše v šíření západní demokracie je OK ?? Vám vůbec nedošlo o co na UK jde !! Dvě desítky let měla UK na to aby se z ní stala prosperující země. Vůbec toho nevyužila. Měla dvě možnosti: přiklonit se k EU a tím k NATO, nebo žít v soužití s Ruskem za výhodné ceny ropy a plynu a budovat prosperující zemi. To se USA příčilo a tak přišel Fašistický Převrat financovaný a organizovaný USA. Doporučil bych Vám filmový dokument o dění na UK v r.2014 a myslím, že by se Vám udělalo špatně. Fašistické pochody s hákovými kříži a Upálení 40 lidí v Oděse v přímém přenosu !! Takže hlavní viníci dnešní situace na UK je EU,NATO pod vedením USA. Dávali nesplnitelné naděje UK a tlačily zbytečně na Rozšiřování NATO na východ do Ruské předzahrádky !! Co nejvíce vadilo USA po r.2000, že Evropa bude žít s Ruskem v souladu a tak vznikne silné hospodářské uskupení konkurující USA. V současné době největší Hospodářská velmoc je Čína. Ta se spojí s Ruskem a vznikne mohutný hospodářský spolek. USA+ EU půjdou do kytek, EU jako první protože ztratí trh a odbytiště výrobků. To jsem zvědavý na tu životní úroveň v Evropě ?? Proč nepíšete o tom proč my musíme dodávat elektřinu za 2,60 Kč na Lipskou burzu a kupovat si jí zpátky za 18-20 Kč. Pro Němce je to 1 E. Nebo proč musíme nakupovat ply z Německa - příměr za 300, a oni ho mají - nákup za 100. Udělali si z nás kolonii a jsou to od jakživa pěkní Hjz...vé. Evropě a Nám nepřinesly nikdy nic dobrého. Závěrem: co svět světem stojí, vždy šlo jen a jen o Ruské zdroje a životní území !! Proto jin nejvíce vadí že Putin postavil Rusko po ožralém Jelcinovi znovu na nohy !!! Válku neschvaluji, doplácejí a dopláceli na ni, vždy jen obyčejní lidé !! Takže p. Hamerský používejte příště více svou hlavu a nebuďte jako Úderný Konsomolec.

J. Urban 13.3.2022 13:35

Souhlas. Putin a Rusko vubec rozumi pouze sile.

M. Baloun 13.3.2022 11:11

Drahý autore! Rozhodně nesouhlasím s tím aby moji synové nasazovali životy za právo Ukrajinců týrat si svoji ruskou menšinu

P. Diviš 13.3.2022 15:19

A máte nějaké syny?

O tom "týrání" toho hodně nakecají Putinovi Rusové. Ukrajinští nějak ne.

M. Baloun 13.3.2022 21:13

Mám dva

Podívejte se na dnešní tv zprávy na NOVĚ. To o pluku Azov. Uvědomte si, že na východní Uk je ruské etnikum to převažující a vezměte rozum do hrsti...

To že máme informace filtrované, stejně jako je mají rusové snad chápete

V. Wagenknecht 12.3.2022 17:05

Lžete a vykrucujete se. Typické.

P. Han 12.3.2022 23:40

Lžete a vykrucujete se. Typické.

J. John 12.3.2022 14:52

Pane Hamerský, očekávám, že už píšete z první linie a jdete příkladem s tím vaším "Zastavme Putina silou".

J. Vlček 12.3.2022 19:40

Totéž platí pro hrdinného pana Hrdličku, který válečným nadšením přímo hoří, alespoň co se válčení Ukrajinců týče. On sám se ovšem, stejně jako pan Hamerský, předvádí především coby odvážný bojovník hubou. ;-O

J. Hrdlička 13.3.2022 6:12

Jen se vyvztekejte, že někdo neobhajuje ruskou agresi.

Já nikoho do boje násilím neženu jako ruské vedení svoje oklamané záložáky. Já tvrdím, že když napadený má vůli se bránit, tak by se mu měly dodat zbraně, protože pomoc napadenému není nic nemorálního, na rozdíl od propagandy, ať složí zbraně a kapituluje, že je to v jeho zájmu.

R. Langer 13.3.2022 6:18

Jasně, jenom ať bojují. Dobře, ty! :-P

J. Hrdlička 13.3.2022 9:39

Ano, ať se napadený brání agresívnímu útočníkovi.

J. Vlček 13.3.2022 8:51

Vztekejte se sám, pane Hrdličko, já se vztekat nepotřebuji. Hlavně stále sobě opakujte, já nic, já muzikant. Jen ať se perou, hlavně, že nemlátí mne, že.

Co třeba uděláte, když se budou dva mlátit na ulici? Budete se zájmem pozorovat zápas a čekat jak to dopadne? Nebo budete fandit slabšímu a coby spravedlivý pozorovatel, podáte slabšímu do ruky kámen, aby svého soka řádně zmasakroval v zájmu spravedlnosti a k vašemu uspokojení?

Není v tom případě namístě ty dva od sebe odtrhnout, aby jim vychladly hlavy a šli si každý svou cestou? Pochopitelně, že se vystavujete riziku, že při tom také nějakou slíznete, jak tomu obvykle bývá.

Proto také většina kolemjdoucích ty dva raději nechá být, jen ať si dají co proto, a sami jdou raději od toho.

Nezlobte se, ale ti, kteří neusilují o zastavení a urovnání konfliktu diplomatickou cestou a politickými prostředky, a namísto toho dodávají válčícím stranám zbraně, bez ohledu na počty dosavadních a příštích obětí, tak pro takové je jediné pojmenování, jsou to váleční štváči. ! ;-O

J. Hrdlička 13.3.2022 9:36

Vy účelově pomíjite skutečnost, že tohle není bitka dvou rovnocených rváčů, že tady jde o agresívní útok silnějšího na slabšího.

A v této situaci je naprosto morální tomu slabšímu ten "kámen" podat, aby se mohl účinně bránit. Protože když prohraje, tak žádné jednání nebude, ten slabší bude tomu silnějšímu vydán na milost a nemilost.

a samozřejmě žádné jednání nebude, proč by mělo být, agresor svých cílů dosáhne a různým svým ochotným vlčkům upřímně poděkuje:-/.

Takže vykřikovat o těch, kdo jsou ochotni poslat napadenému pomoc, že jsou váleční štváči, je proto nejen sprosté a ubohé, ale také špatně skrývaná touha po tom, aby agresor vyhrál.

J. Vlček 13.3.2022 10:44

Opět pouze vaše demagogické kecy, se kterými se točíte pořád dokola jako pes za ocasem, pane Hrdličko.

Vždycky je čas začít jednat. Je třeba dodat, že jednat se mělo, a to intenzivně, už dávno před konfliktem. Právě z nedostatku oboustranné vůle k jednání to dospělo tam, kam to dospělo.

Vaše snaha mi podsouvat touhu po vítězství kohokoliv je natolik ubohá, až je směšná.

Jsem zásadně pro zastavení bojů a kladný přístup k jednání obou stran konfliktu. K jednání přizvat zástupce států nezúčastněných v tomto sporu a společně začít jednat v zájmu všech zúčastněných stran, a to vše pro nastolení spravedlivého míru mezi všemi státy Evropy, nikoho nevyjímaje.

Prodlužování bojů dodávkami zbraní je přilévání oleje do ohně. Je mi líto, že nastolení míru vnímáte právě tímto způsobem, respektive podporou boje do posledního Ukrajince. Jsem zásadně proti tomu. !

M. Rozbořil 13.3.2022 10:51

Politika ústupků, jak je v knihách popsána. Nikdy nepřinesla nic dobrého.

J. Vlček 13.3.2022 11:03

Není tu řeč o ústupcích, ale o korektních a nestranných jednáních za účelem dosažení spokojenosti všech.

Ani válka nepřináší nic dobrého, i když válečným štváčům možná ano, jinak by ji přece nemohli podporovat.

J. Hrdlička 13.3.2022 14:33

Jestliže napadený nedostane pomoc, tak prohraje a žádné jednání nebude!A přesně k tomu směřujete vy se svojí falešnou mírumilovností.

Agresor nemá žádný důvod jednat, když dosáhne svých cílů vojensky. Ukrajina nemůže zastavit boje, zanmenalo by to její totální prohru. Boje může zastavit pouze Rusko.

To jsou prosté a jasné principy zřejmé každému, kdo skrytě nebo otevřeně nefandí agresorovi.

J. Vlček 13.3.2022 15:04

Pane válečný štváči Hrdličko, vaše principy si vrazte za klobouk.

Vaši pomoc slabšímu budu vnímat jako upřímnou a plnohodnotnou, až od vás uslyším zprávy z ukrajinské fronty, kde bude zasazovat svůj hrdinný život za vítězství Ukrajiny.

Do té doby jste pro mne pouhý válečný štváč, kterému na životech cizích lidí nezáleží, a kterému jsou oběti konfliktu ukradeny.

Tím jsme si myslím vyjasnili svá stanoviska k této otázce, takže není potřeba k tomu cokoli dodávat. Váš případný pozdrav z fronty mi udělá nejen radost, ale zcela změní můj pohled na vaši osobnost. Do té doby ovšem v mých očích zůstáváte pouze válečným štváčem. !

P. Diviš 13.3.2022 15:22

Jestli je pan Hrdlička válečný štváč, ta vy jste Putinův poskok.

Tím jsme si myslím vyjasnili svá stanoviska k této otázce, takže není potřeba k tomu cokoli dodávat.

J. Hrdlička 13.3.2022 20:06

Vy jste se zoufale zasekl na své demagogii, protože vaše průhledná snaha propagovat postup, který by vedl k vítězství agresora, neměla úspěch. Jen byla o to odpornější, že jste ji maskoval rádobyvznešenými důvody.

Válečným štváčem bych byl, kdybych někoho bojovat nutil nebo přesvědčoval.

Já to ovšem nedělal, je plně na Ukrajincích, jestliže budou klást odpor nebo ne. Jestliže ano, je základní lidskou slušností poslat jim vojenskou a další materiální pomoc, kterou chtějí. Říká se tomu mezilidská slušnost a solidarita s někým, kdo je v úzkých, kdo byl zákeřně napaden, možná jste o tom někdy slyšel.

P. Diviš 13.3.2022 15:20

Jste tedy zásadně pro Putina.

V lepším případě si to jen neuvědomujete.

I. Novák 12.3.2022 14:41

Není to plegiát původního textu kadeta Bieglera?

J. John 12.3.2022 14:53

R^

P. Diviš 13.3.2022 15:22

Kadetu Bieglerovi to může tak připadat.

J. Hrdlička 12.3.2022 13:54

Jen bych dodal, že oblíbený mýtus , jak jsme nepomohli polákům, stojí na vodě. Zbraně byly odbory blokovány v první fázi polsko-sovětské války, která tehdy začala polským úspěšným útokem. A než se to vyjasnilo, musela být dořešena otázka Těšínska, aby ty zbraně nebyly použity nakonec proti nám.

Do Španělska naše zbraně šly.

S. Stará Kovárna 12.3.2022 16:50

Nevím, kam na ty informace chodíte, ale tzv čtvrté rozdělení Polska začalo útokem SSSR na Polsko a SSSR to ospravadlňovalo ochranou ukrajinského a beloruského národa (nepřípomíná vám to něco)? Ve skutečnosti to byl výsledek paktu Molotov-Ribbentrop a SSSR tím, společně s Německem, zahájilo světovou válku.

J. Hrdlička 12.3.2022 16:55

Ach jo. Mluvím o válce v roce 1920:-/.

J. Jurax 13.3.2022 16:17

Do toho Španělska málo, velkými oklikami přes překupníky, aby se neporušilo usnesení Společnosti národů o nevměšování.

Šlo o celkem 22 stíhaček Letov Š-231 a 28 lehkých bombardovacích letounů Aero A-101 dodalo Československo do Španělska po vypuknutí zdejšího válečného konfliktu v roce 1936. S nimi putovaly i obsáhlé dodávky náhradních dílů, včetně čtyřiceti rezervních motorů pro oba typy letounů. Za tyto dodávky zaplatilo Španělsko přes 70 miliónů korun. Z toho ovšem přes 20 A-101 padlo už při transportu v rozloženém stavu do rukou frankistů, když loď s nimi zajal ve vodách Biskajského zálivu křižník pučistický Almirante Cervera.

Viz https://mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/jak-spanele-obchodovali-a-pak-bojovali-s-ceskoslovenskymi-letadly-67431/

V. Podracký 12.3.2022 13:05

Naprosto naivní aktivistický článek. Úplně mimo realitu. NATO do války nepůjde, protže Putin by mohl použít jadernou zbraň. Ohrožena by byla i Amerika. Posílat zbraně je kontraproduktivní, protže se na frontu stejně nedostanou, Rusové ovládají vzdušný prostor a likvidují dopravu k frontě. Putin není přece tak hloupý, aby trvale vládl na Ukrajině, nebude opakovat debakl Američanů v Afganistánu. Také nepůjde dál do Evropy. Co by tu dělal? K čemu by to bylo? Nemá tu komunistickou stranu jako garnituru pomocí které by vládl jako Brežněv v r. 1968. Může vládnout jen na východní Ukrajině, kde ho obyvatelé chtějí. Nelze trvale ovládat území, kde obyvatelé jsou proti tomu.