3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

POLITIKA: Už jde rudoch od válu...

To zpíval kdysi Jiří Dědeček. Pravda, bylo nutné ještě posečkat nějakou dobu, ale zdá se, že nakonec se dočkáme toho, že se naše země zbaví pošetilé nutnosti zvát do každé veřejné debaty i člena této strany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 10.10.2020 8:55

Ano, Vodvářka umí lhát a nenávidět, a to ve jménu pravdycl a lásky.

I. Štípek 10.10.2020 7:49

Vodvářkův zdravotní stav se prudce zhoršuje s jeho každým dalším hnisem nenávisti.

V. Braun 10.10.2020 7:59

Zatím, zdá se, jste tady nenávistně vyhnisal jen vy, pan Vodvářka jen krátce popsal zásluhy komunistické strany.

M. Mařák 10.10.2020 7:18

Babiš se do historie národů českých, moravských a slezských pozitivně zapsal alespoň tím, že vyrušil to hnutí vrahů a zločinců, vedle kterých byl Hitler pouhý amatér.

I. Štípek 10.10.2020 7:51

Mařák, tohle asi fakt patří spíš do židovských vtipů, ne?

I. Pávek 10.10.2020 8:06

Mařák je vždy upovídaný ale nikdy vtipný pane Štípku. Mě kdysi jeho příspěvky povytáhly obočí, pak jsem údivem otevíral hubu až dokořán a teď mi navozuji záchvaty zuřivosti. A tak když vidím klobouk, tak z vlákna zdrhám. ;-)

M. Mařák 10.10.2020 10:03

Pokud Vás podrobněji zajímají úspěchy rudé komunistické rakoviny lidstva ve vraždění nevinných lidí, sežeňte si knihu Černá kniha komunismu. Tam ty počty jejich obětí, vedle kterých je Hitler pouhý amatér, máte přesně uvedené.

Co se týče Vaší nejapné poznámky o vtipech, tak k vyvoleným národům biblickým nepatřím a to ani k židovskému (Mojžíš, Ježíš) ani k arabskému (Mohamed). Můj etnický DNA původ je tímto směrem 0%, patřím k národům pohanským (Skandinávie, střed Evropy, Pobaltí a trochu Balkán). Mám na to dokonce i "razítko" od izraelské firmy My Heritage z jejich laboratoří v USA.

H. Rybnická 10.10.2020 10:14

Pane Mařáku. Vy také ? Ta Skandinavie je tam zřejmě asi od švédských válek. Ostatně ta černá kniha se nedá sehnat. Do dnes mne mrzí, že jsem si ji nekoupila hned po vydání.

M. Mařák 10.10.2020 10:26

Netuším, jak staré jsou ty DNA informace, podle kterých ten etnický původ dávají dohromady, ale ta Skandinávie mne překvapila stejně jako Pobaltí. Čekal jsem spíše něco z blízkého západního sousedství.

Knihu mám ve francouzštině, tady to vyšlo i v paperbacku.

H. Rybnická 10.10.2020 16:05

Brno bylo jedno z mála měst, která odolala v 30leté válce obléhání Švédů. Vděčilo za to vojenskému veliteli Raduit des Souches v rakouských službách, pocházel snad z francouzského města La Rochelle. Historikové mají za to, že se při obléhání LaRoch 1627-28 (Tři mušketýři) naučil fortifikačním metodám, které později několikrát uplatnil. Zajímavá historie toho obléhání Brna a jeho „triků“. Švédové museli s nepořízenou v srpnu 1645 odtáhnout ovšem vyplenili a rozdrancovali široké okolí města. Zajisté se se nezastavili před nějakými sličnými vesničankami. Můj nejstarší přímý předek, kterého se podařilo dohledat, padá právě do té doby, narozen 1646 ve vísce Rybníček na Hané. Proto možná 1,8% Skandinavie - ale člověk múže jen hádat.

M. Mařák 11.10.2020 9:14

Těžko říct, já tam mám Skandinávie 30% a Pobaltí 15%, což ze mne dělá skoro polovičního seveřana, nebo co. Navíc to tak trochu vysvětluje mou vrozenou nechuť k horku na jihu a oblibu dovolených na severu.

V každém případě jsou to zajímavé informace a těch pár desítek € za test vůbec nelituji.

J. Laurin 10.10.2020 15:18

Kniha je zdarma ke ztažení na netu..........

H. Rybnická 10.10.2020 16:06

Děkuji pokusím se

H. Rybnická 10.10.2020 8:51

Vážení je doloženo, že světový komunismus zavraždil více lidí než celý nacizmus. Jen konstatuji.

Š. Hašek 10.10.2020 9:06

Pokud nacizmus, tak též komunizmus. Já tedy bych to napsal bez toho "z". Zůstalo mi to ze školy a knihoven.

Nevím jak Vy, ale já se hodně zabývám německým nacismem. Ten čínský, kambodžský experimentální komunismus beru až potom. Nyní možno hovořit o experimentálním štrasbruselském komunismu.

Někdo to má navopak. Já tedy rozhodně mám více v historické pozornosti Heydricha než nějakého okresního sověta od Donu/Volhy.

M. Mařák 10.10.2020 10:06

To je pak zajímavé, pokud se nepletu, že máte vysloveně nacionalistické-národovecké názory. Mám Vás tak nějak v paměti zaznamenaného tímto směrem, ale pokud jsem se spletl, tak se Vám omlouvám.

H. Rybnická 10.10.2020 10:12

To je Vaše svaté právo, selektivně třídit a vnímat !!dějiny. Ovšem - čísla jsou jednoznačná.

I. Pávek 10.10.2020 7:08

Hm, co to jen zase z pod klobouku vytáhnul? Ale všimnul jsem si, že je už s přípiskou na 4. místě. Vždy byl na chvostu.

J. Laurin 10.10.2020 5:30

....do mrtvol by Vám kopat šlo, v tom jste kabrnák..... Piráti Vám zjevně nevadí a při tom jsou to také komunisté, jen posunutí v čase. Filipovy komunisty jste nebyli schopní porazit za třicet let... postarala se příroda.... Víte, kdy vymřou současní Piráti? To už budete prdět do hlíny..... Boji Zdar.....

R. Langer 10.10.2020 6:34

Do komouše si rád kopnu i po smrti, soudruhu, a to i když se nazývá jinak, ale o těch druhých ten článek fakt nebyl. :-P

R. Vacek 10.10.2020 5:18

Další v řadě, který bojuje minulé bitvy. Komunistická strana je strana starých straníků, kteří chtějí klid. Revoluční lidé s komunistickým pohledem na svět jsou v jiných stranách a opět nás vedou k budování nového, lepšího světa. Taková zelená frakce v EU, kam patří i naši piráti, má komunistických nápadů plný program.

M. Moravcová 10.10.2020 7:53

Přesně.

V. Šedivý 10.10.2020 0:27

Jen se moc neradujte. Rudoch jde od válu - a Piráti jsou druhou nejsilnější stranou. Vůbec si nemyslím, že by byli méně nebezpeční, naopak.

J. Laurin 10.10.2020 5:33

..samozřejmě...autor má totiž rudo před očima a rétorikou jen potvrzuje, že je na tom stejně, jen v obráceném gardu.....

R. Langer 10.10.2020 6:35

Hm, tak já tam tedy vidím něco jiného... :-P

P. Janoušek 10.10.2020 13:04

Ale má pravdu