30.9.2022 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

POLITIKA: Ústavní systém jako první oběť koronaviru

Česká vláda překročila pomyslnou mez v našem ústavním systému a začala se chovat způsobem, který ohrožuje demokracii. Signifikantní byl způsob, kterým vyhlásila nouzový stav. Jsem přesvědčen, že nařízení vlády, vydané sice na základě zákonného zmocnění, není v pořádku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Salajka 16.3.2020 13:18

Nepochybně bych se obrátil alespoň na ředitele pošty, aby mou pohanu odčinil. Madam má k tomu účelu dobře placené unijní orgány - a samozřejmě tuzemský tisk s transparentně placenými žurnalisty. Reakce uražené dámy potvrzuje hodnocení. Byla by myslím diskriminace, kdyby si Babiš nemohl dovolit to, co každý mladý vzdělanec ve slavnostním chvilkovém průvodu vůči němu.

Š. Hašek 16.3.2020 13:13

Mein lieber Gott!

Jste hlupačka,

která i "z receptu na štrůdl udělá/upeče trestně stíhaného premiéra"!

Š. Hašek 16.3.2020 13:10

Já neměl ani sílu bušit do klávesnice ...... po tom čtení článku.

Š. Hašek 16.3.2020 13:08

Přesně, pane Šejno!

Nenechal jsem si ti ujít. A jen jsem zíral, že nikdo ji nebyl schopen poslat někam. Samozřejmě ne hned ..... ale po několika bláznivých výstupech, stále kolovrátek. Domovnice hadr ....... a ministr a předseda senátu tam seděli jak propadlíci, které kárá zástupkyně ředitelky ZŠ. Moravec je ňouma permanentní. Ten předseda senátu vlastně taky.

P. Grigar 16.3.2020 13:07

..Hájková, neblbněte.

P. Grigar 16.3.2020 13:06

..pane Krčmáři, tož si počkejte a přestaňte mlít zbůhdarma pantem, demokracie se za tu chvíli nezhroutí. A blbost je taky věčná, ani vás neubyde.

L. Písařík 16.3.2020 13:02

Pane Vlku, tentokrát je to hrůza, co jste napsal. Sr.ček až nad kolena. Nikde ani čárka, o tom, co navrhujete, dyž ste ták chytrej.

K. Wágner 16.3.2020 12:26

V nemocnicích regionu Lombardie, kde je situace v Itálii nejhorší, v posledních dnech lékaři zaznamenali nárůst pacientů ve věku mezi pětadvaceti a padesáti lety, tedy věkové skupiny, kam zřejmě patří i pan Vlk mladší. Někteří z nich museli být naléhavě hospitalizováni. „Skutečnost, že je na jednotkách intenzivní péče hospitalizováno čím dál více mladých lidí ve srovnání s první vlnou nemocných, lze interpretovat jako přirozený jev,“ říká profesor Pierluigi Lopalco. „Nyní se virus rozšířil a mnohem více cestuje po celé zemi. Mladší lidé se spoustou sociálního kontaktu jsou nákazou více ohroženi. Pokud nebudou dodržovat pravidla sociálního distancování, hrozí jim nebezpečí,“ dodal k tomu.

D. Plaček 16.3.2020 12:25

Nadzdvihl mne již začátek článku a diskuse mne ujistila o naivitě autora. Děkujme bohu za Babiše aj jeho tým. Dělají co mají v patřičném čase a s odpovídající razancí. Pokud by se toto stalo za Sobotky, Špidly nebo Paroubka, tak jediné co děláme je že počítáme mrtvé.

P. Zinga 16.3.2020 12:22

Zavřete tý Winklerový tlamu!

P. Zinga 16.3.2020 12:20

Kain... Další Jandův oud?

V. Kain 16.3.2020 12:12

Ejem,Malovec s vámi diskutovat to musí být pošušňáníčko.Jste prachobyčejní primitivní hulváti.

F. Navrátil 16.3.2020 11:49

Problémem je, že ať udělá vláda jakýkoliv krok, stane se terčem napadání a obviňování od lidí, kteří by to dělali lépe, kdyby to uměli. Tak dokáží opoziční politikové a média v jednom týdnu vládu obviňovat, že omezuje ústavní práva občanů (a nenechá epidemii volný průběh) a že nevyhlásila nouzový stav dříve a v širším rozsahu (čímž nechala epidemii volný průběh).

L. Netolická 16.3.2020 11:47

Rozhodnutí přijímá regulérní vláda, kde má jasnou většinu ANO, které odezírá Babišovi z úst, to jste chtěl napsat, pane Nováku?

L. Netolická 16.3.2020 11:41

To by se ale nesměl pasovat do role zachránce člověk, který se svojí vládou nezajistil ani ochranné prostředky pro doktory. V polovině ledna chtěla ODS zařadit bod jak jsme připraveni na nebezpečí viru a ANO,komunisti a socialisté to zamítli.

M. Ejem 16.3.2020 11:41

Pane Vlku, přes šechny vaše funkce nemohu než konstatovat, že jste kretén. Žádné další vyjádření není nutné. Kdybych byl stejně "chytrý", popřál bych Vám, abyste ten coronavirus chytil co nejdříve sám. Ale to nebudu. Jednak tokové zlé věci nepřejí nikomu a vám by to při vaši inteligenci asi stejně nedošlo.

L. Netolická 16.3.2020 11:35

Jmenujte předsedu vlády od r. 1989, který byl obviněn, nerespektoval zákony, byl i v další kauze vyšetřován,viz reklamy na ČH 300 milionů, utíkal před kontrolory a napadal je,byl v obrovském konfliktu zájmů a řeší ho obejítím zákona v době, kdy je celá země paralyzovaná a tak bych mohla pokračovat. Opravdu je to člověk, který je hoden následování? Velmi se stydím, že jsem Češka, když lidé u nás dokáží volit tohoto člověka v takovém množství.Možná to bude tím, že jsme nejateističtější země na světě a lidé věří pouze své kapse. Pravda, láska, to jsou pro ně prázdná slova. Ale urvi co můžeš, zaklekni na něj, vždyť žiješ jenom jednou. HROZNÉ.

M. Šejna 16.3.2020 11:29

Včera v ČT09 se u Moravce jakási vagína od Zelených chlubila, že už v polovině prosince věděla, že příjde epidemie a kritizovala vládu, že už tehdy nezasáhla.

Ta Zelená vagína nejspíš tehdy zašla k věštkyni, aby se tohle dozvěděla. Škoda, že tehdy nezavolala do Číny, kde teprve koncem prosince začali tušit, že se něco děje.

M. Malovec 16.3.2020 11:27

Pane Vlku, měl by Vám tatík naflákat držku. Jak a kým zajistit ostrahu hranic? Koho zajímá ve chvíli, kdy mu jde o život nějaký kus papíru s lidskými právy. Navíc celé nařízení bez sankcí je ku h.... trestem budiž lítost. K smíchu.

V. Petr 16.3.2020 11:25

V Itálii nepanikařili a rozvážně brali v úvahu zájmy turistického průmyslu. Výsledky jsou všeobecně známy!

M. Šejna 16.3.2020 11:25

pane Hašku,

a to jste ještě zapomněl, že tu vyhlášku musí podepsat prezident a Senát to pak může vrátit Sněmovně k přepracování.

Vyhláška by tedy začala platit na podzim.

Ale bylo by to v souladu s ústavním systémem, i kdyby se na podzim už válely mrtvoly na ulících, protože by je neměl kdo odklízet.

J. Bucek 16.3.2020 11:23

Já jsem si vždycky myslel, že když je průser drží se basa. Je úplně jedno, kdo jaké má politické názory, kdo s kým souhlasí či nikoliv. Je prostě problém, který je o pár levelů vyšší než běžné půtky a tak prostě všichni šlapeme brázdu. Až problém pomine, tak se zase dohadujme. Pane Vlku, Hrušínský, Klusi, Fialo, Rakušane atd. Nechce si mi věřit, že patříte mezi (a věřím v malou část) populace, kteří nechápou že teď jejich moralizování a kopání do Babiše či Zemana jsou úplně mimo mísu.

L. Netolická 16.3.2020 11:22

Babišova vláda měla především VČAS zajistit roušky a respirátory a zajistit masově odběry na vir. Ochranné prostředky nemají ani lékaři, natož praktici dodnes. To je neskutečný hazard. To, že dělá represivní opatření, to by dokázala každá vláda. Ne každá vláda by měla v čele člověka, který klidně i lže a jak se potom na jeho slova mohou lidé spolehnout. Viz roušky, respirátory, viz odběrná místa atd.

V. Petr 16.3.2020 11:20

Článek je neuvěřitelný blábol!

J. Fridrich 16.3.2020 11:15

Ten pisatel tohoto příspěvku - mnou uvedeného níže, pan Václav Vlk nemohl být při jeho vytvoření při smyslech.. Myslím, že to v současné situaci vypadá na naší mediální sféře tak, jako by se všechny naše psychiatrické kliniky domluvily a otevřely brány svých ústavů a vypustily ty nejtěžší své pacienty do našeho prostoru normálních-tedy duševně normálních občanů a zároveň těm svým nemocným pacientům domluvili jejich zaměstnání v našich sdělovacích prostředcích - formulace jejich TLAKŮ a dementních dotazů tomu jasně nasvědčuje..

" Jak jsou zajištěny dodávky potravin? Tisková konference. Česká vláda překročila pomyslnou mez v našem ústavním systému a začala se chovat způsobem, který ohrožuje demokracii. Signifikantní byl způsob, kterým vyhlásila nouzový stav. Jsem přesvědčen, že nařízení vlády, vydané sice na základě zákonného zmocnění, není v pořádku. " - Ten pisatel tohoto nesmyslu přece nemůže byt normální..

V. Loula 16.3.2020 11:05

Aha, takže žádné zákazy, ale pěkně v diskuzi probrat, jaká opatření přijmeme a jaká už ne. A samozřejmě se té diskuze musí zúčastnit i ten koronavir, protože hraje dost velkou roli. A ten koronavir se samozřejmě musí demokraticky podřídit většině. Takhle to myslíte?

V. Loula 16.3.2020 11:02

Nemohu si pomoci, ale tento článek mě připomíná včera publikovaný jiný článek, o jedné paní (36 let, jméno bylo uvedeno), která si veřejně pochvaluje epidemi koronaviru a doufá, že potrvá až do pozimu, čímž zčásti vymřou starší ročníky, zčásti budou v karanténě a tudíž se nebudou moci zúčastnit voleb, a volby konečně díky tomu viru dopadnou tak, jak si ona přeje.

Nechtěl jsem věřit tomu, že takoví blbci mohou existovet.

M. Krčmář 16.3.2020 10:30

Ještě před pár dny měl připravenou novelu zákona o střetu zájmů,po včerejších OVM ji radši schoval do šuplíku. Momentálně parlament nezasedá, naštěstí tam sedí méně idiotů než v europarlamentu, ale bude jistě zajímavé sledovat,s jakými návrhy zákonů přijde Bureš až to " opadne". V této záležitosti je předběžná opatrnost ze strany občanů zcela na místě,kór když nám vládne technokrat moci. Ten když si představí vládnutí bez omezení, jistě se mu hlava zatočí jak člověku v rauši.

P. Lenc 16.3.2020 10:18

Bože paní Netolická, až tak?Nemám Babiše ani trochu v lásce, ale rozhodnutí dělá celá vláda a tentokrát, snad poprvé dík za to co Babišova vláda dělá.

P. Zinga 16.3.2020 10:14

kdo je Winklerová? Další Jandův oud(!)?