28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

POLITIKA: Tahle vláda neumí vládnout

Vystoupení ministra Blatného na tiskovce ve čtvrtek 4.2. bylo esencí vládní neschopnosti. Ten dobrý muž tam před mikrofony plakal, že se nedaří snižovat hodnotu indexu R a že počet nemocných je vysoký a že vláda se snaží.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Pávek 9.2.2021 13:19

Končím s váma diskuzi. Jste vedle.

Ž. Říje 9.2.2021 13:15

Přesně tak.

Ž. Říje 9.2.2021 13:14

Vy jste se vrátila z tropů, kde jste usnula na sluníčku, že?

I. Pávek 9.2.2021 13:14

Tak, kus pravdy. Jenže se ten dům státu nechal před 30 léty otevřený, nezamčený a teď, jak je kompletně vykradený, rozkradený a rabují se zbytky doposud už nemůže být o nějakém suverénnín státu řeči. Ale tak to asi chtěli co tehdy cinkali a později hlasovali pro EU, NATO, rozdělení republiky v naději, že jim někdo bude bude zdarma ládovat pečené holoubata do huby. ;-D

P. Čech 9.2.2021 13:10

Žádný rozumný člověk v systému, který diktuje špatná ústava a špatné zákony nemůže upět. Naopak tam, kde funguje kvalitní ústava, mohou ti rozumní lidé svou vůli prosazovat a nakonec i prosadit.

L. Netolická 9.2.2021 13:06

Patřit do uskupení vyspělých demokratických států je chyba?? Vy nevidíte, že jsme země uprostřed Evropy a že by nás velmi rád ovládl ruský medvěd a čínský drak? Že u nás těch lidí, kteří jsou ochotni se nechat těmito státy zkorumpovat, je nepoměrně více než např. v Rakousku? Máte příklad u našeho prezidenta, to vám nestačí? A z ekonomického hlediska - jsme exportní země a velmi nám pomáhá evropská legislativa. To chcete, aby bylo vše těžší, když exportujeme převážně na Západ?

P. Čech 9.2.2021 12:55

Jediný, kdo má mít v opravdu demokratickém státě nějaký "mocenský aparát" jsou občané státu. K tomu, aby vláda prosazovala vůli většiny občanů, žádný mocenský aparát nepotřebuje. Potřebuje jediné. Funkční a demokratickou ústavu a ústavní zákony. Toto ovšem naše vláda nemá k dispozici.

L. Netolická 9.2.2021 12:55

Asi jste si nepovšiml, že ODS hlasovala spolu s ANO za zrušení superhrubé mzdy. Asi jste si nepovšiml, že ODS vládla v době celosvětové ekonomické krize a že v té době se přidávalo dle zákona. I v době, kdy vládne Babiš, by ODS dle zákona přidala důchodcům jen o stopadesát Kč méně než Babiš. Babiš nesnížil státní dluh,pouze v době KONJUNKTURY, kterou nezařídil Babiš, vztrostl hrubý domácí produkt k dluhu a tím se snížilo procento dluhu ke HDP. Státní správa neuvěřitelně rychle nabobtnala právě za vlády Babiše. Babiš v době ekonomického růstu neudělal jedinou reformu, která by nás posunula dopředu. A máme dnes méně svobody, sledujeme nekonečný příliv Babišových kauz a co? NIC, někdo se nám drží korýtka zuby nehty, že p. Fráňo?

P. Čech 9.2.2021 12:52

Ekonomika s tím nemá vůbec co dělat. Naše ekonomika fungovala jakž takž i v době, kdy jsme v EU nebyli. Možná i lépe než dnes. Z EU vystoupila Velká Británie. Té to "ekonomické důvody" dovolily? My děláme stále jednu stejnou chybu. neustále musíme být členy nějakého nesmyslného a v podstatě diktátorského uskupení. RVHP, EU, prašť jako uhoď. Chce to jen málo. Být aspoň trochu suverénním státem. Toho ovšem pod vedením politických stran nikdy nemůžeme dosáhnout, stejně jako i všechny státy EU.

J. Nevrkla 9.2.2021 12:49

K rozumnému vládnutí nepotřebujeme jinou ústavu, ale rozumné lidi. Kteří se nebojí případné kritiky ze strany Německa, po kterém se snažíme lokajsky opičit.

I. Pávek 9.2.2021 12:47

V krizových stavech jako je tato pandemie jež ohrožuje fungování státu jako celku, napadení státu, přírodní pohromy vláda nařizuje a trestá. K tomu má schválený mocenský aparát. Je ale jen na ní, jestli najde odvahu jej k prosazení svých nařízení využít nebo se nechat obechcávat.

P. Čech 9.2.2021 12:42

Cesta je jen jedna. Tedy, účinná cesta. Volit občanská hnutí s výjimkou STAN. Nevolit politické strany ani hnutí STAN. Je to sice opět menší zlo, ale jediná možnost vytvoření funkčního státu, kde mohou skutečně vládnout občané sami sobě a ne politické strany občanům.

L. Netolická 9.2.2021 12:42

Když má vláda většinu, opozice nic nemůže prosadit. Teď vláda většinu ztrácí kvůli komunistům, opozice si už několik dobrých věcí na vládě vynutila.

V. Čermák 9.2.2021 12:38

SPD má v programu vystoupení z EU. Pragmatický Babiš ví, že z EU z ekonomických důvodů vystoupit nemůžeme. Tak proto...;-D

P. Čech 9.2.2021 12:38

Žádná! Proč? protože jí to nedovoluje celkový systém.

P. Čech 9.2.2021 12:37

V současné systému to lépe dělat nelze. Je jen otázkou, zda to není záměr. Pokud by to kdokoliv chtěl dělat lépe, potřebuje k tomu zcela jinou ústavu a zcela jiný volební systém.

V. Čermák 9.2.2021 12:36

R^

R. Langer 9.2.2021 12:35

Já mám pocit, že je to spíš kovid na mozku, to je skutečná pandemie. ;-D

P. Čech 9.2.2021 12:34

"taková tady stejně asi nikdy nebyla".

Nikoliv "asi", ona tady nikdy nebyla skutečně. Vláda je mocí výkonnou a jako taková nemůže efektivně fungovat, pokud je podřízena moci zákonodárné. A aby toho nebylo málo, je podřízena i prezidentovi republiky, který ovšem k této své nadřízenosti nemá ústavou dány téměř žádné pravomoci. Vzniká tak zcela nesourodý a nefunkční politický systém, který bez zcela jiné ústavy a ústavních zákonů nikdy fungovat nebude.

R. Langer 9.2.2021 12:31

Á, další poseroutka, co by všechny nejraději zavřel do vězení, místo toho, aby se raději staral sám o sebe a své blízké. No to víš že jo, nesamostatný poseroutko, abys věděl, co máš dělat holt potřebuješ "vládu", co? Sám si asi neumíš ani vytřít pr.... :-P

P. Čech 9.2.2021 12:29

Bohužel nášprezident (obecně) nemá téměř žádné pravomoci, které by jej vybízely, aby "vylezl". Zalezlého prezidenta nám opět diktuje ústava.

P. Čech 9.2.2021 12:27

Oni nemají co říci a proto "hodinu mluví". Jsou totiž důsledkem výběru těch nejneschopnějších. Oni totiž ti nejneschopnější jsou dáváni na kandidátky jen proto, že jsou zároveň nejloajálnější svým politických stranám. A tady je zakopán pes. Nikliv v demokracii, která je vládou občanů, ale v politickém systému, ve kterém vládnou politické strany občanům. V systému, ve kterém ústava a volební zákon diktují lidem volit politické strany a ne jejich zástupce. Tady je příčina problémů.

P. Čech 9.2.2021 12:16

Havel v podstatě "vládl" ve zcela jiné době. Tedy, když povzbuzoval a dával naději. Dnes by si ani on ani neškrtl. Celý politický systém v ČR je směsicí zmatku a chaosu, směsicí socialismu a anarchie, směsicí nezodpovědnosti politiků politických stran obecně. Všechno toto ovšem vychází z jediné příčiny, jíž je jen a pouze čl. 5 naší ústavy, z volné soutěže politických stran. Z volné soutěže těchto, která bez jakýchkoliv pravidel činí nefunkčními moc zákonodárnou a výkonnou a z nemalé části i moc soudní.

P. Čech 9.2.2021 12:09

Tu možnost Babiš měl, když skládal koalici a vládu. Nabízel se mu Okamura s SPD. Nechtěl žádné ministerské křeslo, jen podporu programu SPD. Babiš tak mohl vytvořit jednobarevnou vládu ANO 2011 a nemusel by se ohlížet při vládnutí na žádného koaličního partnera. Mohl skutečně vládnout. Bohužel z mně neznámých důvodů tuto variantu nezvolil a teď má to, co nechtěl. Musí se ohlížet nejen na vůli koaličního partnera, ale i na vůli komunistů v poslanecké sněmovně. Zavinil si to ovšem sám, možná proto, že opravdu není politikem. A navíc, musí se ohlížet i na hloupé žvásty představitelů všech tří opozic v PS. Tyto tři opozice tvoří většinu poslanců. A tady je příčina nefunkčnosti vlády. I tato příčina je však jen důsledkem. Důsledkem nefunkčnosti systému, který vychází z volné soutěže politických stran. A pokud toto nebude z ústavy odstraněno bez jakékoliv náhrady, stále se budeme plácat v řešeních neřešeních systému "chytré" horákyně.

J. Uzel 9.2.2021 11:59

Zato teď bez hospod inteligence prudce vzrůstá, že?

P. Čech 9.2.2021 11:58

Naprosto stejně jako i naše vláda, vládnou všechny vlády v Evropě s nepodstatnými menšími obměnami. Vymýšlejí všelijaká různá "opatření", která mají jedno společné. Nefungují! I zde je ovšem nutné se zeptat, proč nefungují? Podle mne nefungují zejména proto, že vlády nevládnou ve jménu občanů, ale občanům. A to je velmi podstatný rozdíl. Občané potom mají na výběr jen ze dvou možností. Buď se nechají ovládat jako ovce ve stádu a nebo se ovládat nenechají. Jak je vidět, vybírají si tu druhou možnost a to nejen u nás. Ve své většině kašlou na všelijaká "opatření" vlád a činí je tak neúčinnými. Oni totiž ti občané vidí i příčinu neúčinnosti těch opatření. Ona totiž ta opatření vychází z vyložených hausnumer, sázených bez souvislostí. V mnoha případech lživých hausnumer. Např." počet potvrzených nově nakažených". Toto číslo je zcela k ničemu, protože neudává počet nově nakažených celkem. Tedy i těch nepotvrzených, u kterých nikdo neví, kolik jich je. Atd. A vycházet z nesmyslných čísle nemůže nikdy vést k k účinným opatřením, která by občané brali za své.

I. Pávek 9.2.2021 11:47

Problémy si vláda nadělala tím, že dosud nenašla odvahu vládnout. Ale to všechny vlády kolem. No až některá vláda tu odvahu najde, naše vláda nebo její předseda se tam zajede podívat a pak se opatrně přidá jako poslední. :-P

J. Kulheim 9.2.2021 11:47

Virus je všude. Můžete se před ním zavřít. On si vás stejně časem najde.

J. Kulheim 9.2.2021 11:44

Kolem Nového Zélandu je moře. ČR křižovatka uprostřed Evropy. V tom je podstatný rozdíl, při šíření nákazy.

J. Kulheim 9.2.2021 11:37

Pandemii nezvládá nikdo. Ono to nejde. Její postup se dá zpomalit, a to je tak všechno. Virus mění svoje vlastnosti. Vláda přikazuje, zakazuje, rouškuje, atd. Zdravotní systém je zaměřený pouze na léčbu. Uplatňovaná preventivní opatření nefungují.

Výsledek. Rok jsou občané omezováni a jsou čím dál nemocnější. Mnoho našich spoluobčanů nemá peníze na základní potřeby. Občané napojení na cizí resp. státní peníze si chrochtají.

I tady platí, že starého psa novým kouskům nikdo nenaučí.