27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Tesařík 1.8.2021 17:31

Hezký článek, bych to ještě doplnil, oni naši udavači od Pirátů nechápou smysl EU dotací, na podporu podnikatelů žádné dotace EU neexistují, smyslem EU dotací je snižování rozdílu mezi úrovní rozvoje regionů, nejvíc dotací je na ekologii, podporu zaměstnanosti, podporu hospodářského růstu.

Takže udavači od Pirátů nepoškozují jen konkurenceschopnost třetí naši nejvýznamnější firmy, oni poškozují celé regiony, když chemičky Agrofertu nedostanou dotace na ekologii, budou občané dýchat horší vzduch a bude u nich v tocích horší voda, když firmy v regionech s velkou nezaměstnaností nedostanou dotace na podporu zaměstnanosti, bude v regionu hodně nezaměstnaných .......

Jinak samozřejmě zelenobolševici od Pirátů nechápou základní proncip kapitalismu, ono když se daří firmám, tak potom se daří i nám občanům, udavači od Pirátů dělají všechno pro to aby to bylo naopak. Naše české firmy jsou bohatstvím nás všech, Babiš, který Agrofert vybudoval od nuly je náš novodobý Baťa.

O. Karen 1.8.2021 9:52

Babišův hypotetický střet zájmů je už zbytečné řešit. Epidemie jasně ukázala, že je to neschopný manažer chaotik, psychopat, co neumí dokončit jednoduchou větu a souvětí je za jeho myšlenkovým obzorem. Ukázalo se, že za 8 let se stát pod jeho vedením v podstatě rozpadl. Stát není ani schopen zjistit, kolik má školáků. Do nyní důležité fukce vrchního hygienika nenajde nikoho lepšího než unavenou ženskou před důchodem. Nenajde epidemiology, kteří by viděli všechny souvislosti a ne jenom svých 5 minut slávy. Stát nepomůže lidem ani uvolněním prodeje podpůrných léků proti virovým nákazám, jako je to např. v Polsku. Pozice bezkunkuročně nejhoršího ministra vlády - Plagy - je neotřesitelná. Festival neschopnosti pokračuje. Babiš se zdiskreditoval sám. Teď už sám jenom kňourá, že by si další vládu přece zasloužil...

P. Čech 1.8.2021 10:05

Toto ovšem, co jste zde napsal, není vina Babiše, ale celkového systému, ve kterém žijeme my všichni, i Babiš. Systému, daném špatnou ústavou a špatnými zákony, které schvalují v poslanecké sněmovně diletanti a k nimž se občané nemají žádné právo vyjadřovat. Systému, ve kterém nám občanům, vládnou vždy menšinové politické strany a hnutí a ne námi, občany, přímo volení naši zástupci naším jménem. Toto vše a ještě mnohem více prosazuje jedno z našich občanských hnutí (SPD), ale i ten Babiš. Právě proto mi vůbec není jasné, proč Babiš vlezl po minulých volbách do chomoutu socanům a potřebuje tak podporu KSČM. Jediné, co lze Babišovi snad i vyčítat, mimo výše zmíněné, je jeho neštěstí na spolupracovníky, kteří jej ve své neschopnosti srážejí dolů.

O. Karen 1.8.2021 12:17

Zákony jsou jenom rámec, osvícenou vládu nezajistí. Připouštím, že hlavní systémový problém je EU. Stát už se zabývá jenom podněty přicházejícími z Bruselu a řízením dotací EU. Odborníci schopní strategického rozhodování ze státní zprávy odešli, protože tam pro ně není práce. Ale i v tom úzkém prostoru Babiš personálně selhal, jak píšete. I když bych to nenazval neštěstím, ale neschopností. Ze stejného důvodu je špatným politikem i Zeman. Také si neumí najít schopné spolupracovníky.

V. Čermák 1.8.2021 12:29

Osvícená vláda je pojem relativní, pro někoho ta současná Je, pro jiné, včetně vás Není. Stejně tak ti spolupracovníci, které si mnohdy ani sám volit nemůže je věcí názorů ano.ne.....;-D

V. Čermák 1.8.2021 12:25

Ále houby. Tak stát se samozřejmě nerozpadá, i když se Opozice, Novináři a Soudy snaží o to převelice. Před krizí velmi prosperoval a nyní se již také velmi dobře zotavuje, ekonomika roste a nezaměstnaných je málo. Nicméně v době krize se projevilo dost nešvarů z minulosti od neschopných pracovníků Hygieny a úředníků na ministerstvech, které nebylo možné propustit pro neschopnost, neboť je chrání zákon, taktéž Dryáčnická Opozice s Pisálky všeho druhu. A Babiš, který Nemohl řídit Stát jako Firmu s nimi musel krizi řešit. Ale to Vy jistě víte, ale na víc než na Okázalý projev nesouhlasu jste se nezmohl. Velmi podobně o trvalém Chaosu mluví Politolog Fiala, od kterého jste zřejmě svoji Rétoriku (všechno špatně a dost bylo Babiše) nasosnul ......;-D

P. Tesařík 1.8.2021 17:51

To jsou jen Vaše nenávistné pocity a dojmy, posledních 7 let bylo nejúspěšnějším obdobím naší historie, masivní zvyšování životní úrovně, žádné korupční skandály alá ODS a mistr Kalousek, poprvé v historii masívní pokles zadlužení z Kalouskových 41% HDP na 28% HDP na konci roku 2019 . Kdyby tady dnešní estébáci dokola neotravovali s pseudokauzami alá Čapí hnízdo, dluhopisy, lustracemi diplomových prací ministrů, udavačství.............tak to bylo období i nejpohodovější.

Mezinárodní průšvih koronavirus, tady opozice usilovně sypala písek a sypala, demagogie, udavačství, lustrace ministrů, nakonec se připojil i politolog Rychetský, nejen se zrušením části volebního zákona proto, aby už Babiš po volbách nemohl být premiérem, byl to ústavní soud Rychetského, který vymyslel trapnou záminku "nezákonnosti" vládních opatření alá "bylo to špatně zdůvodněno", tahle patologická banda zkrátka dělala všechno proto, abychom dopadli co nejhůře, aby se konečně toho strašlivého Babiše zbavili. Rv

O. Karen 1.8.2021 18:59

Ano, máte pravdu. Po tom, co Babiš předvedl během epidemie, k němu cítím víceméně nenávist. Co naplat, že je možná relativně nejlepší z těch, co by chtěli dělat premiéra? Prostě to není premiér do nepohody. V tomto případě se sesype a nechá věcem volný průběh s občasnými chaotickými výkřiky. A epidemie bude trvat ještě cca 1 rok, pokud tedy dřív nezvítězí střízlivý pohled na tuto respirační virózu.

P. Tesařík 16.8.2021 19:56

Jestli tady každý den někdo kňourá, tak jste to vy z klubu antibabiš, tady léta se svou patologickou nenávistí, kterou jste si propagandou nechali nakukat do hlavy otravuje všechny diskuze. Rv

Š. Hašek 1.8.2021 9:00

Již bylo zjištěno, že desetileté domněnky, drby novinářů a bruselských kolaborantů jsou lepší, než ráno zapřahat a vyjet do luk. Přesně tak, jak to naznačoval Masaryk.

J. Jirát 1.8.2021 7:59

Jistý Jurečka, zemědělec, býval ministrem zemědělství. jistý Toman je jím dnes. O jejich potenciálním střetu zájmu media urputně mlčí. Fackovací panák je Babiš.

P. Čech 1.8.2021 9:10

Nerozčilujte se, pane Jiráte, ničíte si své zdraví. Ono jde jen o volnou soutěž politických stran podle čl. 5 ústavy. Politické strany jsou na odchodu z poslanecké sněmovny a kopou kolem sebe jako ta pověstná, chcípající kobyla. Už nevědí, co by udělaly, aby se v poslanecké sněmovně udržely. Babiš udělal náramně dobře, když založil občanské hnutí ANO 2011. Nedělá nic jiného než že plní jeho zadání. Odstranit korupci ze které politické strany žijí. A to ony přece nemohou dopustit, to by samy sebe pomáhaly likvidovat.

M. Grundmann 1.8.2021 1:13

Andrej Babiš je ve zcela jasném střetu zájmů, protože je konečným vlastníkem svého holdingu. Ovládání holdingu by bylo podstatné pouze v okamžiku, kdyby nebyl konečným vlastníkem holdingu.

Neexistuje jednoznačnější případ střetu zájmů, a to dokonce i podle českých zákonů. Z povahy věci předseda vlády nemůže být současně velkopodnikatelem čerpajícím nenárokové dotace. Ani by neměl být ministrem, který rozhoduje o ekonomických otázkách. To rozhodně není velké omezení politické svobody.

Jediným řešením pro Babiše je buď skutečně své podniky prodat, nebo nezastávat politické funkce, kde se o těchto podnicích rozhoduje. Zřízením svěřeneckého fondu ve svůj prospěch svůj problém nijak nevyřešil.

Problém je v tom, že opozice velmi špatně argumentuje a zdůvodňuje střet zájmu nesprávně.

P. Čech 1.8.2021 8:56

Pane Grundmanne, doporučuji Vám k přečtení Listinu základních práv a svobod, která je součástí našeho ústavního pořádku. Žádného politika nelze diskriminovat podle toho co vlastní. Znovu se ptám, s kým konkrétně je Babiš ve střetu zájmů. Jde v podstatě o to, že žádný zákon v právním státě nemůže a nesmí stanovovat, že politik nesmí něco vlastnit. Pokud by tomu tak bylo, jednalo by se o diktaturu holých zadků.

M. Grundmann 1.8.2021 15:22

Listina základních práv a svobod negarantuje každému možnost vykonávat jakoukoliv funkci či zaměstnání bez jakýchkoliv podmínek. Řada profesí a funkcí má zakázáno souběžně s danou profesí podnikat kvůli střetu zájmů. I současný výkon některých funkcí je zakázán.

Listina základních práv a svobod negarantuje možnost kumulovat všechny aktivity, funkce a zaměstnání současně.

P. Čech 1.8.2021 19:46

Ono bude možná stačit, když si pozorně přečtete hlavu první, články 1 - 4 Listiny základních práv a svobod. Pokud rozumíte česky, jistě seznáte jak hluboce se mýlíte.

V. Čermák 1.8.2021 12:03

Tak premiér Babiš má podle vás jen 2 možnosti, buď Prodat Agrofert, zdroj svého multimiliardového bohatství, nebo se Pakovat z politiky? Hm, to je opravdu, ale opravdu úsměvné. Tuto Podpásovku jste jistě nasosal od závistivých Pirátů, kteří se neštítí ani Udávat Babiše v Bruselu. Mimochodem, uvědomte si, že Bohatých lidí je v Politice po celém světě hodně a určitě by se vaší a Pirátské radě, Zbavit se Majetku, nebo se Pakovat, nejspíš jen útrpně Pousmáli...;-D

M. Grundmann 1.8.2021 15:29

Základním pravidlem právního státu je dělba moci a omezování kumulace různých druhů moci. Andrej Babiš má díky svému podnikání obrovskou ekonomickou moc, rozhoduje o osudu tisíců lidí díky svému majetku a podnikání. Tuto jeho osobní ekonomickou moc normálně kontroluje stát. Ale pokud v čele státu stojí stejná osoba, kterou tento stát má kontrolovat, dochází k tzv. střetu zájmů.

Kumulace moci je nešvar, kterému se musí každý demokratický stát vyhnout.

P. Čech 1.8.2021 19:54

Babiš, jako majitel Agrofertu nerozhoduje o osudu nikoho. Každý jeho zaměstnanec rozhoduje o svém osudu sám. Nikdo jej totiž nenutí, aby v Agrofertu pracoval. Koukám, že Vaše názory jsou typicky socanské. Také anarchie v nich má své místo. Stát zde totiž zásadně není od toho, aby kontroloval něčí moc. Stát je zde od toho, aby sloužil svým občanům. Zatím to však je tak, že slouží svým politickým stranám a hnutím a jejich členům a příznivcům. Těch je ovšem trapná menšina.

Š. Hašek 31.7.2021 22:20

Žádný poslanec, žádný senátor, žádný hejtman, ........ ani jeho rodina, nevlastní nic!!! Neřídí nic! Nikam netelefonuje! Nic nepodepisuje! Mají manželky a syny jako traktoristy bez majetku.

Jen ten Babiš!!!

Závist jak prase, co? Tabery. Kalousek. Hilšer. Co?

Uznávám, že takový senátor Vystrčil a ministr Vojtěch tutově nemají nic společného a nejsou ve střetu s firmou Braun. Divize holicí strojky.

M. Grundmann 1.8.2021 1:15

Rozdíl je v tom, že rozhodující většina politiků nerozhodují o věcech týkajících se jejich podnikání.

Š. Hašek 1.8.2021 8:57

Ale jděte! Na to jste přišel sám? Nebo říkali v brusele?

P. Čech 1.8.2021 9:04

Babiš o tom také nerozhoduje. Pokud nerozhoduje, znamená to m.j., že nesmí dávat přímé příkazy k tomu, aby k nějakým iluzorním střetům zájmů vůbec docházet mohlo. Je snad v nějakém našem zákonu psáno, že premiér osobně a přímo vydává příkazy kdo konkrétně dostane nějakou dotaci? Není! Premiér řídí fungování vlády a její činnost jako celku. Zásadně nemá pravomoc přímo zasahovat do konání jednotlivých konkrétních ministerstev. Kdyby tomu tak totiž bylo, nebylo by ministerstev zapotřebí, vše by řídil premiér jako diktátor

M. Grundmann 1.8.2021 15:47

Zde nejde o to, zda o daných věcech přímo rozhoduje, ale zda může tyto věci ovlivňovat. Jako předseda vlády ovlivňuje to, kdo je na určitých pozicích, kdo bude jmenován a kdo bude odvolán apod. Má tedy reálnou moc, jak ovlivňovat velkou část státní správy. To je přesně to, co nazýváme střetem zájmu, pokud je současně jedním z nejdůležitějších podnikatelů v zemi.

P. Čech 1.8.2021 9:15

Pojem "rozhodující většina" znamená také třeba 70%. A co těch 30%? Ti rozhodují o věcech týkajících se jejich podnikání? A nejsou ve střetu zájmů? Chce to používat trochu logiky, než něco napíšete. Pokud nebudete schopen předložit jen jediný důkaz o tom, že Babiš nařídil a podepsal příkaz k poskytnutí jediné konkrétní dotace pro Agrofert, raději mlčte. Jinak ze sebe sám děláte nemyslícího tvora.

P. Čech 31.7.2021 18:00

Aby mohl nějaký střet zájmů vůbec existovat, musí být proti sobě postaveny zájmy nejméně dvou subjektů. V případě Andreje Babiše je jedním subjektem on sám a druhým je kdo? Občané? Nesmysl! Stát? Opět nesmysl, stát jsou jeho občané. Tak s kým je tedy ten Babiš ve střetu zájmů? Snad jen lidé, kteří mu závidí jeho normálním, zákonným způsobem vydělané peníze mají zájem, aby o ně přišel. Nějak tomu nerozumím. Podle mne jde o odsouzeníhodný způsob, jak se za každou cenu zbavit politika, který vystupuje v zájmu většiny občanů a proti zájmům politických stran.

J. Jurax 31.7.2021 18:30

" politika, který vystupuje v zájmu většiny občanů a proti zájmům politických stran"

To je vtip roku ;-D8-o

P. Čech 31.7.2021 21:32

Jakkoliv s ním zásadně nesouhlasím ve věci řešení t.zv. koronavirové pandemie a v tom, jak vlezl po minulých volbách do chomoutu se socany, musím uznat, že je nejlepším premiérem od roku 1993.

M. Grundmann 1.8.2021 1:21

Druhou stranou je stát a zbytek společnosti, kteří mají zájem na tom, aby stát fungoval nestranně a nezávisle. Dám Vám extrémní případ. Představte si, že Vám někdo zabil člena rodiny. Pachatel by byl chycen a souzen soudem. Shodou náhody by vrahem byl soudce tohoto soudu. Jak by se Vám líbilo, kdyby se tento soudce soudil sám a sám si stanovil vlastní vinu či nevinu i trest ?

Přesně o to jde ve střetu zájmů pana Babiše.

P. Čech 1.8.2021 9:48

Píšete nesmysly. Takový soudce by věc nemohl soudit, což ovšem neříká, že by nemohl být třeba předsedou soudu. Plácáte nesmysly. Znovu opakuji, pokud kdokoliv nepředloží pádný důkaz o tom, že Babiš rozhodl o konkrétní dotaci pro Agrofert (nepředloží Babišem podepsaný příkaz k poskytnutí dotace), půjde vždy jen o tvrzení, nikoliv o důkaz. A pomocí tvrzení hlupáků o nějakém možném střetu zájmů Babiše s někým iluzorním a nejmenovaným nelze v právním státě vůbec operovat. Vaše tvrzení, že druhou stranou je stát a zbytek společnosti je obecný nesmysl. V takovém případě je tím "zbytkem společnosti" každý občan ČR vyjma Babiše. V tom případě ovšem já a spolu se mnou velmi mnoho lidí v tomto státě se vůbec necítí být ve střetu zájmů s nějakým Babišem. A pokud se necítím být ve střetu zájmů, potom také nepotřebuji, aby nějací socani tvrdili, že ve střetu zájmů jsem. Opět použiji trochu logiky, která Vám, jak vidno, nic neříká. V mém zájmu, jako občana ČR je, aby náš stát efektivně fungoval. K tomu patří, aby fungovaly všechny podniky ve státě vč. Agrofertu. Zcela nezávisle na tom, kdo je vlastní. Funguje Agrofert? Funguje! Zaměstnává desetitisíce lidí! Vytváří zisk a platí daně. To je důležité a vůbec ne to, zda jej vlastní Babiš či nějaký Franta Vonásek, i kyby nakrásně byl prezidentem ČR. Jestli Agrofert vlastní zrovna právě premiér není vůbec důležité. Důležité snad jen je, aby premiér nemohl vydávat příkazy k poskytování dotací tomuto podniku. A takovou pravomoc premiér nemá.