21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 26.2.2021 20:31

Až Babiš zariskuje a nařídí kontroly v oštěpných závodech něměckých firem jako je Škoda Auto a další - a na základě tamní ( provděpodobně ) tristní situace je pošle do karantény - začnu věřit, že má v úmyslu bojovat proti epidemii.

Do té doby je to jenom "činnost pro činnost" jako na vojně.

B. Máca 26.2.2021 18:08

Politologové jsou odborníci na všechno. I moje babička říkávala: Co je na všechno, to je na h.v.o.

J. Kouřil 26.2.2021 17:13

Je třeba si uvědomit, že vláda a státní instituce ve většině evropských zemí nebyly vymyšleny k řešení mimořádných situací a s nimi spojených problémů. Pokud k takové situace dojde, jsou tyto orgány zaskočeny a zavládne chaosmanagement. Jediné co dokáží vymyslet jsou akce vycházející z jejich původního zaměření. A to jsou zákazy a tresta a hrozby. Jsou to prostě politici a státní zaměstnaci, součást byrokracie vymyšlené za účelem šikanování a odírání občanů, ne na řešení nepředvídaných problémů a situací. Takže nečekejme, že to bude lepší, nebude. S těmito lidmi a tímto systémem to prostě nejde, na to nebyl vymyšlen.[>-]

S. Rádl 26.2.2021 16:32

Chtít v této době přepřahat může jen blázen, a nebo politolog...

J. Jurax 26.2.2021 19:18

Přepřahat máa smysl, je-li k dispozici lepší spřežení. A toho u nás nevidět.

Vláda národní spásy by měla jediný důvod - přitáhnout k odpovědnosti zatím jen bezuzdně kritizující, leč za nic neodpovídající opozici, aby se prokázalo, že v praxi bude tato přinejmenším stejně neschopná jako stávající garnitura. Což by se po mém soudu nemohlo neprokázat. Od právě vládnoucí garnitury by to byl dobrý předvolební tah.

J. Moravec 26.2.2021 13:08

Autore. Pokud napíšete, že obyvatelstvo krokům vlády nerozumí, tak zbytečně generalizujete a měníte veřejné mínění. Já jim rozumím a pokud bych tápal, tak se podívám např. do blízkého zahraničí. Můžete psát o únavě, to bude nejspíše obecná pravda. Na hádku politiků musejí být dvě strany. Vaše dikce však hádání připisuje vládě. Opozice mě osobně neoslovuje a nemohu ji považovat za kompetentní ani na okamžik. Dnes je moderní vyžadovat zdůvodnění, takže. Údajně rok piráti žmoulali v PS pandemický zákon. Sice nechápu k čemu bude, protože fakticky pro občana se nezmění to základní, totiž různá omezení. Když si jej vynutili, tak se za pár hodin ukázal jako závadný a budou jej napravovat. Pokud čekatelé na posty v parlamentu zamítnou požadavek na výjimečný stav a jejich hejtmani o něj žádají, tak to také nesvědčí o nějaké koncepci. S vysokou pravděpodobností se na podzim dočkáme jiného složení vlády. Očekávám, že vládnout nebude, ale lítat ode zdi ke zdi a zabývat se výhradně covidem a jeho novými mutacemi. Protože ve frontě na vakcíny stojíme hodně vzadu. Již dnes bych za vás svedl napsat několik příspěvků, jak za to může Babiš.

J. Brunner 26.2.2021 16:26

R^

V. Kuhaj 26.2.2021 12:42

Redakce lidovky.cz mi příspěvek smazala, možná je to dobře. Mlejnku, vy jste anarchista, který má právo svým psaním otravovat druhé lidi. Tváříte se objektivně, ale ta vaše poťouchlá radost, když se někomu podaří vládě podrazit nohy, ta už je notoricky známá. Je mi vás líto.

J. Jurax 26.2.2021 19:22

To víte, politický boj je zejména podrážení nohou těm druhým. Je to účinné, takže to dělají všichni.

P. Čech 26.2.2021 11:56

Samé žvásty! Boj s pandemií nemůže vyhrát žádná vláda, byť se o to snaží, bez podpory občanů. Tento boj mohou vyhrát jen sami občané a to tím, že se budou chovat zodpovědně především sami k sobě a ke svým blízkým Obecné zásahy vlád jsou k ničemu. Ono totiž poručit větru, dešti se ještě nikdy nikomu nepodařilo. To je nutno mít na paměti především.

J. Jurax 26.2.2021 19:23

Hlavně se nepodařilo poručit covidu.

J. Sedláček 26.2.2021 10:47

také jeden chytrý, blábolista

P. Hatina 26.2.2021 10:22

Jenomže, to je omyl, to že vláda ta opatření zdůvodňovala, "na nějakých tiskových konferencích" vůbec není pro soud relevantní. Pro soud jsou relevantní ta zdůvodnění, která vláda měla uvést přímo a to písemně přímo v těch rozhodnutíxh..A to naprosto konkrétně - opatření - verifikovatelné zdůvodnění. Nikoliv tedy - jako až doteď soupis opatření, protože "koro".

Jen bych tedy navíc připomenul, to že soudy vyžadují konkrétní zdůvodnění, není žádná novinka - například v justici, je to zcela běžné že vyšší soud může při odvolání zkontrolovat zdůvodnění nižší instance a pokud se mu zdá nedostatečné, tak ho zruší,.

V. Petr 26.2.2021 10:21

Autor je idio t a opozice patří na šibenici pro zločin hromadné vraždy!

V. Novák 26.2.2021 9:59

Pokud má menšinová vláda legitimitu v troskách, pak má opozice nejen možnost a právo, ale i povinnost vyslovit jí nedůvěru a převzít odpovědnost.

Pokud to nedokáže, není legitimita vlády v troskách.

Pokud to nechce, je jen dobře, že to ani nezkusí.

L. Hančar 26.2.2021 10:09

Má to dva háčky:

ušaté torpédo NIKDY něodstúpi=bude se držet moci všemi silami vč. neústavních kopanců

geront z Hradu ho bude držet hlava nehlava

F. Kusák 26.2.2021 11:35

Dobře, jste o tom přesvědčen a vaše přesvědčení je opravdu vaše. Ale proč přitom využíváte kanalizační stoku? Budou volby, pak projevte svou vůli a urážky si nechte pro jinou diskuzi.

P. Nemec 26.2.2021 12:49

R^

V. Kuhaj 26.2.2021 12:51

Snad by bylo lépe, kdyby šel volit na Slovensko, nebo odkud je. Podle pravopisu a slovníku bych hádal Zemplínskou Šíravu, pasáček koz, něco takového.

Š. Hašek 26.2.2021 10:24

Již roky sleduji, že Pijáti, Fiala, nějaká náměstí, Nora, Halík, ........ křičí: Vláda ven!!!

Jen jaksi pozapomněli, že na to potřebují dostatek poslanců v parlamentu. Fakt se mi zdají ten Bartoš, Pekarová, Fiala jako skupinka drzých utečenců ze základní školy.

Ten občan Mlejnek by se asi měl věnovat něčemu jinému.

F. Kusák 26.2.2021 11:29

Ano, máte pravdu. Je to normální a jediná demokratická cesta ke změně a ke stabilizaci poměrů, i když, vzhledem k situaci, kterou tady nastavuje ÚS, nevím, nevím. Jestliže vláda není schopna normálně vládnout, nabízí se cela řada ústavních možností. Jenže ono se nikomu nechce strkat hlavu do oprátky a místo řečí, nést odpovědnost. Tak je lepší dále odstřelovat unaveného Babiše.

P. Čech 26.2.2021 12:06

Docela bych přál kterémukoliv z pánů Fialovi, Rakušanovi, Jurečkovi, Filipovi, Bartošovi či paní Pekarové-Adamové, aby byli do voleb premiéry. Jen tak by mohli dokázat, že jejich vystupování není jen ona volná soutěž politických stran, která slouží jen ke klamání veřejnosti. Měli by tak možnost nade vší pochybnost prokázat, že jsou to právě oni, kdo umí současnou situaci řešit a ne jen hloupě žvanit. Teď je doba, kdy by měl vystoupit prezident a odvolat Babiše z funkce. Následně ihned jmenovat do funkce třeba Bartoše. Tím by Babišovi jen pomohl, protože by v očích lidí učinil Piráty nevolitelnými. Odrovnali by se totiž sami.

Š. Hašek 26.2.2021 8:55

Jste pisálek, měl byste vědět, že s tímto virem je možno uhrát jen určitou plichtu. Ono nám to mutuje!!! To nikdy nebylo, že? Chřipka mutuje, obrna ne.

Za situace. kdy:

1. Vláda řekne vpřed! Opozice řekne vzad!

2. Vláda řekne vzad! Opozice řekne vpřed!

3. Hygienici by chtěli vládnout.

4. Hejtmani by chtěli vládnout.

5. Nade vším leží dekl paniky, dekl panikářů, kterým ani dva respirátory nestačí. A tvrdí, že všichni kolem nich to roznášejí a chtějí je nakazit (i přes ty dva jejich dekly a igelit na rukách).

6. Lékaři jsou naprosto nejednotní (podle věku a našprtanosti/rozumu a nadhledu). Do mě jedna našprtanka chtěla rvát léky už před čtyřiceti lety a mluvila o tom, že dlouho nevydržím. Jsou automechanici machři a lemplové, jsou lékaři machři, a pak ti našprtaní. A ti kteří čtou letáčky na všezdraví.

Vy budete do toho zmatku a šíleností vnášet nějaké moudro? Komentátore?

A. Pakosta 26.2.2021 8:49

Jediná vláda, kterou bychom mohli očekávat v případě (byť zaslouženého) pádu vlády současné, je úřednická vláda národní zkázy, složená z kamarádíčků hradního emana, vedená možná prymulí, možná opět nějakým rusnokem - to je celkem jedno, která by nerušeně vládla bez důvěry sněmovny až do té doby, než po podzimních volbách bureš splácá vládu novou, patrně z těchže expertů, kteří sedí v té současné, protože jiné, lepší, už prostě nemá.

A. Pakosta 26.2.2021 8:42

Jedinou zájmovou skupinou, na níž bere tato vláda ohled při restrikcích, jsou jejich rodinky, kamarádi a kamarádi kamarádů, a pak snad ještě ti, kteří na ně mají složky a jichž se vláda bojí.

J. Šebek 26.2.2021 11:03

Pakosta, mladý starosta?

A. Pakosta 26.2.2021 16:38

Ani jedno ani druhé, bohužel a bohudík.

P. Dvořák 26.2.2021 7:28

Pisálek by měl blíže rozvést, jak "vláda národní záchrany složené ze zástupců (skoro) všech parlamentních stran" přispěje k spravedlnosti na Titanicu. A už vůbec nevím, jak by mohla Titanic zachránit.

Má snad Pekarová + Bartoš + Fiala . . . . v nějaké skrýši záchranný kruh pro každého?

A bez zástupců "skorovšech" resp. "skorokterých" parlamentních stran by měly být záchranné kruhy rozdávány. Spravedlivě.

L. Hančar 26.2.2021 10:15

Politolog je především (asi) vystudovaný politolog = naiva. Potřeboval by strávit nějaký rok někde na radnici a makat!

Je to začarovaný kruh: vláda i většina opozice ( mimo SPD, Trikolóry a záchranného kruhu se držící KSČM) hrají podle stejných not ódu na EU. Hrad přizvukuje, i když v tomto případě se občas ozývají falešné tóny čínské a ruské provenience.

J. Nevrkla 26.2.2021 7:08

Politolog je naiva.