20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

POLITIKA: Sociál(istické) výdobytky si brát nenecháme!

Když na počátku letošního roku vyšlo najevo, že název seriálu "Hříšní lidé města pražského" inspirovaného pražským podsvětím třicátých let je aktuálnější, než se zdá, a že schopnosti policejního rady "Vacátka" jsou dnes spíše ve službách "hříšných lidí" než naopak, zvedla se vlna celonárodního znechucení a odporu (myšleno hnusu).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 14.5.2012 9:10

Nu, vzala jste si na mušku Pitharta,

vcelku právem - komunista, dnes už navíc silně zesenilnělý. Jenže Česko by bylo rájem na zemi, kdyby mělo jen Pitharta. Co ti ostatní myslitelé? U Pitharta aspoň levicová rétorika, smýšlení a činy jedno jsou - ale co Klausové, Nečasové, Topolánkové, Kalouskové - pravičáci jak noha, ve skutečnosti jen leví zlodějíčci.

P. Kersch 11.5.2012 22:25

připomenutí

Dovolím si připomenout článek "Revoluce podle Pitharta" z 21.7.2011 zde na NP. PK

P. Gabriel st. 11.5.2012 20:58

A co paní Kakosová?

Že se nezapojí do bohaté diskuse, kterou vyvolala.  Třeba by dodatečně přispěla alespoň nějakým argumentem?

P. Urban 11.5.2012 17:39

Nebudeme obchodovat s Čínou,

Afrikou, řadou zemí v Latinské Americe. Leda skrze Německo či jiné Evropské země.

Nebo nebudeme obchodovat vůbec.

Na druhou stranu Pithart v tomto případě kecá. Kdybychom se o něco takového pokusili, do roka a do dne zkrachujeme. A to ti nahoře moc dobře vědí, ať už se hlásí k pravici či levici. Zato Janouškové, Dalíkové či knížata z Hluboké, to nejsou teoretické kecy. To je, bohužel, realita. Kterí, mimo jiné, otevírá cestu skutečným svobodyomezencům. Zprava i zleva.

P. Gabriel st. 11.5.2012 20:48

Re: Nebudeme obchodovat s Čínou,

Pane Urbane, nestavte to na hlavu! To že nebudeme obchodovats..., to nikdo neřekl, to je váš výmysl. Pithart řekl, že nebudeme číně konkurovat ve věcech, které díky ponižování a odírání pracovníků, hraničícího s otrokářstvím zajišťují mnohému čínskému zboží konkurenceschopnost. Nevíte-li o čem mluvím, přečtěte si to v dnešních HN. Jí jsem měl možnost to vidět na vlastní oči, takže vím, o čem je řeč. Narozdíl od vás, autorky blogu a některých neargumentujících diskutujících.

B. Rybák 12.5.2012 11:28

Re: Nebudeme obchodovat s Čínou,

Přečtěte si skvělý článek pana M. Hampla z NP (i s odkazy).

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-eu-v-pithartove-podani-d27-/p_zahranici.asp?c=A120508_112233_p_zahranici_wag

P. Schuster 11.5.2012 16:10

Temelín

Plně souhlasím s článkem o panu senátorovi Pithartovi. Za jeho vlády(1990-1992)byla provedena mimo jiné i konzervace Elektrárny Temelín, která stála státní pokladnu cca 30 miliard Kč jenom na investicích. Skutečné škody jsou daleko vyšší.

Konečně jde ten pán z politiky pryč. Snižovaní počtu bývalých komunistů v ústavních funkcích vyřeší bohužel již jen čas.

Světlo v tunelu ovšem nevidím, na jejich místa nastupují politici morálně i odborně nevalné kvality.

P. Gabriel st. 11.5.2012 20:51

Re: Temelín

Nějask vám uniklo, že konzervace byla provedena kvůli tomu, že původní ruský projekt zastaral, neodpovídal evropským normám a bylo jej třeba přepracovat a doplnit. A při té příležitosti se řešilo, zda se bude pokračovat čistě ruskou cestou, nebo zda se k dfostavbe přizve Westinghaus. Kdyby se nezakonzervovala stavba na dobu přerušení, znamenalo by to úplný konec stavby. Pište, prosím, o tom čemu rozumíte...

V. Ondys 11.5.2012 15:44

Hm, nevím...

Mně celý článek víc připomíná horlení svazačky nad přístupem starých funkcionářů z konkurenční frakce rodné partaje. Pitharta nemusím, měl by nést odpovědnost za zbabranou roli dnešního státu, ale v porovnání s Janouškem, Dalíkem a knížetem z Hluboké si snad počínal kultivovaněji a nikde jsem nezaznamenal podezření, že by si mastil kapsu jinak než legálně...

P. Gabriel st. 11.5.2012 20:56

Re: Hm, nevím...

Můžete, prosím, konkretizovat na zbabrání čeho konkrétně nese Pithart podíl, aby mohl být volán k zodpovědnosti? Já o ničem takovém nevím a že znám jeho politické působení docela podrobně. Všeobecné řeči jsou celkem k ničemu. Buď máte konkrétní výhradu ke konkrétním skutkům, nebo takové skutky nejsou a pak je zbytečné naněkoho plít jen tak ze sportu. Ba je to docela hloupé až sprosté. Nemyslíte?

P. Gabriel st. 11.5.2012 13:35

A prázdný sud duní nejhlasitěji.

To je jediný závěr, který jsem si učinil po přečtení textu paní Kakosové. Počet argumentů 0. Znalost reálií posledního dvacetiletí 0. Jediné, co je patrné, tak emocionálně motivovaná snaha kopat a poplivat. Jak jinak, když znalosti a argumenty chybí. Paní Kakosové evidentně naúprosto uniká několik neoddiskutovatelných faktů, které jsou samy o sobě pádnou odpovědí na její útoky a nevyargumentovaná tvrzení.

Petr Pithart není levicový politik, ale konzervativní politik. Rovněž se nezříká odpovědnosti za svou činnost. A věru, že se nemá za co stydět. Jeho krátké dvouleté působení v exekutivě - předseda republikové vlády 90 - 92 je tím nejlepším, co lze v naší popřevratové politice najít. Ani za své legislativní působení v senátu se nenusí stydět. Již způsob, jakým se 3x do senátu dostal je hodný uznání. Ve svém obvodu objezdil obec od obce dům od domu. Svásenátní  rozhodnutí pak vždy vřejně diskutoval, vždy předem deklaroval a zdůvodňoval a věru že způsobem, který konvenuje podstatné části konzervativních voličů.Neví o ničem, čemu by se zpronevěřil, čemu by uškodil, co by mu bylo možné vytknout. 

Ve svých neznalostech se paní Kakosová odkopala i tím, že evidentně netuší, čím je dána cenová konkurenceschopnost většiny čínského zboží. Nejde jenom o neexistenci jakékoliv garance kvality a hygieničnosti. Jde i o mnohdy přímo otrocké podmínky práce bez jakéhokoliv zabezpečení, za otrockou mzdu, někdy jen stravu. Jsou to podmínky a sám jsem je viděl, které si  u nás mnozí nedokážou ani představit. JE NEPOCHYBNÉ, ŽE TOMUTO KONKUROVAT NECHCEME! Je ale třeba nayjít odvahu bránit dovozu zboží, kteé vzniká za takovýchto podmínek. Ale to se dostávám do úvah, které jsou pro paní Kakosovou zřejmě příliš složité.

P. Vaníček 11.5.2012 13:42

Re: A prázdný sud duní nejhlasitěji.

Propánajána,Vy jste ale trumbera! Jestli Píťa je konzervativní politik,tak Filip-Farmer je královna krásy! Většího tlučhubu a pomatence matička země ještě nenosila. Když byl v nějaké funkci,což on móóóc rád,tak nikdy nedokázal mít na něco svůj názor, To bylo samé :ano,ale! Znám ho z dob,kdy se flákal pod firmou Metrostavu. My makali a on rozumoval,kecálek!

P. Gabriel st. 11.5.2012 13:59

Re: A prázdný sud duní nejhlasitěji.

Ale jděte. To teda třeba jeho názor na privatizaci, který se, na rozdíl od rozkrádaček zašťiťovaných Klausem a spol v podobě kupónovky a přímé privatizace vybranému zájemci bez soutěže a prokázání existence a původu peněz, zrealizoval např v podobě privatizace Škody MB, podle vás neměl? Nebyl jediný, kdo upozorňoval na to, co chystá Klaus s Mečiarem a nenavrhoval jiné řešení, které by zpětně bylo evidentně lepší? A jak jste přišel na ten Metrostav? To se  vám zdálo ve snu? A kdo je podle vás tedy konzervativní politik? Klaus? Nebo Kalousek? Ale konzervativní politik mimo jiné nekrade!

V. Batala 12.5.2012 12:55

Re: A prázdný sud duní nejhlasitěji.

Ahaaa, myslíte dvojdomek!!!!!!!!! Jasně tlučhuba alibistickej!!!!!!!!

B. Hudzieczek 11.5.2012 23:19

Re: A prázdný sud duní nejhlasitěji.

I konzervativní politik může být trumbera, tlučhuba a pomatenec. Já sice u Metrostavu nepracoval, že pan Pithart mnoho hovoří, to je dáno jeho profesí, o jeho názorové nevyhraněnosti nevím. Ale na to, co jste Vy vyjádřil na pěti řádcích, nestačilo paní Kakosové ani 38 řádků. Jenom označila Pitharta za komunistu, jeho otce za komunistu etc. etc.  Z hlediska novinařiny -onálepkovala pana Pitharta, aniž se pokusila o polemiku s jeho názory.  Schopnost argumentace zřejmě není silnou stránkou paní Terezy.

P. Krasny 11.5.2012 14:34

Re: A prázdný sud duní nejhlasitěji.

a vy to dokazujete zcela presvedcive, pane Garbrieli st.

B. Mráz 11.5.2012 19:36

Re: A prázdný sud duní nejhlasitěji.

Velmi fundovaný článek vyjadřuje přesně pravicový pohled na současnost. Souhlasím i s tím, že Pithartovy názory jsou škodlivější než působení kmotrů. S těmi se sice pomalu a horkotěžko, ale přece vypořádáme. S pravdoláskovým skorosocialismem to bude mnohem těžší a bude to stát opravdu hodně..

P. Gabriel st. 11.5.2012 20:38

Re: A prázdný sud duní nejhlasitěji.

Víte, problém je ale v tom, že Pithart nebyl a není pravdoláskař. Naopak patřil vždy k jejich kritikům. Na rozdíl od vás věcným. Buďte tak laskav, jste-li toho schopen, konkretizujte alespoň jednu věc, ve které jsou Pithartovy názory škodlivé. Natož škodlivější, než kmotři, kteří vám jdou zřejmě k pleti a s potěšením Kalouskovi doplácíte to, co kmotři před tím vysáli z veřejných rozpočtů. Méně keců, vice věcných argumentů! Pokud víte, co to je. :-)

P. Schuh 11.5.2012 13:03

Motto převlékače kabátů

S naším mafiokapitalismem na večné časy a nikdy jinak !

M. Šejna 11.5.2012 12:49

opravdu mě pobaví ...

Opravdu mě pobaví, když pravicová komsomolka Kakosová kritižuje český socialismus, ale zároveň obdivuje čínský komunismus. Doporučil bych této pravicové komsomolce vydat se do Číny a jít tam na měsíc makat jako dělnice například do továrny na výrobu bot. Myslím si, že už po týdnu by se pláčem vrátila a děkovala Bohu za evropský socialismus.

P. Hofman 11.5.2012 12:20

Kakosová a jí podobní

...jsou vinni na tom, jak to tady vypadá a ne Pithart a jemu podobní. Ale ona autorka asi dobře ví, proč píše takové hovadinky. Hold koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

M. Prokop 11.5.2012 10:27

Autorku chválím velmi.

Ten "průzkumník ve vysoké trávě" se drží jakékoliv funkce jako klíště.

Teď by zase s Cohn-Banditou za naše peníze platil jakési dobrovolníky.

V. Kain 11.5.2012 10:54

Re: Autorku chválím velmi.

Při posledních vobách do senátu byl rozklepaný jako sulc.Hrozilo,že neprojde.Sice prošel ale velmi,velmi těsně.Co by chudák dělal když mimo toho svého komunistického žvanění nic jiného neumí?

P. Gabriel st. 11.5.2012 13:41

Re: Autorku chválím velmi.

Pane, jste velký Hlupák! Jednak zřejmě vůbec netušíte, že pan Pithart není na své senátní funkci vůbec nijak závislý. Patří k předním odborníkům vyučujícím od převratu ústavní právo na PFUK. Kromě toho je uznávaný historik a spisovatel. Na rozdíl od vás, cokoliv řekne, má hlavu a patu. S komunismem se rozešel již v r. 68. Všechno vedle, jen jste se ztrapnil stejně, jako autorka.

P. Gabriel st. 11.5.2012 13:41

Re: Autorku nechválím velmi.

Viz výše. A vás již vůbec ne.

M. Procházka 11.5.2012 10:18

Pithart

To přece všichni už víme,kdo je pan Pithart,to neobjevuje Ameriku.I z trafiky,kterou mu vděční soudruzi poskytli,by chtěl škodit,ale už dlouho šanci nemá.Kdo ho dnes poslouchá,kdo mu věří?Jenom zaclání a dělá dusno,musí se po něm hodně větrat.

J. Milfait 11.5.2012 16:28

Re: Pithart

On nikdy ničím nebyl než politickooperativním žonglérem. Stačí si jen připomenout Česko-Slovenský dvojdomek atd....................

P. Pruner 11.5.2012 9:32

jen řada omylů

Pěkný článek. Není to nic nového, politická kariéra pan Pitharta je plná omylů. Ale vždy stál na té "správné" straně a tak byl dosud ve vyšší politice. Jako politický popleta mě zaujal prosazováním své teorie dvojdomku v době, kdy už všem bylo jasné, že se Slováci chtějí trhnout. On jim byl užitečný, protože chtěli ještě chvíli počkat, aby z tehdejší situace vysáli co nejvíce. Naštěstí jim na to Klaus neskočil.

B. Brousková 11.5.2012 10:19

Re: jen řada omylů

"Vždy stál na té správné straně"  Na té nejsprávnější určitě stál, když dělal nočního hlídače nebo zahradního dělníka. V dělnických profesích strávil asi čtrnáct let.V KSČ byl od roku 1960 do roku 1968. Vzděláním právník. Co dodat. Mimo jiné držitel řádu Čestné legie , který obdržel od francouzského prezidenta, Kolik Čechů ho kdy dostalo?

P. Pruner 11.5.2012 10:27

Re: jen řada omylů

Jistě máte pravdu. Ono je navíc mnoho disidentů, kteří jen trpěli a v tomto režimu po nich ani "pes neštěkl".

Nicméně obecně platí to, že když někdo bojoval proti předchozímu režimu, tak to z něho neudělá dobrého politika či manažera v režimu jiném.