7.12.2023 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr Vasiljevič 2.6.2008 22:47

Re: pro autora článku

Je rozdíl se sejít s předesedou politické strany a říct, že mu bude dělat agitku u "seniorů" a "lobbovat" u ministrů za zájmy seniorů  (bydlení, sociální služby atd.) - bez ohledu na to, kdo je zrovna u kormidla jestli modrý nebo oranžový.....

Witch 19.5.2008 8:18

Re: Re: Re: Tolik moudra najednou

Pravda, jen bych dodala, že se rodina rozsýpala právě za komunistů a díky nim. Dnešní senioři sice vyrostli v klasických hodnotách, ale těžko je mohly předat, když neplatily. Jejich děti to braly už jen jako iluze:-( Teď přenos mezi generacemi zatraceně chybí i v rámci třeba zkušeností s miminy, což teprve  s mravností, pílí a poctivostí?

Kenavp 18.5.2008 23:04

Senioři, mějte rozum!

Ač důchodce, vyhrazuji si, aby mne někdo spojoval s jakoukoliv podporou sockomoušů. A specielně z Jyrky se mi chce neovladatelně zvracet, kdykoliv ho vidím nebo slyším. 

medvěd-senior 18.5.2008 21:57

rady seniorů jjsou na nic - na své stáří musí včas myslet každý člověk sám a sám se musí postarat o jeho kvalitu- nikdo to za něj neudělá

Bláboly rady seniorů většinu seniorů nezajímají ani většinou nemají pojem kdo to rádoby jejich jménem  vystupuje.  Chci-li být jako senior rovnoprávný musím pro to něco udělat již  v produktivním věku tj zejména se myslet a myslet. ( což ovšem dosti lidem dělá problémy) . Chceteli být ve stáří rovnoprávní musíte zejména : 1) dbát  i ve stáří na seba na svůj vzhled a upravené oblečení. 2) zajistit si již v produktivním věku vhodným  investováním  budoucí rentu abyste ve stáří  nebyli závislí jen na státním důchodu. 3) a toj e nejdůležitější ,vychovat  dobře své děti a mít s nimi takové citové vztahy , aby pro ně bylo samozřejmostí  dát  vám ve stáří   lásku a v případě potřeby i péči , kterou jste jim poskytovali vy celý život  . Že to mnoho lidí nezvládá je smutnou skutečností ale mohou si pak stěžovat jen sami na sebe .  Služby se dají koupit, úctu a lásku si musí každý zasloužit . Stáří samo o sobě  žádné právo na úctu či lásku nezakládá . A  to , že by někomu zajistila rovnoprávnost v životě nějaká rada seniorů je socialistická utopie.   Rovnoprávný je tenk do se tak chová tj, kdo si předchozím životem získal úctu  lásku i peníze. Takže senioři a  hlavně vy budoucí senioři  myslete včas na své stáří  sami , nikdo jiný to totiž za Vás neudělá.             

i

Pavel 18.5.2008 21:36

Re: Re: Re: Re: Re: senior

Ještě jinak. Myslíte si, že volbou Paroubka a Filipa si zajistí důchodce bezpečnost?

Karel 18.5.2008 21:30

Re: Re: Re: Re: senior

Co mají bezpečnostní poměry společného se schůzkou seniorů s ČSSD? A proč je vidíte tak černě?

Dana 18.5.2008 20:51

Re: Re: Re: Re: senior

jak se to dnes sázeli? Alkohol? Drogy?

Hrad 18.5.2008 20:43

Re: Re: Re: Systemy zdravotní, sociální a důchodový jedno jsou

Irko, co tvá prostata. Jestli močíš tak jak píšeš, nech se rychle vyšetřit, ať něco nezmeškáš. Je to dobrá rada. Připadá-li ti ale špatná, není to moje vina.

Hrad 18.5.2008 18:48

Re: Re: Re: senior

Krátká poznámka: "Sekera řezníka věnčena listím, uklidní důvěřivé hovado". Metoda používaná ve chlévě již tisíciletí. A pořád funguje. Teď vám nevím, jestli je to tím listím, nebo tím "hovado". Možná obojím!!

Karel 18.5.2008 18:38

Re: Re: senior

Jinak zdráv?

Hrad 18.5.2008 18:36

Re: senior

A co děláte pro svoji ochranu? Jak reagujete na to, že kolem vás  roste jakási "ozbrojená občanská společnost"? Už jste si pořídil svůj Magnum 357 nebo ALFA steel 38 speciál, nebo něco výkonnějšího? Jako člověk myslící na svoji budoucnost a k tomu ještě důchodce, neváhejte. Všichni to dělají, včetně obyvatel tak bezpečného státu jako je Finsko. Když se poptáte na správném místě v Praze, tak vám to seženou i se střelivem a bez evidenčního čísla. A za peníz který je schopen složit i důchodce. Vy se zatím bláhově utěšujete  tím, že jste se konečně dožil!! Nebo máte dostatek peněz, že jste schopen si najat nějakou soukromou armádu(bezpečnostní službu)?  Jednotliví hrdlořezové nebo jejich tlupy(u nás se to zatím úspěšně přehrává na "pohrobky" KGB, jako bychom neměli vlastní učenlivé hochy schopné všeho, navíc obdařené příslovečnou českou kreativitou). Komu to nevadí je stát. Langer se vou ptačí hlavou bude dělat všechno proto, aby se tento proces dále rozvíjel. A vy po 8 hodině večer přestanete ve svém okresním městě vycházet z bytu, a už si netroufnete jít ani prostředkem osvětlené ulice, po které jste chodil z oslavy MDŽ ve značně podroušeném stavu ve 3 hod. ráno desetiletí, s naprostým pocitem bezpečí. Jen si sněte dál ten svůj sen geronta. Přeji vám hezké probuzení. To že se nad vámi nebude sklánět lupič, který se nebude obtěžovat zahalit si tvář.   

k 18.5.2008 17:44

senior

Jsem také senior a to hodně požehnaného věku.Nechci mít s tou partou přisluhovačů socialistů a komunistů nic společného.Pánové,mluvte pouze za sebe a ne za žádné druhé seniory.

Vládínek Smolík 18.5.2008 17:39

Re: Systemy zdravotní, sociální a důchodový jedno jsou

Vážený pane!Slovo od slova mohu s Vámi souhlasit.Jako volič pravice bych však musel nyní střílet do vlastních řad.ODS necítila a necítí potřebu tyto věci masivně osvětlovat, konečně i poslední vývoj v daňové politice i politice vnitřní jako takové spíše voliče pravice zneklidňuje, opačný tábor dostává dostatek munice pro svůj boj za takzvaná práva lidí práce, ve skutečnostiza masivní přerozdělování /čti uplácení neschopných a líných/ protože ti skutečně potřební ostrouhají kolečka.

jirka.s. 18.5.2008 17:17

Re: pro autora článku

No, hlavně aby to stihli příští týden do pražské ZOO za gorilákem Richardem! U něj si určitě zvýší sebevědomí, ten je bude brát vážně! :-/

jirka.s. 18.5.2008 16:58

Re: Re: Systemy zdravotní, sociální a důchodový jedno jsou..pokud kapitalismus v nasi zemi

Hezky to máš, vykuku, z toho VUMLu naštudované! Červený diplom, co? Jenom by mne docela zajímalo, kam si představuješ, že oni "zbohatlíci" dají či co udělají s těmi tebou sečtenými a podtrženými miliardami! Skoro bych řekl, že ve slamníku budou malinko tlačit! Pro tvou komoušskou dušičku je asi nepředstavitelné, že ti tvoji tuneláři a fabrikanti s měšcem v ruce, téměř prasklým pupkem, frakem a cylindrem na hlavě, je s největší pravděpodobností asi zase do něčeho investují, prostě že ty miliardy budou točit, na rozdíl od tvých vafenbrudrů koloťuka, afrického direktora a hnojařských magnátů fencla a zgarby, kteří je stihnou všechny klidně prožrat třeba na Floridě! :-/

KUK 18.5.2008 16:31

Re: Systemy zdravotní, sociální a důchodový jedno jsou..pokud kapitalismus v nasi zemi

...nedokaze zabezpecit nejen prostou reprodukci ...dostatecny pocet narozenych deti.... ani dostatecene prostredky pro seniorskou generaci...pak nema moralni opravneni a bude muset bzt nahrazen jinym systemem.

Dovoluji si tvrdit ze 80 procent potrebnych prostredku je odcerpavanao ze spolecenske reprodukce nadmernym bohatnutim pri prerozdelovani jak legalnim tak nelegalnim:

pocitej kazdy rok pribude 1500 lidi kteri maji vice jak 30mil = 45mld/rok. Techto je 15000 a jejich majetek roste o 3mil/rok = 45mlc.Secteno 90mld/rok ktere dostavaji spolecenskym preprozdelovanim , vynos z majetku ,tunelovani,vyzirani na zakazkach statu , vynos z trestne cinnosti , supermanagerskea politicke platy za slubu skrytym mocnym.

No a kdyz se ukaze ze jejich genialni spravovani spolecnosti neni tak genialni , vznikne celospolecensky dluh....a ten se projevuje tim ze nedostatecnou reprodukci obyvatelstva, napjatosti zdroju v socialnich fondech.

Fafa 18.5.2008 16:29

Hawku:

ja to spis pozoruju u svych rodicu. Tatinek a maminka jsou presne ve veku, ktery zminujete. Pokud by spolehali jenom na statni duchod, tak by jejich materialni situace bylo o dost horsi, ale v ramci rodiny si samozrejme pomahame a nemyslim, ze by moji rodice byli ochotni vymenit dnesni situaci Ceske republiky za par stovek pridanych k duchodu. Proto mi tolik vadi treba Hrad a Slava, ti si proste mysli, ze kvuli zavislosti na statu by vsichni duchodci meli volit, co mozna nejleveji. A pritom je to naprosto kratkozrake sobectvi.  

slava 18.5.2008 16:27

Re: Re: Re: Re: Tolik moudra najednou

No právěm, tam to všechno je. Tak si to přečtěte.

To 18.5.2008 14:54

Re: Re: Re: Re: Z dopisů

To nejmenší, co pro ně lze udělat. 

Šťoural 18.5.2008 14:05

Re: Re: Systemy zdravotní, sociální a důchodový jedno jsou

Nevím, zda se mnou budete souhlasit, ale podle mého názoru bude klíčové v jakékoliv formě změny financování těchto systémů to, že každý občan bude vědět, kolik do systému nasypal, kolik čerpal, kolik má dále k dispozici a co se "svými prostředky" bude moci dělat. Jinak řečeno - každý z nás musí dostat šanci alespoň částečně sledovat a ovlivňovat využití svých peněz. Ať už to bude možnost rozhodnout si o tom, zda část peněz státem odebíraných použiju mimo státní systém, nebo zda si budu chtít platit víc nebo budu chtít přispět svému příbuznému. Pokud totiž každý z nás pochopí, že ty takzvané státní důchody, zdravotnictví zadarmo, sociál zadarmo nejsou peníze z nebes spadlé, ale námi všemi tam vložené, budeme mít snahu jejich využití také kontrolovat, a pak je úplně jedno, která partaj bude vládnout, protože každý z nás si bude to svoje chtít kontrolovat. No a pak samozřejmě jsou volby ta šance, kdy se budeme důsledně ptát politiků, kdo z nich nám tu šanci starat se o své peníze dá.

Šťoural 18.5.2008 13:53

Re: Re: Systemy zdravotní, sociální a důchodový jedno jsou

Vážený pane "strejdo"

k Vašemu výpočtu jenom tolik: čím dál víc lidí studuje vysokou školu, takže není výdělečně činných od 18, nevím o tom, že máme odchod do důchodu až v 65. Dále si dovoluji podotknout, že stále více lidí požívá nejrůznější formy invalidních a jiných důchodů, je spousta lidí žijících z nejrůznějších sociálních dávek atd.

Jenom jsem chtěl zdůraznit, že každý z nás ze svých daní a jiných plnění živíme tyto tři systémy dohromady, že jejich problémy se postupně zvyšují a že je v dohlednu doba, kdy se všechny tři společně zhroutí. Zatím se ovšem o těchto systémech naši politici vyjadřují a "řeší je" izolovaně, nikoliv jako celek. A hlavním problémem podle mě jsou ti, kteří nyní nic řešit nepotřebují, protože to ještě nějaký ten týden vydrží. Možná je zvláštní, že podobné problémy jsou dnes diskutovány skoro v celé západní Evropě - není Vám to, "strejdo" divné?

   

Kolombo 18.5.2008 13:23

Re: Systemy zdravotní, sociální a důchodový jedno jsou

Socialistického Boha, kamaráda Paroubka  se netřeba ptát, řeknu vám to za něho sám. Chce pár dalších let u koryta, aby se mohl napakovat jako kamarád Stáník Grossojc. Potom už nebude žádný "solidární" systém potřebovat, socky ať vezmě ďas, on si na Floridě klidně zaplatí i nejdražší americké doktory. Na dřevo. A důchod? K čemu? Bude přece pronajímat své lukrativní nemovitosti.

jirka.s. 18.5.2008 13:05

Re: Re: Re: bláboly autora i modro-důchodců

Asi takhle, zřícenino! Ač je šejnolejno politický ignorant (velkopodnikatel obdivovatelem Bufa bufa), rozhodně ho nemohu obvinit, že by byl snad takový pitomý exot jako jsi ty! Poučovat tě o tom, že je neslušné kydat do hovoru dvěma dospělým, tě samozřejmě nebudu! Stejně bys to za pět minut zapomněl?

BTW: Před soudruhem jetelovým jenerálem jsem dokonce musel jednou coby ucho před brněnským rohlíkem sklapnout kufry. A teď si po sobě zkus přečíst znovu ten svůj blaf! Schválně, co to s tebou provede! ;-P

Kobylka Lajda 18.5.2008 12:51

Re: Re: Re: Tolik moudra najednou

Co to jsou za bláboly? To si brblá ožralec nějakou samomluvu, vždyť to nedává smysl.;-P

Kobylka Lajda 18.5.2008 12:47

Re: Re: Re: jako senior se táži co je to za orgán ta Rada Seniorů, kdojí zvolil a koho zastupuje a za koho tito samozvanci mluví , za mne tedy rozhodně NE

R^R^R^

Kobylka Lajda 18.5.2008 12:46

Re: Re: Tolik moudra najednou

Naši dědové a otci žili bez sociálek a vychovali dobře a spoustu chytrých dětí, se vzděláním, jenže přišli komouši a posr...i všechny hodnoty, které se po generace pěstovaly a byly pozitivní. Teď každý kňučí jak trefený štetinami a solí do (Y)(Y), a místo, aby přemýšlel, jak něco podniknout nebo poradit dětem, tak nastrkuje ruce. Fakt je, že komouši naprosto znehodnotili vše, co kdy člověk do zdravotního a pojistného vložil, takže nelze očekávat důchody jako na západě! Pravidlem je, že důchodci živí i své dětičky-nemakačenky, vidím to kolem, kolich jich je! Inu, nezaměstnanost není jen postrach, ale pro někoho i nebývalá výhoda a svoboda volby na úkor třeba i těch rodičů! 

jirka.s. 18.5.2008 12:44

Re: Re: Systemy zdravotní, sociální a důchodový jedno jsou

Zajímavé, strécu ! Tvá schopnost kopnout sám sebe do řiti je obdivuhodná! Ještě jsi zapomněl připsat kam se tedy ztrácí oněch 58%! ;-P

strejda 18.5.2008 12:39

Re: Systemy zdravotní, sociální a důchodový jedno jsou

Zajímavé, že tento zatracovaný systém je až dosud v přebytku. Stejně zajímavé je, že na tento systém si každý platí něco kolem 30% z příjmu (časem se toto % měnilo). Od 18 do 65 let odpracujete  47 let. Přožijete v průměru dalších 12 let. To je asi čtvrtina z doby, co jste platili. Bez úroků by tak měl být důchod na úrovni průměrného platu pojištěnce. Je ale 42%. TAK PROČ TY KECY? ;-D

Kobylka Lajda 18.5.2008 12:39

Re: Re: Nasrat soudruzi

RvRvRv Máme tu nového SEPTIKA! To je úroveň.Rv(Y)

Kobylka Lajda 18.5.2008 12:37

Re: Re: Re: Z dopisů

I ta citace je zrůdná, je to nechutné, píše a šíří to všude i do jiných diskusí. Děkuji za informaci.