27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

POLITIKA: Rozděluje Zeman českou společnost?

Prezident Miloš Zeman se krátce před nadcházejícím kláním o úřad prezidenta ČR dočkal podle očekávání masívní kritiky z úst hlavních protikandidátů a pochopitelně také od všech médií a blogerů, kteří si jeho setrvání ve funkci nepřejí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Gavlák 3.1.2018 22:22

Zeman je opilecký hňup.

O tom to celé je.

J. Kanioková 3.1.2018 18:20

Zeman ?

Naopak, jsou to tzv. "elity" !

V. Patkoš 3.1.2018 18:44

Re: Zeman ?

To mají být nové notičky, že tady tuhle blbost omílá jeden kremlobot za druhým? Jak prosimvás ty vaše "elity" rozdělují společnost? Z lidí jako Kocáb nebo Dienstbier sice padá jedna blbost za druhou, ale že by na společnost měly větší vliv než minimální jaksi nepozoruju, takže o nějakém rozdělování nemůže být řeč.

J. Kanioková 3.1.2018 21:17

A kdo tu neustále kritizuje lidi, kteří odmítají migranty?

Kdo obšťastňuje běžné lidi odpornými přívlastky ? Kdo se tu snaží vyvolávat dojem, že ONI jsou ti nejchytřejší a všichni ostatní jsou blbci, rasisti, atd. atd. ?

V. Patkoš 3.1.2018 22:18

Re: A kdo tu neustále kritizuje lidi, kteří odmítají migranty?

Jediný, kdo se tu snaží vyvolávat dojem, že je chytřejší než všichni ostatní, tak jste vy a vám podobní, když tu bohorovně kážete o nevzdělaných tupcích, hltajících mainstream.

Jinak migranty odmítá zdrcující většina obyvatel a ta zbylá miniskupinka, která by je chtěla vítat, zřejmě bude těžko někoho rozdělovat.

M. Gavlák 3.1.2018 22:23

Re: A kdo tu neustále kritizuje lidi, kteří odmítají migranty?

Dámo, už podle toho avataru budete velká myslitelka...

E. Erat 3.1.2018 23:54

Re: A kdo tu neustále kritizuje lidi, kteří odmítají migranty?

Pravil eurohurvínek s ploskou lebkou.

V. Čermák 3.1.2018 18:09

Zeman společnost Nerozděluje.

Tu už předtím rozdělili Kavárníci, ze kterých se později stali LumpenKavárníci, kteří, ačkoliv je jich málo, se od většinové společnosti ( normálních lidí, kteří smysluplně pracují), sami odtrhli. To by samo o sobě nevadilo, vadí ale to, že ačkoliv je jich maličko, chtějí té většině vládnout a poroučet. Zeman se postavil do čela té odstrkované většiny a Proto Vadí!!! A nejen Zeman, ale vadí taky samotná Demokracie- vláda lidí, vláda té Většiny....

J. Kanioková 3.1.2018 21:18

Pro mě jsou to Pravdoláskovníci

V. Patkoš 3.1.2018 22:19

Re: Pro mě jsou to Pravdoláskovníci

Naprosto prázdné označení, kdo to podle vás má být? Každý, s jejichž názorem nesouhlasíte?

J. David 3.1.2018 14:53

Kurňa, to je zase předvolební "bzučící rojení"...

Nechme to na volbě presidentské, hin se hukáže. Vox populi, vox Dei. Holt v "demogracii" každý "svéprávný" vládne jedním volebním hlasem, byť vyrostl v pastoušce v podzámčí, či na zámku. A "vo tom" to je, až se to sečte, suma sumárum. Někdo se tím presidentem stane, k libosti, či nelibosti portfolia elektorátu (sestavy voličů). Nu, a pak zase nastane povolební "bzučící rojení", furt to bude stejné a plné invektiv na "ty druhé", že dementně/osvícenecky volili, či takto nevolili. Ach jo...

V. Čermák 3.1.2018 18:18

Re: Kurňa, to je zase předvolební "bzučící rojení"...

Pane Davide, co vám zbývá, než smutně Ach-jo ovat a plakat nad Demokracií, která většinové jaksi nepřeje vašemu osvícenému světonázoru. Ale i tak, proberte se i přes to veliké zklamání. V pastoušce už dávno žádný volič nevyrostl....

J. Novák 3.1.2018 14:29

Sbírka prezidentských kandidátů...

... pro přímou volbu prezidenta v roce 2018 ukazuje, že o pozici prvního občana České republiky nemá nikdo slušný a vzdělaný zájem, nebo že zde nikdo takový už nezbyl...

S. Vaněček Šauerová 3.1.2018 23:11

A jakého vzdělance byste si představoval,

je-li pro Vás předseda Akademie věd České republiky nevzdělaný ?

J. Fridrich 3.1.2018 11:32

Vybrat z této nabídky bude docela

Vybrat z této nabídky bude docela těžké - misku v LDNce nebo senioráku taky těžko najdete..

O. Zuckerová 3.1.2018 11:13

Souhlas, pane Aldo,

mám to podobně; v minulé volbě jsem dala přednost Schwarzenbergovi,a brzy jsem shledala, jaká hrůza by to byla, kdyby vyhrál. Taky jsem brzy konstatovala zlovůli médií vůči Zemanovi, např. když pronesl známý bonmot o "kalašnikovi". Cirkus, který se kolem toho strhl, byl neuvěřitelný. A přece: kolik těch pohoršujících se NIKDY neřekl např. v rodině: Já tě už zabiju (potřetí rozlité kakao) kamarádovi: (počtvrté nepřinesena půjčená kniha) atd. Zeman užil ironickou nadsázku, což by přece měl poznat i člověk mdlejšího rozumu. Zlá vůle je v tom, že jeho IRONICKÉ poznámky se hbitě chopí odpůrce (ať mi nikdo neříká, že ironii nepozná: to je úplně blbý?), který je začne veřejnosti cpát coby vážně míněné: Podívej, Pepíčku, maminka tě chtěla zabít...

M. Prokop 3.1.2018 11:49

Re: Souhlas, pane Aldo,

Já ho nevolil a volit nebudu. Ta jeho "ironie" je o třídu horší než ostatní a poklonkování Rusku a Číně je na mne taky nějak moc.

A. Alda 3.1.2018 10:52

Býval jsem velmi protizemanovsky zaměřený

a jeho "legislativní smršť" mu nemohu odpustit dodnes.

Nicméně jako president mne mile překvapil, takže ho budu volit, ač minule jsem ho nevolil.

A. Pakosta 3.1.2018 15:21

Re: Býval jsem velmi protizemanovsky zaměřený

Vidíte, pane Aldo, u mne je tomu téměř přesně naopak.

Pana Zemena jsem před pěti lety sice nevolil, ale časem jsem se s ním smířil, zejména díky jeho protiimigračnímu postoji, kterým se výrazně liší od svého někdejšího protikandidáta pana Schwartzenberga. Toto jediné "plus" však časem zmizelo za hromadou "mínusů".

Ještě před začátkem volební kampaně jsem byl nicméně odhodlán proti některým "takykandidátům" pana Zemana svým hlasem podpořit. V průběhu své "nekampaně" se však Zeman natolik odkopal a ukázal se v plné hrůze své zavilé poťouchlosti, že jsem teď na sto procent rozhodnut volit ve druhém kole prostě "Nezemana", ať už to bude kdokoliv - každý ze tří pravděpodobných protikandidátů (D,H,T) bude lepším prezidentem než Zeman, kterému dnes očividně nejde už o nic jiného, než o své znovuzvolení všem natruc, a jako vrchol své politické kariéry nevidí už patrně nic než státní pohřeb. Pro podporu svého znovuzvolení se dokázal sčuchnout i s Babišem, kterému ještě před pár lety nemohl přijít na jméno, a bude-li zvolen (pánbůh chraň!), klidně Babiše zase odkopne, protože ho už nebude potřebovat.

Hrozně rád bych viděl, jak by se pan Z. tvářil, kdyby vypadl už v prvním kole volby.

M. Prokop 3.1.2018 17:19

Re: Býval jsem velmi protizemanovsky zaměřený

Jak by se tvářil on, to ani vědět nechci (zatím jsem ho vždy viděl jak se tváří blbě), ale vím, jak bych se tvářil já (potěšeně).

M. Valenta 3.1.2018 10:45

Na "sjednotitele" si prý nikdy nehrál!

Stačí když si autor přehraje jeho před i povolební projevy, včetně toho prvního "popřísahového" ve Vladislavském sále.

E. Pawlica 3.1.2018 9:59

I s malým kašpárkem se dá dělat velké divadlo.

"Nevadí mi, co jsi řekl, ale jak jsi to řekl", tato replika z filmu Hodíme se k sobě miláčku ...? je pro charakteristiku Zemanova prezidentství zřejmě z těch přiléhavějších. Nevadí, co řekne, poněvadž mnohdy jde o zjevné pravdy, vadí jak to řekne. Jeho politické i morální fauly včetně Ústavním soudem prokázané i jím osobně přiznaných lží jsou přitom tak četné, jako počet kravinců, vymetaných z chléva, až splývají v jednu hromadu hnoje. Zeman nerozděluje společnost tím, co říká, ale jak to říká, ostatně i hromada hnoje by bez kravinců neobsahovala svou skutečnou hodnotu.

Ať už po letošních volbách bude Zeman znovu prezidentskou funkci vykonávat či nikoliv, současní Zemanovi voliči i nevoliči budou po jeho definitivním odchodu z pražského Hradu na něj nepochybně vzpomínat. Ti první jako na velké divadlo, ti druzí jako na kašpárka. I v tom Zeman národ bez jakýchkoliv pochyb v budoucnu rozdělí.

Za sebe mohu poznamenat, že nežli volit Zemana, raději dám hlas Ovčáčkově fíkusu. Neškodí, zdobí, což je jediné oprávnění, vyplývající z prezidentské funkce a nakonec se může i důstojně zhostit role, jakou má kravinec v hromadě hnoje.

P. Maleček 3.1.2018 9:48

Hnus - Zeman prý nerozeštvává, jen pro svou zábavu škádlí.

Tak podle autora prý jsou jediným rozdělováním, kterého se Zeman dopouští ..."jeho prý občasné výpady proti tzv. pražské kavárně, k níž lze zřejmě počítat i většinu žurnalistů, odvěký Zemanův terč. Tyto lidi Zeman rád určitě nemá, ale že by proti nim štval? Vše ostatní – od vztahu Zemana k východu a k Ústavě, přes osobní moresy až po hůlku na Sobotku – je (dle autora prý) mimo věcný kontext problematiky dělení společnosti".

No s touhle logikou pak Hitler Židy též jen škádlil, když je naháněl do koncentráků a pak krematorií.

Autor jaksi zapomněl (či spíš vědomě zakrývá), že pracovníci médií jsou jen zástupci veřejnosti a cokoliv co Zeman činí proti nim, činí proti ní. A to i když Putinovi navrhuje je vystřílet. Stejně autor bagatelizuje Zemanovo průhledně vazalské poklonkování Rusku, jeho vysmívání se Ústavě jako základnímu zákonu, jeho s pomocí vulgarit předstírané plebejství či jeho agresivní napadání představitelů státu, co nekonají dle jeho not.

Přesně tohle je to, čím Zeman společnost rozděluje či spíš rozeštvává a vlísává se té primitivnější polovině národa, kterou ve skutečnosti pohrdá. To s průhledným cílem umožnit těm, kterým Zeman slouží, ČR společnost ovládnout a zneužít ji pro jejich mocensko-finanční cíle. Čemuž se bohudík vzpouzí ta chytřejší a morálnější část společnosti.

A ano, jedním z těch co jim Zeman slouží, kromě řady ČR oligarchů a v dojení státu (tedy i té dolní části národa co má Zemana za svého boha) tzv. byznysmenů, je i ruský orientální despota Putin. To on je hlavní Zemanův vodič.

V. Pokorný 3.1.2018 9:36

Odpověď na titulek

Pan Zeman společnost nerozděluje. Rozděluje ji sebranka, rádoby elita, samozvaná, která nedokáže překousnout, že se nestalo po jejím. Ať už ve volbách, nebo vlivu na občany. Je to skupina kolaborantů s kýmkoliv, kdo jí pohodí nějakou ohlodanou kost.

V. Čermák 3.1.2018 18:19

Re: Odpověď na titulek

Naprostý Souhlas....

J. Kanioková 3.1.2018 21:20

:)))))))))))))))

P. Rudolf 3.1.2018 9:15

Pan prezident

samozřejmě společnost ani náhodou nerozděluje, je taky mladý a krásný, zdravý a štíhlý, nepije, nekouří, jí zdravě, nemluví sprostě, ve společnosti má chování, které mu ostatní prezidenti tiše závidí, pro pravdu by zemřel, žádné byzantské či asijské velmoci by nás nezaprodal, je srdečně vítán u všech demokratických státníků světa, který jej obdivuje a Čechům ho závidí.

Prostě prezident snů.

A. Pakosta 3.1.2018 15:26

Re: Pan prezident

Pane Rudolfe,

ač jsme spolu zde na NP obvykle ve při, dnes dávám Vaší glose klobouk dolů a oba palce nahoru! Vystihl jste to dokonale. :-)

P. Kmoníček 3.1.2018 9:08

Zbytečně dlouhá úvaha

Na otázku v titulku stačí odpověď : Ano.

M. Nesrsta 3.1.2018 9:03

vadný text ústavy ČR

Je smutné, že české společnosti nevadí vadný text ústavy ČR, což umožňuje současné dění okolo kampaně k nadcházející volbě presidenta. Vady ústavy ČR dokonale popsal VIP blogger na tomto blogu NP, pan Milan Žák v článku " ǓSTAVA: Malé kompetence presidenta?" kde uvádí jak velikou chybou bylo zavedení přímé volby presidenta, která je systémově nekonzistentní s republikou parlamentního typu. President nemá vystupovat s vlastním politickým programem.

Text ústavy je třeba vrátit do OK stavu z času presidenta TG Masaryka, která správně definovala postavení presidenta, jeho rozhodnutí musela být předem konzulováma s vládou a každé muselo být nakonec kontrasignované předsedou vlády nebo příslušným ministrem. Neformální moráilní autorita presidenta je žádoucí, ale pokud vyplývá, jako za TGM z kvality jeho díla a respektu u osobností ve světě.

Současný stav také dost dobře vystihuje článek "... Prokletí českého prezidentství

... " od p. Jana Urbana z 11.12.2015 zde na NP.