27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Baxty 18.5.2009 10:09

Re: Nevíte o čem mluvíte

Jmenovitě r. 1927.

A nejste náhodou dealer ? Ti by měli mít pro své kočování povolení, a včely také ;-D

zk 18.5.2009 12:43

Re: Nevíte o čem mluvíte

No, ani za bolševika většinou Cikáni nemakali, někteří pracovali tak tři dny v měsíci a pak se divili, že mají malou výplatu. Navíc sníženou o výživné, dluhy na výživném, další soudní exekuce (jízda ve vlaku na černo, drobné krádeže apod.), to pak dostal životní minimum a bylo vymalováno. Občas se taková výplata neobešla bez na nadávek, i kudlu na nás vytáhli, ale jinak si nedovolovali to, co dnes.

brok 18.5.2009 9:40

trochu reality do to blábolu

Radar není neúspěchem ODS, je to neúspěch ČR a ohrožení její bezpečnosti. Ne tím, že by radar něco chránil, ale zejména tím, že ČR ztrácí oporu v USA, která je ažř dosud jedinou velmocí, která nás neprodala (na rozdíl od Britanie a Francie), ani neokupovala (narozsíl od Ruska). Zdravotní reforma je nutná a Julínkova třicetikoruna umožnila (nebo by mohla umožnit) opravdu nákladná léčení z pojištění, na jaká se dnes pořádají sbírky. 30 Kč může zaplatit bez problémů každý, operaci srdce nikdo. Zdravotní pojišťovny mají jen ty peníze, které vyberou od pojištěnců a ty stačí jen na část péče. EU potřebuje řád – dejme tomu ústavu, ale ta ústava musí respektovat rozlišnosti jednotlivých zemí a nesmí nařizovat jednotu tam, kde je zbytečná. Podle LS mají jednotlivé členské státy menší pravomoce než jednotlivé státy USA a to je nepřípustné. Rozpad předsednictví pak není vina ODS, ale plně padá na účet sobectví a podlosti ČSSD.

brok 18.5.2009 9:41

Re: trochu reality do to blábolu

pokračování:

Nasazení radikálního populismu v ústeckém regionu posune ODS blíže k extrémní pravici. Zvýší se možná šance na vítězství v jednom kraji, ale není to zdaleka jisté a nebude to bez nákladů. Posun rétoriky ODS směrem k rasovému populismu v jednom regionu zaplatí celá ODS ztrátou liberálního středového elektorátu ve všech krajích a velkoměstech. Nevím, co míníte “radikálním populismem. Radikální populismus podle mě projevuje pan Kocáb, když chce, aby většinová a diskriminovaná populace trvale dotovala lenost, asociální chování a vyděračství “nepřizpůsobivé” menšiny. Rasovou diskriminací je, že důchodce z malého důchodu platí poctivě všechny náklady a mladý zdravý občan se jen fláká a bydlí zadarmo. Rasová diskriminace je, když pracující rodina při předání bytu musí nahradit všechny škody, které během užívání bytu vznikly, ale “nepřizpůsobiví” po zničení bytu a domu dostanou nový byt. Rasová diskriminace je také to, že pracující poctivý člověk nemůže v noci spát, protože nepracující “nepřizpůsobivá” menšina dlouho do noci řve, protože ráno nemusé pracovat. A proti této rasové diskriminaci je nutné vystupovat co nejrozhodněji, dříve, než zvítězí násilnická skupina se svým, jednofuchým řešením.

Zelení by se nikdy nedostali do parlamentu, kdyby je novináři nepředkládali jako tu pravou stranu, která se významně uplatní ve volbách a vyřeší všechny problémy. Nyní směřují zpět do “mimoparlamentna” a není nebezpečí, že by se v nejbližších několika volbách vrátili. Hlupákům, kteří se dají koupit za 30 Kč bude i nadále vyhovovat ČSSD a ti, kteří by chtěli žít v prosperující společnosti zatnou zuby a s menší či větší nevolí budou volit ODS, která aspoň k takovému stavu pomalu směřuje. Zdálo se mi na krátkou chvíli, že euroskeptická strana Libertas by mohla být to pravé. Ale příklon pana Železného a zejména Tlustého mi to rychle vymluvil.

Ladislav N 18.5.2009 11:04

Re: trochu reality do to blábolu

 ;-)R^

zk 18.5.2009 12:46

Re: trochu reality do to blábolu

Naprostý souhlas s vaším příspěvkem, včetně té poslední větyR^

xxxxKubeš 18.5.2009 9:33

Gabal

jako vždy mudruje (lidově kecá) a nikdy s ním nemohu souhlasit. Je to prostě jiná krevní skupina.

europarlament 18.5.2009 10:05

Re: Gabal

Navrhuji voličům volit místo p. Hybáškovvé p. Řápkovou do europarlamentu. Hybášková-Gabalová nebude prudit v Evropě a Řápková pak nebude vadit p. Gabalovi v parlamentních volbách.

Rex 18.5.2009 9:27

Souhlas.

S Řápkovou by si ODS "pomohla" podobně jako s Klausem. Řápková patří k  Železnému, Machovi či Bobošikové, ale spočítala si, že tudy cesta nevede.

miki 18.5.2009 9:27

no,

paní primátorce držím palce, ovšem oznámením kandidovat do parlamentu opravdu připomíná Čunka, který se na cikánech vyvezl do nejvyšších pater politiky

Niky 18.5.2009 10:16

Re: no,

Pan Čunek se nevyvezl, vystřelili ho občané celí šťastní, že s jejich neřešitelným problémem něco dělá. S paní primátorkou je to jiné. Nálada byla vůči ní velmi nepřátelská a tak zvolila jediný jistý způsob, jak si občany naklonit aby postoupila v kariéře výš. Povedlo se jí změnit přístup občanů Chomutovska na ambivalentní (za krok proti nepřizpůsobivým jí chválí, mínusové hodnocení zůstává), ale u lidí žijících jinde 100% zabodovala.

Glosator 18.5.2009 9:26

Autor žvaní

Spíše se establishment pokusí primátorku znemožnit nějakými uměle vyvolanými aférami, jako v případě Čunka.

A pak problém, který postihuje stále více lidí a žádná z parlamentních stran jej nedokáže řešit, převezme Dělnická strana.

I-Worm 18.5.2009 10:11

Re: Autor žvaní

Kamencové jezero je aféra, která již dávno existuje - netřeba tudíž vyvolávat nové uměle.

Ladislav N 18.5.2009 10:20

Re: Autor žvaní

Kecáš. Popiš podrobně, proč a v čem považuješ jmenovanou problematiku za "aféru", a stamiliardy prošustrované soc-komunistickými vládami na dluh schvaluješ... ;-)

Majkkl 18.5.2009 9:24

Prázdné kecy, ostatně jako všichni tzv. intelektuálové.

Čunek se zenmožnil kvůli tomu, že je hlupák a lhář. Řápková podniká praktické kroky k nápravě stavu, možná neuměle, ale jsou to aspoň nějaké činy. Předpokládám, že chtít po dlužnících, které systém navyknul na to, že dostanou vše bez námahy, nelze nazvat rasismem. Ostatně, pokud nenabídnou místní politici lidem postiženým spolužitím s nepřizpůsobivými nějaké řešení, nabídnou je fašisté a budou voleni. Vy jste takový teoretik, jenže život v Chomutově má vysloveně praktické důsledky, slušní lidé nejsou zvědaví na vaše teoretické rozbory z vědeckých konferencí, chtějí někoho, kdo jin pomůže. Vy jste v tomto směru naprosto jalový a umíte nabídnout jen hezké řeči. Oni v tom však musí žít denně. Zkuste přetavit ty své teorie do praktických řešení a jděte příkladem!

VL 18.5.2009 9:49

Re: Prázdné kecy, ostatně jako všichni tzv. intelektuálové.

V Chomutově byli opálení vždycky oblíbení. Ztrávil jsem tam 9 měsíců na vojně. Jednou jsme se ulili při "práci" v patronátní škole. Vezl nás tam kádrový náčelník bridágy, předseda organizace KSČ v hodnosti podplukovníka. Když viděl skupinky opálených spoluobčanů na náměstí tak přesvědčený soudruh prohlásil: "Svině jedny černý, za Hitlera by se tady takhle neprocházeli". Bylo to v roce 1985.

VL 18.5.2009 9:54

Re: Prázdné kecy, ostatně jako všichni tzv. intelektuálové.

P.S.

Většina maníků, která šla na vycházku měla v kapse normální kožený opasek s přeskou. Z hospody IV. cenové skupiny (taky kam máje jít když máte žold 120 Kčs a pivo stojí 2,50) odcházelo mnoho cikánů jako princezny - s pěticípou hvězdou na čele. Opasek omotaný okolo ruky přeskou navrch byl dobrý boxer.

Baxty 18.5.2009 9:19

ODS, KDU-ČSL, SZ a extremisti

Modří šmejdi mají si problém přiznat, že samotný základ cikánsko-rómské otázky, nezaměstnanosti, sociálních vyloučení, extremismu z obou břehů, netolerance k názoru, neonacismu a fašoidních tendencí á základ v systému kapitalismu, jenž se sluje v podmínkách ČR "tržním hospodářstvím" ( i tu pravdu, že se jedná o kapitalismus je třeba zakrývat ), a že tyto problémy jsou logickým vyústěním rozpadu hodnot ve společnosti, počínaje rodinou, sociálním cítěním, kolektivním zájmem - doplácí se zde na hesla individualismu a ostrých loktů převlečených "soudruhů" v modrém.

Ubohost stavu, v jakém se republika nachází, je umocňována koncem příjmů z rozprodeje společenského vlastnictví ( čti rozkradení majetku státu ), to vše s fikcí, že soukromá držba vyřeší vše. Různé jánabráchu outsourcinky, zakázky placené z veřejných peněz - nikoliv však veřejných zisků, to vše omezuje množství financí, použitelných v systému. Slabý stát je zaklínadlo frontmannů ODS. A vznikne-li problém - je zde řešení ala p. Čunek, hoďte problém za plot, ať ho řeší jiní. Ano, to je ta krátkozraká olitika ODS a jejich přívažků - KDU-ČSL a SZ. Na tomto se etablují a přiživují exstremisti, neb populismus a krátkozraké řešení je líbivé, jdou za nimi pak individua, ochotné se vyhlučet kdekoli, ale bez mozku.

Ano, pravice nemá řešení tohoto problému.  

Ivan Nový 18.5.2009 9:25

Re: ODS, KDU-ČSL, SZ a extremisti

Romský problém neexistuje, existuje jen problém sociálních dávek, u nich nejde žádným způsobem rozlišit, zda je někdo pobírá oprávněně, či ne. Řešením by bylo zrušení sociálních dávek, na tuto situaci by se Rómové adaptovali mnohem rychleji, protože mají pevnější rodinné vazby. Většinová společnost by se to teprve musela naučit. Začít by se mohlo od toho, že na sociální dávky by neměl nárok někdo, kdo nebyl nikdy zaměstnán. Mladé lidi by buď živili rodiče a nebo by si museli najít práci.

Stredocech 18.5.2009 9:31

Re: ODS, KDU-ČSL, SZ a extremisti

Jde to i jinak. Sociální dávky vázat na nějakou veřejně prospěšnou práci.

Ale nezapomeňte na invalidní důchody, které śice příslušník většinové populace dostane těžko, ale nepřizpůsobivý většina si je dokáže vyřvat.

Baxty 18.5.2009 9:41

Re: ODS, KDU-ČSL, SZ a extremisti

Řešení veřejně-prospěšnými pracemi ? A pro ne rovnou otrokářství, vždyť by konečně mohlo být završeno správné vykořisťování těch, co se neumí bránit. Není lepší způsob v tom, mít práci a dávat práci za mzdu v pracovně-právním vztahu, za dodržení podmínek zákoníku práce ? To se ale netáhlům podnikatelským moc nelíbí, oni chtějí vydělat na všem ... Nabídka práce podléhá tržním principům, a pokud si někdo představuje, že 7tis je dostatečná odměna, tak jo, ať si hledá hlupáky jinde, spousta lidí už prohlédla dacárny pánů podnikatelů - na každém zaměstnaném mít vývar nejmíň na jednoho rodinného přísušníka.

Čest těm, co tak nečiní a jsou slušní.

Ladislav N :-))) 18.5.2009 10:17

Re: ODS, KDU-ČSL, SZ a extremisti

A proč bychom měli živit lemply, kterým se nechce pracovat?

P.S.: Pracovat znamená odvádět užitečnou práci žádanou na trhu, za niž je ten, kdo ji nakupuje, ochoten zaplatit. ;-)

Baxty 18.5.2009 10:19

Re: ODS, KDU-ČSL, SZ a extremisti

Takže souhlasíte, že práce má být řádně zaplacena mzdou, nikoliv sociálními dávkami - to jsem rád.

Ladislav N 18.5.2009 10:32

Re: ODS, KDU-ČSL, SZ a extremisti

Mz/da má být stanovena dohodou mezi prodávajícím a kupujícím.

Ladislav N 18.5.2009 10:32

Re: ODS, KDU-ČSL, SZ a extremisti

Mz/da má být stanovena dohodou mezi prodávajícím a kupujícím. Vzájemnou dohodou, jak je běžné na svobodném trhu. Ne nějakou "minimální mzdou" a podobnými socialisticko-komunistickými nesmysly.

Stredocech 18.5.2009 11:18

Jaké otrokářství

Nikdo by nemusel veřejné práce konat, ale pak by nedostal žádné dávky.

Konec konců, nikdo dnes není nucen pracovat v zaměstnání, ale pak nebere plat. Jak k tomu ten zaměstnanec přijde, takové otrokářství...

Baxty 18.5.2009 9:33

Re: ODS, KDU-ČSL, SZ a extremisti

Stejně jako neexistuje a neexistoval pravicový extremismus a nacismus, viď nádhero. Ten blbej Topol na vás má vliv přímo zničující, nebo spíš Edelmannová ? ;-D

Ivan Nový 18.5.2009 9:39

Baxty,

no a stejně škodlivé jsou i penze. Dovolují lidem žít tak, aby nemuseli myslet na zadní kolečka.

Baxty 18.5.2009 9:48

Re: Baxty,

Á, pán je velkoprůmyslník, akcionář a rentiér bank, jo to se to pak žije ;-D

Ivan Nový 18.5.2009 9:56

Baxty,

No do první světové války žádné penze nebyly, jen pro pár státních zaměstnanců, a přesto lidé spokojeně žili. A penze stejně nebudou, protože penzijní systémy v EU zcela jistě zkrachují, protože se neprosadí jejich reforma. Většina lidí neměla nikdy problém zajistit se na stáří, buď majetkem nebo dětmi.