19.1.2021 | Svátek má Doubravka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Honza 18.5.2009 13:22

Podle mě...

jestliže má u nás existovat nějaké právo,pak určitě právo rovnost všech občanů bez rozdílu. Měření jedním metrem je základ tohoto práva. A jestliže velká většina lidí platí nájem a veškeré poplatky s tím spojené a malá část lidí toho zneužívá a neplatí téměř nic,pak to rozhodně není v pořádku.Pan autor napadá Ústecký region,ale tady bydlí dvě třetiny všech cikánů co jich v republice žije. Nechtěl by se pan autor přistěhovat do domu,kde ""žije""několik (často stačí i jen jedna )rodin cikánů ? A paní Řápková nechce nic jiného,než aby i tito lidé platili vše jako ostatní. Kritizovat její jednání může jen ten,kdo žije v Praze a kdo tomu vůbec nerozumí.

Jarka 18.5.2009 17:40

Re: Podle mě...

Pane Honzo, nemylte se, myslíte, že v Praze nejsou Rómové? Sestra bydlí v domě, kde byla radost bydlet - všude květiny, v úklidu se střídali, ale do přízemí se nastěhovala tato rodina, první co udělali, rozbili zámek u vchodových dveří, bydleli převážně na schodech, děti po nich lítaly do pozdních hodin a pod rohožkami nacházeli obyvatelé sušenky, podle kterých zjišťovaly pohyb v bytech a v bytě bydlel nezjistitelný počet obyvatel, mejdan střídal mejdan,

jenže byt v takovém domě je nevyměnitelný. Dům patřil městu, nikdo s tím i přes protesty bydlících 8-o(Y)nic neudělal.

JKKK 18.5.2009 13:19

cikánofilům na vědomost

Kromě paní Řápkové je tu ještě Národní strana. A spousta rozhněvaných občanů s volebním právem.

Hanuman 18.5.2009 12:56

Jaké ale řešení ?

Minulý týden byl na TV stanici Z1 v pořadu paní Tachecí pan Špidla, který má problematiku menšin v popisu práce a na dotaz paní novinářky, jaké má on řešení, řekl, že jim (tedy Rómum) musíme vytvořit podmínky, aby nebyly vyřazeny ze společnosti a do get. Jak to ale lze provést neřekl. A takto mluví téměř všichni politici, včetně pana Kocába. Celých 20 let se o Rómech jedná ve všech vládách, ale výsledek O. Nejhorší co udělali, byla ta pozitivní diskriminace, protože získali dojem, že mají veškerá práva, která do detailu znají, ale povinnosti se jich netýkají. Když se bída dotkne někoho z majority, nehne pro něho nikdo z politiků prstem, ale jestliže se jedná o minoritu, okamžitě nastupují novináři a politici. Přitom nejdůležitější je, přesvědčit rodiče, že budoucnost jejich dětí je ve vzdělanosti a jestliže rodiče děti do škol neposílají, nevyplácet jim dávky a prostě je sankcionovat. Na to by jedině slyšeli, že nebudou mít na cigarety a pití, nájem stejně neplatí.

gnomon 18.5.2009 13:07

Re: Jaké ale řešení ?

Mám známého, který rozvázal pracovní poměr se soukromým podnikatelem, kde byl zaměstnán. Současně onemocněl a podnikatel mu  z trucu zadržel nemocenskou. Neměli  spolu s manželkou  žádný příjem. Na sociálce ho vypoklonkovali a  žádnou finanční ani jinou pomoc mu neposkytli. Měsíc jedli jenom brambory. Říkal mi, že když na tom sociálním odboru byl, přišla tam Romka a řekla, že se ji polámal plynový sporák a nemá na čem vařit. Té pomohli.

j 18.5.2009 13:15

Re: Jaké ale řešení ?

Ty zaměstnance co okamžitě onemocní sotva udělají nějaký průser miluji. Aspoň je vidět jak se může nemocenská zneužívat.  Předpokládám, že se váš známý zázračně rychle uzdravil

Honza 18.5.2009 13:26

Re: Jaké ale řešení ?

Možná,že i ty by ses rychle uzdravil,kdybys měsíc žral jen brambory a dostal se do podobné situace.Jenže s tou pomocí finanční pro cikány je to pravda.

zk 18.5.2009 13:21

Re: Jaké ale řešení ?

manželka byla také na nemocenské a také ji její zaměstnavatel zadržel nemocenskou? Nemocenskou mu podnikatel nemohl zadržet, nemocenskou vyplácí OSSZ, mohl mu leda nepředat na OSSZ ukončení neschopenky. Ale to se váš známý měl obrátit tam a ne na "sociálku".

Rýpal 18.5.2009 18:06

Re: Jaké ale řešení ?

Můžete mi, prosím, vysvětlit, proč neměl rezervu ve výši alespoň tří měsíčních platů, jako mají všichni rozumně uvažující lidé (pro případ nemoci, ztráty zaměstnání, vykradení, živelné pohromy, úmrtí partnera apod.)?

arlon 18.5.2009 12:52

To máte marné, Gabale,

tady místnímu publiku takové rozumy do hlavy nenalejete ať se snažíte sebevíc. Publikum nemá chuť na sociologické studie a experimenty ale na slušný život slušných lidí. A o to jde, lhostejno zda volby vyhraje ten či onen.

Klička 18.5.2009 11:31

Co by bylo, kdyby...

Samé zbytečné žvásty, které nic neřeší, pouze vyvolávají negativní emoce. Problém tady je. Problém v soužití jednoho jediného etnika v ostatní společnosti. Nutno podotknout, že etnik a národností u nás žije mnoho, problémy jsou však jedině s cikány. To není diskriminace.Je to neschopnost soužití cikánů s jakýmkoliv etnikem a v jakékoliv společnosti. Nemají je rádi nikde ve světě a ne bezdůvodně byli pžed tisíci lety vyhnáni ze své vlasti. Svou povahu však nedokázali změnit a jak je vidět, nedokáží se přizpůsobit žádné společnosti. Problém je totiž na jejich straně a jen oni jej mohou vyřešit. Pokud si někdo myslí že za ně stát něco vyřeší, pak se velmi mýlí. Zkusme už konečně nazývat věci pravými jmény!!!

Honza 18.5.2009 13:30

Re: Co by bylo, kdyby...

R^R^!!

Jerome 18.5.2009 11:09

Pane Gabale

Pane Gabale, my s těmi lidmi musíme žít, A je to tortura. Za dvacet let se nehla situace z mrtvého bodu ani o píď. Ani po dobrém, ani po zlém. Ovšem nehla se ani v jiných oblastech jinam , než k horšímu. Pokud vítězí agentura místo programů politických stran, je to ještě horší problém než  dluhy nepřizpůsobivých. A tam je jádro pudla. Politické špičky zachvátil syndrom výlučnosti a absolutismu. Voličstvo trpí zase fotbalovou nesmiřitelností..Ratio a úměra věcí jsou snad totálně pohřbeny a zůstala jen Bílá nemoc pana Čapka...

Vítek 18.5.2009 11:53

Re: Pane Gabale

tak to se moc mýlíte, že se nic nehnulo.Dovedete si představit, kolik líných politiků si z tohoto problému udělalo svou karieru a kolik lidí na tom zbohatlo? Oni sice nic neřeší, ale omílají stále dokola, jak je musíme chránit, co pro ně uděláme a to je tak vše.V myšlení těchto nepřizpůsobivých lidí se nic nezměnilo, než to, že jsou čím dál oraženější.

amos 18.5.2009 13:10

Re: Pane Gabale

Ale změnilo.  ČSSD jim zvedla sociální dávky a porodné, čímž se jim zvedla porodnost a nechuť k práci. V podstatě se většině cikánů nevyplatí pracovat, protože by přišli o dávky a měli by míň peněz.  Takže místo pracovitých cikánů přibývá vyžírků. Naši politici nejsou schopni nikomu pomoc, oni se na ničem rozumném, kromě svých platů, nejsou schopni domluvit.

brblal 18.5.2009 15:48

Re: Pane Gabale

Mýlíte se.Porodné tehdy nevrhovala navýšit KDU-ČSL.Bylo před volbami.Nyní navrhuje ODS zvýšit platy státním zaměstnancům - opět před nedalekými volbami.Takže ne za všemi marnotratnými návrhy je ČSSD.Naopka ODS ,respektive celá trojkolka hned po uchopení moci snížila rapidně daně nejbohatším a rovněž u nich zastropovala úhradu zdravotního pojištění.Jak žijí běžní občané ODS nikdy nezajímalo.

honza 18.5.2009 10:57

střed

nebo chcete-li "liberální střed" se ve vyspělých zemích opírá o střední třídu (jíž se ne nadarmo říká "opora demokracie"). Jde o kvalifikované dělníky, menší a střední živnostníky, inteligenci. Tato střední třída se u nás programově likviduje, ne fyzicky v lágrech, ale ekon. nástroji. Z učitelů a lékařů jsou z velké části proletáři s podprůměrným platem. Živnostníkům se stanoví takové podmínky, že je lepší to zapíchnout a chodit si na úřad por podporu. A kvalifikovaní dělníci? Kolik je jich potřeba v manufakturách typu Hyundai?

lifo01 23.5.2009 9:57

Re: střed

jj, přesně jsi to vystihl...má to hlavu a patu a rozhodně je to smysluplnější jak některé z ostatních komentářů...zvlášť v době, kdy se koná dobročinná dražba s kandidáty a kandidátkami do Evropského parlamentu na http://www.zlutaraketa.cz/drazba-politiku,105.html.

Ladislav N :-))) 18.5.2009 10:36

Tak si představte, že...

debilní cenzurní automat mi odmítal vzít příspěvek s uvedením čísla a přiblblých důvodů o tom, co si redakce nepřeje. Tak jsem testoval, v čem je můj příspěvek nežádoucí ... a bylo to slovo "mz/da". Musel jsem ty blbce "obelstít"... ;-P

"Mz/da má být stanovena dohodou mezi prodávajícím a kupujícím. Vzájemnou dohodou, jak je běžné na svobodném trhu. Ne nějakou "minimální mzdou" a podobnými socialisticko-komunistickými nesmysly."

Ladislav N :-))) 18.5.2009 10:39

Re: Tak si představte, že... Váš příspěvek nebyl uložen.

Litujeme, ale redakce Neviditelného psa si nepřeje, aby se příspěvek tohoto znění objevil v diskusi. Pravděpodobně obsahuje neplacenou reklamu, vulgární slovo nebo má rasistický obsah. Pokud si myslíte, že jsme Vás poškodili, napište nám. Do mailu musíte zkopírovat níže uvedené číslo. Děkujeme za pochopení.

Identifikační číslo nepovoleného příspěvku je: 32235914

jirka.s. 18.5.2009 15:57

Re: Tak si představte, že... Váš příspěvek nebyl uložen.

Ladislave!  Identifikační číslo nepovoleného příspěvku je u nepřijatého příspěvku právě proto, aby jsi ho připojil k případné stížnosti adresované nejlépe panu Wagnerovi! Sám za sebe musím říci, že mé "stížnosti" vždycky vyřídil k plné spokojenosti! Navíc může napravit do budoucna případnou "blbost" automatu! ;-)

jirka.s. 18.5.2009 15:58

Re: Tak si představte, že... Váš příspěvek nebyl uložen.

Omluva!!! 8-o Abys ho.... ;-(

Ladislav N :-))) 18.5.2009 17:07

Re: Tak si představte, že... Váš příspěvek nebyl uložen.

Já mu jednou psal, a on odpověděl, že neví proč... ;-P

Rýpal 18.5.2009 18:15

Re: Tak si představte, že...

Co máte z toho, já jsem svého času na Novinkách vypátral, že sprosté slovo v mém příspěvku je "cikán"...:-)

Richard III. 18.5.2009 10:28

Autor je trouba

Co jiného k tomu dodat. Místo, aby pomáhal najít řešení nejednoduchého problému, tak jen pomlouvá.

muf 18.5.2009 10:31

Re: Autor je trouba

zřejmě ti nedošlo, že  za řešení problémů si platíš ze svých daní lidi.. takže pláčeš sice dobře, ale bohužel na špatným hrobečku...

Ivan Nový 18.5.2009 10:36

Re: Autor je trouba

mufe, co je úlohou intelektuálů, svobodně hledat řešení, protože nepodléhají tlaku zodpovědnosti za realizaci těchto řešení a nebo plané stádní moralizování?

muf 18.5.2009 10:48

Re: Autor je trouba

co je úkolem médií všeobecně - hledat řešení nebo upozorňovat na  sviňárny kolem?

Kterýpak "intelektuál" kdy co vyřešil? Havel? Ten nabízel řešení(spíše oblboval lidi) aby se pak ukázalo, že je "myšlenky" jsou nepoužitelné - pokud je pak se získáním židle sám přímo neporušoval? Nebo znáš ještě jinýho intelektuála, který někdy něco vyřešil?

Ivan Nový 18.5.2009 10:57

mufe,

úkolem intelektuálů není něco řešit, ale nabízet řešení, realistická, nebo zcela ujetá. Dopředu se totiž neví, které je které. Trh pak rozhodne. Ale dnes intelektuálové už jen moralizují, aby se neodchýlili od svého stáda.

Ladislav N :-))) 18.5.2009 11:02

Re: mufe,

 ;-)