21.2.2020 | Svátek má Lenka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 215, poslední: 23.5. 2009 9:57, přehled diskusí

18.5.2009 11:03

Re: mufe,

no tak vidíš - sám jsi si nabídl odpověď...tak proč se navážíš do Urbana? Protože napsal něco s čím nesouhlasíš?

18.5.2009 11:17

Re: mufe,

oprava - do Gabala.. o článek níž je článek od Urbana a zvojtil jsem to...

18.5.2009 11:20

Re: mufe,

Protože Urbanovy "argumenty" předvedené v ČT shořely jak papír a on se ukázal jako člověk, který je zcela mimo realitu života nepřizpůsobivých občanů (převážně Romů) a možností, jak před nimi chránit slušné občany.

18.5.2009 11:08

Podotýkám, že jistý Pol Pot (Saloh Sar) se pokusil

řešit problémy podle receptu, který vymyslel jistý J.P. Sartre...

18.5.2009 11:21

Re: Podotýkám, že jistý Pol Pot (Saloh Sar) se pokusil

Ano, a prohrál. I když za cenu strašlivých lidských obětí.

18.5.2009 17:06

Re: Podotýkám, že jistý Pol Pot (Saloh Sar) se pokusil

Ano prohral. Ovsem jenom diky tomu, ze se mu ten uzasny spravedlivy system nepodarilo zavest vsude, takze byl nekdo kdo mu ZVNEJSKU mohl prijit nakopat zadel. Kdyby se pojistil nejakou tou atomovkou nebo par desitkama tisic del zamirenych na hlavni mesto sousedniho statu, tak mohl v pohode kvuli vybudovani lepsiho sveta dal vrazdit lidi motykou do zatylku.

A ted is predstavte, ze se nejaky takovy intelektual prosadi v EU. Ne ze by k tomu nebylo nakroceno.

18.5.2009 13:52

Re: Autor je trouba

V zemích, ve státech kde nemají nesčetná stáda intelektuálu a tá stáda neustále početně rostoucí, kde vysoké školy produkují jen inteligenty místo intelektuálu, tam nemají ani rasové problémy ač i tam mívají rasové třenice.

V dnešní době když se dítko rodičum nepovede, není k ničemu, tak to vystuduje fakultu humanitních a společnenských "věd" a potom to je dobře živo jen ze žvanění a psaní. Proto ve vyspělích zemích jsou nesčetná stáda žvanívých  intelektuálu ale málo myslícich inteligentu. Jaké obrovské návaly individuí chtivých  dokotorátu jsou před dveřmi těch fakult humanitních a společenských pavěd.

18.5.2009 10:11

Ivan Gabal

http://blog.aktualne.cz/blogy/ivan-gabal.php

Pracuje ve společnostech GAC a Gabal, Analysis & Consulting. Zabývá se výzkumem, analýzou a návrhy politik. Do roku 1989 pracoval v ČSAV. Spoluzaložil Kruh nezávislé intelligence. Pracoval v OF. Vedl volební kampaně OF (1990) a Občanského hnutí (1992). Založil a vedl Odbor politických analýz Kanceláře prezidenta ČSFR (1991). Spoluzaložil výzkumnou agenturu AISA. Od roku 1994 je v soukromém sektoru. 1997-99 místopředseda Českého helsinského výboru, 1999-03 člen Správní rady Masarykovy univerzity. Předseda Správní rady Nová škola o.p.s. Nepoužívá PhDr. Golfový handicap má za důležitější než volební preference a ranní procházku se psem za zdravější než četbu novin. K volbám chodí s potěšením. Žije s manželkou Janou Hybáškovou, dcerami a výše zmiňovaným psem v Praze. V životě měl za nejtěžší: přejít na carvingový oblouk. V životě bylo nejlehčí: nevstoupit do KSČ.

;-)

18.5.2009 10:17

Re: Ivan Gabal

Prostě klasické netáhlo

18.5.2009 10:22

Re: Ivan Gabal

A z toho logicky plyne, že čím větší problémy s ghety a "nepřizpůsobivými", tím víc studií a grantů (státních a jistých zakázek) se panu Gabalovi dostane...:-/

18.5.2009 10:42

Re: Ivan Gabal

to,že je jeho manželka eurohujerka HYBÁŠKOVÁ mluví za vše!

18.5.2009 10:05

Soudruhu

Gabale kdyby hloupost nadnášela........... Podle vás každý pokus srovnat cikány do latě je rasismus. Nechat je krást,loupit a vraždit je výlupkem svobody ademokracie,že?

18.5.2009 9:57

Co to melete pane,

Co to melete pane "pozitivní řešení za rámec represe ani nenabízí, nýbrž eskaluje..." já v tom ani kapku rasismu nevidím, chce aby jsme si před povinnostmi byli rovni.., včetně Klause i cikánů

18.5.2009 10:00

Re: Co to melete pane,

Klaus do Chánova, Romové na Hrad ;-D;-D;-D

18.5.2009 9:54

Jak to vypadá s Romy ve Vsetíně ?

Nějak se o tom mlčí. Není to třeba tak, že řešení pana Čunka většině z nich pomohlo ? Upozorňuji, že aféry pana Čunka vytvořila média a policajti, kteří nakonec vůbec nic nevyšetřili, stejně tak jako auditorská firma pana Schwarzenberga za miliónový  honorář z kapsy pana ministra. Takže: aféry byly umělé, policajti nevyšetřovali pouze obvinění z půlmiliónového úplatku, ale šťárali se ve finančních příjmech rodiny Čunkovy deset a více let zpět a na to neměli ani svolení senátu, takže překračovali zákon. A vesele jim unikaly nejrůznější fámy do éteru. Takže - paní Řápkovou čeká, pokud bude kandidovat ve volbách, stejný osud ? A jen na okraj: Na Romy musí být stejné měřítko jako na kohokoliv jiného. Jinak je diskriminujeme a to tím, že máme na ně jiný metr než na většinu populace.  Například: děláš přestupky, musíš platit pokuty. Třeba i ze sociálního či jakéhokoliv  jiného příjmu. Jinými slovy: když nemáš na pokuty, chovej se tak, abys je nedostal. To ví každý Rom, ale neví to patrně pan Gabal. Sociální příspěvky jsou placeny ne z toho, co vydělá stát, ale z toho, co vydělají občané a to jednak přímo, jednak zakrytě formou odvodu zaměstnavatele. Činí to  obrovské sumy. Paní Řápková i pan Čunek se pokoušeli a pokouší tyto peníze chránit. Panu Gabalovi se to nelíbí.  PROČ ?

18.5.2009 10:43

Re: Jak to vypadá s Romy ve Vsetíně ?

aféry pana Čunka nebyly umělé a policajti vyšetřovali...den před podáním obžaloby zasáhla sama prozřetelnost a Čunka  "očistila" stylem - my zíráme, vy zíráte - VIZÍR....podstata problému "nepřizpůsobivých"(nevím, proč je vztahována jenom na romy) je v tom, že stát  si je vědom problému, ale nic nečiní, resp. kupuje si "čisté svědomí" penězi daňových poplatníků..jak Čunek problém vyřešil? Tím, že je odklidil ze Vsetína  a oni to samé dnes dělají jinde? Kam až je chcete vystěhovat? Za ostnatý plot nebo na opuštěný ostrov?  Soudce Berka taky chránil naše peníze za přispění paní Řápkové? Čunek nemohl za žádných okolností padnout byť by byl stokrát vinen, protože bohužel na takových hochštaplerech stála celá vláda..a Čunek pro svoji svatozář  radši obětoval KDU(ne že by mě to zrovna vadilo)  - takový je to "charakter"..zajímavé je, že paní Řápková  podle vyjádření  za  bytový fond a jeho využívání  sama zodpovídala..teď se najednou probudila - inu, blíží se volby...holt je to "charakter"..

18.5.2009 11:12

Re: Jak to vypadá s Romy ve Vsetíně ?

"den pred podanim obzaloby" ... aha. Jenom nejak bylo den pred podanim obzaloby tak nejmin pul roku furt.

18.5.2009 11:50

Re: Jak to vypadá s Romy ve Vsetíně ?

tak tohle je názor úplného magora, který by byl schopen hájit cikány jen proto, aby udělal radost třeba Abasové nebo jiným hlupákům. Když o tom nic nevíte, tak tady nevstupujte.

18.5.2009 13:47

Re: Jak to vypadá s Romy ve Vsetíně ?

možná jsem magor tím, že  nedělím lidi na bílé a cikány, ale slušné a špíny..osobně totiž znám  jedny jak druhé o které bych si neopřel ani kolo, ale na druhé straně  znám pár cikánů , kteří jsou očividně  slušnější než Vy..a  nepotřebuji se zalíbit ani Abasové ani nikomu jinýmu, rozumíte?

18.5.2009 16:07

Re: Jak to vypadá s Romy ve Vsetíně ?

„...ale na druhé straně  znám pár cikánů , kteří jsou očividně  slušnější než Vy.“ - Já taky. A tím je to vyřešeno? Znám PÁR cikánů. A co ten nepřizpůsobivý zbytek? Ta neskutečná většina, která se NIKDY nezmění. Bydlím v Mostě. Asi 3 kilometry odtud je Chanov, 20 kilometrů Chomutov. Přicházím s nimi do styku několikrát denně. Malý příklad. Jdu ven, odnáším odpadky, chci je hodit do kontejneru. Nemůžu. Hrabe se v něm cikán a vynadá mě, když mu řeknu aby mě pustil (dovolil) tu igelitku vhodit. Ještě se na mě utrhne že tam hledá něco důležitého, abych počkal. To oni umí. Třeba ráno v 5. Vážně. Igelitku tam nevhodím a jdu do vedlejší ulice. Tak proč nemůžou jít dělat například do Technických služeb a starat se o čistotu města za peníze? Mají rádi volnost, svobodu rozhodování a nikdy se nepřizpůsobí jakémukoliv podřizování. Mají to v genech. Jednejme s nimi podle toho. Ať se přizpůsobí společnosti ve které žijí a od které dostávají přebohaté příspěvky, bez jakéhokoliv přičinění.

18.5.2009 12:38

Re: Jak to vypadá s Romy ve Vsetíně ?

Samé žvásty a rádobyreálné aféry, mufíku. Copak radíte vy, co dělat s Cikány, kteří nejsou schopni se přizpůsobit většinové populaci? A paní Řápková se "neprobudila" až teď, řešili to dlouhodobě, ale pouze ty dlouhodobé neplatiče, kteří nereagovali ani na splátkové kalendáře ani další nabídky, začali řešit pomocí exekutora. Na každého má být použit stejný metr, když budete dlužit vy, také k vám přijde exekutor, vy charaktere;-€Rv

18.5.2009 14:44

Re: Jak to vypadá s Romy ve Vsetíně ?

všechno podstatné včetně argumentů jsem již uvedl výše...a teď bych od vás něco rád slyšel - co asi udělá  nepřizpůsobivý, když mu seberete sociální dávky a necháte ho žít  z tisícovky měsíčně? Podle Vás asi  půjde a bude si hledat práci, že? Nebo si na Vás počká za rohem, rozbije Vám palici a obere o  šrajtofli? Popřípadě někde něco otočí...a co se týká neplatičů, dluhy na nájmu za nějakých 100 nebo 200 000,- nenasekáte za měsíc, dokonce ani za rok..takže co do té doby paní Řápková dělala?

18.5.2009 18:32

Re: Jak to vypadá s Romy ve Vsetíně ?

Zatím nikdo na mou otázku, jak to vypadá s Romy ve Vsetíne, neodpověděl. Asi to nevíme, že? Asi tam budeme muset zajet a zjistit to. A teď malou exkurzi do historie, které jsem pamětník. Před válkou ( 2. světovou ), tady žilo hodně cikánů. Chodil jsem s nimi do obecní školy, do jedné třídy a nikoho ani nenapadlo, že by to mělo být jinak. Někteří byli stejní jako my, čistí, umytí, dobře s učili. Někteří na tom byli hůř. Ale my jsme je znali, znali jsme jejich rodiče, sourozence, všichni jsme počítali s jejich trochu odlišným způsobem života. Jenže - Hitler je poslal, stejně jako Židy, do plynu. Najednou byla jejich místa ve třídě prázdná - ale byla válka a kdyby ji Hitler vyhrál, čekal by podobný osud i nás. Nacisti chtěli lebensraum - životní prostor. Věděli jsme to, i my, děcka z prvních, druhých, třetích tříd to věděla. Když bylo po válce, vrátil se jen jeden cikánský manželský pár. Ostatní TAM zůstali. Obec jim dala byt, každý jim něco přinesl. Stůl, židle, nádobí, jídlo - vítali jsme je. Pak přitáhli  jiní cikáni, ti dnešní Romové, s maringotkami, z Bálkánu. A chtěli dál, projet Evropou až k moři a třeba zase zpět, ale to už nešlo. Komunisti jim po vítězném únoru vzali koně, maringotky, nastrkali je do pohraničí a mysleli, že pro ně dělají dobro. Romové nevěděli, co se po  nich chce.  Pamatuji se na zdevastovaný Český Krumlov - vytrhané a spálené podlahy, všude nepořádek. Bežte se podívat do tohoto města dnes ! Romové se nevystěhovali, jen ty dvě - tři generace se vystřídaly a ta dnešní už  není zdaleka tak problematická, pokud vůbec je. Romové nepotřebují shovívavé vyjímky, ale stejné měřítko jako na ostatní občany. Protože i oni jsou stejní občané, jako my. Jen se na nich komunisté prohřešily víc, než na jiných. Problém je, že přicházejí stále další  Romové - a my , po vzoru komunistů,  nevíme co s nimi.  

18.5.2009 21:43

Re: Jak to vypadá s Romy ve Vsetíně ?

No protože to je stejný  "nemakačenko" jako ti stejně snědí a stejně kudrnatí jako on sám. Vždyť si ho prohlédněte, ten jestli není alespoň poloviční CIGI  tak já jsem panna Orleánská. Vzpomeňte si, že už od "sametovky" vždycky někde něco "objevného" nakrákoral a pak se ztratil. Ani ta Havlova garnitura o něj nestála, protože jen kecal a odpovědnosti se bál jak čert kříže. Zkrátka politilog, skoro stejná hvězda jako p.Pehe.

Mějte se a p.Řápkovou nechte žít a dělat co sama uzná za vhodné, je dospělá a svéprávná.

18.5.2009 9:42

Nevíte o čem mluvíte

"Těží z radikálních kroků odsunujících problémy, na jejichž vzniku se podílela"... Tak to jste poněkud přehnal. Je vidět, že žijete někde na jiné planetě. Primátorka Řápková je příliš mladá na to, aby se jen trochu mohla podílet na problému, který romská populace "kultivuje" již od té doby co přestala kočovat.

18.5.2009 9:49

Re: Nevíte o čem mluvíte

Přesněji od doby, kdy ji bolševik donutil přesat kočovat

18.5.2009 9:52

Re: Nevíte o čem mluvíte

Opravdu nevíte o čem mluvíte - zákon o kočování - období 1. republiky ... chce to naštudovat, pisálku. Za bolševika kočovali tak leda po stavbách, a vydělávali pěkný love, protože makali 8-o

18.5.2009 10:07

Re: Nevíte o čem mluvíte

O tom, jak makali, píše pěkně Hrabal. Jak byla nějaká práce, tak "...ojoj, cigána bolí břicho..." - a zašil se na záchodě.

18.5.2009 10:07

Re: Nevíte o čem mluvíte

Historie kočování zasahuje mnohem dále než ke komunistům.Studujte vy.

18.5.2009 12:40

Re: Nevíte o čem mluvíte

nebyla reč o historii kočování, ale o zákonu o kočování, naučte se alespoň číst.