5.7.2024 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 1.7.2024 18:04

Sledovat kyselé xichty vládních politiků po prohraných volbách je snad jediná výhoda demokracie. Člověk by totiž po prohraných volbách očekával třeba změnu směřování společnosti aspoň o milimetr, ale k té nedochází.

Klidně můžete svůj boj proti "agrofertizaci" vzdát, protože "agofertizace" = "fializace" a skutečná moc nad našimi osudy je mimo dosah voličů a mimo tento stát.

P. Aron 1.7.2024 18:50

Bohužel mám podobné pocity.

J. Vorlický 2.7.2024 7:32

kyselé xichty vládních politiků = možná i proto, že i oni vědí, že moc nad svými a našimi osudy je mimo jejich dosah a dosah voličů. Chudáci Češi . . . . kde domov můj

To za KSČ to bylo jinak. Národní fronta pod jejím vedením dostávala až 95% hlasů, národ (čsl) šel srdnatě vstříc jasným zítřkům (byť někdy jaksi vlažně), a že by vládní politici měli kyselé xichty se nepamatuji.

Vždyť si také národ dlouho rozmýšlel, zda se na novou cestu vydat. Eště, že jsme trvali na kontinuitě práva, jináč bychom byli úplně v pytli.

R. Langer 2.7.2024 7:58

Ta současná vláda má k té Národní frontě velice silně nakročeno, včetně těch voleb a toho, jak si myslí, že pak už nikdy nebudou mít kyselé ksichty, ti Putinovi bolševici z Brusele! ;-€

J. Vorlický 2.7.2024 10:03

Tvrdí se - tady v ČR, pane Langre, že ČR je stát demokratický. A co je to demokracie?

Demokracie je způsob řízení státu, kdy řídící tak činí z vůle lidu prostřednictvím svobodných voleb. Máme svobodné volby? Máme. Skoro stejně svobodné jako dříve. Z vlastní zkušenosti vím, že volit za plentou jsem mohl i za KSČ. Že tak skoro nikdo nečinil, bylo jeho rozhodnutí.

Je docela možné, že způsob řízení státu, za KSČ, byl - byť paradoxně - však pro Čechy přijatelnější, než řízení ČR dnes, a logicky je tedy snaha se tomu dřívějšímu stavu přibližovat. Navíc Češi mohli remcat, aniž měli pocit viny za systémové chyby a provozní vady.

Já dnešní ČR demokracii zvu jako úřednicko-policejní, neboť lid si tak přeje; dříve to byla lidová. V podstatě však byly stejné. Rozdíl je jen ve slovech.

Druhý rozdíl, který však vidím je v kontrole, která je nad ČR vykonávána. Dříve to byla rada SSSR, která vymezila parametry, které čsl stát nesměl překročit, čímž byla omezena jeho možnost dělat blbosti. Dnes je ČR dobrovolně součástí většího celku. Tento celek také stanovuje určité parametry, které ČR se zavázala dodržovat, ALE NEOMEZUJE tvorbu blbostí, neboť nevykonává nad ČR duševní/rodičovskou kontrolu.

Tato volnost dělat blbosti, kterou si Češi vysvětlují jako právo se svobodně rozhodovat, popřípadě jen debatovat, myslím povede k dalším a větším problémům.