27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jarda 18.9.2009 12:51

Re: Předčasné volby.

toto přísloví je ale míněno  z legrace- prosím neplést. To, že u nás to bude brzy , vzhledem k platům učitelů pravda , je jiná věc.

honza 18.9.2009 10:37

demokracie

Demokracie je přesně podle definice anglického trávníku. Ten nepotřebuje ke své dokonalé kvalitě žádnou zvláštní péči. Jen tu základní, ale poskytovanou trpělivě po staletí. Toho nám bohužel nebylo zatím dopřáno. Na druhou stranu dlužno říct, že i naší vlastní zásluhou. našli se tu politikové, kteří měli dobrý úmysl i lidskou kvalitu. Ti byli ale semleti tím strojkem na maso, kterému se říká poslanecká sněmovna. Tam nesedí elita, ale odpad, který se neuživil prací. Pochopitelně výjimky se najdou i zde. Senátoři jsou na tom lépe, ale jen o málo. Co je to za elitu takoví pánosoudruzi Falbr, Dryml atd.

Snažme se tedy tlačit na takovou ústavu a volební zákony, které by daly záruku silnějších stabilnějších vlád, které budou mít možnost něco pozitivního udělat a za 4 roky složit účty bez možnosti vytáček na koalici.

Klička 18.9.2009 10:56

Re: demokracie

Velice dobrý příspěvek. Ovšem chybí mi zde návrh jak tlačit. Ať přemýšlím sebevíce, za současného stavu mě napadá pouze jediné : Revoluce. Pokud znáte jinou cestu, poraďte. Budu Vám vděčen

vena 18.9.2009 13:50

Re: demokracie

A co takhle odpovědná volba?

Klička 18.9.2009 14:43

Re: demokracie

To, co se u nás děje nejsou demokratické volby, protože zákonitě generují nedemokratickou vládu vždy menšinové vůle té které politické strany a ne většinovou vůli občanů. Odpovědně volit tedy nelze a pochopili to jen ti, kteří volit politické strany odmítají. Je jich stále více a demokratická většina je jich již dávno.

Chris Kelvin 18.9.2009 11:00

Re: demokracie

To je dobrý, to s tím trávníkem. A vůbec nejhorší je ta varianta, kdy po tom sice nekvalitním, nepravidelně stříhaném trochu zapleveleném místy holém socialistickém, ale přeci jenom stále ještě trávníkem, dvacet let dupali borci v okovaných botách, a my místo abysme je konečně vyhnali, tak jen tak koukáme, jak si tam začínají připravovat piknik :-)

Karel 18.9.2009 10:28

Pane učiteli, klobouk dolů

           Již dlouho jsem nečetl tak dobře formulovaný příspěvek, zabývající se destruktivní rolí V. Klause v posledních dvaceti letech. Domnívám se, že jste zcela přesně vystihl důsledky jeho narcisistického chování v politických proudech posledních let. Jeho přehnané a zcela nepodložené mínění o kvalitách jeho osobnosti a vlezdoprdelkovské manýry jeho poskoků z ODS způsobily těžké škody na politické scéně a jeho názorový veletoč posledních let, kdy se nakonec málem objímá s J. Paroubkem a žene svým chováním vůči EU republiku do náruče Ruska jenom dokazuje,  že již dlouho v dějinách našeho státu se nevyskytl podobný exot, který by dokázal nadělat takové škody a nebyl dostatečně včas politicky eliminován. Dokazuje  to současně bohužel i naprostý nedostatek výrazných osobností, které by se podobnému exotovi dokázaly kultivovaně a veřejně postavit a poslat ho, kam patří. Obávám se však, že v současném českém prostředí se politicky prosadí bohužel spíše "osobnosti" typu pana Paroubka, které pro p. Klause neznamenají absolutně žádné nebezpečí, ale pouze dotvářejí pitoreskní podobu současné politické scény s jejími směšnými protagonisty.

Klička 18.9.2009 11:06

Re: Pane učiteli, klobouk dolů

Dostatek výrazných osobností by se dozajista našel, ovšem náš systém není postaven na výrazných osobnostech, ale na osobách závislých na politických stranách. Je postaven na volné soutěži politických stran, které ovšem ze své podstaty (vždy menšinová vůle občanů) nejsou a nikdy nemohou být oním zástupcem občanů,kterého předpokládá zastupitelská demokracie. Máme špatnou ústavu, vážený, a tam je jádro všech problémů. Tato ústava však již vygenerovala diktátorskou vládu politických stran a bohužel jen ony ji mohou změnit. To by ovšem musely jít proti své vlastní podstatě, ikdyž v zájmu občanů této země. Zbývá tedy jediný způsob, jímž je možno dosáhnout změny k lepšímu a to je revoluce. Zná-li někdo způsob jiný, nechť jej zde uvede. Budu mu sám vděčen.

Marat 18.9.2009 14:01

Re: Pane učiteli, klobouk dolů

To je nepřesné. Poslanci nejsou zavíslý na politických stranách. Jsou zavislý na vůdci strany a tak to bylo v Čechách už za starého Rakouska, za I. republiky a tak je to i dnes. Ve všech politických stranách plati jako nejduležitější princip dobrovolná kázeň jako v liddemo a soc. armádě. A přísně se vyžaduje plněnění té dobrovolnosti. Kdo se nechce té dobrovolné kázní podřídit, bude přísně potrestán. To je ten princip dobrovolnosti. Pro toho kde nechce dobrovolně plnit i sebepitomější befel, tak bude potrestán. Dobrovolnost jak řemen.

Pamětník I. 18.9.2009 11:44

Re: Pane učiteli, klobouk dolů

...již dlouho v dějinách našeho státu se nevyskytl podobný exot, který by dokázal nadělat takové škody a nebyl dostatečně včas politicky eliminován. Dokazuje  to současně bohužel i naprostý nedostatek výrazných osobností, které by se podobnému exotovi dokázaly kultivovaně a veřejně postavit a poslat ho, kam patří... Vím osobně o minimálně dvou jasnozřivcích, kteří jej chtěli eliminovat dokonce fyzicky již při ustavování Občanského fóra v Činoherním klubu, bohužel už tenkrát tam vyhrál duch hesla: "nejsme jako oni". Dnes obzvláště velice litují své ústupnosti.

jarda 18.9.2009 12:55

zajímavé

typy seděli v Laterně- byl Klaus jediný, koho¨chtěli  jasnozřivě zlikvidovat nebo dokonce zlikvidovali ??

novaz 18.9.2009 10:19

dvacet let a dost

Oranžovo-rudým bolševikům se celkem daří vytvářet atmosféru nasr-anosti ve společnosti. Není daleko doba, kdy udavač Falmer s Paroubkem usoudí, že míra nasr-anosti národa je již dostatečná a milostivě se ujmou moci. Tento národ si však jinou vládu nezaslouží.

Hroch 18.9.2009 10:10

...

učitel to není povolání, to je diagnoza ;-P

Zeman 18.9.2009 10:07

Prezident

 svým postupem tuto situaci spoluzavinil, nepostupovat podle ústavy. Tu ovšem spoluvytvářel třeba odborník na právo, doživotní poslanec Benda a další machři. Toto jsou výsledky. To, že vládne buď Paroubek, nebo Topolánek, s tím nic nenaděláme, tak to chtějí voliči.

Pamětník I. 18.9.2009 11:33

Re: Prezident

Nepleťte si mladého studentíka Bendu s úctyhodným  antikomunistickým disidentem  Bendou seniorem.

jarda 18.9.2009 12:57

zdá se, že

dopisovatel Zeman si toho plete víc.

Franta 18.9.2009 16:52

Re: Prezident

Benda senior přezdívaný ,,malý vzteklý trpaslík" již v parlamentě dávno není.

Štváč 18.9.2009 9:13

slušně řečeno

to by ale musel bejt hradní monarcha formát, aby to uznal a to von nikdy nebyl a nebude.

REX 18.9.2009 7:59

Souhlas.

Klaus, který svůj úřad zneužívá k prosazování osobních, často zcela mimózních cílů a Paroubek všeho schopný bolševický aparátčik, jsou  pro tuto zemi katastrofou. A jak se jich zbavit? Klause těžko. A Paroubka? Fišer musí svázat úsporný rozpočet s další existencí své vlády a poté až jim za to  bolševik s Paroubkem nevysloví důvěru, hodit to celé Paroubkovi na hlavu a je po něm.

Vendy 18.9.2009 9:03

Re: Souhlas.

Místo článku mohl pan učitel spáchat atentát na viníka. Nebo by se mohl alespoň upálit na protest jako Palach.

Hroch 18.9.2009 10:13

Re: Souhlas.

mylíte se, ing. Paroubek byl členem socialistické strany .... to nebývala moc vstupenka mezi opravdu mocné ......

Ale máte pravdu v tom, že je to patchant

Karla 19.9.2009 13:54

Re: To bylo tak

Hrochu, v těch nekomunistických stranách Národní fronty do r. 89 byly vlastně jen 4 typy lidí.

1/ angažovaní prosťáčci, dědičně socialisti nebo věřící. Normální, víceméně slušní lidé se zájmem o veřejné dění, nechápající, že tou přihláškou usnad'nují  svou evidenci"vnitřního nepřítel"e a jsou pod lupou. Nebylo jich asi moc, protože se samo sebou vylučuje, aby politicky angažovaný člověk byl tak hloupý.

2/Političtí schizofrenici, uštvaní politikou KSČ, kteří obyčejně chtěli jen dělat svou práci na místech, vyhrazených pro politickou nomenklaturu,  neměli dost sil i odolávat soustavnému tlaku, aby legalizovali KSČ a vstoupili do ní, aby komunisté mohli říkat :"K naší myšlence se hlásí pan profesor XZ, doktor ZŽ, pan AB, ta myšlenka spojuje všechny vrstvy!"  Komunističtí propagandisté totiž vymysleli určitý poměr lidí  se základním, SŠ a VŠ vzděláním, který má KSČ mít, aby komunistickou praxi mohli prezentovat jako legitimní - na mezinárodním poli. Zatímco někteří zamindrákovaní nádeníci a domovnice se do strany hrnuli sami, neboť jejich malým duším dávala pocit důležitosti, a mnohdy možnost až sadistické  moci nad druhými / škola udavačů/, vzdělaní charakterní  lidé se do KSČ nehrnuli. Ovšem ODMÍTNOUTněkolikrát vnucovanou kandidaturu do KSČ bylo o krk, o živobytí, už  to byla vzpoura. Nařčení, že jste "neuvědomělý, znamenalo celoživotní  existenční starosti. Některé profese jste bez politické příslušnosti prakticky dělat nemohli, když už jste na truc vystudovali / museli jste mít pořád samé jedničky, to vás museli vzít, a na VŠ čelit vyhození z malicherných důvodů./. A tak někteří promovaní, aby měli od komunistického verbování pokoj, uchovali si jakous takous "tvář vzdorujících", vstupovali k socialistům a lidovcům, kde nic nedělali, protože na úrovni politických aktivit to byly jen takové "okrašlovací spolky" komunistické pseudosvobody politického smýšlení.

GRUNTORÁD 18.9.2009 7:53

OPÁČKO!

Taky jsem to včera:

Autor: kolemjdoucí IP: 83.208.71.xxx Datum: 16.09.2009 21:13

u Moravce viděl a s největším sebezapřením jsem se na toho arogantního  socanského vyžírku s vizáží cikánského barona dokoukal až do konce. Ano, jde mu pouze o moc a skvěle kopíruje Klému , jak zasíval chaos před převzetím moci v únoru 48. Socani i komunisti potřebují, aby krize byla co největší, aby se zvyšovala nezaměstnanost a co největší množství lidí se ocitlo existenční nejistotě a  v závislosti na jejich milostivém státu a proto je volilo. Největším nebezpečím pro obě rudé partaje představuje sebevědomý občan , co se dokáže postarat o sebe a svoji rodinu a stát v podstatě nepotřebuje. V tomto zorném úhlu náhledu je počínání levice a konec konců i odborářů zcela logické. Takže nebude žádný prodloužený mandát prozatímní vlády , parlamentem to zároveň se sníženým schodkem neprojde a  Fišer i Janota hodí ručník do ringu , protože  s takovým rudým póvlem  nebudou dělat kompromisy.  Socani a komunisti si najdou nějakého svého Kašpara  za předsedu vlády, najmenují si své ministry, protlačí to svoji společnou většinou parlamentem a bradavice bude hřímat z balkonu - právě jsem se vrátil z Hradu od pana prezidenta.  Nepřipomíná vám to něco ?

Šerlok Homeless 18.9.2009 8:13

Re: OPÁČKO!

Asi to tak dopadne.

Hanka 18.9.2009 8:23

Re: OPÁČKO!

TOTO- CO PÍŠETE - toho se skutečně mužeme  dožít!  Ale kladu si otázku. Jak ven z tohoto bludného kruhu!  ČEHO SE VLASTNĚ VÍC BOJÍM- ale asi toho aby pan  Fischer a pan Janota- neustoupil těm dvěma rudým grázlum: Proboha, at už toho grázla z Lidov. domu někdo pošle navždy do (Y)(Y)(Y)(Y)(Y)!!

Šerlok Homeless 18.9.2009 8:36

Re: OPÁČKO!

Oni jim možná neustoupí, ale spíš spojí s "Janotovým balíčkem" otázku důvěry, a tu nedostanou, načež hodí ručník do ringu.

erth 18.9.2009 19:10

Re: OPÁČKO!

  jste sklerotici, Janota a Fišer už Paroubkovi sloužili

Petr Kohout 18.9.2009 7:28

Pane učiteli, pokud je něco ústavní zákon a tedy nedílná součást ústavy,

pak nemůže být s ústavou (tj. sám se sebou) v rozporu. Však také ústavní soud zvolil složitou argumentaci. Nejprve si vymyslel (vycucal z prstu) dodatečnou a nikde neuzákoněnou podmínku, že zákon musí být obecný, tj. řešit více případů (platné zákony "Tomáš Gariggue Masarik zasloužil se o stát" a "Eduard Beneš zasloužil se o stát" jsou ukázkou, nakolik je tato dodatečná a účelová podmínka v rozporu s obecnými zvyklostmi) a tím si vyrobil možnost prohlásit, že "nejde o zákon". Jinak, obecně vzato, snaha zabránit demokratickým volbám se obecně považuje za velezradu, například v Afghanistánu Čeští vojáci na podobné lidi (tam se jim ale neříká ústavní soudci, ale Talibánci či Alkajdisti) bez váhání střílejí.

Náhodný kolemjdoucí 18.9.2009 8:08

Re: Pane učiteli, pokud je něco ústavní zákon a tedy nedílná součást ústavy,

"ústavní zákon o samorozpuštění z roku 1998 ani ten z roku 2009 se ovšem nedílnou součástí ústavy nikdy nestal. Aspoň ten z roku 98 v ní nenajdete (stačí se podívat na Ústavu na stránkách PSP). Nebo byl snad později opět ústavní většinou zrušen???? :-P

Vlasta.on 18.9.2009 10:10

Re: Pane učiteli, pokud je něco ústavní zákon a tedy nedílná součást ústavy,

Jste hlupák. Do ústavy patří všechny ústavní zákony a to, že si myslíte, že ne a nenašel jste si všechny, je váš problém. A že někde najdete jenom první ústavní zákon a nic jiného vámi citovaná "ústava" není, je problém těch kteří to tak prezentují. A samozřejmě váš, že to nevíte.