1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

POLITIKA: Okamurův zločin

Poslední středu kolem 16:30 hodin na ČRo (tuším Dvojka - jel jsem v autě a nějak jsem to nezaznamenal) zpovídala redaktorka pana Petra Nováčka. A když jsem to pustil, zrovna se zabýval hlasováním ve Sněmovně ohledně návrhu SPD ve věci kompenzace pokut za závazné přestupky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Zemitý 31.7.2021 5:53

Asi riskuju ban, ne-li další nepříjemnosti, ale musím doplnit bod 5 k meritu věci. Tedy:

5) Myslím, že hodně, hodně lidí, a to i ti lidskoprávníci ví, že problém nemůže být neřešen na věky věkův amen a že papiňák jednoho praskne.

S. Zemitý 31.7.2021 5:46

Jistěže není nic špatného plnit volební program do posledního dne, posledního dechu sněmovny. Akorát není tak úplně jedno, kterému z programových bodů čestné místo finišmena štafety vyhradím. Je-li to bod, zabývající se problémem, palčivým až žhavým po desetiletí, jde o křeč zviditelnění a podčárová výzva: volte nás, abychom mohli věc dokončit v příštím parlamentu... To říkám jako smutný muž - volič SPD, nemaje jiné volby než mezi těmito a ještě řádově tragičtějšími bandami. Jo, z této situace jasně vyplývá, v jakém je Čechostán úpadku...

K podstatě návrhu: 1) Právo není od Boha, ale od lidí a jen na nich záleží, jaké zákony si schválí. Takže - co do téhle věci mají co kecat právníci ? Dostanou ideu a ať z ní udělají iuristický text. A kdyby to nešlo kvůli deseti jiným zákonům ? Tak změníme i ty. Šmytec. Jo a kdyby to nešlo kvůli stovce dalších ... mám další argument, proč Čechostán sviští po slippery slope.

2) Sebrat těm lidem nelze víc, než do životního minima. Blahoslavený ten, který si myslí, že se tito s takovou situací smíří. Ergo - pokud by takový zákon prošel, honem honem stavět věznice pro ...50 000 lidí. Otázka zní, zda je lacinější živit ty lidi na svobodě, nebo v lochu. Z listiny lidských práv vyplývá, že nutit do práce dnes nikoho nelze. Ani v tom lochu. Odtamtud je pustíte na dovču dlouhou 1 týden ... a jsou zpět.

3) Daleko větší problém se záležitostí, než od iuristů, dal by se (dá se) čekat řev od kraválistů z různých lidskoprávních organizací a - od matičky Evropské húnie. Viz její postoj k Maďarsku za daleko méně kontroverzní věc.

4) Tak blbí v SPD nejsou, aby tohle nevěděli taky. Ergo - s tím, že by věc prošla ani na vteřinu nepočítají. Ergo ergo - fakt jde o čiročirý populistický exhibicionismus.

J. Prikner 31.7.2021 5:40

Pan Nováček se klasifikoval pro další zaměstnání po volbách. SPD je strana pro lidi, Bruselu nepříjemná.

J. Basler 31.7.2021 5:21

Ve Švajcu mají taky volby, nejen referenda. Tam by hodně rychle narazil. Pan Okamura už vytuneloval jednu partaj, s druhou se mu to daří taky.

Pocit občana druhé kategorie, je Váš pocit. Něco s tím dělat, je taky Váš úkol. Tomio Okamura to za Vás neudělá, naštěstí...

J. Novák 31.7.2021 4:17

Budu volit Okamuru, protože se v této zemi cítím jako občn druhé kategorie. Ukazuje se, že zastupitelská demokracie díky mnohdy všehoschopným, podrazáckým, zrádným a úplatným politikům nefunguje. Politici zastupují už jen sebe, ne své voliče lid. Jako jediný vůči voličům spravedlivý politický systém se ukazuje švýcarský systém referend.

J. Brunner 31.7.2021 1:23

R^