14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

POLITIKA: Odvážný hlas pravičáka

Nejen kvůli výročí 21. srpna 1968, ale především v souvislosti s tzv. politickou krizí se stále více hovoří o tom, že komunisté jsou už jen krůček od moci. Spolu s "destruktivními" plány prezidenta Miloše Zemana proto mnozí hlasitě varují před přechodem k autoritativnímu režimu, snad podle vzoru Putinova Ruska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 9.9.2013 12:02

Strategicky (dlouhodobě ) správná, takticky chybná úvaha

"Nová levice", jejíž morálně relativistické rozleptávání tradiční morálky dosáhlo takového stupně, že už teď bezostyšně politicky korumpuje občany otevřenou podporou "sociálního", byrokratického a pseudo-podnikatelského ("zeleného") parazitismu, v němž nemají místo ani občanské (podnikatelské) svobody stejně jako práva (skutečně) pracujících, protože ta (jejich životní úroveň) by byla na úkor práv "Přírody" a v rozporu se skutečně "vědecky" řízeným vývojem společnosti, je smrtelným nebezpečím pro demokracii, tedy pro tradiční "levici" i "pravici". Na státu závislých parazitů, z nichž mnozí mají vyšší příjmy než soukromí podnikatelé je už cca 50% procent a to je skutečná příčina všech hospodářských a politických krizí současného "západu".

Levice u nás je ostře rozdělena na posttotalitní komunisty (kolaboranty dřívější), tradiční sociální demokraty (např. Zemanovce) a totalitářské "socialisty" DEU-hujerské (kolaboranty současné). Dopustit jejich (dočasné) spojení motivované společnou touhou zničit "pravici" by bylo od "pravice" takticky velice hloupé a morálně nepřijatelné.

Z. Sohorova 7.9.2013 6:53

Komunisticka provokace

Ano, souhlas, pěkně  >>>> Jak ta Vase profilova  fotecka soudruhu

G. Zahradníček 6.9.2013 21:36

Ano, souhlas, pěkně

napsáno.

J. Vintr 6.9.2013 21:35

Na reformní komunisty bych příliš nesázel

je zcela obvyklé, že partaje, které mají zálusk na moc, své cíle nevytrubují do světa a hrají si na demokraty. Na druhou stranu mi přijde, že by se komunisti chovali jako pitomci, kdyby se chtěli podílet na vládě. To by potom třeba i ti blbci, kteří je pořád dokola volí poznali, že ty jejich sliby, jak zařídí všeholidu blahobyt a pečené holuby do huby, byly jen bohapusté kecy a mohly by jim pak v příštích volbách rapidně klesnout preference. Pokud ovšem nechystají nějaký nový Vítězný únor a příští volby už je nezajimaji...

Ještě k Zemanovi — je velmi pravděpodobné, že je jen kašpárkem někoho, kdo si jeho prostřednictvím realizuje svoje špinavé záměry. Na to, aby on sám vymyslel ty složité a nepřehledné intriky, které se v poslední době začaly dít, by asi jeho hlava, poznamenaná věkem a častými virózami, už nejspíš nestačila.Ovšem je kašpárkem, který svou roli hraje s velkou chutí, protože jeho hyperješitnosti to musí náramně medit ...

Z. Sohorova 7.9.2013 6:55

Re: Na reformní komunisty bych příliš nesázel

Velice hodnotny prispevek...

P. Papež 6.9.2013 21:19

Chtěl

Chtěl bych závěrům článku věřit, ale moje životní zkušenost mně říká něco jiného.

V. Němec 6.9.2013 20:30

Zpozdilý antikomunizmus?

Já si naopak myslím že být odpůrcem komunizmu patří k slušnému chování, stejně jako být odpůrcem nacizmu stejně jako všech ideologií které zotročují člověka.

Z. Sohorova 7.9.2013 6:56

Re: Zpozdilý antikomunizmus?

Souhlasim s Vami

V. Kusý 6.9.2013 18:42

Odvážný pravičák mi připomíná stejně odvážné

bojovníky proti nacismu.Ti taky stříleli Němce, ale až po válce, když už se to smělo :-)))

S. Netzer 6.9.2013 17:24

Zdá se,

že srdnatý "pravičák" Zemánek na NP moc neuspěl.

P. Kmoníček 6.9.2013 17:11

mýlka

Pane Zemánku,bohužel se nebezpečně mýlíte.

H. Lukešová 6.9.2013 17:47

Re: mýlka

Bůh chraň naši zemi před takovou "pravicí"! Tito "pravičáci" zostouzejí pravicové ideály a konzervativní hodnoty.

L. Kubeš 6.9.2013 15:59

Odvážný hlas "pravičáka"

ovšem zřejmě z komunistické líhně... Zažil jsem toho dost, abych na takové báchorky nevěřil. Ovšem řada méně bystrých spoluobčanů to klidně spolkne, když byli schopní zvolit komunistu Zemana. Neexistuje totiž žádný bývalý komunista, stejně jako neexistuje bývalý čenoch.

V. Václav 6.9.2013 15:57

Odvážný pravičáku Zemánku

PAne, kdyby ta "pravice", počínaje Klausem a konče Nečasem, ODS i TOP 09, nenadělala takové pitomosti, že uvedla zemi do mravního i ekonomického páchnoucího bahna, tak by se lidé komunistům jenom smáli. Jsem válečný ročník, prožil jsem si onu neblahou dobu dosti drsně jak osobně, tak i do značné míry má rodina. jenomže teď ta "pravice", jako hošík ze čtvrté třídy, když rozbil okno, tak říkal, že to Franta udělal taky, tak straší "levicí", ačkoliv mezi nimi podstatný rozdíl není, aby tak odvedli pozornost a zlobu lidí od svých vlastních prohřešků. Nehledě na to, kolik křiváků, kteří byli komunisty, mají ve svých řadách.A my, jako ovce, budeme opět volit Němcovou, Svobodu, Bendu, Béma, Kubu, Kalouska, atd., lidi, kteří měli s hanbou zaslézt pod zem. Ale znalí hlouposti našich spouobčanů zase drze vystrkují hlavičky, vědomi si, že se jim nic nestane, že je ovce opět zvolí. A to jsem se chtěl dožít alespoň chvilku hezkého života.

O. Prochazka 6.9.2013 16:48

Re: Odvážný pravičáku Zemánku

Vy jste v páchnoucím bahnu? To je mi vás líto....Anebo vlastně ani ne.

J. Kadeřábek 6.9.2013 14:35

Mladý pane, autore.

O životě víte lejno tak nám tady neraďte. Mé životní zkušenosti s komunisty mě stejně nemůžete vzít stejně jako moje přesvědčení.

Z. Sohorova 6.9.2013 15:07

Re: Mladý pane, autore.

Souhlasim s Vami pane Jen ten nadpis bych trosku poopravila   Ja bych napsala Stary pane autore  kovanej komous jako on a jeste vypada tak na 79 let..

J. Blažek 6.9.2013 13:51

Báseň klasika

Buď práci čest!

Autor: Svatopluk Čech Ke zveřejnění vybral Antonín Macek Co věků v propast věčnosti se svezlo, v nichž s násilím se družil klam a blud, by urvaly a střehly světa žezlo pro vlastní rozkoše a bližních trud, kdy slunila se v nádheře a moci jen zpupná pěst až posléz žalnou rozlehlo se nocí: Bud práci čest!

Co pozůstalo z dějů slávy liché? Jen cár a plíseň krví psaných blán. Však ejhle! odkaz práce věků tiché: tu smavá zeleň luk, tam žírný lán, zde vesnic roj a plodných štěpů krása, ruch čilých měst a stavby velebné, jichž témě hlásá: Buď práci čest! Ó krásné heslo, velebné a svaté, jež střásá s šíjí rabské řetězy a rozmetává duté modly zlaté a nad zlobou i šalbou vítězí. Zář jitra nového nad lidstvem vznítí ta blahá zvěst, až svorně celým světem bude zníti: Buď práci čest!

Čest práci každé, která dobro plodí, nechť mává kladivem neb řídí pluh, ať prachem, blátem lopotně se brodí, či perem vzletným ať ji koná duch, když vodítkem jí nejsou sobců chtíče ni zištná lest — té práci péra, pilníku a rýče

buď stejná čest!

Z. Sohorova 6.9.2013 13:48

ano trva

Pokud budou komunisti existovat  bude trvat nebezpeci Kam komunismus slapne tam je vzdy zle

V. Václav 6.9.2013 16:02

Re: ano trva

Madam, podle vašeho obrázku, jste mladičká, která vůbec neví, co to ten bolševizmus byl. Doufám, že k takové době již nedojde. Ale rozhlédněte se v současné době kolem sebe. Líbí se vám ten bordel, ve které, žijeme? A to neudělali komunisti, to udělali bývalí komunisti, StBáci a jiná sebranka, která jenom přešila kaftan. Dejte si práci a snažte se získat informace na příklad o Klausovi, co dělal před listopadem, ořadě dalších. To je, bohužel, základ zla, ve které se zěnila původní možná dobře namířená cesta k demokracii.

O. Prochazka 6.9.2013 16:49

Re: ano trva

Víte prd, bolševiku, co dal Klaus..

H. Lukešová 6.9.2013 17:38

Re: Ano, za komunismu byl pořádek, žádná zločinnost, žádné podvody, idyla sama

To Vy, pane Václave, víte kulové. Zločinecký režim zavírá lidi do koncentráků, takže se zdá, že je v zemi méně zločinnosti, ale to je pouze dojem.

Z. Sohorova 7.9.2013 7:02

Re: ano trva

Pane  V. Václav  Me nemusite davat rady co komunisti jsou za spinu Ja osobne nemam s nema zkusenosti,ale cela moje rodina trpela pod komunistickym jhem .Muj otec  ktery zemrel na nemoc ktere mu zpusobil komunisticky rezim me stacil vse dopodrobna vypravet a ja mu verim   O Klausovi me take nemusite poucovat vim ze Klaus je falesny jako spatne 100 lete zabradli

J. Václavíková 6.9.2013 13:20

Autor jen potvrzuje to, co je jasné už delší dobu, že totiž skalní ,,pravičáci" mají ke komunistům až intimně blízko.

O tom svědčí i neustávající snaha relativizovat nebezpečí, jež od nich hrozí. Pro ty, co by chtěli naletět naivní představě o umírněnosti a ,,rozumnosti" současných komunistických představitelů, znovu připomínám tento užitečný exkurz do jejich oficiálního tisku:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-o-cem-sni-a-co-chteji-nasi-komuniste-fma-/p_politika.asp?c=A100504_212236_p_politika_wag

K. Frauknecht 6.9.2013 13:13

Přečetl jsem ty nářky

a jsem z toho tak trochu rozhozenej :-)).

Modelový příklad "na doraz": komouši vyhrajou volby na celý čáře. A dál? Zavedou cenzuru = zlikvidujou NET, sestřelí pár satelitů ...?? Spojí se s velkým východním bratrem = obsadí Slovensko ... ?? Uzavřou hranice = konec společných česko-německých firem, totální izolace ČR ...?? Nebudou banány = LIDL bude proti :-)).

Nee, nic takovýho!! Zpátky na zem! Budou se cpát do socanský EU (byť se staví lehce protiunijně) neb to je v těsném souladu s jejich názory.

Takže komunistické nebezpečí stále trvá?

Z. Sohorova 6.9.2013 13:50

Re: Přečetl jsem ty nářky

Zadne narky nejsou nebo chcete na bananech stavet  demokracii? Pan soudruh autor prikladne a scela hrube podporuje komunisty

Z. Sohorova 6.9.2013 12:38

J. Mannheim

Presne jste ho odhadl  Autor tohoto spinaveho clanku si odporuje v mnohem sam sobe Pro neho  neni nebezpci komunismus      Mohla bych mu poradit at si jeste jednou precte kondolencni dopis jeho soudruha Filipa do severni koree pri umrti samovladce.....  Toto neni zadny odvazny hlas a uz vubec ne pravicaka tento clanek jasne propaguje bolseviky a komunisty   ti jsou porad stejni a nikdy se nezmeni   Pane autore bezte se bodnout jasne jste se odhalil co jste zac...

V. Kusý 6.9.2013 12:36

Čéče, Zemánku, s Vámi ten svatý Augustin zamával!

P. Brodský 6.9.2013 12:02

Myslím, že má autor v podstatě pravdu

Hlavní nebezpečí pro Vás, Benešově dekretální Klausovce a Adam B. Bartošovce nepředstavují komunisti, ti vás naopak v rozhodujících volbách(presidentských) pravidelně podporují. Hlavním nebezpečím jsme my, přívrženci EU, havlisti, multikulturalisti, humanisti, ekologisti, globalisti Atd. Naslouchejte více panu profesorovi a bude Vám to jasné.

Bedete-li naopak stále takto zmatení, pak ty bílé Čechy vyčištěné od všech cizáků nikdy nevybudujete.

J. Václavíková 6.9.2013 13:06

Re: Myslím, že má autor v podstatě pravdu

Určitě jste ještě některé zapomněl. Minimálně homosexualisty, dalajlamisty, NGOisty ...............................................................................................................................