31.7.2021 | Svátek má Ignác


Diskuse k článku

POLITIKA: Odvážný hlas pravičáka

Nejen kvůli výročí 21. srpna 1968, ale především v souvislosti s tzv. politickou krizí se stále více hovoří o tom, že komunisté jsou už jen krůček od moci. Spolu s "destruktivními" plány prezidenta Miloše Zemana proto mnozí hlasitě varují před přechodem k autoritativnímu režimu, snad podle vzoru Putinova Ruska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 9.9.2013 12:02

Strategicky (dlouhodobě ) správná, takticky chybná úvaha

"Nová levice", jejíž morálně relativistické rozleptávání tradiční morálky dosáhlo takového stupně, že už teď bezostyšně politicky korumpuje občany otevřenou podporou "sociálního", byrokratického a pseudo-podnikatelského ("zeleného") parazitismu, v němž nemají místo ani občanské (podnikatelské) svobody stejně jako práva (skutečně) pracujících, protože ta (jejich životní úroveň) by byla na úkor práv "Přírody" a v rozporu se skutečně "vědecky" řízeným vývojem společnosti, je smrtelným nebezpečím pro demokracii, tedy pro tradiční "levici" i "pravici". Na státu závislých parazitů, z nichž mnozí mají vyšší příjmy než soukromí podnikatelé je už cca 50% procent a to je skutečná příčina všech hospodářských a politických krizí současného "západu".

Levice u nás je ostře rozdělena na posttotalitní komunisty (kolaboranty dřívější), tradiční sociální demokraty (např. Zemanovce) a totalitářské "socialisty" DEU-hujerské (kolaboranty současné). Dopustit jejich (dočasné) spojení motivované společnou touhou zničit "pravici" by bylo od "pravice" takticky velice hloupé a morálně nepřijatelné.

Z. Sohorova 7.9.2013 7:02

Re: ano trva

Pane  V. Václav  Me nemusite davat rady co komunisti jsou za spinu Ja osobne nemam s nema zkusenosti,ale cela moje rodina trpela pod komunistickym jhem .Muj otec  ktery zemrel na nemoc ktere mu zpusobil komunisticky rezim me stacil vse dopodrobna vypravet a ja mu verim   O Klausovi me take nemusite poucovat vim ze Klaus je falesny jako spatne 100 lete zabradli

Z. Sohorova 7.9.2013 6:56

Re: Zpozdilý antikomunizmus?

Souhlasim s Vami

Z. Sohorova 7.9.2013 6:55

Re: Na reformní komunisty bych příliš nesázel

Velice hodnotny prispevek...

Z. Sohorova 7.9.2013 6:53

Komunisticka provokace

Ano, souhlas, pěkně  >>>> Jak ta Vase profilova  fotecka soudruhu

J. Václavíková 6.9.2013 23:05

Re: Myslím, že má autor v podstatě pravdu

Vypadá to, že už to zjistil :-)

G. Zahradníček 6.9.2013 21:36

Ano, souhlas, pěkně

napsáno.

J. Vintr 6.9.2013 21:35

Na reformní komunisty bych příliš nesázel

je zcela obvyklé, že partaje, které mají zálusk na moc, své cíle nevytrubují do světa a hrají si na demokraty. Na druhou stranu mi přijde, že by se komunisti chovali jako pitomci, kdyby se chtěli podílet na vládě. To by potom třeba i ti blbci, kteří je pořád dokola volí poznali, že ty jejich sliby, jak zařídí všeholidu blahobyt a pečené holuby do huby, byly jen bohapusté kecy a mohly by jim pak v příštích volbách rapidně klesnout preference. Pokud ovšem nechystají nějaký nový Vítězný únor a příští volby už je nezajimaji...

Ještě k Zemanovi — je velmi pravděpodobné, že je jen kašpárkem někoho, kdo si jeho prostřednictvím realizuje svoje špinavé záměry. Na to, aby on sám vymyslel ty složité a nepřehledné intriky, které se v poslední době začaly dít, by asi jeho hlava, poznamenaná věkem a častými virózami, už nejspíš nestačila.Ovšem je kašpárkem, který svou roli hraje s velkou chutí, protože jeho hyperješitnosti to musí náramně medit ...

P. Papež 6.9.2013 21:19

Chtěl

Chtěl bych závěrům článku věřit, ale moje životní zkušenost mně říká něco jiného.

V. Němec 6.9.2013 20:30

Zpozdilý antikomunizmus?

Já si naopak myslím že být odpůrcem komunizmu patří k slušnému chování, stejně jako být odpůrcem nacizmu stejně jako všech ideologií které zotročují člověka.

V. Mlich 6.9.2013 20:29

Re: Velmi dobrý článek

Pane Mannheime, co konkrétně z toho, co píšu, je podle vás šovinistická hovadina? Že si Slováci museli půjčit na euroval? Nebo snad není pravda, že po přechodu na EUR budeme muset okamžitě vycálovat 40 mld na dřevo a pak dalších 300 mld na ručení pro Cíňany, aby byli ochotni kupovat Řecké dluhopisy? Anebo, že ty peníze nejdou převažně německým bankéřům? Anebo že eurodotace nejsou jen stroj na korupci? Dáme naše peníze, oni nám je laskavě vrátí, ale rozhodnou, na co je máme použít? A kdybychom náhodou nesekali dobrotu a nepřijímali všelijaké zákony o mořeplavbě a žárovkách, tak nám je zadrží. Co z toho je ta hovadina? Komunisti jsou už pasé, sice mají teď podporu, protože rádoby pravicové vladý packají, co mohou, tak je logické, že nacházejí podporu, ale až se jim umožní, aby se znemožnili, tak upadnou v zapomnění. Demokracie pokročila tak, že vedoucí úlohu Strany už do ústavy nezavedou. A hrozby Kremlem jsou taky směšné. Co udělá Kreml, to ani v nejmenším neovlivníme, ať se mu budeme lísat, nebo na něj plivat, všechno závisí od toho, jak se na to budou dívat USA a Čina.

P. Běhounek 6.9.2013 19:13

Re: no existuje na na to jeden termín- ...

vezmete-li definici kapitalismu tak nikdy nemůže být státní protože základním předpokladem kapitalismu je soukromé vlastnictví a volná cenotvorba

P. Běhounek 6.9.2013 19:11

Re: Že by současní bolševici nekradli?

anonyme Sohorová, projděte si mé příspěvky a protikomunistické články na příslušném blogu, než se budete chovat stejně jako primitivní komouši (ostatně můžete být komunistický provokatér).

V. Kusý 6.9.2013 18:42

Odvážný pravičák mi připomíná stejně odvážné

bojovníky proti nacismu.Ti taky stříleli Němce, ale až po válce, když už se to smělo :-)))

J. Krásenský 6.9.2013 18:07

Re: Velmi dobrý článek

Logika asi není Vaší silnou stránkou. :-)))

M. Sedláček 6.9.2013 17:51

Re: Politická anamnéza autora

Na druhou stranu, pokud bych to nečetl, nemohu si udělat názor.

H. Lukešová 6.9.2013 17:47

Re: mýlka

Bůh chraň naši zemi před takovou "pravicí"! Tito "pravičáci" zostouzejí pravicové ideály a konzervativní hodnoty.

H. Lukešová 6.9.2013 17:38

Re: Ano, za komunismu byl pořádek, žádná zločinnost, žádné podvody, idyla sama

To Vy, pane Václave, víte kulové. Zločinecký režim zavírá lidi do koncentráků, takže se zdá, že je v zemi méně zločinnosti, ale to je pouze dojem.

S. Netzer 6.9.2013 17:24

Zdá se,

že srdnatý "pravičák" Zemánek na NP moc neuspěl.

P. Kmoníček 6.9.2013 17:11

mýlka

Pane Zemánku,bohužel se nebezpečně mýlíte.

O. Prochazka 6.9.2013 16:49

Re: ano trva

Víte prd, bolševiku, co dal Klaus..

O. Prochazka 6.9.2013 16:48

Re: Odvážný pravičáku Zemánku

Vy jste v páchnoucím bahnu? To je mi vás líto....Anebo vlastně ani ne.

V. Václav 6.9.2013 16:05

Re: Myslím, že má autor v podstatě pravdu

Pane, sundejte si konečně ten otrocký obojek z krku a brýle mámení s očí. Pak možná zjistíte, kdo je ve skutečnosti Pan profesor.

V. Václav 6.9.2013 16:02

Re: ano trva

Madam, podle vašeho obrázku, jste mladičká, která vůbec neví, co to ten bolševizmus byl. Doufám, že k takové době již nedojde. Ale rozhlédněte se v současné době kolem sebe. Líbí se vám ten bordel, ve které, žijeme? A to neudělali komunisti, to udělali bývalí komunisti, StBáci a jiná sebranka, která jenom přešila kaftan. Dejte si práci a snažte se získat informace na příklad o Klausovi, co dělal před listopadem, ořadě dalších. To je, bohužel, základ zla, ve které se zěnila původní možná dobře namířená cesta k demokracii.

L. Kubeš 6.9.2013 15:59

Odvážný hlas "pravičáka"

ovšem zřejmě z komunistické líhně... Zažil jsem toho dost, abych na takové báchorky nevěřil. Ovšem řada méně bystrých spoluobčanů to klidně spolkne, když byli schopní zvolit komunistu Zemana. Neexistuje totiž žádný bývalý komunista, stejně jako neexistuje bývalý čenoch.

V. Václav 6.9.2013 15:57

Odvážný pravičáku Zemánku

PAne, kdyby ta "pravice", počínaje Klausem a konče Nečasem, ODS i TOP 09, nenadělala takové pitomosti, že uvedla zemi do mravního i ekonomického páchnoucího bahna, tak by se lidé komunistům jenom smáli. Jsem válečný ročník, prožil jsem si onu neblahou dobu dosti drsně jak osobně, tak i do značné míry má rodina. jenomže teď ta "pravice", jako hošík ze čtvrté třídy, když rozbil okno, tak říkal, že to Franta udělal taky, tak straší "levicí", ačkoliv mezi nimi podstatný rozdíl není, aby tak odvedli pozornost a zlobu lidí od svých vlastních prohřešků. Nehledě na to, kolik křiváků, kteří byli komunisty, mají ve svých řadách.A my, jako ovce, budeme opět volit Němcovou, Svobodu, Bendu, Béma, Kubu, Kalouska, atd., lidi, kteří měli s hanbou zaslézt pod zem. Ale znalí hlouposti našich spouobčanů zase drze vystrkují hlavičky, vědomi si, že se jim nic nestane, že je ovce opět zvolí. A to jsem se chtěl dožít alespoň chvilku hezkého života.

Z. Sohorova 6.9.2013 15:07

Re: Mladý pane, autore.

Souhlasim s Vami pane Jen ten nadpis bych trosku poopravila   Ja bych napsala Stary pane autore  kovanej komous jako on a jeste vypada tak na 79 let..

V. Ondys 6.9.2013 15:06

:))))))))))))))))) Dyť se taky neobejdou bez

:))))))))))))) socialistickýho přerozdělování, aby si osobně přišli na svý, když v tvrdé a transparentní soutěži by jako :)))))))))))) společensky příkladní lidumilové očividně neměli nejmenší šanci!

V. Ondys 6.9.2013 15:00

:))))))))))))))))) Fascinuje mne na současnosti, že většina dobře ví

jak se mají správně chovat :)))))))))))))))))))) ostatní!

J. Holiš 6.9.2013 14:49

Re: No, to bude řevu :-))

Rovněž s autorem souhlasím, neustálé strašení komunismem, Řeckem, zbyrokratizovanou EU a jinými čerty to je jen zastírací manévr, kam nás dovedly vlády posledních let. Přitom to byla právě Topolánkova, Nečasova a Kalouskova politika za přispění VV, později Lidem, které své chybné kroky omlouvaly těmito strašáky. Jaké je navýšení státního dluhu, kolik přibylo bezdomovců, nezaměstnaných, korupce na všech stupních, tomu všemu žehnal neomylný Klaus, který rozšířil řady bezúhonných občanů svou novoroční amnestií, zatím co řadě občanů zůstaly jen oči pro pláč. Nezbývá nám než opět uvěřit předvolebním slibům, že nás s této bryndy staronovými tvářemi obrozená ODS pod moudrým vedením Němcové a Kalousek s již vyspaným Knížetem dovedou ke světlým zítřkům.