15.5.2021 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

POLITIKA: Obuškování poslance Ondráčka

V souvislosti se závěrem tzv. Palachova týdne před 30 lety nám ve svém pořadu Šťastné pondělí pan Jindřich Šídlo chtěl připomenout ještě jeden důležitý faktor. Bohužel neuspěl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Klas 21.1.2019 8:55

Re: doporučuji

Omlouvám překlep, má být: "se v ní patláte".

M. Klas 21.1.2019 8:54

Re: doporučuji

To je kouzlo nechtěného? Nebo chtěného? Doporučujete autorovi nepatlat se v minulosti a zhruba v polovině vašeho příspěvku se ví patláte. Měl byste být konzistentní, pak by to k něčemu snad bylo. Poznámka: Naši demonstranti v roce 1989 byli tak agresivní jako ti v Paříži? Tady nějaký boxer zkopal na zemi ležícího policistu?

M. Valenta 21.1.2019 8:51

Re: Je mi Vás líto,

Lékař s obuškem, to se Vám pane Nováku povedlo.

J. Karlík 21.1.2019 8:22

Re: Je mi Vás líto,

Dobře zmiňujete oběť J. Palacha a dalších. Trochu to posunu, myslím, že dnes by se musel upálit znovu a ze stejného důvodu. Je dnes naše společnost lepší, než tehdy? Má smysl ji burcovat takovou obětí? Myslím, že Jan Palach se svou obětí obrátil na tehdejší představitele moci a bohužel, marně. Brzy došlo k tuhé normalizaci. Jeho oběť ale přesahuje až do dneška. Ale bere ji většina našich mocných vážně? Zrušení cenzury, navíc dosti nejisté, viz korektní zpravodajství, nestačí. Opravdu naši poslanci, kromě pietních akcí, mají jeho oběť na mysli? Chovají se v parlamentu tak, aby J.P nemusel svůj čin opakovat?

P. Götze 21.1.2019 7:54

RE

To se moc nepovedlo.

V. Václav 21.1.2019 7:47

Re: doporučuji

já jsem tedy tento článek pochopil tak, jako že je o Ondráčkovi, vy to chápete jinak?

J. Lepka 21.1.2019 7:42

Re: doporučuji

Nezapomeňte pane Meišnere dodat, že v Emerice bijou černoši.

P. Jirkovský 21.1.2019 7:23

Re: doporučuji

A co se takhle naučit česky, namísto špikování (pohříchu dost blbého) textu anglickým slovy?

J. Fridrich 21.1.2019 6:08

Re: Je mi Vás líto,

Nám je líto vás, soudruhu Nováku. Píšete - " Prostě se tenkrát rozhodl že bude policistou. Každá společnost policisty potřebuje .. stejně jako potřebuje třeba lékaře " - On Adolf Hitler a soudruh Stalin policisty také potřebovali - no a lékaře také - doktor Mengele byl dobrý specialista. No a chlapci z gestapa a NKVD byli prostě policisty, které země typu SSSR a Německa potřebovaly. Na a u nás soudruh Husák soudruha Ondráčka také potřeboval. Jen je ostuda našeho Parlamentu, že si tam otvírá svá sprostá ústa i nyní.. „Průvod Prahou připomněl výročí Palachova upálení.“ A zúčastnili se vzpomínky na svou obět' - Jana Palacha, Jana Zajíce a dalších - naši dnešní komunisté, pokračovatelé toho nelidského systému, kdy asijská ŘÍŠE ZLA diktovala svou zlovůli porobeným národům kterých se zmocnila ? Tedy soudruzi Filip, Grebeníček, Skála, Kováčik, Grospič, Semelová a vyznamenaná mlátička policista Vondráček..? Nyní je máme v našem Parlamentu, 30 roků po jejich pádu a kážou nám o morálce, svobodě a demokracii..

Mistr Jan Hus mohl odvolat a neuhořel by...

J. Brunner 21.1.2019 3:00

Re: Je mi Vás líto,

Proboha, snad memyslíte g. Pavla?

J. Franke 21.1.2019 2:29

Re: Je mi Vás líto,

Jde jen o to, aby se bývalí členové zločinných organizací necpali do vrcholných státních funkcí. Jak prosté...

J. Růžička 21.1.2019 1:14

zkráceně a jasně řečeno:

bolševický dobytek zůstává bolševickým dobytkem

J. Novak 21.1.2019 0:35

Re: Je mi Vás líto,

Takže máme vyčítat Husákovi že nenajal policisty z Norska ? Nebo jak si vyložit Váš příspěvek ? Á propos - viděl jste ten páně Vodvářkou zmíněný televizní rozhovor s tím strašlivým obuškobijcem Ondráčkem ?

R. Meišner 21.1.2019 0:23

doporučuji

autorovi nepatlat se v třicet let starých událostech, ale žít také trochu současností...co takhle zajet si o některém víkendu (už desátém v řadě!) třeba do Paříže a projít se tam po champs- élysées? úspěch zaručen--ve srovnání s tím co tam zažije, bylo páně Ondráčkovo hlazení obuškem opravdu jen hlazením......anyway, když už vzpomínat, tak se vším všudy--co třeba takový generál Pavel? ano ano správně, ten co byl v KSČ a co tak horlivě přísahal na nástupištích věrnost Varšavské smlouvě a provolával slávu Sovětskému svazu--ten Vodvářkovi nevadí? mně ano. a jaký je rozdíl mezi ním a obuškobijcem? guess what.

J. Svoboda 21.1.2019 0:23

Re: Je mi Vás líto,

Pane Nováku, rozdíl mezi policistou a husákovskými Ondráčky i potřeba jejich služeb se liší společenským systémem. jež tyto jejich služby využívá. Tak jako mezi odnětím svobody ve vězení v Norsku a tímtéž v ruském Gulagu za Stalina.

Některá společnost využívá služeb lékařů typu pana Pomahače nebo Pirka, jiná dá přednost Mengelemu.

Čest!

J. Svoboda 21.1.2019 0:18

Plně se ztotožňuji.

Pan Vodvářka za 1 *.

J. Novak 21.1.2019 0:16

Je mi Vás líto,

pane Vodvářko. Stejně jako mi je líto poslance Ondráčka, z kterého se snaží lidé jako Vy a Vám podobní udělat nějaké monstrum. Prostě se tenkrát rozhodl že bude policistou. Každá společnost policisty potřebuje .. stejně jako potřebuje třeba lékaře.