21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

POLITIKA: Není levicového voliče. Je jen protestní

Úpadek demokratické levice v zemích rozvinutého světa představuje setrvalý a asi i nezvratitelný trend. Za prvé, klasická levicová témata jako obhajoba práv zaměstnanců se odebrala do dějin. Kdo dnes ještě potřebuje odbory? Nespokojený zaměstnanec prostě podá výpověď a odchází tam, kde s ním bude zacházeno lépe.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hrabě 27.12.2017 23:13

Obyčejná realita

Sobotkova vláda byla vláda blbosti-dle ekonomických parametrů jedná z nejúspěšnějších v Evropě.

TopolankoNečasova vláda byla vláda neschopnosti-dle ekonomických parametrů jedná z nejhorších v Evropě.

Raději deset vlád za sebou těch blbých než jednu neschopnou.Vše ostatní jsou kecy v kleci...A to kašlu na pravolevé vidění světa.

L. Novák 27.12.2017 20:41

ČSSD je pokračovatelkou komunistické strany pod jiným jménem

přinejmenším od doby, kdy ji ovládl Miloš Zeman. Proto taky získala před časem posměšnou nálepku KSČSSD. Před pár lety kdesi zveřejnili výpis, podle něhož přes 50% (víc než polovina) poslanců a veřejně známých zástupců ČSSD má politickou minulost v totalitní KSČ. No a to je podstata myšlení všech neobolševiků z ČSSD a jejich spojenců - viz odborář Štěch dosazený do Senátu, nebo třeba šéf Odborového svazu Kovo Středula, to je přímo vzorový typ komunistického blba. No a pak vemte jednoho soudruha z ČSSD po druhém a máte vládu blbosti, jak jsem té Sobotkově a jeho předchůdců vládě pracovně říkal.

Babiš rozdává zadarmo koblihy, ČSSD nadělala dluhy. Tak jdou za Babišem. :-P Nevím, jestli jsou protestní, ale sklon k parazitizmu mají určitě. No a levice to samozřejmě je, mají levicové názory a hlásají levicovo politiku, tak to nejsou žádní "protestní, nikoliv levicoví" voliči. Protestním voličem může být kdokoliv, levicovým jenom člověk s mentální vadou. :-)

M. Prokop 27.12.2017 20:59

"Protestním voličem může být kdokoliv,..."

Ano, ale i protestovat se dá s rozumem, nebo blbě.

Protestovat volbou levice nebo Bureše či Okamury je blbě.

J. Jurax 27.12.2017 22:13

Re: "Protestním voličem může být kdokoliv,..."

Ehm ... jistě, ale jakou volbou tedy protestovat? Lidovců, ODS, topky? Leda snad Piráti se zdají vypadat protestně, s důrazem na to zdají ... Svobodní, Realisté, Zelení etc. jsou pidistrany bez reálných šancí ...

D. Polanský 27.12.2017 20:32

Nejsou ani levocví, ani pravicoví voliči

volí se podle momentální situace. Takové něco neznají fandové kolektivních sportů, fandí klubu ať je na tom dobře, nebo zle.

M. Prokop 27.12.2017 21:02

Re: Nejsou ani levocví, ani pravicoví voliči

A momentální i dlouhodobá situace mi říká, že volit levici nebo slibotechnová hnutí je blbost.

Volím-li pravici či liberály (v klasickém významu slova), není to pro kolektivní duch, ale ze zcela pragmatických důvodů. Je to nejméně špatné.

P. Čech 27.12.2017 13:46

Není jen levicového voliče???

Nejen že není levicového voliče, ono není ani pravicového voliče. Takoví voliči totiž zmizeli spolu s pravolevým viděním věcí obecných. Věc v celém světě probíhající, které si ovšem naši politici, zejména politických stran, neráčili dosud všimnout a voliči jim to spočítali.Jediným způsobem, který jim náš nedemokratický a nesvobodný volební zákon dovoluje. Volili ve vysoké míře občanská hnutí a na nějaké levé, pravé, středové, levo či pravostředové a jiné politické strany (s výjimkou Pirátů, strany to narkomanů a všelijakých jiných smažek) se zvysoka vykašlali. Tento celosvětový trend se nevyhnul a ni ČR, byť se politici velmi "snažili". Pokud by prezident Zeman připustil další volby, dopadly by politické strany ještě hůř.

M. Prokop 27.12.2017 14:26

Re: Není jen levicového voliče???

Dosud jsou pravicoví voliči (ale je jich málo), levicoví voliči (nic jiného nejsou ani ANOnisté nebo Okamurovci), dále existuje skupina pomatenců, domnívajících se, že pravolevé rozlišení někam zmizelo.

Budou si muset "nabít držku", než poznají, že hnutí jsou horší podfuck než strany.

J. Kopis 27.12.2017 15:27

Re: Není jen levicového voliče???

Měl byste doplnit strany, které volili pravicoví voliči!

M. Prokop 27.12.2017 15:58

Re: Není jen levicového voliče???

Proč? Ty snad poznáte i vy.

Já jen panu Čechovi píšu, že i u hnutí (těch solidnějších) lze rozeznat pravicovost a levicovost. Nelze to rozeznat u těch méně solidních, tak zmatených, že nelze kromě té pomatenosti rozeznat nic.

J. Chaloupka 27.12.2017 17:12

U nás jsou nějaké skutečně pravicové strany?

Zatím jsou jen levicové a pseudopravicové např. ODS a TOP09. O skutečné pravici možná ví někdo od Svobodných, ale ti tu nikdy nevládli. A jak to vypadá, tak ani nebudou.

J. Kanioková 27.12.2017 20:43

TOPka nebyla NIKDY pravicová !

F. Vejr 27.12.2017 16:11

Re: Není jen levicového voliče???

Voličské spektrum bylo, je a bude. Buď pravicové, indiferentní nebo levicové. To platí všeobecně. Druhá část problému je ale nabídka politických stran. Jestliže tu není dostatečná pravicová nabídka, tak pravicový volič je na rozcestí, neb si nemá z čeho vybrat. Toto kdysi dobře popsal Petr Hájek v knize Smrt ve středu. Populismus stran je totiž přeháněn až do středové politiky, tam se najednou sejdou všechny strany a nastává to, co se již dnes ukazuje, jejich smrt ve středu. A nastává prostor pro nové subjekty.

L. Novák 27.12.2017 20:44

Re: Není jen levicového voliče???

Ano, napsal jste to výstižně. ;-)

F. Navrátil 27.12.2017 13:19

Úkrok do nebytí

Sobotka se dopustil dvou zásadních chyb a tím fakticky postavil sociální demokracii mimo hru. Prvním krokem bylo, že opustil tradiční voliče z řad zaměstnanců a soustředil se na liberální městské voliče a lidi z parazitických neziskovek, kteří ovšem volí jiné strany. Místo zájmů zaměstnanců začala strana hájit zájmy nepřizpůsobivých. A ti k volbám nechodí. Druhým chybným krokem bylo spojenectví s Kalouskem a útok na Zemana a Babiše. Kdyby místo toho žvanil o přínosu své strany, tak dnes měl svých 25 procent. Sobotka se mohl ještě zachránit, kdyby vyhodil z vlády Bělobrádka a Hermana za jejich klanění se Posseltovi na srazu sudetoněmeckého Landsmantschftu. Ale k tomu nenašel odvahu.

P. Čech 27.12.2017 13:49

Re: Úkrok do nebytí

On neměl nikdy odvahu a to k ničemu. Je to jen obecný žvanil a nic jiného než povětšinou hloupě žvanit neumí. Nikdy nikde smysluplně nepracoval a od skončení školy se živí mlácením pantem. Takové lidi ovšem náš stát nepotřebuje. Není sám. Stejně na tom je celé vedení ČSSD, které páchá řízenou sebevraždu.

Š. Hašek 27.12.2017 13:57

Re: Úkrok do nebytí

Přesné.

S krátkou poznámkou - Sobotka nemohl zachránit nikdy nic, ČSSD si podepsala ortel již jen zvolením tohoto študentíka "který jedná v zájmu všech občanů naší republiky" (s pomocí Dienstbiera a Valachové).

Jeho vstupy do televize byly skutečně kolosálně Monty Python! Nejen do televize. A kouká z toho i vlastizrada a kolaborace s brusele.

P. Bolec 27.12.2017 17:14

Re: Úkrok do nebytí

Výstižné !

M. Prokop 27.12.2017 17:42

Re: Úkrok do nebytí

Těžko by našel odvahu vyhodit za něco, co bylo s jeho souhlasem a pověřením.

Mimo to, nic špatného ta návštěva (klanění jsou asi jen vaše vzpomínky na vítání sovětských čunitelů) nebyla. Prostě sousedé se vztahem k Česku.

M. Prokop 27.12.2017 11:08

Nelze než souhlasit, bohužel.

.

Š. Hašek 27.12.2017 13:58

Re: Nelze než souhlasit, bohužel.

Ono se to hne, nic netrvá věčně.

brusele tak přikládá pod kotel, že to brzy bouchne.

J. Kopis 27.12.2017 11:01

Poločas rozpadu ČSSD nastal v okamžiku

kdy stranické buňky začali v protestu na multikulturalistickou politiku politbyra ČSSD pokládat členství. Následně to dorazil soudruh Dientsbier se svými ultramultikulturalistickými nápady, jako třeba návrh na rozšíření volebního práva pro voliče z EU a dokonce koketoval s myšlenkou volebního práva i pro voliče mimo EU apod.. Marksová s Valachovou byly už jen pověstnou kapkou v poháru.

J. Kopis 27.12.2017 11:03

Re: Poločas rozpadu ČSSD nastal v okamžiku

kdy stranické buňky začaly v protestu na multikulturalistickou politiku politbyra ČSSD pokládat členství. Následně to dorazil soudruh Dientsbier se svými ultramultikulturalistickými nápady, jako třeba návrh na rozšíření volebního práva pro voliče z EU a dokonce koketoval s myšlenkou volebního práva i pro voliče mimo EU apod.. Marksová s Valachovou byly už jen pověstnou kapkou v poháru.

P. Čech 27.12.2017 13:58

Re: Poločas rozpadu ČSSD nastal v okamžiku

Doraženo to bylo již dříve. V době, kdy se "bývalí" komunisté v ČSSD rozhodli opustil linii Rudolfa Battěka ve snaze ovládnout společnost. Jenže ona ta společnost není hloupá. "Bývalým " komunistům v ČSSD a jejich následovníkům to spočítala.

J. Kopis 27.12.2017 15:33

Re: Poločas rozpadu ČSSD nastal v okamžiku

Ano, to byl začátek trendu, avšak mohutnou akceleraci tomu uštědřil multikulti-Bruselský postup Bohouše & Co.

J. Plíva 27.12.2017 10:51

Dobré postřehy

Také myslím, že voliči se chovali protestně. Volili antisystémovou stranu, protože systém je protkaný klientelismem. Občan, který nemá potřebné konexe a známé (i když by je možná chtěl mít také) volí protest. Volby jsou nyní "mocí bezmocných".

F. Kusák 27.12.2017 11:44

Re: Dobré postřehy

Já s Vámi souhlasím, jen nevím, které strany mohou být ty systémové, když tam ve skutečnosti rozhoduje všechno možné jen ne systémová pravidla, takže říkat jim "systémové" mně přijde mimo realitu. To je něco, jako kdybych totalitní KSČ nazýval systémovou stranou jen proto, že se řídí tzv. vědeckým světonázorem, který ovšem vychází z marxizmu leninizmu. Nechci používat slovo "chucpe", neumím hebrejsky, ale tak nějak si jeho význam vysvětluji.

P. Čech 27.12.2017 14:02

Re: Dobré postřehy

Nevolili antisystémovou stranu, ale mimosystémová občanská hnutí. Jediný to možný a ústavní způsob vyjádření zásadního nesouhlasu s dosavadním systémem. Systémem, který si drze říká demokratický a přitom vychází z praktik KSČ.

J. Chaloupka 27.12.2017 17:16

Naopak. Babiš jen udělal to, co Klaus radil svým kritikům:

založ stranu a projdi volbami. To, že se strana nazývá hnutím, je jen drobnost. Ale jinak to bylo systémová činnost, celé.

M. Pesat 27.12.2017 10:17

soudruh autor blaboli

Trend nevolit tzv. tradicni demokraticke strany, ten je obecny a byl evidentni uz pri minulych volbach do PS. Oni sice tehdy socani/soudruh Bohus Sobotaka slavili vitezstvi, jiste, modrobolsanum to spocitali volici daleko hure ale fakticky to vitezstvi bylo vitezstvi Pyrhovo. To halasne oslavovane druhe misto modrych bolseviku, to je samozrejmne take sesup, protoze treti/ctvrty na pasce meli cca stejne procent a to byly presne tzv. protestni strany/hnuti.

Ja podnikam od roku 1988/zacal jsem za soudruha Jakese/. Takze si moc dobre vzpominam jaka byla "podpora" malym/strednim podnikatelum za vlad modrobolseviku=mizerna, coz obecne plati o vsech vladach od sametu. Vzdy slo o "podporu" hubou. EET se me tyka necely rok, nestalo me ani korunu a "narocne" to je stejne jako poslat sms'ku. Cest :-)