5.7.2020 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a MetodějeDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Nejsme jako oniŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 40, poslední: 15.7.2018 20:33, přehled diskusí

Komouše po převratu na Měsíc vystřelit nešlo.:
Autor: K. Janyška Datum: 15.7.2018 9:14

Byly jich miliony se svými rodinami a příbuznými a podporovateli a navíc, ne každý z nich byl zločinec. Dokonce většina byli jen velmi popletení lidé sloužící bohužel komunistickému ďáblu. Bylo je nutno zahrnout do plánů na trasformaci a na budoucnost. Byla mezi nimi špička oborových vzdělanců, i když ideově úplně vedle... Dzp.

Re: Komouše po převratu na Měsíc vystřelit nešlo.:
Autor: K. Pavlik Datum: 15.7.2018 17:09

Jsem opravdu velice prijemne prekvapen. Velice rozumny prispevek nepouzivajici vasi oblibenou teorii.

Asi bylo jedine reseni, a asi neproveditelne, nechat je platit stejne prispevky ktere davali komousum do statni pokladny. Vim ze po valce je kazdy general.

Re: Komouše po převratu na Měsíc vystřelit nešlo.:
Autor: K. Janyška Datum: 15.7.2018 20:31

Je to z kompopzitivní teorie, jak jinak. Lidé jsou hloupí stran spontánního řádu lidského světa prakticky všichni stejně. Komunisté zejména, našlapáni nesmyslným marxismem. Za hloupost se netřílí, jen platí... Dzp.

Není to tak!:
Autor: V. Církva Datum: 14.7.2018 20:36

V roce 1989 nebo 90 nebyla vhodná doba na zákaz komunistů. Byla to vhodná doba na potrestání konkrétních viníků, ale ne všech komunistů.

Po revoluci většina občanů nevěděla jak moc zrůdný byl komunismus. To věděla tak pětina, třetina spoluobčanů.

Nicméně, za skoro 30 let jsme dostali dost informací na to pochopit komunistickou zrůdnost. Proto, pokud chce někdo zakázat KSČ, je vhodný čas udělat to teď, dnes.

Re: Není to tak!:
Autor: D. Nowodny Datum: 14.7.2018 21:05

Človíčku, vy jste spadl z višně, že vám to trvalo 30 let ! Ty info jsou kolem 70 + let !

Re: Není to tak!:
Autor: M. Prokop Datum: 14.7.2018 21:22

Zákaz komunistů je pochopitelně nemožný, ovšem zákaz komunistické strany zajisté možný byl. Nejsem si jist zda i prospěšný, ale čím dál, tím víc je mi ta myšlenka sympatičtější. Ne, že by to něco vyřešilo a jako liberál jsem proti zbytečným zákazům. Ale ti komouši už jsou tak drzí, že se i liberální přesvědčení trochu bortí.

Teď už je zákaz úplný nesmysl, jen by posílil ČSSD a posunul ji ještě více doleva.

Re: Není to tak!:
Autor: V. Kotas Datum: 15.7.2018 6:38

Jo, lidé také začínají chápat, že listopad byl vlastně připravovaný puč, s předem nastrčenými lidmi. Jen ten datum měl být jiný. Ano, trestat se měli ihned konkrétní lidé a zakázat stranu s názvem komunistická, neměl být problém tenkrát. Dnes je to silně po sezóně.

Dost informací:
Autor: E Kocourek Datum: 15.7.2018 15:04

Jo, za 30 let máme dostatek informací o režimu reálného socialismu. Ale hlavně máme dostatek informací o režimu, který přišel po reálném socialismu. ////

Takže, pokud by někdo chtěl zakazovat KSČM, zjistil by, že voliči by raději zakázali TOP, lidovce, zelené khméry a podobnou havěť. ////

Odhaduji, že nikdo by nechtěl zakazovat Fialovu ODSI. Ti nejsou nebezpeční - jenom neschopní. ////

AUTORCE BYCH CHTĚL ŘÍCI::
Autor: J. Orel, Mgr Datum: 14.7.2018 11:46

Paní Kozumplíková, lustrační zákon ani nemohl mnoho zmoci, když byl založen na principu kolektivní viny, která se nemusí nikomu prokazovat. Kromě toho velký segment dokumentů, týkající se spolupráce s potlačovacími orgány v době vlády KSČ, byl "včas" zničen. Lidé, kteří v roce 1989 zastávali rozhodovací posty v předchozím režimu jsou dnes již buď přestárlí nebo na pravdě Boží. Takže lustrace jsou - bohužel ještě stále - prakticky pouze pohodlným prostředkem, jak se zbavit nepohodlných osob v politice i jinde. Což je 29 let od "sametové revoluce" poněkud dlouho. Strašení hrůzami komunismu v roce 2018 již není na místě.

Re: AUTORCE BYCH CHTĚL ŘÍCI::
Autor: V. Kain Datum: 14.7.2018 12:17

V tom případě je celý západ řízen komunisty (i když si říkají jinak),neboť oklešťování svobody tam probíhá již několik let.

Re: AUTORCE BYCH CHTĚL ŘÍCI::
Autor: V. Církva Datum: 14.7.2018 20:28

Máte v podstatě pravdu, jen ti dnešní v EU si neříkají komunisté, a dokonce jsou někteří proti Rusku. Je to ale jako když Nacionální socialisté bojovali proti komunistickým socialistů. Dnešní neomarxisté nemají rádi Rusko, ne protože je moc neomarxistické, ale protože je konzervativní a imperialistické.

ODS je zodpovědná za vládu s komunisty:
Autor: E. Kovářová Datum: 14.7.2018 9:26

Podle mého názoru za to může ODS, která tou svou "zásadovostí" dovolila komunistům podíl na moci.Fiala nemá koule postavit se k problémům čelem.

Babiš se mi může stokrát nelíbit, ale lidi si ho zvolili, tak má právo být ve vládě. ODS ve vládě mohla být také, mohla aspoň vše korigovat a navíc měla šanci uskutečnit také svůj program....Z opozičních lavic dosáhnou leda tak ho..., pustí komunisty k moci a jen přihlížejí.

Už je nikdy nebudu volit a kdyby neměli mladého Klause, tak bych je ani teď nevolila. Je vidět, že ani tak výrazné osobnosti jako Klaus ml., Černochová, aj., ve straně nic nezmůžou.

ODS je mrtvá strana. Kdo o ní mluví? Nikdo, je pasivní a jen si hřejí zadky v poslaneckých lavicích. Je mi z nich na nic...

přesně tak:
Autor: M. Šejna Datum: 14.7.2018 9:41

a navíc teď "hrozí" i to, že tahle vláda bude úspěšná. Tedy že ekonomika po celé její funkční období poroste a lidé se budou mít čím dál tím lépe. To si pak voliči rozmyslí zda zkusit volit opoziční prudiče typu Fiala a Kalousek, nebo volit ekonomickou jisotu vládních stran.

ODS prospala možnost účastnit se aktivně vlády v době prosperity. Odsoudila se tak do bezvýznamna.

Re: přesně tak:
Autor: I. Vermis Datum: 15.7.2018 19:59

...není v tom slově "prospala" drobný překlep?

Re: ODS je zodpovědná za vládu s komunisty:
Autor: P. Lenc Datum: 14.7.2018 9:51

To že nemáte koule vy je věc přirozená.Jenom bych vás chtěl upozornit, zřejmně zbytečně na dvě věci.Hned po volbách ODS byla ochotna jednat s ANO za podmínky, že trestně stíhaný Babiš se nebude ucházet o předsedu vlády.A ta podmínka stále platí, což vás vyvádí z míry.Za druhé je drzost svádět na ODS odpovědnost za stav, kdy třetina voličů volí fízla a jeho sliby a na ruku mu jdou politické prostitutky z ČSSD.A o tom ,jak je ODS "mrtvá strana" svědčí její stoupající preference, což vám zřejmně uniká.A ano, profesor Fiala je příliš slušný člověk, v českém politickém chlívě je figurou, která se momentálně nenosí.

Re: ODS je zodpovědná za vládu s komunisty:
Autor: T. Kočí Datum: 14.7.2018 9:55

Máte úplnou pravdu.

Profesor Fiala je blb, který nemá v reálné police co dělat!:
Autor: P. Vaňura Datum: 14.7.2018 10:54

Protože tam se měří VÝSLEDEK (c) např. N. Machiavelli, F. L. Rieger...

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.7.2018 11:41

Re: ODS je zodpovědná za vládu s komunisty:
Autor: V. Kain Datum: 14.7.2018 12:20

Pan Fiala ověšený tituly jako vánoční stromeček cukrovím není vůbec vhodným předsedou ODS.ODS potřebuje Klause.

Re: ODS je zodpovědná za vládu s komunisty:
Autor: D. Nowodny Datum: 14.7.2018 21:10

HOUBES, potrebuji Kaina !

Re: ODS je zodpovědná za vládu s komunisty:
Autor: K. Janyška Datum: 14.7.2018 10:44

Ušpinut se s vrahem není jen tak. Všichni to cítí... Dzp.

Máte naprostou pravdu!!!!:
Autor: P. Vaňura Datum: 14.7.2018 10:51

Představa, že by ANO svolila k vládě bez Babiše je natolik nesmyslná, že ten, kdo to požaduje ve skutečnosti žádnou dohodu NECHCE!

Příčina současné katastrofy je ve skutečnosti inklinace předsedy ODS Fialy k stále více nenáviděné Pravdě a lásce, což jsou ve skutečnosti opravdoví KOMUNISTÉ DNEŠKA! Přesněji, proti Bruselským intelektuálům byl i Gottwald téměř rozumný státník. Existenci českého národa neohrozil ani náhodou, na rozdíl od multi kulti šílenců!!!! A dával přednost dělníkům (bohužel ne živnostníkům) před nemakačenky a parazity!

Re: Máte naprostou pravdu!!!!:
Autor: D. Nowodny Datum: 14.7.2018 21:12

Honem utikejte dat venec na hrob Klemy, nez si to rozmyslite !

Jste hodně naivní:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.7.2018 11:33

M. Thatcherová .."Buď budeme trvat na principech, nebo padneme.."

Dohoda s Babišem by byla pro ODS sebevražda a podvod na voličích, jelikož by to bylo v přímém rozporu s předvolebními proklamacemi.

To mi tam mnohem víc vadí p. Fiala, byť může být kvalitním kamarádem. A jelikož jsem ho už dávno přestala sledovat, použiji pár slov od Kajana - "Na domácím kolbišti si hraje na pravičáctví a přitom podporuje čistě socialistickou EU a Fiala dokonce euro.."

ODS už, bohužel, dlouho není pravicí

Re: ODS je zodpovědná za vládu s komunisty:
Autor: Z. Lapil Datum: 15.7.2018 7:59

Pan Lenc vám odpověděl dobře, tak jen ?metaforu. Jste jako ten řidič, který, sraziv při předjíždění protijedoucí auto do příkopu, tvrdí, že za nic nemůže, protože předjížděný jel příliš pomalu.

Dohodu z komunisty uzavřeli Babiš a Hamáček, nikoliv Fiala, nikoliv Okamura, nikoliv Bartoš, Kalousek a kdo to tam ještě šéfuje.

Re: ODS je zodpovědná za vládu s komunisty:
Autor: M. Vondráček Datum: 15.7.2018 10:28

Hezky Vás to Babiš naučil. Ještě jste zapomněla dodat , že za vše může Kalousek.

Re: ODS je zodpovědná za vládu s komunisty:
Autor: J. Kočí Datum: 15.7.2018 11:29

Zcela souhlasím, jen bych dodal, že motivem byla Fialova představa, že se Babiš znemožní sám a on pak přijede jako zachránce na bílém koni. Tato myšlenka ho usvědčuje, že je dalším z politických trpaslíků, kteří (vlezou všude) umějí jen škodit, ale konstruktivně nejsou schopni nic vymyslet.

A to mohl být vicepremierem

Václav Klaus starší říkal, že to není vláda komunistů.:
Autor: K. Janyška Datum: 14.7.2018 9:13

Asi mu to nakecali v Kremlu... Dzp.

Re: Václav Klaus starší říkal, že to není vláda komunistů.:
Autor: P. Svobodný Datum: 15.7.2018 18:40

i ty Brute ? Vlastně úplně zapomenutý managere.

Re: Václav Klaus starší říkal, že to není vláda komunistů.:
Autor: K. Janyška Datum: 15.7.2018 20:33

Co je to úplně zapomenutý mananger ? Blbečku ? Dzp.