13.8.2020 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

POLITIKA: Nejsme jako oni

V roce stého výročí vzniku ČSR má země po osmi měsících vládu. Důvěru jí vyslovilo 105 poslanců ze 200. Není to moc, ale je to nadpoloviční většina. Většiny bylo dosaženo velmi klopotně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 14.7.2018 7:54

Ano,

v tomhle pokryteckém hesle vězí tato po.raná současnost !

Vím, nebylo možné potrestat milion členů KSČ, vždyt to byla patnáctina všech občanů republiky - průměr daleko vyšší, než v SSSR ! A někteří byli "věřící", předváleční, ale ti časem zemřeli, nebo byli vyloučeni. Další byli ti "kovaní", kteří ucítili příležitost k postupu v postavení. Další byli "jenom u nich", protože se báli u nich nebýt, at už "kvůli dětem", nebo jiné výmluvě. Ale ŽÁDNÝ u nich být nemusel ! Ověem, nejhorší z nich jsou ti "převlékající" se ! Ti nalezli po sametovém podvodu do jiných stran, takže ti jsou ted často v "opozici" a říkají : To jsme ani nemuseli, když je ted KSČM v Parlamentu.....ano, NEJSME JAKO ONI ! Jsme jen blbější !

J. Kanioková 14.7.2018 11:40

Pominul jste potomky těch skalních komunistů..

Ti jsou dnes v politickém věku a mají v sobě zafixovanou víru svých rodičů.. A mnozí z nich jistě fungovali i v privatizaci, k čemuž jim pomohly dost reálné informace i solventnost jejich rodičů..

V. Kotas 14.7.2018 5:58

Nejsme jako oni - v mnohém

daleko horší a začal s tím sám V. Havel. Já jsem to nekřičel, nechtěl jsem být ve spolku s těmi ve svém okolí, kteří to křičeli a které jsem znal a věděl o nich/jejich životě dost.

J. Kanioková 14.7.2018 11:53

Nejsme jako oni -

taky mi to tehdy a provžvždy vadilo a vadí. A mám to Havlovi a P&L za zlé. V podstatě to bylo předchůdcem dnešním "právům menšin", boji o kdejaké rovnosti i gender nesmyslům.

T. Pansky 14.7.2018 2:00

Komuniste za to nemohou, muzeme si za to sami...

Komuniste jsou nebezpecni lide, ale rikaji nam to do oci a nahlas, ze nas poslou do lagru, pokud se dostanou k moci. Babis dela to same, nahlas to nerika a ma nejsilnejsi podporu v zemi. Muze to nekdo vysvetlit??? Babis je velmi nebezpecny clovek, ktery umi chodit v bahne a neumazat se. Za komunismu spolupracoval s tajnou policii a dnes to vetsine lidi nevadi. Muze to nekdo vysvetlit? Babis nema zabrany proti navraceni diktatury. To uz signalizoval pred nekolika lety: zruseni Senatu, omezeni poctu clenu Poslanecke snemovny, atd atd. Nikomu to nevadilo, nikdo se nad tim nepozastavil. Muze to nekdo vysvetlit? Kom-iste nejsou problemem, je jim pan Babis, ktery ma stejne cile a jde k nim pod jinou vlajkou. Volenim Babise jsme nejenom vzkrisili kom-isty, volenim Babise jsme vyvolali demona levicove diktatury.

K. Pavlik 14.7.2018 2:05

Re: Komuniste za to nemohou, muzeme si za to sami...

No vysvetleni je pomerne jednoduche. Dost lidi veri ze Babis bude leps nez ti co vladli pred nim.

P. Vaňura 14.7.2018 10:58

Což je docela dobře možné, protože je velmi těžké vládnout

hůře, než Kalousek na jedné a Šabatová s Marxovou-Leninovou na druhé straně...

T. Pudil 14.7.2018 1:27

Nejsme jako oni.

Ale jsme. Tak jako oni nedovolili, v dobe kdy meli plnou moc, aby se odvazni lide jineho smysleni dokazali obhajovat a bez milosti je namisto opravneneho osvobozeni posilali do veznic, tak i my jsme jim nedovolili se obhajovat za jejich hruzne ciny a posleze jim neumoznili, aby si sve ciny odpykali dlouhodobym pobytem ve vezeni. Spravedlnost proste nezvitezila ba naopak. Prilisna naivita skodi. Az nam pujde zase o krk, bude pozde.

J. Kanioková 14.7.2018 11:47

1*

K. Pavlik 14.7.2018 1:20

Madarsko

No v Madarsku at se po 1956 delo cokoliv tak kdyz komous jel kolem betonove zdi kam byli nekteri komousi dani tak asi zacal uvazovat. . Osobne si myslim ze to pomohlo.

Pobliz nasi chaty byl mlyn. Toto je dle me mamy: Po skonceni prvni svetove valky chodil mlynar s sibenici a lide se rozhodovali jestli ho povesi nebo ne. Hadejte jak se choval za druhe svetove valky?