Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Nechť stát do sportu nemluví

Tak prý jsem dle některých jedinců populistka (haha) - tak víte co? Teď vám asi ve třech minutách ukážu populismus, jaký jste neviděli. Protože až dočtete, zaručeně mě většina bude chtít zaškrtit. (Neboli budu populista až na Měsíc.)
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

26. 2. 2018 9:23
Jen na okraj

Musical Hamlet je uvedený v divadle Kalich, které např.v r.2008 dostalo dotaci 4.5 milionu korun

[Avatar]

0 0
možnosti
JP

J. Pražák

26. 2. 2018 9:25
Re: Jen na okraj

Principiálně je to stejně chybné.

0 0
možnosti
OP

O. Prokop

26. 2. 2018 9:18
souhals s autorkou

pokud výchova sportovce , než se dostane na vrchol ( a má k tomu psychické a fyzické předpoklady) stojí miliony, tak ať to financují rodiče,popř. někdo jiný , stát NE. Vždyť e jim to vrátí. Pokud na to nemají peníze, ať si půjčí, nebo rozhodnou,jestli dotoho jít. Navíc by tito lidé měli platit vyšší zdravotní pojištění( podle druhu sportu). Vždyťvrcholový sport je systematické ničení těla kvůli penězům. Navíc je to taky show.

0 0
možnosti
ZL

Z. Lapil

26. 2. 2018 10:30
Re: souhals s autorkou

Blbý na tom je, že sport je HODNĚ nejistá investice.

0 0
možnosti
ZF

Z. Frys

26. 2. 2018 8:46
Samozřejmě

naprostý souhlas s autorkou. Jen bych, jako čistokrevný volnotržní anarchista, dodal, že se to nevztahuje jenom na sport, ale na jakékoliv myslitelné přerozdělování násilím uloupeného soukromého majetku. Úplně stejně se to dá vztáhnout na školství, zdravotnictví, sociální systém, prostě na jakoukoliv formu socialistického přerozdělování. Přerozdělování uloupených peněz je NEMORÁLNÍ!

A ke sportu bych jen připojil jen krátkou poznámku J. Hellera: "Podobně jako olympijské medaile a trofeje z tenisových soutěží znamenaly pouze to, že jejich držitelé vykonali něco naprosto neužitečného, jenže lépe než všichni ostatní."

0 0
možnosti
ZL

Z. Lapil

26. 2. 2018 11:02
Re: Samozřejmě

Souhlasil bych, kdybych nebyl - coby zcela amatérský sborový muzikant - ve střetu zájmů. On takový koncert s orchestrem a sólisty (sbor amatérský čili zdarma) přijde klidně na sto tisíc. Což může fungovat, když dáváte Mozartovo Requiem v Praze pro turisty, ale my se snažíme dávat muziku spíš méně hranou (například pravděpodobně pražskou premiéru málo hraného Schumannova(!) Reqiem - viz https://www.youtube.com/watch?v=KvhFEQMhDFQ, nebo extra exotickou Kreolskou mši - vřele doporučuju poslechnout i hudebním analfabetům; přinejmenším je tam úžasná dirigentka: https://www.youtube.com/watch?v=HzoZNgXmMSU). 1. července v Hradci Králové a 2. července v Praze bude naprostá premiéra slovenského autora narozeného v r. 1955 (na jeho jméno i dílo bych se musel kouknout).

Co tím chci říct: bez nějaké finanční podpory se u podobných záležitostí neobejdete. Ve škole je to školné, nám se taky daří obejít se bez státu, ale poctivě vzato - když koncert pořádá a platí město, tak v tom není až takový rozdíl. Ne že by to tak bylo vždycky - třeba tu Kreolskou mši platila holandská ambasáda (v Holandsku byl jakýsi festival argentinské hudby, a tak argentinským sólistům - zvlášť tenor je argentinská špička - zaplatili pracovní zájezd do Prahy); vlastně taky stát.

Neboli: já jsem taky dost zásadně proti státnímu placení, ale mám dojem, že spousta věcí by bez něj bylo hodně jinak.

Má se za to, že stát musí leccos dotovat, protože lidé jsou chudí. Druhou stranou mince je skutečnost, že lidé jsou chudí proto, že jim stát bratru polovinu peněz odebere (o loupeži bych nemluvil, silná slova mají tendenci strhávat na sebe pozornost a odvádět debatu od původního problému), aby bylo na ty dotace. Což mnohým, nepochybně včetně nás dvou, zní jako naprostá pitomost.

0 0
možnosti
MV

26. 2. 2018 8:39
Dnes souhlasím s paní Šichtařovou

a přidávám osobní přání. Všechny olympijské medaile bych bez váhání vyměnil za slušnou vládu, prezidenta co nelže a nevymetá bolševické sjezdy a také občas třeba nobelovku (aspoň jednou za dvacet let a nemyslím tu za mír).

0 0
možnosti
OU

26. 2. 2018 9:08
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
JR

J. Růžička 714

26. 2. 2018 8:05
Zlatá slova, paní Šichtařová

Stát nechť svůj rypák do sportu nestrká. Základní tělovýchovu na školách a dost. Vše ostatní je věcí rodičů, začínajících sportovců a sponzorů. Slečna Ledecká je typickým příkladem. Zcela a úplně se vyhnula veškerému působení státu. Od malička učili ji pouze rodiče, platili trenéry a po dobrých výsledcích se nabalovali sponzoři...Ne náhodou se stala naším nejúspěšnějším sportovcem těchto her. Stala se jím proto, že cíleně a programově, vyhýbá se dirigentskému, drzému rypáku státu po celou dobu kariéry. Vedle osobnostních předpokladů je právě toto hlavním důvodem fenomenálního úspěchu slečny Ledecké.

0 0
možnosti
MM

26. 2. 2018 8:12
Re: Zlatá slova, paní Šichtařová

Přidávám se se souhlasem.

0 0
možnosti
IP

26. 2. 2018 7:43
no jak kdo

Tohle je já tomu říkám "jednopytlový" názor. Takové skorofašistické Norsko - provozuje vrcholový sport svých "reprezentantů" za státní peníze. A všimněte si, kolik norských vrcholových sportovců je oficiálně nemocných - dnes hlavně astmatiků, neboli "nemůžou bez léků dýchat". Vtip je v tom, že ony léky obsahují takové látky, které nahrazují anabolické steroidy. A norští astmatici podle toho vypadají, jsou z nich svalovci na oficiálních portrétech málem jako vzpěrači, včetně žen. Stačí si to jen "vygůglit". Že je to přinejmenším nečestné a pro jiné sportovce, například z Ruska či jiných "nepohodlných" zemí, nepřípustné? No a co, politická objednávka tu je, prachy taky. V Rakousku na to jdou jinak, investují do infrastruktury sportu, do základen, hřišť, sjezdovek, atd. Vrací se jim to mnohem lépe a přes občasné excesy je tohle podle mne jediný efektivní systém státní podpory sportu, který má nárok na svoji existenci.

0 0
možnosti
IP

26. 2. 2018 7:44
Re: no jak kdo

toto byla reakce na diskusní příspěvek, nikoli na celý článek..

0 0
možnosti
PR

P. Rudolf

26. 2. 2018 7:14
10 států

které získaly na letošních ZOH nrjvíc medailí:

Norsko, Německo, Kanada, USA, Nizozemsko, Švédsko, Jižní Korea, Švýcarsko, Francie, Rakousko. Kromě výhodných zeměpisných a klimatických podmínek byly tyto státy nejúspěšnější proto, že do jednotlivých zimních sportů (všude do trochu jiných) dlouhodobě investují obrovské peníze.

Přináší jim to vysoký zájem (nejen) mládeže o tyto sporty, což nesmírně zlepšuje zdraví obyvatelstva, skvělé vybavení sportovišť a sportovních areálů (o rakouských lyžařských střediscích u nás netřeba informovat), pak přináší zvýšený turistický ruch a spoustu pracovních míst, vítězící sportovci ve světě udělají své zemi větší reklamu (Čáslavská, Zátopek, Jágr či Ledecká - jen namátkou), než celá jedna ambasáda v USA či Japonsku. A takhle by se dalo pokračovat.

Autorku tohoto žvástu nečtu, neb mne zatím vždy přesvědčila jen o své hlouposti a argumentační neseriózností, ale vzhledem ke právě skončené olympiádě mne zaujal název článku. Děkuji autorce za potvrzení mého dřívějšího názoru.

0 0
možnosti
VH

26. 2. 2018 7:50
Re: 10 států

Zlepšuje zdraví obyvatelstva? A jaký má tato mašinérie výroby nadlidí odpad? Znám více sportem pošramocených mrzáčků.

0 0
možnosti
DP

26. 2. 2018 7:05
Spíš jde o to, aby se nevyhazovaly peníze

např. na propagaci olympiády v Praze, která nebude a tyhle peníze se raději dávaly na podporu běžné tělovýchovy, aby byly hřiště, kluziště, tělocvičny, bazény. Pochopitelně žádná podpora jednotlivců, dnes je vrcholový sport normální podnikání, nakonec ani Ester Ledecká se tím netají. A nakonec spousta českých sportovců ani zde neplatí daně, pročpak by pak stát měl vrcholový sport podporovat? Pak by si ještě stěžovali, jako např. paní Navrátilová, že ji stát málo financoval.

0 0
možnosti
RG

26. 2. 2018 7:40
Re: Spíš jde o to, aby se nevyhazovaly peníze

No ale jak to chcete zařídit, aby se peníze využívali efektivně, natož aby se nerozkrádali?

0 0
možnosti
RG

26. 2. 2018 6:51
nooo

nooo, já bych řekl, žeeee......souhlas :-)

0 0
možnosti
RN

R. Neveselý

26. 2. 2018 1:30
.

.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz