Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Nechť stát do sportu nemluví

Tak prý jsem dle některých jedinců populistka (haha) - tak víte co? Teď vám asi ve třech minutách ukážu populismus, jaký jste neviděli. Protože až dočtete, zaručeně mě většina bude chtít zaškrtit. (Neboli budu populista až na Měsíc.)
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JB

J. Berger

26. 2. 2018 11:07
Naprosty souhlas

Naprosty souhlas s vasim nazorem, pani Sichtarova. Stat nema organizovat zivot svobodnych muzu a zen.

0 0
možnosti
JS

J. Svoboda 169

26. 2. 2018 11:07
Všici kradnů, ani korunu do sportu. Od koho to asi opisuje?

0 0
možnosti
JS

J. Svoboda 169

26. 2. 2018 11:03
Googlit dovedu opravdu dobře, ale nedaří se mi najít

deklarované podzimní spotřebitelské úvěry na penály a bačkory.

Poradí mi někdo nebo paní žvaní ?

Pěkný den.

0 0
možnosti
JP

26. 2. 2018 9:46
Ať stát sport podporuje

nikoliv však šoubyznys. Sportovní kluby nejsou nic jiného než divadla. Platí si herce a to už od těch nejmenších.Sport je zábava, kterou člověk vykonává čistě pro svoje potěšení po práci. Tzn. ať je v každé obci na obecním pozemku plácek, kde si všichni mohou zakopat, zahrát volejbal, .... prostě místo, kde se dá vyblbnout pohybem za minimálních obecních nákladů na vlastní nebezpečí. Ale už žádné dotace do sportovních klubů a spolků. To je šoubyznys a divadlo ať si každý platí sám.

0 0
možnosti
JS

J. Svoboda 169

26. 2. 2018 11:05
Re: Ať stát sport podporuje

Blbost, i ti nejmeněí se potřebují porovnat v "mezivesnickém mistráku", jinak je sport omrzí.

0 0
možnosti
SM

26. 2. 2018 9:39
stát a sport

U nás v Austrálii stát sport podporuje, hlavně tedy stavbami stadionů a tak, ale pro vrcholové sportovce zřídil i Institut sportu. Tam se na vědecké bázi bádá a vrcholovým sportovcům radí jak trénovat, které svaly, jak dýchat a pod. Nechápu, proč by pí Šichtářová, nebo kdokoli jiný, nechtěl ani takovou pomoc od státu? A ano, jsem vždy pyšný když "náš" sportovec, sporotvkyně, (v mém případě Australan nebo Čech.. ale i Slovákům fandím!) něco vyhraje. A vůbec si na jejich medaile nedělám nárok. Vím, že mi nepatří, že patří jen a jen jim! Takových nás je určitě víc a vsadím se, kdyby model pí Šichtářové vyhrál, dejme tomu že by se zrušilo státní spojenectví se sportovci a oni bojovali jen za sebe, nikoli za stát, jen a jen za své soukromé jméno, že by sport upadl a nikdo by mu nefandil. Snad jen rodina a přátelé individuálního sportovce. Kdyby se peníze nedávaly nikam, kde je možná korupce, mohly by se rovnou zrušit....

0 0
možnosti
PR

P. Rudolf

26. 2. 2018 9:56
Re: stát a sport

Je to přesně tak.

Navíc je daleko lepší, když mezi sebou lidé místo na bitevním poli "válčí" na sjezdovkách. A jaká nádherná přátelství tam ještě mezi těmi sportovními rivaly vznikají!

0 0
možnosti
FN

F. Navr8til

26. 2. 2018 9:34
Sport a zdraví

Stát by měl podporovat jen základní tělovýchovu, jako součást politiky na podporu zdravého způsobu života. Dávat peníze do profesionálního sportu, tedy zábavního průmyslu, kde se točí a ztrácejí miliardy, je darebáctví.

0 0
možnosti
PL

26. 2. 2018 9:30
Naprostý souhlas.

0 0
možnosti
MB

26. 2. 2018 13:02
Re 9:30 Musím Vás podpořit, pane Lenci! I ode mne ...

.... naprostý souhlas. Jenže je nás málo.

0 0
možnosti
JM

26. 2. 2018 9:29
A ještě

Společnost Hamlet Production, a.s. dostala v r.2004 dotaci 997000 Kč na jakousi presentaci pro turisty. V té době byl pan Ledecký místopředsedou představenstva.

0 0
možnosti
JS

J. Svoboda 169

26. 2. 2018 11:09
Re: A ještě

Link ...

0 0
možnosti
AP

A. Pakosta

26. 2. 2018 9:27
Na jednu maličkost jste, paní Markéto, zapomněla:

Tou maličkostí je fenomén "panem et circenses", pokud si mohu dovolit latinský exkurs. Sportovní podniky a televizní přenosy z nich dnes suplují římské gladiátorské hry - sport je tou oblastí, kde se národ vybouří (myslím u obrazovek, nikoli na hřištích) a pozitivní výsledky dávají zástupný pocit národní sounáležitosti.

Krásnou ilustrací bude dnešní hapenning na Staromáku ve srovnání s tím včerejším na Václaváku. Včera byla "u koně" manifestace za dost důležité národní zájmy - svobodu, demokracii a svobodné podnikání. Odhadl bych tamní účast tak na tři tisíce lidí. Zbytek doma oslavoval Ledeckou a truchlil nad hokejisty. Vsadím se, že na dnešní "přehlídku gladiátorů" na Staromák přijde lidí desetkrát více.

A přesně tak to establišment chce. Když už mají lidi bouřit na náměstí, tak ať je to kvůli zlaté nebo bramborové medajli, to se dá v pohodě zvládnout. Ať se u toho klidně i porvou. Davy lidí s politickými hesly nad hlavami, to vždy smrdí průšvihem. Podpora sportu je tedy ve vlastním zájmu věrchušky.

Jinak ale s Vaším článkem stoprocentně souhlasím.

0 0
možnosti
JP

J. Pražák

26. 2. 2018 9:24
100% souhlas

0 0
možnosti
ŠH

26. 2. 2018 9:32
Re: 100% souhlas

Připojuji se.

Dle mého platí i pro další aktivity společenosti, je jich dost, dnes už sakra dost! Spoustu činností, zábavy i práce si občan dokáže zajistit sám. Aniž by mu dával nějaký ouřada "státní příspěvek". Státní příspěvek snížený ovšem o plat toho ouřady (a platy "podpůrných", miloučkých organizací). Zkráceno.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz