15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

POLITIKA: Nechceme ani jednoho Japonce

Předseda strany Svoboda a přímá demokracie pan Tomio Okamura se vyjádřil v médiích, že je proti tomu, abychom přijali byť jen jednoho z občanů Afghánistánu, kteří pomáhali našim vojákům v jejich zahraniční misi

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Rybnická 24.8.2021 22:37

Škoda, určitě by se Vám tam líbilo pane Vlčku. Jen asi neumíte německy. Přišel byste i do televize. Zdraví Ry

V. Petr 24.8.2021 19:25

Už jsme nejméně dva co tu Afgáce nechtějí!

V. Církva 24.8.2021 21:22

K tomu se nejvíc hodí

اذهب إلى الجحيم الساحرة

V. Církva 24.8.2021 21:13

R^R^R^

V. Církva 24.8.2021 21:11

R^

V. Braun 24.8.2021 20:45

Tak jistě, je třeba abychom se všichni stali radikálními náboženskými věřícími a nastane ráj na zemi.

Ale jinak máte pravdu, ovšem doporučil bych spíše víru v lidskou svobodu.

P. Brich 24.8.2021 16:25

Jen bych skromně podotkl, že ti dovezení tlumočníci se tu teprve budou učit česky.:-P

P. Brich 24.8.2021 16:44

https://www.youtube.com/watch?v=gQq3u1nGFzA https://www.youtube.com/watch?v=bTKbpe8VAPM

H. Rybnická 24.8.2021 17:12

To ani nemusí. Jen když se kouknu na potřebu znalostí angličtiny a němčiny kterou nejsme schopni uspokojit.

J. Vlček 24.8.2021 17:31

V Německu nejste schopni také nějakou potřebu uspokojit? No to je na pováženou. ;-D

H. Rybnická 24.8.2021 18:11

Tentokrát jsem psala o Česku.

J. Vlček 24.8.2021 18:30

Asi jste si nevšimla smajlíku za mojí poznámkou.

Vy snad žijete v Česku, že píšete nejsme schopni? Vy už patrně nevíte ani čí jste, že. Mluvte za ty, které tu dennodenně hájíte, paní Rybnická, tedy za ublížené chudáky Němce. ;-D

M. Husovice 24.8.2021 17:59

Nevím koho chcete uspokojovat němčinou a angličtinou. Zatím jsem se nedočetl komu tlumočili a z jaké do jaké řeči a jestli nebyli také "sluhou dvou pánů":-)

H. Rybnická 24.8.2021 18:13

Nevím nevím. Doposud jsem myslela že tlumočník je povolání ve kterém se musí ovládat přinejmenším dva jazyky?

M. Husovice 24.8.2021 18:32

Třeba jidiš a arabština, nebo paštůnština. Nevím nevím, kudy se Vaše mysl ubírá, ale cesty jsou to jistě klikaté.:-);-O;-O[>-]

H. Lukešová 24.8.2021 18:12

Tak já si naopak myslím, že Afghánci pokud chtějí žít v České republice, by měli umět česky, jinak nemají v České republice, co pohledávat.

Co jsem pochopila ze zdejších diskusí, tak Vy žijete v Německu a německy umíte velmi dobře, jinak byste také neměla v Německu, co dělat. Je povinností každého člověka, žijícího v té které zemi, umět jazyk té země, kde chce žít.

H. Rybnická 24.8.2021 18:14

Paní Lukešová někde "mít co dělat" není věcí jazyka. Podívejte se na Švýcarsko.

H. Lukešová 24.8.2021 18:18

Alespoň jedním z úředních jazyků, kterými se mluví a píše ve Švýcarsku, bych měla vládnout. Napadá mě, kdybych neuměla jazyk země, kde žiji, tak co v ní tak můžu dělat? Pracovat v ní? Těžko.

H. Rybnická 24.8.2021 18:34

V okamžiku se nejedná o "žít" ale o bezpečný přístav, kam mohu uprchnout. Nemyslím, že lidé kteří pracivali pro české občany, jakkoli, vojsko, civilní služby, cokoli by neuměli česky. Za druhé: Nejsem si jista, zda občané kteří prchali od roku 48 do Izraele( z dobrých důvodů) ovládali perfektně hebrejštinu. Z toho co vím pravděpodobně ne. a za třetí: Čeští emigranti stejné doby často uprchli do zemí, jejíž jazyk neovládali. To všechno není důležité, nevadí. jazyk se dá naučit. A v příští generaci to už vůbec není problém.

J. Vlček 24.8.2021 18:52

Občany, kteří prchali do Izraele z dobrých důvodů, bych si, být vámi, nebral vůbec do huby, neb ti šťastlivci, kterým se to podařilo, měli ohromné štěstí, neb utekli před jistou smrtí z rukou vašich soukmenovců, milá paní Rybnická. !!! RvRvRv

H. Lukešová 24.8.2021 19:23

Ano, Němci spáchali obrovský masakr Židů, troufám si říci, nejhorší genocidu v dějinách světa, 1,5 milionů židovských dětí zavraždili tím nejhorším způsobem, třetinu židovského národa vyvraždili, ale nebyli vinni pouze Němci, kteří mají na svých rukou židovské krve samozřejmě nejvíce.

Velkou vinu mají na genocidě Židů, totální záhuby národa mají také Britové, kteří zavřeli Židům dveře do Palestiny, nechali je německým nacistům napospas, stovky tisíc Židů se mohly zachránit, ALE Britové si to nepřáli, fandili Arabům a i po válce zubožené chudáky, kteří holocaust přežili, zavřeli do koncentračních táborů na Kypru, Maltě a Mauriciu, mnohdy po Židech na bárkách, kteří chtěli do své země stříleli ostrými náboji, surově je bili a někdy i zabíjeli a v Palestině, když dělali zátahy na židovské bojovníky tak i hajlovali.

A Židy během války za nezávislost kosily britské kulky a němečtí esesáčtí dezertéři a britští generálové bojovali po boku arabských armád... Britové a Němci si můžou podat ruce. Tolik můj pohled.

Přeživší holocaustu před zatčení Brity zpívali Hatikvu

https://www.youtube.com/watch?v=171nZBA3eTc

Málokdo dokáže zadržet slzy v očích

J. Vlček 24.8.2021 19:30

Paní Lukešová, každopádně vám za vaše informace patří dík. R^

H. Rybnická 24.8.2021 19:51

Paní Kukešová šlo o to jakým jazykem hovoří ti uprchlcií dneška z Afganistanu. Ostatně u první obětí Holocaustu v Brně je Pavel Drexler, prokurista, kterého zavraždili brněnští fašisté v srpnu 1939 během útoku na kavárnu Esplanade v Rooseveltově ulici.. Tato věta pochází ze zpravodajství u příležitosti kladení stolpersteinu před něco málo lety. . Drexel byl opravu surově zavražděn, článek ovšem cudně zamlčuje, že se při útoku jednalo o české fašisty..Přepadli jednu z největšíh kaváren Brna., hnali prý ty lidi až k nádraží. Víte ono je to velice jednoduché hovořit tak docea neutrálně o "fašistech", samozřejmě že každý přepokládá že se jedná o německé.Do Anglie se ostatně pokud vím Žídé také úchýlili , ještě před přepadením CZ a byli tam samozřejmě uznáni co emigranté.,

H. Rybnická 24.8.2021 19:51

Omlouvám se za překlep ve Vašm jméně.

J. Vlček 24.8.2021 22:06

No samozřejmě to udělali Češi, Sudeťáky by vůbec nenapadlo někoho napadnout, natož zabít.

Kdopak asi zabil třeba Dr. Leasinga v Mariánských Lázních, paní Rybnická? Nevzpomete si náhodou? ;-)

H. Lukešová 24.8.2021 20:00

Ale to vůbec nerozporuji, paní Rybnická, holocaust byl proveden tak rychle a snadno díky ochotě místních kolaborantů. A těch bohužel bylo. I v Polsku. Proto Němci zřídili vyhlazovací tábory v Polsku, kvůli malému odporu polského obyvatelstva. Poláci mají také určitý podíl na vraždách Židů, byť co píši, bych porušila polské zákony a mohli by mě v Polsku uvězit.

Masakr v Jedvábném roku 1941, v červenci to bylo 80 let, spáchali Poláci, stovky Židů upálili ve stodole a nejznámější poválečný pogrom byl opět v Polsku, v Kielci roku 1946, kde polští vlastenci zabili desítky Židů, malý polský chlapec si vymyslel, že ho Židé chtěli rituálně zavraždit... no a pak se šlo na pogrom.

A o diplomatické krizi mezi Polskem a Izraelem jistě víte, Poláci přijali zákon, který zamezuje židovským obětem holocaustu v Polsku žádat o navrácení zabaveného majetku. Izraelci odvolali svého velvyslance z Polska, polský velvyslanec také odjel. Vztahy mezi Polskem a Izraelem nebyly nikdy horší. Poláci často nepovažovali Židy za lidské bytosti.

H. Rybnická 24.8.2021 20:42

To jsem nevěděla s tím velvyslancem. Krucisakra aby do toho čert vletěl. Před léty jsem si zašla na přednášku Inace Bubise. Vysvětloval to tím, že od počátku židovského putování světem byli "jiní" než kultura do které došli. A své zvyky si ponechali, neasimilovali se. To vedlo k vytváření paralelní společnosti kde ta původní byla samozřejmě silnější ale ne vždycky schopnější. Proto docházelo zpravidla čas od času k těm hrůzám. Ze by to bylo tak jednoduché?

H. Lukešová 24.8.2021 20:59

Ano a Židé se drželi své víry a tradic, nechtěli většinové konvertovat ke křesťanství nebo islámu, měli právo držet se své víry, svých tradic a svého způsobu života, a právě že Stát Izrael je garancí záchrany židovského národa, sionismus, ušlechtilé židovské vlastenecké hnutí má své opodstatnění.

A řeknu Vám, že mě upřímně více vadí popírani práva Izraele na existenci než popírani holocaustu. Mrtvým Židům život nikdo nevrátí, je to děsivá historie, kterou nikdo z nás nemění, ale Izrael je současnost a budoucnost, bezpečný přístav pro Židy, jediná jistota židovského národa.

Minulost nezměnime, ale přítomnost a budoucnost změnit můžeme. Důležité je žít, tvořit , budovat a milovat Zaslibenou zemi.

H. Lukešová 24.8.2021 21:02

Tedy mně...

H. Rybnická 24.8.2021 21:31

To je také ta jediná rozumná a přínosná strategie, věřím že se dlouhodobě vydaří.