18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

POLITIKA: Může omluvenku podepsat tatínek?

Případně maminka? Či jiný dospělý sourozenec? Budou mít poslanci a senátoři „závodního lékaře“? Aby vydával neschopenky? Bude jim moci vydávat omluvenky a neschopenky také praktický lékař v místě bydliště?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Martinelli 1.2.2019 14:55

Re: B. Novacek 1.2.2019 0:45

pane Lapil, skvělý argument pro přímou volbu...jsem zvědav, jestli budete mít nějaké oponenty...

M. Martinelli 1.2.2019 15:07

Re: B. Novacek 1.2.2019 0:45

ještě je zvláštní, že když sládka zavřeli, tak k volbě eskortou přivezen nebyl, za to když šlo o zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi, tak odsouzeného pekárka přivezli z vězení...že by dvojitý demokratický metr na horšočlověka republikána a po té lepšočlověka modrého ptáka a pak kdo tady rozděluje společnost...

Z. Lapil 1.2.2019 15:53

Re: B. Novacek 1.2.2019 0:45

Proto mi to připadá jako dobrý argument pro přímou volbu. Procento z miliónu je 10 000. I kdybyste jako kandidát měl možnost zatknout několik tisíc lidí, což nemáte (jeden policajt či soudce to nedokáže a víc jich ani neuplatíte, ani neuvydíráte a i kdyby, nedokážete zařídit, že ti zatčení jsou právě vaši oponenti). A i kdybyste to dokázal, tak hnete s volebním výsledkem o dvě tři promile, a to vám jako kandidátovi bude nejspíš k ničemu.

Přidám ještě jeden argument: když vidím, jaké zákony z parlamentu lezou, tak jaksi ztrácím naději, že případný prezident bude co k čemu.

Myšlenkový pokus: představme si, že na prezidenta kandidují ti samí lidé, kteří kandidovali minule. Koho by asi parlament zvolil?

M. Martinelli 1.2.2019 16:21

Re: B. Novacek 1.2.2019 0:45

pane Lapil, já sem na NP zajdu jen občas a kdybych se měl nad tou situací nejen u nás a v evropě, ale na celém světě vážně zaobírat, tak buď se zblázním nebo se ze mě stane vrah, takže jsem jenom rád, když uvidím pár lidí, kterým to ještě normálně myslí, mají ještě dobrou pamět a argumenty, kterými své názory podpoří, ale jinak si už dávno nedělám žádné iluze, většina lidí je buď jednodušší nebo se těch lumpáren účastní a i když naděje umírá poslední, nemá asi cenu s tím ztrácet čas, vždyť život je nádherný dar a naše planeta je nejhezčí z celého vesmíru a jak pravil Hemingway - nastav svoji tvář slunci a všechny stíny padnou za tebe...přeji hezký nejen dnešní den, já jdu za chvíli za svým sluníčkem...

M. Hartmann 1.2.2019 13:47

Ještě jednou a ode mne už naposled

Vážený pane Nováčku,

přečetl jsem si Vaši odpověď a je mi z ní hodně smutno. Na rozdíl od Vás jsem totiž na té straně centra ČSÚ skoro 10 let pracoval, takže si můžete být naprosto jistý, že vím, o čem mluvím. Vaši repliku „V CENTRU“ mi tedy nezbývá, než považovat za neomalený výsměch a naprostou neúctu k práci druhých, mimochodem i pro Vás osobně, o které evidentně nevíte vůbec nic.

A taky jste si jaksi nevšiml, že v celém mém příspěvku nebyl zmíněn jediný člověk, že jsem komentoval jen ten způsob volby. Není proto potřeba, abyste tuhle záležitost do naší diskuse zatahoval. Už také proto o tom nechci diskutovat, protože si velmi dobře pamatuji na den 8. března 2008 a zběsilé shánění hlasů od komunistů pro velkou modrou a pro jejího profesionálního zhášeče. A podívejte se, jakou písničku o komunistech ta stejná velká modrá pěje dneska! Není to pro tuto zemi teď typické? Rozeštvávání, závist, nenávist kvetou všude. Jestli se dnes nelíbí mnohým to, jak jak to dopadlo s přímou volbou naposled, pak říkám, že v tomto ohledu se tomuhle česky říká fifty:fifty, nebo případně jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.

No a to je taky hlavním důvodem toho, že já bych, asi na rozdíl od Vás, bral určitě ten kilometr dálnice.

Dokud se tato společnost nedostane do situace, kdy by byla vůbec schopna vygenerovat všeobecně uznávanou osobnost, klidu tady nebude. Toho já se ale, při svém vysokém věku a neduzích, jistě nedožiju. Škoda, v letech 1968 a 1989 jsem se na to moc těšil.

M. Martinelli 1.2.2019 15:42

Re: Ještě jednou a ode mne už naposled

k tomu způsobu volby - pan Lapil napsal :

Přímá volba prezidenta má jednu velkou výhodu: kdyby se kdokoliv na uši postavil, nedokáže zavřít tolik lidí, aby to volbu podstatně ovlivnilo. Viz jistý Sládek. To byl ten zavřenej, aby nedošlo k omylu.

a já dodávám :

ještě je zvláštní, že když sládka zavřeli, tak k volbě eskortou přivezen nebyl, za to když šlo o zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi, tak odsouzeného pekárka přivezli z vězení...že by dvojitý demokratický metr na horšočlověka republikána a po té lepšočlověka modrého ptáka a pak kdo tady rozděluje společnost...

k těm komunistům - které máte na mysli...soudruna pitharta, soudruha štěcha, soudruha štětinu, soudruha teličku, soudruha svěráka...

F. Navrátil 1.2.2019 9:56

Re: B. Novacek 1.2.2019 0:45

Váš námět o ceně voleb stojí za zamyšlení. Např. nejlevnější je jmenovat se prezidentem úspěšným vojenským převratem, zrušit volby a tak ušetřit miliardy.

M. Martinelli 1.2.2019 15:47

Re: B. Novacek 1.2.2019 0:45

pane Navrátil, pochybuji, že to pochopí, to asi nebyla náplň práce statistického úřadu...

P. Dvořák 1.2.2019 2:09

Některým poslancům bych za absenci dal odměnu.

Když tam totiž nejsou, tak vznikají mnohem menší škody, než jaké nastanou jejich hlasováním.

V. Braun 1.2.2019 1:33

Soustružník za dvě áčka může dostat padáka

Tak jestli budou poslanci za absence trestáni neřeším, ale zaujala mne věta, že soustružník za dva zmetky ...atd. Tady ale nejde o nějaké zmetky, ale o neomluvené absence a dvě absence bez vysvětlení a nějaké zákonné omluvy také mohou v běžném pracovním poměru skončit jeho ukončením, že.

R. Langer 1.2.2019 6:11

Re: Soustružník za dvě áčka může dostat padáka

Ano, je to zcela nesmyslné srovnání. Ale když už se autor zmínil o těch vyrobených zmetcích, tak by se toho u poslanců určitě našlo víc než jenom dva kousky... ;-)

V. Braun 1.2.2019 7:34

Re: Soustružník za dvě áčka může dostat padáka

Tak to jistě, bohužel tam mají mizernou kontrolu kvality, a hlavně každý ve výrobě (poslanec) je suverén a nikdo mu přece nebude o nějaké kvalitě kázat. Možná by na začátek stačilo, kdyby se řídili zásadou, že v jejich případě méně je lépe.

M. Martinelli 1.2.2019 14:31

Re: Soustružník za dvě áčka může dostat padáka

hezky jste to vystihl...chtělo by to zvolit většinu poslanců, kteří by opravdu měli na prvním místě prosperitu celé naší společnosti včetně následných generací, ale obávám se, že to je sci-fi...

M. Martinelli 1.2.2019 14:23

Re: Soustružník za dvě áčka může dostat padáka

správně, ale to by si ti dobráci pod sebou podřazali větev, tak nám tady radši předvedou nějaké herecké předvolební představení a vlk se nažere a koza zůstane celá...

B. Novacek 1.2.2019 0:45

?

- s ideou článku naprostý souhlas, pane Vlku...jen mě zarazila jedna vaše věta, které nějak, anžto zabedněnec, nerozumím; mohl byste mi vysvětlit, asi tak pětadvaceti slovy, PROČ je, podle vás a Astona, přímá volba presidenta blbostí dosahující galaktických výšin??

PS - že jsou bukanýři a korzáři banda směšných šašků víme všichni, včetně historické skutečnosti, podle které se každý polapený námořní lupič promptně věšel na ráhno...

Cybery 31.1.2019 23:33

Učili mě komunisti, zaměstnávají kapitalisti.... v důchodu pak nasranej na celej svět a dost. Jen nerozumím tomu vašemu strachu. Horší než to je, to být nemůže. Proč je sněmovna prázdná, když se hlasuje? Proč jsou věci veřejné utajovány. Proč, když mluvíte o lásce, zatínáte pěsti? Proč vám nevadí, že člověk který rozhoduje o ekonomice státu tvrdí, že pro něj nejsou peníze žádnou motivací? Michálek trochu dětinsky provokuje a to je žádoucí. 

J. Zmek 1.2.2019 9:37

Re:

Michálek je dětina ? Já bych napsal, že je to namachrovaný mladý revolucionář, běda nám pokud se takový dostanou k moci.Pan Vlk vcelku přesně na jednom příkladě popsal čeho jsou tito mladí zapálení soudruzi schopni. Snad se nedožijeme chvíle, kdy by se tato partička pirátská dostala do vlády, to by byl potom mazec debilních příkazů a zákazů.