19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vlad 3.9.2009 21:17

Re: Pan Melčák

.. nebo má zkušenosti, že je jasně definovaná skupina lidí pravidelně praktikuje a ani se s tím netají.:-)

Vladimír 3.9.2009 14:41

melčák - politik - člověk

Myslím si, že už konečně někdo z "nich" ukázal tvář a řekl jasně, že oni jako "podnikatelé" v politice musí nést odpovědnost a ne jenom sbírat hlasy=peníze a platit jakékoli nesmysly, které je napadnou a nechají je dát do reklamy, aby získali hlasy=peníze. Asi je to to nejhorší, co je mohlo potkat: Nicméně, jestliže podnikají, tak riskují, a taky mohou ztratit, A TO JE TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PRO TUTO ZEMI! V případě, že strany z tohoto důvodu zkrachují, tak se zemi povede mnohem lépe, protože co je to vláda, když ne ÚŘEDNÍCI!!

wili 3.9.2009 15:36

Re: melčák - politik - člověk

Nevím proč je zde poslanecká a vládní krize.Vždyt´vláda je a sněmovna také.Proto že se to někomu hodí ještě neznamená, ž e tomu tak je.Nebýt Paroubka tak senic nestalo.

FrantišekN. 3.9.2009 12:51

Je zajímavé, že propagandista Urban

nezmiňuje, že "jediný spravdlivý" soudruh Melčák pro stejný zákon hlasoval v roce 1998 a to mu jaksi nevadilo...

VL 3.9.2009 16:20

Re: Je zajímavé, že propagandista Urban

Pro by tenkrát mělo, měl tenkrát před sebou perspektivu nového mandátu, nakonec dokonce třech ;-D

zed 3.9.2009 17:51

Re: Je zajímavé, že propagandista Urban

A jak víte, že mu to tenkrát nevadilo? Soudím, že uvažujete takto - "Nevadilo mu to, protože by jinak podal stížnost už tehdy". Mýlím se? Ale člověk se přece nechová takhle jednoduše. Někdy vám něco vadí a přenesete se přes to, ale podruhé už ne.

Mortimer 3.9.2009 12:01

"Podvozek" Melčák

Pokud poslanec nesouhlasí se svou stranou, pak ji jistě nemusí nutně ve všem podpořit. Ale není dost dobře možné, aby byl zvolen na kandidátce politické strany a pak svým vystupováním v parlamentu popřel všechny  body programu za který byl zvolen. To byl právě případ páně Melčákův, Pohankův a posléze i Wolfův (nikoliv poslance Snítilého, ten sice ČSSD podtrhl v jedné rozhodující chvíli, ale pak často hlasoval ve smyslu programu ČSSD).

Je velmi pravděpodobné a včera to i zaznělo v ČT, že Melčáka, použila skupina, která potřebuje vyvolat co největší chaos. O panu Šťávovi v této souvislosti štěbetají vrabci na střeše a článek páně Urbanův nelze chápat jinak než jako dobře placené cvičení.

:-) 3.9.2009 12:12

Re: "Podvozek" Melčák

A jaký vlastně měla socdem volební program? Kromě pravidel pro provoz kolotočů?

Skybird 3.9.2009 12:45

Re: Za chaos jsou bez diskuze odpovědni výhradně nabubřelí politici !

Cituji :

"Ústavní soud překračuje své pravomoci, praví učeně jiní, protože posuzuje něco, co posuzovat nesmí, totiž ústavní zákony. To nepochybně činit nesmí. Ale ústavním zákonem se "obyčejný" zákon nestane tím, že je za ústavní označen, ba ani když je schválen ústavní většinou. Ústavní zákon je zákon, který mění nebo doplňuje ústavu anebo související ústavní zákony (například o státní hranici). Musí však být pravidlem, to jest platit obecně. Ústava například neřeší úpravu výjimečných stavů, takže Parlament přijal ústavní zákon o bezpečnosti. To podstatné je, že platí obecně, a nikoli pouze ve čtvrtek odpoledne."

Ludva 3.9.2009 13:02

Re: Za chaos jsou bez diskuze odpovědni výhradně nabubřelí politici !

Nebuďte tak přísný. Byl zde precedens, tak proč hned měnit ústavu. S Melčákem se nepočítalo. A nakonec jedná se spor mezi formou a obsahem. Obsah - ukončit palamentní a vládní krizi - je jednoznačně důležitější než forma.

Apea 3.9.2009 13:56

Re: Za chaos jsou bez diskuze odpovědni výhradně nabubřelí politici !

Ústavní zákon je to, co bylo podle platných procedur jako ústavní zákon přijato. Pravidlo, že v demokracii platí řádnost procedur více než rozum, člověka často vytočí, ale už se mockrát osvědčilo. A podle platných procedur ten zákon přijat byl, zatímco ústavní soud může sotva ústavní zákon zrušit bez jejich obcházení.

Jednorázový ústavní zákon není nic, co by mohlo kohokoliv nadchnout, ale pokud by jednorázovost měla být důvodem zrušení zákona, pak zbývá otázka, proč ústavní soud nezrušil zákon o referendu k vstupu do EU?

jirka.s. 3.9.2009 15:33

Re: Za chaos jsou bez diskuze odpovědni výhradně nabubřelí politici !

Ty už jsi měl, ludánku, přece dávno mazat do práce, ne??? ;-P

zed 3.9.2009 18:07

Re: Za chaos jsou bez diskuze odpovědni výhradně nabubřelí politici !

Jinými slovy "účel světí prostředky", že? A další příznačná věta je "s Melčákem se nepočítalo." Ano, to máte pravdu. Ono se tady vůbec málo počítá s tím, že se někdo bude chovat jinak než se pánům "mocným" hodí.

-ferry- 3.9.2009 14:01

Re: "Podvozek" Melčák

 Proč ty nejapnosti,milý(á) IP ...?

remok 3.9.2009 13:26

Re: "Podvozek" Melčák

R^!V

Biska 3.9.2009 20:36

Re: "Podvozek" Melčák

 Tou skupinou, která chce vyvolat v naší zemi chaos, jsou tisíce ruských špiónů, vy blbci pitomí!

Enigma 3.9.2009 11:56

občan není rukojmí

Jak rychle předhodil Topolánek Melčáka lvům. Hlavní viník současného stavu proubek je za hrdinu a sbírá body. Ten,  který sestřelil vládu, když byla na vrcholu politické činnosti, za předsednictví EU. Ano pane Paroubek, my jsme vládu měli, sice bez vás, ale tato vláda plnila své zadání. Vy jste ji rozbil, ale střepy za vás museli posbírat jiní.  Vláda padla také vinou  bezcharakterních poslanců koalice, kteří, každý jednotlivě měli svůj podlý osobní důvod a hloupé politické výmluvy. A to už je otázka na pana presidenta. To vám a panu Bémovi opravdu stál ten Topolánek za to, aby jste dal všanc pověst národa a nastartoval politické turbulence?  Nemáme zákon, že opoziční strana po odstřelu vlády, je povinna vládu nahradit a ukázat, že je lepší. Jak jednoduché. Na změnu zákona měli politici, včetně Klause 11 let. Teď to chtějí stihnout za týden. Když jim teče do bot. Ale to není všechno. Do čeho se v předčasných volbách hrnem?  Zase do patu, zase do stejného divadla? Jak to bude po dalších volbách s přeběhlíky? Na to stačí úprava stranických směrnic. Zase budeme trnout, zase bude jeden rozhodovat o zákonech státu? Nikdy se nedočkáme zákona, který vymezí pravidla a situace, za kterých bude možno vládě vyslovit nedůvěru? Páni politici, česká republika má regulérní vládu. Nám občanům to stačí. Předčasné volby nejsou veřejným zájmem, ale politickým zájmem, jednotlivých lídrů stran. Těmi miliony, které jste ochotni utratit za pitomou, bezduchou  kampaň, která uráží náš intelekt,  jenom potvrzujete, jak moc vám jde o koryta. Jistě, vy se ke svým pašalíkům z našich daní dostanete.

Enigma 3.9.2009 11:57

Re: občan není rukojmí

Přestaňte s tou hysterií a osočováním ÚS. Nemáme žádnou ochromenou  vládu v demisi, jako v roce 2006. To bylo bezvládí, které ukončil pan Melčák  po 8 měsících. Tato vláda má mandát spravovat tuto zemi. Nechte ministry konat. Přestaňte se svým politickým lobyingem a ovlivňováním vládních rozhodnutí. Nestrašte s rozpočtem. Ministr Janota, který navrhuje rozpočty po dlouhá léta a ještě dlouho bude, podal návrh na úsporná opatření. Řekl národu jak vážná je situace. Jenže vy pane Topolánlu a Paroubku jste proti. Oba ze stejného důvodu. Politický úspěch je vám bližší než zájem státu. Tím jste u slušných lidí skončili, pánové. Dnes všichni ti praví viníci současného stavu brojí proti Melčákovi . Je to oběť na pranýři. Co udělal tak strašného tento poslanec? Po 8 měsíčních nechutných politických tahanicích, kdy se druhý vítěz sápal ke státní kase, podal  logický návrh v gremiu ČSSD, aby strana ČSSD nechala konečně vládnout vítěze voleb a ukončila tak politickou agonii. To byla daleko horší situace než dnes.  Za to si vysloužil od mocichtivého paroubka titul "lidská zrůda." Melčák  ukončil vládní krizi a umožnil vládě koalice vládnout. Všichni jsme si oddechli.  Přestaňme být pokrytci a pokud to neoceníme, aspon´mlčme. Lidi, kteří v našich dějinách nešli se stádem, ale pomohli věcem pohnout se z místa si neumíme ocenit. Přestaňme aspoň s těmi čecháčkovskými žvásty o korupci. To je to jediné co umíme. Podezřívat, napadat, likvidovat.  Melčák neshodil ani koaliční vládu, byl to paroubek. Politici se chovají jako „flekaři“ na správě silnic. zalepují díry, které se zase vydrolí. Melčák a  lidé, kteří stojí v pozadí, je donutí konat a zavést ústavní pořádek.  A to není zločin.

Enigma 3.9.2009 11:58

Re: občan není rukojmí

  A na adresu komunisty Filipa říkám jako volič. K předčasným říjnovým volbám jsem nucen jít, aby se komunisté nedostali k moci. Ale rozhodně, se nebudu cítit poškozen na svých právech, pokud se ten politický scénář, který napsali politikové a který je v jejich zájmu neuskuteční. Konečně se rozhodněte na přesném pojmenování této

Mortimer 3.9.2009 12:09

Re: občan není rukojmí

Paroubek vládu nesestřeil sám. Když na podzim 2008 bylo jasné, že Topolánkova vláda již nemá většinovou podporu ve sněmovně (ten chlap s gulama tehy neměl takové gule aby o vyslovení důvěry požádal), pak Paroubek navrhl vládě klid zbraní po dobu předsednictví EU, ovšem nikoliv jako bianco šek. To, že to Topolánek odmítl byla jeho blbost, ale mnohem větší Topolánkova blbost byla v tom, že se choval stejně arogantně jako kdyby měl podporu v parlamentu jasnou.  Když vyšlo najevo, že se Dalík (= Topolánek) pokoušel zastavit řádně vedené trestní stíhání čistě z důvodů politických, pak neměl Paroubek jinou možýnost než navrhnout vládě nedůvěru. To už by úplně ztratil tvář. Že se k němu přidali i koaliční poslanci, to už je věc čistě páně Topolánkova.

Vládu nesundal Paroubek, sundal si ji Topolánek sám svoji neuvěřitelnou politickou tupostí a arogancí.

Mortimer 3.9.2009 12:11

Re: občan není rukojmí - PS

Nepřepokládám ale, že by tohle pochopil někdo, kdo chodí k volbám ze jediného důvodu "aby se k moci nedostali komunisti"

Ten je na tom úplně stejně jako ovce v 1984 "Dvě nohy špatné, čtyři nohy dobré"

jirka.s. 3.9.2009 12:44

Re: občan není rukojmí - PS

"... kdo chodí k volbám ze jediného důvodu "aby se k moci nedostali komunisti" "

No, v Česku je to stále docela dobrý důvod proč chodit k volbám! Je to smutné, ale je to, bohužel, tak!!! ;-(

Enigma 3.9.2009 13:02

Re: občan není rukojmí - PS

pokud je pan poslanec za ČSSD Wolf defraudant, jak ho nazval paroubek, pak se tak stalo v hnízdě ČSSD, nikoliv ODS.. T.zn, byla a snad i je tam parta, která vymýšlela FIKTIVNÍ PROJEKTY a na ty uměla sehnat peníze z EU. Pan paroubek to všechno věděl a měl na to složku. Pan paroubek má na všechny členy složku. Pokud se mu někdo vysmekne, zapojí svoji údernou skupinu, ta to předá redaktoru Bártkovi a ten vyrobí reportáž. Vy tuto informaci zpracujete tak, že mě pošlete do prdele a tím diskuzi ukončíme. Sestřelení vlády paroubkem nemůžete zdůvodňovat  počtem hlasů ve sněmovně v posledních dnech. To by nesměly být menšinové vlády, o kterou konečně paroubek také usiluje. Handl voj. mise za poplatky, radar za poplatky bylo velmi státnické.

Emanuel 3.9.2009 18:32

Re: občan není rukojmí

Ale tak to přece nebylo. Za situace, že p. Topolánek nebyl sto dodat vládu, měl president republiky pověřit někoho jiného vytvořením vlády. Přednostně předsedu 2. strany s největším množstvím poslanců. A pak by se uvidělo, jak by se toho úkolu zhostil. To by bylo čisté řešení a vy tu opakujete jakési účelové mýty. Prostě vám nešlo o demokraticky čisté řešení, ale o udržení ODS a Topolánka u moci. A k tomu si vycucáváte ty mýty (jak byl Melčák státotvorný atd).

Vladimír 3.9.2009 14:49

Re: občan není rukojmí

Určitě jste trifil/a hřebík na hĺavičku. Hlavní je, aby oblbli občany, že je to jejich zájem, protože to, že si udělali zákon, že každá strana, která se dostane přes určená procenta volby, dostane peníze na utracení (peníze z DANÍ OBČANŮ!!!), aniž by musela skládat účty ze své práce (protože "má přeci mandát" aby tak jednala - a zároveň omezení "koalice", aby nemusela plnit, to co se zavázala). Stačilo by jim dát 4 ÚKOLY NA 4 ROKY, s tím, že když nesplní první, tak jde hned "od válu". TO BY SE TEDY MUSELI SNAŽIT! Takhle si jenom hrají s naší trpělivostí a za naše peníze.

wotan 3.9.2009 10:58

desertér

s. Melčák,dnes pravičák by přišel o poslanecký pašalík, postěžoval si a byl vyslišen. Kolik asi nasypala ODS Těmto de sertérům za podržení vlády? A to má Melčák OCHRANKU!

Radek Laušman 3.9.2009 11:14

Re: desertér

Hloupej levicovej propagandistickej troubo. Vůbec nic o panu Melčákovi nevíte, tak ho nesuďte. To, že nesedí na prdeli z vašeho mafiánského předsedy  "já jsem osoba pověřená vyšší mocí" Paroubka, neznamená, že je pravičák a korupčník. Udělal to co se mělo udělat dávno. Politici by měli jednat dle ústavy kterou schválili a né si ji pokaždé upravovat jak se jim to hodí. Nevyužití ústavní cesty k předčasným volbám je porušením zákona a soud ať rozhodne kdo je v právu. A vy používejte ten hrbolek na krku taky k něčemu jinému než jen na nošení čepice.

Jakub 3.9.2009 11:32

Re: desertér

Radku Melčák je obyčejný pol. prostitut nic víc,nic míň.

Bereniké 3.9.2009 17:39

Re: desertér

Politický prostitut je váš milovaný Rath

jirka.s. 3.9.2009 12:48

Re: To wotan (vyslišen)

Ottova encyklopedie:

 

Okolnosti, jež pokládají se za dostatečné, aby odpíráno bylo určitým osobám právo volební, označují se jako důvody vylučovací. Takovými důvody vylučovacími jsou všeobecně:

A) Nezralost věku Pravidelně klade se za podmínku volebního práva dosažená svéprávnost neb určitý věk; tak žádá se v Dánsku dosažený věk 30 let, v Německu, Španělsku, Belgii, Nizozemí, Norsku, Portugalsku, Švédsku 25 let, v Rakousku 24 let, v Nizozemsku 23 let, ve Francii, Anglii, Rumunsku, Srbsku, Bulharsku 21 let, v Uhrách 20 let, ve Švýcarsku podle kantonálních ústav 17 až 20 let B) NEZRALOST ÚSUDKU Z této příčiny vylučují se všeobecně osoby, jež nejsou s to, aby obstarávaly své záležitosti, tedy osoby duševně choré a pod., a vůbec osoby nacházející se pod mocí poručnickou neb opatrovnickou. C) Pohlaví Až posud až na skrovné výjimky všeobecnou je zásada, že ženy nemají se účastniti voleb. D) NEDOSTATEK VZDĚLÁNÍ Někde vylučují se z volebního práva ti, kdo neprokáží aspoň znalost čtení a psaní (v Italii a Portugalsku). E) Pohyblivost pobytu Obyčejně žádá se jistá trvanlivost v pobytu na místě, na kterém má občan odevzdati volební lístek; tak žádá se ve Francii, Italii pobyt aspoň po půl roku, v Rakousku, Belgii, Dánsku, Anglii aspoň po rok, ve Španělsku po dva roky, v Norsku dokonce po pět let před volbou v místě volebním. F) NEZACHOVALOST MAJETKOVÁ Všeobecně odpírá se právo volební těm, na jejichž majetek uvalen byl konkurs, pokud trvá konkursní řízení. G) ÚHONNOST OBČANSKÁ Osoby, které trestány byly pro trestní skutky, nepřipouštějí se k volebnímu osudí, pokud trvají následky odsouzení pro takový skutek. H) ZÁVISLOST HOSPODÁŘSKÁ OSOBY, JEŽ ŽIVÍ SE NA ÚČET VEŘEJNÉ DOBROČINNOSTI, NEMAJÍ OBYČEJNĚ VOLEBNÍHO PRÁVA. Konečně pokládá se činná služba vojenská za důvod vylučující z volebního práva, aby vojsko, majíc stříci veřejný pořádek, nebylo strženo do vírů politických zápasů.