25.6.2022 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

POLITIKA: Kvůli referendu hrozí i miliardové škody

V současné době se hodně diskutuje o tom, že by se v České republice měl zavést institut obecného referenda. V něm by lidé rozhodovali o důležitých otázkách týkajících se naší země. Jeho zavedení podporuje více parlamentních stran včetně nejsilnějšího hnutí ANO.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 26.3.2018 18:13

Nesouhlasím

Zvládli jsme referendum o vstupu do EU, zvládneme i o výstupu. Je zvláštní, že odpůrci referenda dělí naše obyvatele na hloupé a chytré. Předpokládám, že sami sebe řadí mezi ty chytré. Kdo nechápe, že k volbám chodí titéž lidé, jako by šli k referendu a zároveň pochybuje o jejich inteligenci se správně rozhodnout, tak by se snad k tomuto tématu ani neměl vyjadřovat.

Obchodování existovalo i před EU, tak neplašte, že bez EU pomalu nebudeme. Sice dostat v referendu k urnám nad 50% je dlouhodobě skoro všude problém, ale v téhle téměř existenční otázce, která má opravdu fatální dopad na konkrétní stát?

Já tedy nevěřím, že souboj s Bruselem kvůli migraci někdy skončí, rovněž tak nevěřím, že se EU změní k lepšímu. A Euro nechci ani náhodou !

J. Vintr 26.3.2018 20:08

Re: Nesouhlasím

Naprostý souhlas. Jen bych chtěl dodat, že odchod z EU politici nikdy iniciovat nebudou, protože si je Brusel může snadno koupit.

I. Lyčka 26.3.2018 22:07

Re: Nesouhlasím

Jak již bylo mnohokrát řečeno: Pro hlasování o vstupu do EU byli všichni naši občané dostatečně způsobilí a inteligentní, pro hlasování o případném opuštění EU jsme všichni blbci.