3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

POLITIKA: Komunisté spěchají na pomoc

V době, kdy Írán vyhrožuje zničením izraelských měst, kdy testuje nové balistické rakety, kdy jeho prezident prohlašuje, že si nakoupí a opatří jakékoliv zbraně bez ohledu na mezinárodní společenství, se do Poslanecké sněmovny dostává návrh na ZRUŠENÍ zákona zakazujícího dodávky pro jadernou elektrárnu v Búšehru předložený předsedou komunistů Filipem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 19.4.2018 13:35

Psi štěkají. To není důvod, aby karavana zastavila.

Politické zákazy vývozu ideologicky kontaminovanými poslanci mají u nás vždy stejný průběh. Tak např. ZVVZ Milevsko dostane zakázku na výrobu vzduchotechniky pro jadernou elektrárnu v Iránu. Jakmile začne zakázku zpracovávat, přijde na podkladě lobingu zákaz vývozu. Zakázklu převezme německá nebo japonská firma a náš podnik se z pozice dodavatele ocitne v pozici subdodavatele pro německou či japonskou firmu. Samozřejmě za žebrácký peníz. Zásadní postoj poslanců, kteří stojí před otázkou zákazu vývozu, by měl odpovídat doporučení Svazu průmyslu a dopravy. Protože tady je skutečné srdce a mozek ekonomiky. Svaz průmyslu a obchodu zrušení zákona o zákazu vývozu doporučil.

V. Novák 19.4.2018 15:18

Re: Psi štěkají. To není důvod, aby karavana zastavila.

Je třeba také připomenout, že Lex Búšehr byl přijat zcela účelově, protože všechny podmínky na export zařízení, které nemohlo mít dvojí využití, ZVVZ Milevsko splnil, měl všechna vývozní povolení a licence - tak se toi muselo zamáznout speciálním zákonem.

Velká ostuda Zemanovy vlády...

V. Kain 19.4.2018 20:45

Re: Psi štěkají. To není důvod, aby karavana zastavila.

Do EU nás podvodně vlákali také proto,že si k velké zakázce ani nečuchneme a když tak jenom k drobtům které spadly ze stolu.Naše výrobky jsou mnohdy mnohem kvalitnější než ty které se vyrábějí na západě.