13.6.2021 | Svátek má Antonín


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Edmont Dante 29.12.2006 9:07

Re: Re: Vážení přátele

Děkuji!

honza 28.12.2006 20:37

Re: Vážení přátele

účelově tvrzené nesmysly nejsou rovnocenný názor.

vlk nový 28.12.2006 19:54

Re: Vážení přátele

Koukám, že ty prostě nemáš dost... resp. sebestřednosti a vlezlosti ti skutečně přebývá! Tak tvou cílovou skupinou jsou  lidé svéprávní? A dokonce s vlastním úsudkem, kteří nejdou za modním názorem?! Má ty svatá prostoto!

Takže modním názorem je , že Klaus, je něco jako hlava pomazaná, Genius České kotliny / jeho předchůdce byl Genius Karpat a taky Conducator/ by měl v prvé řadě a za všech okolností dodržovat ústavu? To je  modní názor komerčních medií? Mně se Topolánkova druhá squadra nic moc nelíbí, ale vlády přicházejí a odcházejí, ústava zůstává. Podobně presidenti. Opět ústava zůstává. A je třeba ji ctít. Nikoliv s ní zacházet jako s kořistí, či služebnou děvečkou a rabovat ji podle libosti. A provádět ekvilibristická  gramatická cvičení. Klaus je prvním občanem.Tak ať s epodle toho chová! Nic víc nic míň. No a teď bys měl zkusit sednout a opravdu zkusit něco napsat pro svéprávné lidi s vlastním úsudkem. Zatím jsi na úrovni naši Betyny.

vlk nový 28.12.2006 19:46

Re: Vážený autore !

No JArdo, ty taky nejseš špatnej!

kpt 28.12.2006 16:18

Re: servilní rádci

Klaus Klausovič alias Venca VI. který stejně jako jeho předchůdce Venca V. si samozřejmě neplete království koruny české s parlamentní demokracií, ale co kdyby ti ostatní nevěděli, o co mu jde. Za pokus to přece stojí. Za otce bych jej ovšem nekáral, i když pravděpodobně i on se vyznal v tlačenici. Každý, stojí psáno, zemře za svůj vlastní hřích.

Štváč 28.12.2006 11:12

servilní rádci

Koukám, že si hradní poradci dali předzdívku "Edmont Dante". Chování hradního intrikána je sice neobhajitelné, ale za pokus to stojí, že Klausi ? Škoda k tomu dnešnímu statečnému prezidentovi něco psát. Téměř vše se o jeho charakteru ví. Jen mu v životopisu nějak vypadl vlastní tatínek. Neměl by se za něj nikdy stydět. Ať byl jakýkoli.

Edmont Dante 28.12.2006 8:59

Vážení přátele

pozorně jsem si přečetl všechny komentáře a rozdělil jsem je na několik druhů. Ne, omyl by bylo myslet si, že na ty které se mnou souhlasí a to jsou ty jediné správné a ty nesprávné, které se mnou nesouhlasí, ale na komentáře od  přemýšlejících lidí, podložené určitým intelektem i když mají naprosto opačný názor a na komentáře exhibionistů nemající svůj názor a projevující chudobou svého ducha vyjádřenou pouhou urážkou a bez vyjádření svého názoru a většinou  s diskutovaným témetem postradajíce souvislost. Proto děkuji všem diskutujícím s opačným názorem podloženým myšlenkovým pochodem. Články zde píší pro lidí svépravné s vlastním úsudkem a ne pro toho, kdo papouškuje momentálně vžitý obraz vytvořený komerčními médiemi, který se obyčejně s dobou ukáže jako iluze. A jestli máte NP za špatný sdělovací prostředek a vadí Vám neotřelý názor zde publikovaný, který si nejste schopni zařadil do škatulky, protože odmítate přemýšlet, tak to není vada NP.

jonáš 28.12.2006 2:44

Re: Re: Autorovi

A pod jakou sankcí, třeba zastřelení v jelenim příkopu čestnou jednotkou myslivců hradní stráže? Jinak to tam bude jenom pro srandu hradnim holubům.

brok 28.12.2006 1:04

Re: Re: Re: Dalo se čekat

Mě nejvíc Kuchtová.

brok 28.12.2006 0:48

Re: Re: Re: Poslouchat a číst pozorně!!

Souhlasím s tím, že  p. Schwartenzber má schopnosti, které by ho mohly kvalifikovat pro funkci min. zahraničí. Má však jednu závažnou překážku v době otevřeného konfliktu s Rakouskem. Je nutné razantně odmítnout rakouské vynucování omezení, případně zastavení Temelína a to tak razantně, jak člověk žijící střídavě v Česku a Rakousku učinit nemůže (i kdyby chtěl a on patrně nechce).

bublifuk 28.12.2006 0:23

Re: Autorovi

Naprosto souhlasím! Ale nebylo by lepší, kdyby v Ústavě byla vložena větička : ..."Prezident jmenuje do třiceti dnů"...

Haf 28.12.2006 0:00

Naše zákony

Jasně, musejí bejt jednoduchý, srozumitelný a jednoznačný. A nad nimi by mělo bejt trio Klaus , Rychetskej a Jičínskej (náhradník Monte Chhristo) jako vykladači. Protože tady není žádnej morální kodex (či jiná pomůcka) a proto si tu bramboračku, bolševikama navařenou vykládá každej právník, jak chce...Pozdě plakat nad rozlitým mlíkem ...

Kryštof 27.12.2006 23:52

Jerry, nemůžete se mýlit více.

V.Cepl není právnický byrokrat a rozhodně si nepředstavuje Ústavu jako soubor ultimativních pravidel pro bezduché politiky. Kdybyste ho někdy poslouchal, tak byste věděl, že v jeho podání ústava

1. není soubor jednoznačných pravidel upravující každý krok prezidenta, vlády a pod., ale návodem k chování

2. očekává, že politici jsou gramotní a čestní lidé pracující ve prospěch ČR

Žel se zdá, že 2. podmínka není tak úplně splněna. Hledat v zákonech mezery může právník pochybné pověsti s cílem dosáhnout osvobození zločince, ale ne designovaný předseda vlády, nebo předseda velké politické strany při sestavování vlády.

Haf 27.12.2006 23:42

sv.Václave, vyslyš mé přání :

Tak končí nám rok 2006, dávno nezdravíme "Práci čest a demokracii jsme chtěli mít. Už můžeme zas o ní snít.  A jestli to tak půjde dál, snad abych se už zase bál, že za rohem je známý čas a soudruzi my budem zas.       Tak přeji sobě a Vám všem, kdo máte rádi tuto zem,  ať najdeme už  v sobě zlost a řekneme jim " Tak tedy dost !"

 

:-))) 27.12.2006 22:47

"... nebo si vzpomente, kam se dopracoval váš guru Havel.... až k humanitárnímu bombardování! Mně osobně se dělá husí kůže právě z tohohle parchanta, kterému bych s chutí dal pár facek!"

Ty nejsi dobytek, ale rozený milicionář, Bůvole. Rozdej qéry a jde se na věc ...!

Buvol 27.12.2006 22:17

Připadá mi naprosto komické

co tady sesmolili někteří "intelektuálové" na adresu presidenta! Přitom on jenom nazval věci pravými jmény! Pánové, neříká se snad hlas lidu, hlas boží. Račte se podívat na průzkumy veřejného mínění.... nebo si vzpomente, kam se dopracoval váš guru Havel.... až k humanitárnímu bombardování! Mně osobně se dělá husí kůže právě z tohohle parchanta, kterému bych s chutí dal pár facek!

dúchodce 27.12.2006 21:58

Re: Proč mají prezidenti a exprezidenti utkvělé přesvědčení, že mouhou stále někoho do vlády podsouvat občanům?

To je prosim příspěvek nad úrovní!

                                                   D ě k u j i .             

Lerak 27.12.2006 21:12

Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo, Polák Zielenec nevadil

To přitroublý a fanatický Zaorálek, to by bylo éro!

Lerak 27.12.2006 21:07

Re: Re: Re: Autorovi

Aero totiž létá a jaksi se mu nedostává kyslíku do mozku.

Lerak 27.12.2006 21:05

Re: Re: Poslouchat a číst pozorně!!

Někdo ráčkuje, no a někdo je hloupý a nadto neslušný.

Lerak 27.12.2006 21:00

Re: Re: Re: Jakub Patočka o Bursíkovi a lidech kolem něj:

Nadčlověkem ne. Ale vzdělaným ano. Co tak studia v Rusku? Jsme holt zaprdění, malověrní Češi.

zoch 27.12.2006 21:00

Re: Edmont Dante aneb skála If a Peklo názoru odlišného od Klause

Jseš nějak ve formě !  To nejsou hloupé řádky.

zoch 27.12.2006 20:56

Re: Re: Pan Klaus a ústava

Pane Starý !

Viděl jste skupinové fotky hlav států za účasti VK i am. presidenta ?  To je mi ale podivné,že vždy je VK natlačen vedle....a přitom si jej americký president jen tak mimochodem splete s jiným prezidentem a to ještě bývalým členem HZDS....Je to pěkné,ne ?    A můžete mi laskavě říci,čím může obohatit VK hlavy světových velmocí nebo špičky EU?  Obávám se,že tam chybí filozofický základ jakož i pochopení veškerých zákonitostí dobrého fungování společnosti a technokratické vlohy tuto nedostatečnost nenahradí.  Aby se Vám to nezdálo jen  jako plácání,uvedu titěrný příklad : Odmítání ombudsmana. Taková drobnost ale vede k široké výměně názorů na vztahy ve společnosti.Připouštím,že s čínským prezidentem by nenastala výměna názorů,s evropskými zcela jistě.

Pokud by Vám tento příklad nestačil,potom uvedu i naprosté selhání VK ve chvíli,kdy odmítl účast na tryzně při příležitosti prvního výročí hanebného útoku z 11.září konané v Praze na Vyšehradě.Zde by jistě dobře pochodil se svou reakcí v arabském světě,ale tím by to končilo.

¨Kdyby ani to nestačilo ,pak připomenu odsouzení leteckého útoku na Jugoslávii ve chvíli,kdy jsme byli v NATO cca týden.......a kdy o zvěrstvech srbských komand věděl již celý svět a tato zvěrstva snesou ostré srovnání s SS nebo NKVD . Zde se kámoš hledá již docela těžce a to i v Rusku.

Některé namátkou z paměti vyšťourané a shora uvedené důvody snad dostatečně osvětlují to,proč se VK nemohl a nemůže nikdy stát hvězdou evr. politiky. Vzdor současným statistikám je podle mne docela reálné,že vypadne i z politiky naší a důvodem bude právě probíhající tupé řešení vládní krize. 

Lerak 27.12.2006 20:55

Re: Re: Tohle má být "ústavně-právní rozbor" Klausových kroků a nebo obhajoba Klause?

Opakuji, přečtěte si příslušnou pasáž Ústavy, a jak říká bloger Ostravak, nedřistejte. Prezident jmenuje a tečka.

vlko nový 27.12.2006 20:19

Edmont Dante aneb skála If a Peklo názoru odlišného od Klause

Dost trapná ekvilibristika slov v podání ED... Onen prastarý vědoucí abbé by byl velmi zmlanám. Zatímco on učil svého ED  faktům a samostatnému myšlení stejná značka na českém Psu  ukazuje skutečně psí věrnost. Náš voříšek Betynka si taky myslí, že co já činím , dobře činím, zejména když jdu k ledničce. A nepřemýšlí o tom. I kdyby jakýkoliv uznávaný dietolog mi stokrát zdůvodňoval, že do té ledničky lézt nemám. .. Prostě- co činím, dobře činím. Pan Ed je se svou argumentací na úrovní  našeho voříška. I kdybY všichni legislativci světa tvrdili, že president musí konat podle zákona, on bude názoru, že Klaus, cokoliv činí, dobře činí. Že při tom rabuje ústavu? Že při tom dává flagrantní příklad toho, že se zákony a dokonce ten nejvyšší dodržovat nemusí? Že dávno vyškrtnul ze slovníku slovo morálka. Nevidí Edmont,takto Dante  vidí své Peklo! Peklo názoru samostaného a odlišného na Klausovi! Ta neuvěřitelná rouhačnost! Někdo má jiný názor než Klaus...On se radši drží deklarovaných dobrých úmyslů taťky Šmouly. A podle Danta, tentokráte Alighieriho je prý nad Peklem nápis- Zanech vší naděje! Ano Dante od  Psa, nebo spíš pod psa, zanechal jsem vší naděje, že by Klaus se někdy mohl chovat jako řádný president.  A ty štěkáš stejně otravěn jako naše Betyna, když nic z ledničky nedostane.

dragon 27.12.2006 19:04

Re: Ach jo, Polák Zielenec nevadil

vadil, a dost. Stejně jako blb Egon lansky se švédským občanstvím.

Starý J. 27.12.2006 19:04

Re: Pan Klaus a ústava

Tvrzení typu…žebrání o přijetí u prezidenta USA….vyloučení Česka z politických styků na nejvyšší úrovni…můžete něčím doložit? Opravdu mě to zajímá, jedná se o závažná sdělení a měla by být známa všem občanům, nejen Vám!

Starý J. 27.12.2006 19:03

Re: Re: Re: Autorovi

Takže druhý „ústavní soudce pod pseudonymem“! K té „pravdivosti“ jste se dobral prosím jak? Mohl jste slušně napsat, že podle „Vašeho názoru…“. Jinak si s Klausem nemáte naprosto co vyčítat!

dragon 27.12.2006 19:03

Re: Re: Jakub Patočka o Bursíkovi a lidech kolem něj:

hu! Vystudovat v Německu jako universální požehnání. Každý kdo vystudoval v Německu se stává nadčlověkem ..

zoch 27.12.2006 19:00

Vážený autore !

Polemizovat se současným poznáním a věděním  p. Cepla je jako polemizovat s čirou pravdou.

Ještě bych připomněl,že žalostný přístup Klause k Ústevě,právu,soudcům a soudním čekatelům je notoricky znám od doby krátce po r.89 do současnosti. Obhajovat jeho postupy znamená dozajista nasazopvání volské hlavy sobě samému alespoň mezi odbornou veřejností. V politické straně je tomu samozřejmě jinak....