8.5.2021 | Den vítězství


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jb 27.12.2006 16:34

Re: Re: Jsem si jist, na rozdíl od pana Danteho, že

Až vylezete z toho análu Fr.1, byl byste tak laskav a vysvětlil rozdíl mezi potenciálem a potencionálem. A pak byste mohl vysvětlit, v čem spočívá Klausova genialita a jak se projevila v jeho politické práci.  Snad v rozbití republiky? Nebo v geniální transformaci která stála hromadu miliard? Nebo v tom, že používá v některých článcích (pohleďte na tu velikost ducha)dokonce trojčlenku?  

Malý Aston 27.12.2006 14:22

Je tady zmatek,nikdo neví kdo chválí a kdo nadává!

Takže komouši a socani by měli chválit a KDU a Zelení nadávat. Pravičáci mají nadávat Topolánkovi,že se nechal vydírat pidistranami a nenadávat Klausovi.Takže zbývají jen ti naši zastánci pidistran,uražení po výhře v obsazení ministerstev a založení nových,jako by těch starých nebylo již dostatek.A já jsem byl přesvědčen,že ODS+KDU+Zelení chtějí snížit počet ministrů na polovinu a ty baráky plné úředníků prodat a tím navždy zamezit jejich rozmnožování a ejhle,bude jich ještě více. Kdo to bude platiti?My to budeme platiti.A tak patří KDU+Zelení do řad levice ke komoušům.Pro svá koryta potřebují baráky a úředníky,to není program pravice která má zastávat heslo,malý státní aparát,malé státní výdaje,méně regulace všeho a všech ministerskými poskoky.Mám dojem,že již KSČM je více pravicová než pravice,která se chová jako levice.Navrhuji volbu losováním,když se na to dívám,je jedno kdo vládne nebo bude vládnout,jsou všichni stejní,vidina koryt jim zatemnila mozek,pokud nějaký vůbec mají.:-D

jerry 27.12.2006 14:26

Re: Je tady zmatek,nikdo neví kdo chválí a kdo nadává!

Perfektní rozbor, takhle bych to napsat neuměl. Díky.R^

čtenář 27.12.2006 14:35

Re: Re: Je tady zmatek,nikdo neví kdo chválí a kdo nadává!

To losování je navíc nejspravedlivější, jako každá náhoda. Tudíž i české kotlině by nemusel nikdo výsledky losování zpochybňovat (Sazka žádné stížnosti na losování nemívá). Ovšem pro vyloučení stížností doporučoval bych využití papouška. Papoušci jsou loterijní profesionálové. ;-D A z čiré zlomyslnosti: papoušek by měl "volit" i prezidenta. ;-D

František I. 27.12.2006 14:48

Re: Je tady zmatek,nikdo neví kdo chválí a kdo nadává!

Smutná to pravda. Proto doufejme v předčasné volby.

Vítek 27.12.2006 14:03

ÚSTAVA

Že je nesrozumitelná naprostá většina zákonů v této zemi a to nejen laikům, je smutná pravda. Jsem však přesvědčen, že alespoň Ústava by měla být jasná a to VŠEM. Že není, tak za to mohou Jičínští i Ceplové a mnoho dalších "odborníků". Kdyby odborníci této úrovně navrhovali automobily či cokoli jiného , tak jsme stále v době kamenné.

Mard 27.12.2006 17:01

Re: ÚSTAVA

Možná není problém ani tak v subjektu ale spíše v nechápajícím objektu. On totiž blbec nepochopí ani jednoduchou rovnici, natožpak souvislý, kontextuálně provázaný text.

valtrucha 27.12.2006 13:56

kecy

První část článku o jmenování vlády je pseudoprávnická slovíčkařina a demagogie. Je-li v ústavě napsáno, že prezident jmenuje vládu na návrh premiéra, pak je jasné, že ji jmenovat musí, a to v té podobě, jak ji premiér navrhl. Lhůta je nejasná, snad měla být v ústavě určena. Prezident může vyjadřovat na složení vlády své názory a tak ji svou autoritou ovlivňovat. Klaus tak činí, možná pro někoho příliš aktivisticky, avšak úvahy o tom, že by vládu nejmenoval (ať už úvahy Edmondů Dantů či případně přímo prezidentovy) jsou blbina. Rozvíjení teorií a la smysl slova "stát" kvůli dobrání se pravidel jmenování vlády je naprosto k ničemu, všichni víme, že schopný diskutér zpochybní i to, že 1+1=2. Více zdravého rozumu, méně právníků!;-€

Druhá část článku o potenciálním ministru zahraničí Schwarzenbergovi je horší, protože je navíc štvavá proti výše zmíněnému, zeleným, Rakušanům ... a používá populistické polopravdy (cukrovary, rakouský tisk).  Má-li jeden na to být ministrem zahraničí, pak bych naopak očekával, že k některým zemím bude mít hlubší vztah (tak jako asi Schwarzenberg k Rakousku) a jsou-li to země spřátelené, spojenecké, dokonce v EU, pak to v mých očích jeho kvalifikaci na tento post rozhodně zvyšuje. Pokud máme vážné spory s Rakouskem, tak zkušenosti pana Sch. budou rozhodně plusem. Ostatně já bych to s těmi spory neviděl tak heis, Temelín vadí části obyvatel jedné spolkové země a Benešovy dekrety zajímají jen pár hysterických nácků a samozřejmě pár politiků, co nemají na víc. Pro nás ostatní je to pradávný spor, na kterém se nikdy neshodneme (tak jako na husitských válkách, Bílé Hoře, vyrovnání Rakouska s Uherskem a mnoha jiných), ale už nám to nevadí, protože podstata sporu je passé. Na brzkou válku s Rakouskem mi to nějak nesedí :-)

miroslavb 27.12.2006 14:13

Re: kecy

pane valtrucha, mohu pouze opakovat vase mineni.

čtenář 27.12.2006 14:23

Re: kecy

Taky už mi leze na nervy to trapné slovíčkaření a žonglování s "definováním" pojmů. Přitom všichni moc dobře víme, co se myslí a hlavně říká v české ústavě (byť tato ústava za moc nestojí). Možná by takovýto stát měl být zrušen bez náhrady.

František I. 27.12.2006 14:47

Re: kecy

Malé upřesnění-president nemusí a není šnace jak oddělit předponu ne, i kdybyste se rozkrájel. Pan hrábě nemá s cukrovkou nic do činění, stejně tak, jako mrzské Rakousko. Firmy, které vrátily kvoty do EU, jsou anglické.

Šedovous 27.12.2006 13:46

Františkovi I : mohl byste prosím více rozvést toto :

"......věnovali kvoty zahraniční firmě a nikoliv řepné oblasti, jako je to jinde v EU. ...."

Nějak mi uniká, JAK se stane řepná oblast právním subjektem a může vlastnit nějaké kvoty.

Děkuji předem.

František I. 27.12.2006 14:42

Re: Františkovi I : mohl byste prosím více rozvést toto :

Existují tzv. regiony, které už subjektem jsou. Původně se kvotace přidělovala státu, který ho decentralizoval na oblasti (regiony). Existuje (možná, že už existovalo)krom toho na MZ rozdělování na tzv. obilnářskou oblast, řepařskou, bramborářskou apod. Tady jako subjekt vystupovalo MZ, které opět přidělovalo a přerozdělovalo. Je to poněkud složitější a já jsem jistou dobu mimo hru, takže vše může být jinak. (Pouze lidi tam zůstávají, revoluce nerevoluce a úplatky se změnily z naturálních jako např. prasátka a demijony, na peněžní). Některé oblasti jsou natolik suveréní a přesně určená, že mají i svou ochrannou známku např. Žatecký chmel venku např. Burgundské víno. (I my jme byli nuceni překřtít dobré známé burgundské na rulandské, což se týká jak vína, tak i sazenic.)Mimochodem, řepaři řvali už dříve, ale stále doufali, že výdělečné cukrovary (a to prý byly) se prostě nezavírají. Bláhovci. Takže padla Haná. Může následovat Jičínsko.

sociolog 27.12.2006 12:54

co je to prebehlik, tot otazka...

V Cechach se zda byt zrejme normalni, ze poslanec, ktery dospeje na zaklade sveho svedomi k zaveru, ze je nemoralni pres pul roku branit nejvetsi strane, aby sestavila vladu, musi byt strezen policii a urazen prezidentem coby "prebehlik". A co kdybchom se na vec podivali naopak. Zatim panu poslanci nikdo nedokazal zistne motivy (pry ma byt Paroubek za takove hlasky volan k soudu, aby je proveril, takze se brzy dozvime, co na tom je), takze neni zadneho duvodu mu upirat pravo jednat dle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi.

Na takovou urazku na cti dotycneho poslance nema ani prezident ani nikdo jiny vubec zadne pravo! A uz vubec ne na zaklade sveho "nejlepsiho svedomi a vedomi". V tom je podstata veci. Vse ostatni je uz jen na tomto pojmu "prebehlika" nalepeno. Napr. Klausova tradicni nevrazivost vuci "emigrantum", ktera jej jeste v devadesatych letech vedla kk tomu, ze jim upiral pravo volit. Pry se nemohou se zasadit o blaho zeme, ve ktere neziji. Prestoze prave jejich hlasy pri poslednnich volbach tuto tezi definitivne vyvratily, Dante tuto xenofobickou tezi na prikladu Schwarzenberga, papouskuje. Coz Dantemu uniklo, ze pokud by se jejich hlasy nepripocitali k Jihocechum, tak nam vladnou socdemaci s bolsevikem? Zy by rudi byli Dantemu blizsi, nez predstavitel rodove slechty?

Takze byt Klausem, tak bych se prave dnesni politickym patem nechal poucit a nenechal poskoka Danteho vymyslet si pro sve protiustavni jednani motiv "nejlepsiho vedomi a svedomi". Takove ohledy projikovat do cynickeho Klause po tom, co prijmul v Lanech komunisty, diky nimz se prosadil proti Sokolovi, aby pote oznacil disidenty za nepodstatny faktor pri nasem osvobozeni z totality - na rozdil od zbyleho naroda za jeho zasluhy vyplyvajicci z jeho flakacstvi - to zni jak spatny vtip. Lec silvestr teprve prijde, pane Dante. Za 4 dny mate pravo na parodie, ne dnes, kdy jde o otresenou jednotu nejsilnejsi strany v zemi, kterou Klaus coby jeji cestny predseda zavinil a zamyslel...

jerry 27.12.2006 13:46

Re: co je to prebehlik, tot otazka...

Poslanec Melčák ,hrdinný člen KSČ před listopadem jistě není přeběhlíkem. Vždyť , jak vyplývá, z jeho návrhu , prosazoval do silničního zákona, aby chodci chodili přes silnici jen ve skupinkách. Nemůže být tedy přeběhlíkem, když se bojí přeběhnout i silnici.;-D

Šedovous 27.12.2006 12:37

Tomu pánovi co je toho jména První (Fr. I) : demaskoval jste mne !

Abych nebyl furt jenom čistý plátce, založil jsem si stavební spoření a inkasuji státní příspěvek, rovněž mám založeno důchodové spoření a mám slevu na daních, rovněž zaměstnavatel nějakou tou stovkou přispěje.

Prostě jsem taková nenažraná socka.....a vy to všechno musíte platit ze svejch daní a ze svejch krvavejch mozolů...kiš

František I. 27.12.2006 12:42

Re: Tomu pánovi co je toho jména První (Fr. I) : demaskoval jste mne !

Jak pravdivé. Potvoro...

Modrý pták 27.12.2006 12:51

Šedovousi

podle mého názoru jste se demaskoval jako osoba racionálně uvažující :-))). Naprosto využíváte možností, které Vám systém poskytuje, abyste nebyl čistým plátcem. Kdybyste se tak nechoval, tak byste byl zcela iracionální.

"Nenažraná socka" - kdysi tady vysvětloval Foundry, že to je stav mysli, nikoli stav majetkový. Takovou charakteristiku podle mého názoru nesplňujete. Charakteristiku nesplňujete ani podle svojí definice, protože do systému platíte. Takže se pouze snažíte optimalizovat svoje platby. Coby principiální odpůrce nařizovaného altruismu mám pro Vás úplné a naprosté pochopení :-)))

Šedovous 27.12.2006 14:20

Nepřechvalte mne,

to bych po přečtení několika článků o výhodnosti rovné daně pro jedny či druhé musel začít modrat, spočetl jsem si, že při rovné dani by mi to za 10 let hodilo čtvrt melounu navíc;-€. Zatím jenom brunátním....

když vona se mi ruka s tím modrým volebním lístkem nějak kroutí, na jedné straně čtvrt melounu na druhé milé tváře pana Tlustého, Langra a Římana , Marek Benda v to....

aristokrat 27.12.2006 12:54

Re: Tomu pánovi co je toho jména První (Fr. I) : demaskoval jste mne !

Střezte se štěstí, Šedovousi! Na kom ta potvora jednou ulpí, těžko se ho zbavuje, a stejně se v něm utopí ...

AeroKarel 27.12.2006 12:22

Dalo se čekat

že se Schwarzenberg dostane do řečí, navrhne-li ho někdo jako Bursík. Ale mně Sch. připadá celkem rozumný, uvidíme co se z něj a celé situace vyklube.

František I. 27.12.2006 12:34

Re: Dalo se čekat

Přiznám se, že mi také nijak nevadí.

jerry 27.12.2006 12:52

Re: Re: Dalo se čekat

Mně vadí Bursík.

brok 28.12.2006 1:04

Re: Re: Re: Dalo se čekat

Mě nejvíc Kuchtová.

:o) 27.12.2006 12:12

bany sice neexistují, ale ne každý přispěvatel sem smí

tak ať sem smí aspoň články zabanovaných přispěvatelů...

http://www.konfrontace.bloguje.cz/453805-byti-a-nebyti-ceskych-vlad-tentokrat-podle-ceske-ustavy.php

František I. 27.12.2006 12:41

Re: bany sice neexistují, ale ne každý přispěvatel sem smí

Super.

Šedovous 27.12.2006 12:11

Edmonte, máte v tom drobné zauzlení :

"....Ze znění ústavy vyplývá, že v pravomoci prezidenta je právo jmenovat vládu a byť má některé své pravomoci omezené ústavními zákony, tak tohle právo není ničím omezené, není podložené kontrasignací, což znamená, že tuto pravomoc vykonává prezident zcela nezávisle a rozhodnutí je bezprostředně platné a má právo jmenovat takovou vládu, kterou on považuje za schopnou vládnout. ..."

V pravomoci prezidenta je jmenovat premiéra (při ignorování nepsaných ústavních zvyklostí dokonce jakéhokoliv !!!) , jmenování vlády je už jen vynucený důsledek této pravomoci.A vládu o které si myslí že je schopna vládnout navrhuje, ve skutečnosti ale jmenuje premiér.

Doufám že se vám hlava dostatečně profoukla a během lesem prokrvila, tak do mně...

František I. 27.12.2006 12:32

Re: Edmonte, máte v tom drobné zauzlení :

Ehm. Je tam také napsáno kdy? Nebo, že ji jmenovat musí? Nebo, jakým způsobem je právo premiéra vládnout bez presidentova schválení vynutitelné? To tu bude ještě veselo. Už se těším na předčasné volby.

Šedovous 27.12.2006 11:57

Zebře : horlíte pěkně,

já bych si ty zájmy lidu rozdělil na zájmy lidu bez peněz a s penězma. Scéna se rázem projasní...

Ladislav N. 27.12.2006 12:01

Re: "zájmy lidu"

Jojo, ten marxismus-leninismus má hlubokej kořínek... ;-)