25.10.2021 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

POLITIKA: Když se kácí les, lítají třísky?

Pamatuji si na jeden vtipný dialog. "Kdes byl? Dlouho jsem tě neviděl." "Seděl jsem." "A kolik jsi dostal?" "Dva roky". "Za co?" "Za nic". "To kecáš, za nic je pět let". Vzpomínáte? Škutina a Prezidentův vězeň. Řekl pravdu o prezidentu Novotném...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Venc 4.2.2012 0:07

Jde o mnohem komplikovanější

společensko-politickou situaci, než si asi většina příspěvků uvědomuje nebo připouští. Zjednodušující a mnohdy vulgární odsudky toto dokumentují, Předně, expremiér Topolánek byl ve vrcholové politice i funkci dosti dlouho, aby jeho názor stál za poctivé a rozumné zvážení. Tím nechci tvrdit, že se mně líbí(líbila) politická i kulturní "vyspělost" našich čelních exponentů a činovníků. Podle mého mínění je však možné z toho usuzovat, jak je složité a pro řadového občana prakticky nedostupné zjistit, jak jsou různá "přání" a cíle vlivových společenských struktur prakticky aplikované do politického prostředí. Že expremiér má s kauzou p Wolfa stoprocentní pravdu, o tom snad nikdo nemůže pochybovat. Obdobných "kvalitních" prací a projektů jsou "úspěšně" realizovány a financovány desítky, ne-li stovky a z každého, při troše šikovnosti a finanční podpoře, lze udělat kauzu. Rovněž má pravdu, jak píše, s "novodobou revolucí", kdy se prakticky jedná o "přepřahání" a generační obměnu. A jak je známo: revoluce požírá svoje lidi, takže všechno probíhá, jak má a jak je svět zvyklý.

P. Gabriel st. 5.2.2012 19:47

Re: Jde o mnohem komplikovanější

Pane Venci, vyj ste ochoten zvažovat názory kohosi, kdo je schopen nejenom podvádět svou ženu, tak jako Topolánek, ale třeba i intrikovat proti předsedovi koaliční strany tak, jako to dělal Topolánek s Kalouskem a Severou proti Čunkovi, ve snaze rozbít KDU a její zbytky zatáhnout do ODS?

Pro řadového občana mení obtížné zjistit. Wolfovy !expertní" zprávy byly v době, kdy se Wolfův podvod povalil, zveřejněny na internetu. Nevím, jaké máte kvalifikační předpoklady něco taskového posoudit. Mohu vás ale ujistit, že i průměrně inteligentní foxteriér pozná že je to drzý podvod. Jen si to vyhledejte.

V. Venc 7.2.2012 17:05

Re: Jde o mnohem komplikovanější

Pane Gabrieli, vážím si Vaší reakce, ale naprosto nesouhlasím s Vaším osobním stanoviskem, že jste oprávněn soudit jednání kohosi...Hříšnost je přítomna u každého člověka, a to i u daleko větších a známějších osobností, než expremiér (např Kennedy, Havel..) Já zastávám názor,  že s ohledem na své postavení nejsem schopen posoudit jejich celospolečenský přínos a zásluhy. Vy jste člověk jiný, s jasným a rozhodujícím úsudkem a vhledem do člověka. Nic proti tomu, jsou i takoví borci.

Co se týče mého konstatování ke kauze Wolf:: „Obdobných "kvalitních" prací a

projektů jsou "úspěšně" realizovány a financovány desítky, ne-li

stovky a z každého, při troše šikovnosti a finanční podpoře, lze udělat kauzu“,

že není pravdivé, tak je potřeba se v této problematice lépe zorientovat!