3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

POLITIKA: Když se kácí les, lítají třísky?

Pamatuji si na jeden vtipný dialog. "Kdes byl? Dlouho jsem tě neviděl." "Seděl jsem." "A kolik jsi dostal?" "Dva roky". "Za co?" "Za nic". "To kecáš, za nic je pět let". Vzpomínáte? Škutina a Prezidentův vězeň. Řekl pravdu o prezidentu Novotném...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Venc 7.2.2012 17:05

Re: Jde o mnohem komplikovanější

Pane Gabrieli, vážím si Vaší reakce, ale naprosto nesouhlasím s Vaším osobním stanoviskem, že jste oprávněn soudit jednání kohosi...Hříšnost je přítomna u každého člověka, a to i u daleko větších a známějších osobností, než expremiér (např Kennedy, Havel..) Já zastávám názor,  že s ohledem na své postavení nejsem schopen posoudit jejich celospolečenský přínos a zásluhy. Vy jste člověk jiný, s jasným a rozhodujícím úsudkem a vhledem do člověka. Nic proti tomu, jsou i takoví borci.

Co se týče mého konstatování ke kauze Wolf:: „Obdobných "kvalitních" prací a

projektů jsou "úspěšně" realizovány a financovány desítky, ne-li

stovky a z každého, při troše šikovnosti a finanční podpoře, lze udělat kauzu“,

že není pravdivé, tak je potřeba se v této problematice lépe zorientovat!

J. Malá 6.2.2012 13:19

Re: Vaše drzost nezná mezí,

Souhlas. A co tak pí.Vesecká a kauza OKD? Jak ji prý pro podjatost odstěhopvala do Hradce? A Hradec ty desítky tisíc stran spisů začal studovat znovu a studoval tak dlouho,až Koláček s Otavou celou miiliardovou záležitost s úsměvem ustáli a už pro promlčení nemohou být trestáni.A mezitím Koláček snaživě podnikal i v Mostecké. No ještě že jí to vysvědčení dává právě Topolánek!!!

P. Gabriel st. 5.2.2012 19:47

Re: Jde o mnohem komplikovanější

Pane Venci, vyj ste ochoten zvažovat názory kohosi, kdo je schopen nejenom podvádět svou ženu, tak jako Topolánek, ale třeba i intrikovat proti předsedovi koaliční strany tak, jako to dělal Topolánek s Kalouskem a Severou proti Čunkovi, ve snaze rozbít KDU a její zbytky zatáhnout do ODS?

Pro řadového občana mení obtížné zjistit. Wolfovy !expertní" zprávy byly v době, kdy se Wolfův podvod povalil, zveřejněny na internetu. Nevím, jaké máte kvalifikační předpoklady něco taskového posoudit. Mohu vás ale ujistit, že i průměrně inteligentní foxteriér pozná že je to drzý podvod. Jen si to vyhledejte.

P. Gabriel st. 5.2.2012 19:38

Vaše drzost nezná mezí,

pane Topolánku. Je jednoznačné, že  Wolf dostal státní miliony, aby zpracoval vědeccké expertízy. Místo toho postahoval pár stránek nic neříkajících textů z internetu. Ve své době jsem je četl, podobně, jako spousta jiných lidí. Směšné! Tedy se pokusil o podvod, byl odhalen a po právu potrestán.

Vesecká? Mám s ní osobní zkušenost. V době, kdy začínala aféra Čunek, jsem jí podal trestní oznámení na porušování zákona úniky z trestního spisu, což bylo evidentní, redaktoři všech sdělovacích prostředků se tím netajili, jenom neuváděli zdroj. A ten mohl být dvojí. Vyšetřovatel, nebo dozorový státní zástupce. Na mé podání mně odpověděl nějaký subalterní úředník, že mám doložit písemné důkazy. O schopnostech a nezávislosti této dámy nemám od té doby nejmenších pochyb.

Doufám, že vyšetřování různých sviňáren s politickým pozadím bude úspěšně pokračovat, stejně jako souzení a trestání pachatelů. Doufám, že příjde i na vás a na vaši bandu s Bartákem a Parkanovou. Je veřejným tajemstvím, s jakou úlohou věhlasný armádní odborník Barták přišel na MO . A že mu Parkanová, která si k vám osobně chodila pro instrukce, kryla záda. A bylo by dobré kdyby se nezapomnělo i na mnohem starší sviňárny, s vámi spojené, jako třeba Kroměřížská teplárna.

V. Venc 4.2.2012 0:07

Jde o mnohem komplikovanější

společensko-politickou situaci, než si asi většina příspěvků uvědomuje nebo připouští. Zjednodušující a mnohdy vulgární odsudky toto dokumentují, Předně, expremiér Topolánek byl ve vrcholové politice i funkci dosti dlouho, aby jeho názor stál za poctivé a rozumné zvážení. Tím nechci tvrdit, že se mně líbí(líbila) politická i kulturní "vyspělost" našich čelních exponentů a činovníků. Podle mého mínění je však možné z toho usuzovat, jak je složité a pro řadového občana prakticky nedostupné zjistit, jak jsou různá "přání" a cíle vlivových společenských struktur prakticky aplikované do politického prostředí. Že expremiér má s kauzou p Wolfa stoprocentní pravdu, o tom snad nikdo nemůže pochybovat. Obdobných "kvalitních" prací a projektů jsou "úspěšně" realizovány a financovány desítky, ne-li stovky a z každého, při troše šikovnosti a finanční podpoře, lze udělat kauzu. Rovněž má pravdu, jak píše, s "novodobou revolucí", kdy se prakticky jedná o "přepřahání" a generační obměnu. A jak je známo: revoluce požírá svoje lidi, takže všechno probíhá, jak má a jak je svět zvyklý.

B. Hudzieczek 4.2.2012 0:04

Re: Jen tak mimochodem

už jsem si toho Wolfa "vygooglil", byl na druhé straně, asi na 17. místě za takovými Wolfy jako Wolf-kotle, Wolf-oblečení, Wolf-Heizung, Wolf-Canis lupus, Wolf-svedish heavy metal band, Wolf-cooking, Wol-Kinderclub, Wolf-Guntram (oprava hudebních nástrojů).

Pro svět asi bezvýznamná persona, a proto mi stále nedochází, proč to tu p. Topolánek vytáhl. On neví jak to chodí? On měl nějaký čas do toho zasáhnout, namísto toho svůj "politický talent" realizoval s holým zadkem i předkem v rezidencích pana Berlusconiho .

I. Minařík 3.2.2012 22:07

Strach jebzlá věc

Pane Topolánku, máte strach a proto se tak zastáváte lumpa! 

J. Urban 3.2.2012 21:51

A příznačné je, že ten bolševický

lampasák píše do práva.

J. Urban 3.2.2012 21:47

§ereš magy v koskách, topole?

M. Procházka 3.2.2012 20:41

Když......

Když nemlčí,ale znovu žvaní,škodí ještě více.To co předvedl za dobu své vlády stačilo až až,teď by měl jen zalézt a sebou si vzít i Dalíka.

F. Vízek 3.2.2012 19:07

Neměli bychom zapomenout...

Vláda ČSSD podle hesla "padni, komu padni"  nebránila kriminálu pro místopředsedu své strany a svého ministra (=  Svoboda + jeho přítelkyně).

ODS zabránila už ve sněmovně nejednomu vyšetřování svých hochů.. Například ministra Kočárníka.

F. Vízek 3.2.2012 19:04

Topolánek kategorický...

... ale pravdy v textu jaksi pomálu.

Mirek Topolánek ale ví, proč článek napsal: vidí "za roh" a cítí se být ohrožen, protože celá jeho někdejší parta je ohrožena.

Průhledné.

A. Nováček 3.2.2012 18:40

Když se kácí les....

topolánek by udělal lépe, kdyby mlčel. V článku je hodně blbostí, ale s Veseckou se úplně pomátl.

K. Pavlas 3.2.2012 18:35

Kdo jednou lhal

pane Topolánku - tak jako Vy své první ženě a nejen jí - a bezostyšně ji podváděl, pozbyl morální právo se ohánět honbou za PRAVDOU. V mých očích jste ztratil kredit slušného člověka a být Vámi, tak bych už jen mlčel.

J. Boleslav 3.2.2012 18:20

Re: Mirdo,

Sobotka - ČSSD. Pořád se s nimi prohazuje a měl je i na volebních bilboardech .Omlouvám se za pozdní reakci, občas musím dělat i něco jiného než diskutovat na Webu.

J. Slanina 3.2.2012 17:36

Re: Okazy

To máte marné, pane Rybáku. Šejno-lejno má velice selektivní paměť. Ten si dneska už ani nepamatuje jak ho jeho strejček, semínkový generál, houpal na kolenou.

B. Rybák 3.2.2012 17:21

Re: Říkal jsem si co kdyby, ale zase nic

P.S. Již antičtí Řekové přišli na to, že i do očí (uší, nosu, hmatu) bijící skutečnosti mohou být zcela nepravdivé (nerozumné).

B. Rybák 3.2.2012 17:21

Re: Říkal jsem si co kdyby, ale zase nic

Pravdivost "našeho" tisku v kauze "Čunek" (Vesecká) je stejná jako v jeho postoji ke klimaskeptikům, euskeptikům, multikulturalistům, feminismu, ochráncům zvířat,...

http://www.cunek.info/Informace/LegendaCunek.aspx

http://cz.altermedia.info/z-domova/grosstapo-v-akci_864.html

http://ervinca.blog.cz/0903/vladimir-hucin-ii

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Hu%C4%8D%C3%ADn

B. Rybák 3.2.2012 17:03

Okazy

http://www.cunek.info/Informace/LegendaCunek.aspx

http://cz.altermedia.info/z-domova/grosstapo-v-akci_864.html

http://ervinca.blog.cz/0903/vladimir-hucin-ii

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Hu%C4%8D%C3%ADn

B. Rybák 3.2.2012 17:03

Výborný článek od panaTopolánka

Když se mafie státních zástupců a soudců spolu s grosstapem (po "úspěchu" s pronásledováním V. Hučína) vrhla na pana J.Čunka a neštítila se od počátku vyšetřování hrubě orušovat zákon museli se ti ostatní poradit jak "to" zastavit. Pokud tím vznikla "válka" zástupců, nese za ní jednoznačně odpovědnost ten kdo ji svými nezákonnými a amorálními postupy vyvolal ("grosstapo").

P.S. Chviličku jsem se domníval, že konečně došlo k odsouzení nějakého šibalského EU-Hujera. Přísnost rozsudku mi pomohla to pochopit. Byl to exemplární soud se zrádcem.

M. Šejna 3.2.2012 15:41

Prokope plastelíno

Z vás si prdel budu dělat velice rád, plastelíno.

Já jsem napsal, že tohle se budovalo už za Topolánka. Tím jsem ale nenapsal, že to nebylo už za Topolánkových předchůdců. Topolánkovi předchůdci a tom ale veřejně nepíšou, zatímco Topolánek to bezelstně příznal. Nevzpomínám si, že by Paroubek nebo Špidla, či Zeman někdy věřejně psali o tom, že byl někdo odsouzen na politickou objednávku.

M. Prokop 3.2.2012 15:34

Re: Topolánek chtěl říci,

Co za Topolánka, to jen pokračovalo započaté za Zemana, Špidly, Grosse a Paroubka. Zvlášť Pavel Němec zaslouží pozornost.

M. Prokop 3.2.2012 15:32

"Tohle nevzniklo teď, tohle se budovalo už za Topolánka."

A za Zemana, Špidly´, Grosse a Paroubka se soudilo rovně a bez vlivů?

Račtež si pane generále dělat prdel z plastelíny.

M. Prokop 3.2.2012 15:31

Ta seriosní a nezávislá Vesecká

mne rozesmála.

M. Šejna 3.2.2012 15:00

otřesný článek od Topolánka

nechci hodnotit, zda Wolf dostal trest oprávněně. Kauzu neznám. Otřesné je ale to, že bývalý premiér České republiky zcela otevřeně přizná, že české soudnictví a celé ministerstvo spravedlnosti funguje na politickou objednávku. Tohle nevzniklo teď, tohle se budovalo už za Topolánka.

Dodnes si pamatuju na Kubiceho zprávu, kdy Topolánek v TV tvrdil, že Kubice je čestný chlap a proto je obsah jeho zprávy pravdivý. Rok na to Topolánek už ve funkci premiéra prohlásil (opět v přímém přenosu) že všechny informace z Kubiceho zpávy se ukázaly být pravdivé (asi i ta pedofílie). Takto tehdy Topolánek zacházel s "pravdou". A dnes se diví. Muže se divit jen tomu, co se mu podařilo zdárně vybudovat. Bylo to za vlády Topolánka, kdy se státní zástupci scházeli s Veseckou, aby dojednali, co se bude trestně stíhat a co nikoli, protože to je politicky nevhodné.

E. Heusinger 3.2.2012 14:46

Re: Topolánek chtěl říci,

Žejó!

M. Vondráček 3.2.2012 14:22

Re: Topolánek chtěl říci,

Je hezké jak víte , co si myslí či chtěli říci jiní .

M. Konupčík 3.2.2012 13:56

Máte pravdu Mirku, nelze souhlasit

s tím, že politici jsou chudáci, na které ostatní ONI hrají zlé hry. A ano máto dost věcí za které cítit vinu. Mlčení a tím tichá podpora korupce, která za vaší vlády nabrala doposavad netušených rozměrů - to je vaše práce. Vlastní fakt, že každý máte na hlavě nějaké to máslo a každý na každého něco ví a dohromady to kupodivu nějak funguje - to není omluva, to je přiznání!

uznávám, že jste "zdravý" základ tohohle marasmu zdědil, ale místo omezení se náramně rozrostl za zrovna vaší vlády. Celé to začíná už u financování polit.stran a pokud má politbyro zkušenosti jak si vydělat bokem pro stranu, není nic zvláštního na tom, že něco přisypou i sobě a rodině. že?

V. Heidlerová 3.2.2012 13:51

Re: Jen tak mimochodem

Bez ironie - jako snaha pomoci. Zadejte si do vyhledavače (takový volný řádek na domovské stránce) hned navrchu jméno p. Wolfa, neznám křestní, on Vám naběhne celý seznam odkazů na články o jeho případu. Byl to politický přeběhlík z ČSSD, podpořil p. Topolánka, ale nemyslím si, že je čistý.

Kéž se v naší politice objeví aspoň jeden spravedlivý, který by mohl být vzorem společnosti, nebál se a nekradl.

V. Heidlerová 3.2.2012 13:47

Re: Jen tak mimochodem

Tož nebuďte tak přísný v soudech. Mně je 75 a před 5 lety jsem si nic neuměla najít a tak jsem byla vděčná za každou radu od přispěvatelů, kteří mne jako dítě vedli cestou užívání PC. Jen tak jsem se naučila internetovat.

Ináč si myslím, že do hov-a se nemá rýpat, tož p. Topolánek se neměl o Wolfovi ani zmiňovat.