28.9.2020 | Den české státnostiDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Kdo má profitovat na sKartách?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 24, poslední: 24.4.2013 21:53, přehled diskusí

řešení je jednoduché:
Autor: A. Hrbek Datum: 24.4.2013 18:26

Ať má S-kartu jen ten kdo ji chce a kdo za ni si zaplatí.

Ostatním ať dají pokoj!

Re: řešení je jednoduché:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 24.4.2013 19:29

Proč ? Pobírte dávky, tak se holt musíte přizpůsobit nějakému režimu, co je na tom tak příšerného ?

Re: řešení je jednoduché:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 24.4.2013 21:27

Jsou tři řešení.

To stávající, přes Českou poštu, drahé pro stát a neefektivní.

sKarta levná pro stát, spolehlivá pro příjemce a placená ČS. Samozřejmě za předpokladu, že přes sKonta potečou pravidelně peníze a nebude třeba řešit výjimky z výjimek z výjimek.

Třetí je to, co navrhujete. Stát ušetří tím, že náklady za vyplácení přenese plně na příjemce.

Platební karta je super věc:
Autor: J. Šimonová Datum: 24.4.2013 13:56

Sama ji používám, ale sKarta se všemi návaznostmi a striktním příkazem je špatný projekt. No - kod tento projekt asi může hájit? Angažovaní, placení roztleskávači, agentisšpořitelny, co jim na projektu visí provize, ... ještě někdo? Kolik je lidí, co platební kartu nemají, a nemůžou se dočkat, až ji dostanou díky projektu sKarta?

Re: Platební karta je super věc:
Autor: M. Kosejk Datum: 24.4.2013 15:11

Ženská jedna demagogická, ve Vašem článku jsem nečetl jediný faktický argument - pouze Vaše úvahy na úrovni: "říkali to na Nově a já to teď papouškuju". Já například ten projekt hájím, i když nesnáším Kalouska - a moje strana, kterou volím, se proti tomu staví. A s projektem nemám nic společného. Proč to hájím? Protože mám ponětí o výdajích státu na rozesílání sociálních dávek na účty a adresy (často změněné a nebo zrušené - z nichž se peníze vrací zpět). A kdo by z sKaret profitoval? No, my všichni, protože zasílání peněž by se výrazně zlevnilo (a nutnost evidence různých BÚ a adres by také odpadla). A navíc na sKartu přicházejí peníze v klidu, i když jste v nemocnici, na dovolené... - prostě Vám příjdou na sKartu - a a vy si je můžete vybrat třeba až za rok. 

Připomínáte mi ty holandské dělníky, co šli zničit stroje, protože jim nerozuměli a báli se, že je připraví o práci.

Re: Platební karta je super věc:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 24.4.2013 16:14

No 270 000 lidí už ji používá.

Místo keců, jak je zbytečná by si její majitelé měli vydupat například, že když na ní jdou sociálnéí dávky, tak si banky nesmí strhnout procenta z transakce a podobně. A ne řvát, že ji chtějí zrušit, protože se s ní blbě platí chlast, cigára a žetony v herně.

Re: Platební karta je super věc:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 24.4.2013 21:39

Paní Šimonová zkoušela jste někdy posílat peníze cizím lidem? Víte třeba, že Česká pošta Vám dá vědět, že si adresát peníze nevybral (nemoc, ztracená složenka atd.) s několikaměsíčním zpožděním? Napadlo Vás kolik je to práce sebrat od statisíců příjemců správná čísla jejich účtů a aktualizovat je kdykoliv si adresáti svůj účet změní? Víte, že poslání jedné složenky stojí minimálně 34 Kč? Že za bankovní převody se platí zhruba desetkrát méně, ale platí? Že ČS byla ochotná projekt zajistit zdarma, ovšem pod podmínkou, že přes ní potečou všechny dávky (vydělala by na celkovém objemu transakce)?

Víte, že 90 % práce lidí, kteří rozesílají peníze spadá na řešení reklamací a že sKarty by prakticky všechny problémy odstranily?

Podle toho, co píšete nevíte nic, ale zato to nevíte velmi přesvědčeně.

S-karta není špatná, je jen zbytečná:
Autor: L. Matura Datum: 24.4.2013 12:45

a to jak pro toho kdo má svůj účet a svoji kartu (a to je většina) a nepoužitelná pro toho, kdo není ze zdravotních důvodů schopen dojít k bankomatu nebo do obchoďáku nebo není schopen ani vyťukat pin na klávesnici (značná část starších občanů). A těch mimo tyto skupinu až tak moc zase není. Takže je prostě zbtečná,zbytečná,zbytečná a bylo to od začátku malá domů pro ty, kteří ji protlačili. 

Pořád to nechápu:
Autor: F. Eliáš Datum: 24.4.2013 11:06

Stále ještě nevím, v čem konkrétně je ta karta špatná. V čem je horší než karty, kterými platím. Všechno mi připadá jako neurčité blábolení posilované zmatenými novináři.

Re: Pořád to nechápu:
Autor: P. Götze Datum: 24.4.2013 11:34

Nevim, co konkretne nechapete. Pokud to vezmu ciste objektivne (pokud to vubec lze), pak namestek siska byl zatcen policii. Zrejme tedy asi neco tento byvaly namestek a prava ruka ministra neco provedl. Nepotrebuji znat detaily, tohle mi uplne staci k tomu abych nabyl podezreni, ze je tam neco opravdu spatne. Samozrejme to se uvidi, az to vsechno skonci. Ona opencard taky nevypad anijak neskodne, karta jako kazda jina. Jenze podstata je v tom, ze stat neni bankovni instituce, ktera se zivi vydavanim karet. Stat tady je od neceho jineho.

Re: Pořád to nechápu:
Autor: R. Langer Datum: 24.4.2013 12:01

Hm, stát pochopitelně žádné karty nevydává, vydává je totiž Česká Spořitelna... :-P

Re: Pořád to nechápu:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 24.4.2013 14:51

Pokud to vezmu čistě objektivně vůbec mě nějaký Šiška nezajímá.  Mě zajímá jak realizuji svoje příjmy, nyní starobní důchod. Pokud mě nyní ČSSZ posílá důchod na můj účet a já penězy manipuluji částečně na netu a částečně platební kartou je srdečně jedno jestli ji nazvu S M T Ť U V X nebo Y.  Jestli zde existuje část populace, která nemá počítač, neumí vyťukat PIN, nebo z vozíku nedosáhne na klávesnici tak asi bude muset použít jiný systém odběru sociálních dávek. Ten stávající jim nikdo nezakazuje používat. Každý má právo si stoupnout do fronty na poště, platit tam složenkami a nadávat na drahotu. Takže vůbec nechápu o čem je řeč. Tisíce zaměstnanců dostává plat na účet a nemají s tím problém. Dokonce ani cikáni nestávkují kvůli systému výplaty. Pravda. Nepotřebuji znát detaily hlavně když mám na co nadávat. To jste napsal výstižně.

Důchodcům přinesou důchod domů:
Autor: P. Vaňura Datum: 24.4.2013 18:49

A ti s "chodítkem" jsou doma skoro POŘÁD. A ti zaměstnanci, co dostávají plat na účet třeba kartu nemají.

Navíc tu kartu si mnozí museli pořídit, protože nahrazuje průkaz ZTP a ZTP-P.

Re: Důchodcům přinesou důchod domů:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 24.4.2013 19:28

Když ti s "chodítkem" dokáží utratit hotovost, tak určitě dokáží zaplatit i kartou.

Ti s chodítkem si mohou zajistit dodávku do domu a to:
Autor: P. Vaňura Datum: 24.4.2013 21:47

např. i hotových obědů. Když jim přijede asistent sociální péče, aby je třeba umyl, zaplatí mu na dlaň. Stálé složeky (fakicky inkaso) zařídí jednou měsičně příbuzní.

Re: Pořád to nechápu:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 24.4.2013 21:18

Pokud se nic nezměnilo, tak byl obviněn na základě udání OKsystému, který pro ministerstvo do té doby zajišťoval IT zakázky. Nový dodavatel měl být o stovky milionů levnější, ale byl vybrán na základě rámcové smlouvy s Microsoftem. Šiška se pokoušel OK systém přemluvit k tomu, aby žalobu stáhl s tím, že pak bude mít šanci získat jinou zakázku. Jestli to bylo nezákonné a jaké bylo opravdové provinění musí zjistit vyšetřování a soud.

S sKartami to ale nemělo nic společného. Napřed si zjistěte fakta.

Re: Pořád to nechápu:
Autor: R. Langer Datum: 24.4.2013 11:59

Také mám ten pocit.

špatná je všechny, kteří nechtějí používat VŮBEC ŽÁDNOU:
Autor: P. Vaňura Datum: 24.4.2013 18:42

KARTU. Protože to prostě nezvládnou.

Já neplatím žádnou kartou. A dokonce u benzínky:
Autor: P. Vaňura Datum: 24.4.2013 21:53

mám na platbu v hotovosti slevu. Ony by to dávaly i běžné obchody, ale kartel bank je na ně moc silný. Ale na západě existují slevy při platbě v hotovosti.

Protože banka si na nákup přes kartu vybírá 4% poplatku!

A v duchu "fabiánského socialismu" předpokládám, že banky nakonec ty karty stejně zpoplatní!

Nenávistné plácání bez konkrétního faktu.:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 24.4.2013 8:48

Veškeré argumenty jsou podpořeny klepy z pavlače. Kecy, že je to jasné a že to přeci všichni vědí, případně odkazy na veřejné mínění nejsou žádné důkazy.

Re: Nenávistné plácání bez konkrétního faktu.:
Autor: R. Hroza Datum: 24.4.2013 9:37

A hlavně hodně hloupé a naivní plácání. Ale bude se líbit ve 3 cenové kategorii. Jinak souhlas s p. Šimkem 066.

Re: Nenávistné plácání bez konkrétního faktu.:
Autor: K. Frauknecht Datum: 24.4.2013 12:23

Podepisuji v plném rozsahu :-))!!

Re: Nenávistné plácání bez konkrétního faktu.:
Autor: Z. Švrček Datum: 24.4.2013 13:03

A neliší se to přece od toho, čím se nás dnes a denně snaží krmit TV, ať již veřejnoprávní, nebo soukromé. Nebo vidíte nějaký rozdíl? Snad jen v tom, že TV má ty sprosté podezřelé aktéry . ponejhvíce politiky,  již dávno odsouzené. Tedy aspoň veřejným míněním, které "vytváří".

Re: Nenávistné plácání bez konkrétního faktu.:
Autor: P. Novák Datum: 24.4.2013 20:48

Souhlasím s Vámi . Autorka buď ví  o s-kartě kulový, nebo lže. Karta měla a) ušetřit státu asi 200 mil. kč za rozesílání dávek b) stát by nestála ani 1 kč (na rozdíl od MS v lyžování) c) příjemci zajišťovala, že o ty peníze nepřijde exekucí, změnou bydliště,účtu a j. d) kdo chtěl, mohl si nechat peníze posílat na účet, jako dříve e) kdo nezvládne výběr z bankomatu, mohl ji použít při nákupu. Proč to rozhořčení, že majitelé průkazu ZTP si ho povinně museli vyměnit za s-kartu? Vždyť neměli povinnost žádat o ZTP,nemuseli si ho pořizovat.s- kartu také.Proč příjemci dávek, místo,aby byli rádi,že něco dostanou, si ještě určují,že to musí dostat na zlatém podnose? Aby byla s-karta dobrovolná přece nedává smysl.Pro Českou spořitelnu, která to měla zdarma zajišťovat pro stát, nemá význam zajišťovat to pro malý počet lidí.A pro zbytek by to měl dál zajišťovat stát? Proč se autorka diví, že ČS bude chtít náhradu škody,pokud bude projekt zrušen? Kromě toho- poslední versi smlouvy s ČS o s-kartách uzavřel sám Velký Nečas.Vždyť jsme to viděli v masomédyjích, jak se do toho rázně vložil, aby ukázal, jak se to má dělat.