25.2.2021 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

POLITIKA: Kdo má profitovat na sKartách?

Bývalá pravá ruka exministra Drábka, nyní ministryně MPSV Müllerová brání nesmyslný a veřejností ze závažných důvodů nesčetněkrát odmítnutý projekt sKaret zuby nehty proti všem. Proti všem – až na ministra financí a svého stranického kolegu Kalouska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 24.4.2013 21:53

Já neplatím žádnou kartou. A dokonce u benzínky

mám na platbu v hotovosti slevu. Ony by to dávaly i běžné obchody, ale kartel bank je na ně moc silný. Ale na západě existují slevy při platbě v hotovosti.

Protože banka si na nákup přes kartu vybírá 4% poplatku!

A v duchu "fabiánského socialismu" předpokládám, že banky nakonec ty karty stejně zpoplatní!

P. Vaňura 24.4.2013 21:47

Ti s chodítkem si mohou zajistit dodávku do domu a to

např. i hotových obědů. Když jim přijede asistent sociální péče, aby je třeba umyl, zaplatí mu na dlaň. Stálé složeky (fakicky inkaso) zařídí jednou měsičně příbuzní.

J. Vyhnalík 24.4.2013 21:39

Re: Platební karta je super věc

Paní Šimonová zkoušela jste někdy posílat peníze cizím lidem? Víte třeba, že Česká pošta Vám dá vědět, že si adresát peníze nevybral (nemoc, ztracená složenka atd.) s několikaměsíčním zpožděním? Napadlo Vás kolik je to práce sebrat od statisíců příjemců správná čísla jejich účtů a aktualizovat je kdykoliv si adresáti svůj účet změní? Víte, že poslání jedné složenky stojí minimálně 34 Kč? Že za bankovní převody se platí zhruba desetkrát méně, ale platí? Že ČS byla ochotná projekt zajistit zdarma, ovšem pod podmínkou, že přes ní potečou všechny dávky (vydělala by na celkovém objemu transakce)?

Víte, že 90 % práce lidí, kteří rozesílají peníze spadá na řešení reklamací a že sKarty by prakticky všechny problémy odstranily?

Podle toho, co píšete nevíte nic, ale zato to nevíte velmi přesvědčeně.

J. Vyhnalík 24.4.2013 21:27

Re: řešení je jednoduché

Jsou tři řešení.

To stávající, přes Českou poštu, drahé pro stát a neefektivní.

sKarta levná pro stát, spolehlivá pro příjemce a placená ČS. Samozřejmě za předpokladu, že přes sKonta potečou pravidelně peníze a nebude třeba řešit výjimky z výjimek z výjimek.

Třetí je to, co navrhujete. Stát ušetří tím, že náklady za vyplácení přenese plně na příjemce.

J. Vyhnalík 24.4.2013 21:18

Re: Pořád to nechápu

Pokud se nic nezměnilo, tak byl obviněn na základě udání OKsystému, který pro ministerstvo do té doby zajišťoval IT zakázky. Nový dodavatel měl být o stovky milionů levnější, ale byl vybrán na základě rámcové smlouvy s Microsoftem. Šiška se pokoušel OK systém přemluvit k tomu, aby žalobu stáhl s tím, že pak bude mít šanci získat jinou zakázku. Jestli to bylo nezákonné a jaké bylo opravdové provinění musí zjistit vyšetřování a soud.

S sKartami to ale nemělo nic společného. Napřed si zjistěte fakta.

P. Novák 24.4.2013 20:48

Re: Nenávistné plácání bez konkrétního faktu.

Souhlasím s Vámi . Autorka buď ví  o s-kartě kulový, nebo lže. Karta měla a) ušetřit státu asi 200 mil. kč za rozesílání dávek b) stát by nestála ani 1 kč (na rozdíl od MS v lyžování) c) příjemci zajišťovala, že o ty peníze nepřijde exekucí, změnou bydliště,účtu a j. d) kdo chtěl, mohl si nechat peníze posílat na účet, jako dříve e) kdo nezvládne výběr z bankomatu, mohl ji použít při nákupu. Proč to rozhořčení, že majitelé průkazu ZTP si ho povinně museli vyměnit za s-kartu? Vždyť neměli povinnost žádat o ZTP,nemuseli si ho pořizovat.s- kartu také.Proč příjemci dávek, místo,aby byli rádi,že něco dostanou, si ještě určují,že to musí dostat na zlatém podnose? Aby byla s-karta dobrovolná přece nedává smysl.Pro Českou spořitelnu, která to měla zdarma zajišťovat pro stát, nemá význam zajišťovat to pro malý počet lidí.A pro zbytek by to měl dál zajišťovat stát? Proč se autorka diví, že ČS bude chtít náhradu škody,pokud bude projekt zrušen? Kromě toho- poslední versi smlouvy s ČS o s-kartách uzavřel sám Velký Nečas.Vždyť jsme to viděli v masomédyjích, jak se do toho rázně vložil, aby ukázal, jak se to má dělat.

J. Šimek 24.4.2013 19:29

Re: řešení je jednoduché

Proč ? Pobírte dávky, tak se holt musíte přizpůsobit nějakému režimu, co je na tom tak příšerného ?

J. Šimek 24.4.2013 19:28

Re: Důchodcům přinesou důchod domů

Když ti s "chodítkem" dokáží utratit hotovost, tak určitě dokáží zaplatit i kartou.

P. Vaňura 24.4.2013 18:49

Důchodcům přinesou důchod domů

A ti s "chodítkem" jsou doma skoro POŘÁD. A ti zaměstnanci, co dostávají plat na účet třeba kartu nemají.

Navíc tu kartu si mnozí museli pořídit, protože nahrazuje průkaz ZTP a ZTP-P.

P. Vaňura 24.4.2013 18:42

špatná je všechny, kteří nechtějí používat VŮBEC ŽÁDNOU

KARTU. Protože to prostě nezvládnou.

A. Hrbek 24.4.2013 18:26

řešení je jednoduché

Ať má S-kartu jen ten kdo ji chce a kdo za ni si zaplatí.

Ostatním ať dají pokoj!

J. Šimek 24.4.2013 16:14

Re: Platební karta je super věc

No 270 000 lidí už ji používá.

Místo keců, jak je zbytečná by si její majitelé měli vydupat například, že když na ní jdou sociálnéí dávky, tak si banky nesmí strhnout procenta z transakce a podobně. A ne řvát, že ji chtějí zrušit, protože se s ní blbě platí chlast, cigára a žetony v herně.

M. Kosejk 24.4.2013 15:11

Re: Platební karta je super věc

Ženská jedna demagogická, ve Vašem článku jsem nečetl jediný faktický argument - pouze Vaše úvahy na úrovni: "říkali to na Nově a já to teď papouškuju". Já například ten projekt hájím, i když nesnáším Kalouska - a moje strana, kterou volím, se proti tomu staví. A s projektem nemám nic společného. Proč to hájím? Protože mám ponětí o výdajích státu na rozesílání sociálních dávek na účty a adresy (často změněné a nebo zrušené - z nichž se peníze vrací zpět). A kdo by z sKaret profitoval? No, my všichni, protože zasílání peněž by se výrazně zlevnilo (a nutnost evidence různých BÚ a adres by také odpadla). A navíc na sKartu přicházejí peníze v klidu, i když jste v nemocnici, na dovolené... - prostě Vám příjdou na sKartu - a a vy si je můžete vybrat třeba až za rok. 

Připomínáte mi ty holandské dělníky, co šli zničit stroje, protože jim nerozuměli a báli se, že je připraví o práci.

J. Kadeřábek 24.4.2013 14:51

Re: Pořád to nechápu

Pokud to vezmu čistě objektivně vůbec mě nějaký Šiška nezajímá.  Mě zajímá jak realizuji svoje příjmy, nyní starobní důchod. Pokud mě nyní ČSSZ posílá důchod na můj účet a já penězy manipuluji částečně na netu a částečně platební kartou je srdečně jedno jestli ji nazvu S M T Ť U V X nebo Y.  Jestli zde existuje část populace, která nemá počítač, neumí vyťukat PIN, nebo z vozíku nedosáhne na klávesnici tak asi bude muset použít jiný systém odběru sociálních dávek. Ten stávající jim nikdo nezakazuje používat. Každý má právo si stoupnout do fronty na poště, platit tam složenkami a nadávat na drahotu. Takže vůbec nechápu o čem je řeč. Tisíce zaměstnanců dostává plat na účet a nemají s tím problém. Dokonce ani cikáni nestávkují kvůli systému výplaty. Pravda. Nepotřebuji znát detaily hlavně když mám na co nadávat. To jste napsal výstižně.

J. Šimonová 24.4.2013 13:56

Platební karta je super věc

Sama ji používám, ale sKarta se všemi návaznostmi a striktním příkazem je špatný projekt. No - kod tento projekt asi může hájit? Angažovaní, placení roztleskávači, agentisšpořitelny, co jim na projektu visí provize, ... ještě někdo? Kolik je lidí, co platební kartu nemají, a nemůžou se dočkat, až ji dostanou díky projektu sKarta?

Z. Švrček 24.4.2013 13:03

Re: Nenávistné plácání bez konkrétního faktu.

A neliší se to přece od toho, čím se nás dnes a denně snaží krmit TV, ať již veřejnoprávní, nebo soukromé. Nebo vidíte nějaký rozdíl? Snad jen v tom, že TV má ty sprosté podezřelé aktéry . ponejhvíce politiky,  již dávno odsouzené. Tedy aspoň veřejným míněním, které "vytváří".

L. Matura 24.4.2013 12:45

S-karta není špatná, je jen zbytečná

a to jak pro toho kdo má svůj účet a svoji kartu (a to je většina) a nepoužitelná pro toho, kdo není ze zdravotních důvodů schopen dojít k bankomatu nebo do obchoďáku nebo není schopen ani vyťukat pin na klávesnici (značná část starších občanů). A těch mimo tyto skupinu až tak moc zase není. Takže je prostě zbtečná,zbytečná,zbytečná a bylo to od začátku malá domů pro ty, kteří ji protlačili. 

K. Frauknecht 24.4.2013 12:23

Re: Nenávistné plácání bez konkrétního faktu.

Podepisuji v plném rozsahu :-))!!

R. Langer 24.4.2013 12:01

Re: Pořád to nechápu

Hm, stát pochopitelně žádné karty nevydává, vydává je totiž Česká Spořitelna... :-P

R. Langer 24.4.2013 11:59

Re: Pořád to nechápu

Také mám ten pocit.

P. Götze 24.4.2013 11:34

Re: Pořád to nechápu

Nevim, co konkretne nechapete. Pokud to vezmu ciste objektivne (pokud to vubec lze), pak namestek siska byl zatcen policii. Zrejme tedy asi neco tento byvaly namestek a prava ruka ministra neco provedl. Nepotrebuji znat detaily, tohle mi uplne staci k tomu abych nabyl podezreni, ze je tam neco opravdu spatne. Samozrejme to se uvidi, az to vsechno skonci. Ona opencard taky nevypad anijak neskodne, karta jako kazda jina. Jenze podstata je v tom, ze stat neni bankovni instituce, ktera se zivi vydavanim karet. Stat tady je od neceho jineho.

F. Eliáš 24.4.2013 11:06

Pořád to nechápu

Stále ještě nevím, v čem konkrétně je ta karta špatná. V čem je horší než karty, kterými platím. Všechno mi připadá jako neurčité blábolení posilované zmatenými novináři.

R. Hroza 24.4.2013 9:37

Re: Nenávistné plácání bez konkrétního faktu.

A hlavně hodně hloupé a naivní plácání. Ale bude se líbit ve 3 cenové kategorii. Jinak souhlas s p. Šimkem 066.

J. Šimek 24.4.2013 8:48

Nenávistné plácání bez konkrétního faktu.

Veškeré argumenty jsou podpořeny klepy z pavlače. Kecy, že je to jasné a že to přeci všichni vědí, případně odkazy na veřejné mínění nejsou žádné důkazy.