4.7.2022 | Svátek má Prokop


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Nový 19.6.2009 9:02

Proč potřebují Romové spojence? Není to rasismus ?

Proč dělíte  občany podle  etnického původu.

Ať prostě  makají  jako ostatní  a  nebudou  mít problém !

Tedy kromě  toho, že  kolem půlnoci  na ně  padne  únava  a nebudou moci  pařit až do rána.

No... 19.6.2009 8:46

Nejjistější místo nalezení pomocné ruky je na konci Vašeho ramene,romové.

Problém je, jak tu ruku donutit děl to co má, pracovat a ne být pořád jen natažená....

Nový 19.6.2009 8:59

Re: Nejjistější místo nalezení pomocné ruky je na konci Vašeho ramene,romové.

Tedy to  je  ale   NEKOREKTNÍ  názor.

Jak  mohou Romové pracovat, když  je  Gadžové po celé  generace  odrazují od  práce  tučnými sociálními  dávkami, invalidními  důchody a  bydlením  zadarmo.

Tomu nedokáže  čelit  ani mnoho  bílých, natož  citliví  Romové.

No... 19.6.2009 8:45

Nejjistější místo nalezení pomocné ruky je na konci Vašeho ramene,romové.

Preoblém je, jak tu ruku donutit děl to co má, pracovat a ne být pořád jen natažená....

VL 17.6.2009 17:19

Popis skutečnosti

Myslím si, že problém cikánské skupiny nejlépe vystihuje popis poměrů ve spisech jednoho Cikána z Košic - vojna 1985 - "rodina žije v rákosové chýši za městem bez jakékoli vlastní snahy o zlepšení své bytové situace".

Ludva 17.6.2009 16:33

Zelení Romové ?

Možná by měli začít se životním prostředím kolem svých obydlí. Hromady odpadků svědčí leda potkanům.

David 17.6.2009 23:54

Re: Zelení Romové ?

kdyz je hlad, i potkan je dobrej

David 17.6.2009 23:55

Re: Zelení Romové ?

a pak ze nic nedelaji.... chovaji si zasoby na horsi casy

huhu 17.6.2009 13:01

zeptejte se té vítězné komunální strany v Mostě

ti získali hlasy romských spoluobčanů tím, že rozdávali prebendy jen tomu, kdo hlasoval a až vyšel z volební místnosti. Žádný naivismus jako Džamila a Kocáb...

žibřid 17.6.2009 12:57

mně to spíš překvapilo

Nakonec je zvláštní, že Bursík dostal tak málo hlasů, když jeden z mála přijatelných politiků, Schwarzenberg, kandidoval za zelené, a když se zelení zbavili kryptokomunistů, co odešli do DSZ (Keller tam pasuje zcela správně). Řekl bych, že je skoro volitelnější než před minulými volbami - a on takhle propadne.

vita 17.6.2009 17:40

Bursík Zelené především dokonale odzelenil.

S výjimkou útoků na energetickou bezpečnost země pustil kvůli moci všechna zelená témata.

DSZ jsou autentičtí Zelení - ať si Havel pábí jek chce. Jenom měli málo času.

Nebepeční jsou ti i ti. A ti Patočkovi dvojnásob.

Rudolf 18.6.2009 0:05

Re: Bursík Zelené především dokonale odzelenil.

DSZ - a není tam náhodou antijaderná KUCHTA? TO tady chceš Kuchtovou místo Bursíka. Tak tobě to jádro fakt už asi osvítilo mozek

Dušan Streit 17.6.2009 12:52

Přestaňte už s tím multikulturním dělením!

Jsou lidé slušní a neslušní. S tou politickou korektností a pozitivní diskriminací už běžte někam. Kam to vede:

http://streit.blog.idnes.cz/c/89059/Extremismus-pada-shora.html

Proč by měli Cikáni volit jednu stranu? 8-o

Marat 17.6.2009 12:46

Jdou do kelu Pěčínko.

Když se Pečínka začadí nad komínem, nebo natře něčím na hnědo,hned budou mít cikání o jednoho a to nejzdatěnjšího roma víc.

 Vůbec  cikánum nepomůže, když budou mít s Pečínkou i stovku poslancu v Českém parlamentu i Bruselském. Oni sice si chtějí  jako každý lepší a bohatší život, ale nikoliv svou prácí. Pečínka chce žít dobře na úkor i těch cikánu. S čeho by byl živ, kdyby nemlátil za peníze hubou ve prospěch těch "dobrých diskriminovaných cikánu"?

Lerak 17.6.2009 12:36

Romové jsou pasé

a to nezmění ani těch několik (ale opravdu několik) vyjímek. Jejich nechuť k jakékoliv práci je evidentní. Je to zřejmé na př. z toho, že není znám nějaký výkonnostní sportovec z tohoto etnika. O vrcholovém ani nemluvím. Nejsou prostě ochotni podstoupit jakoukoliv únavu - fyzickou - (trenink), byť pro zábavu a s vidinou, že po několika letech poctivého treninku mohou své úsilí zúročit. (př. fotbalisté, hokejisté atd). O duševní námaze ani nemluvím. Nejsem rasista, ale měli bychom se ptát: Chceš sociální dávky? Jak ses o ně zasloužil??? Nezasloužil - nedostaneš nic.

mag 17.6.2009 19:34

no, jeden profesionální český boxer s ek cikánské národnosti hlásil

 ale jméno si teď nevybavím; v devadesátých letech s pomocí dotací otevřel boxerskou školu v Praze na Žižkově; ale jak ta škola funguje či nefunguje nevím ;

pertinax 17.6.2009 12:22

Velmi přesný postřeh

V jiné diskuzi někdo napsal, že nazývat Cikány "nepřizpůsobivými" není správné. Naopak, velice dobře se přizpůsobili podmínkám, které jsme pro ně vytvořili.

brok 17.6.2009 14:22

Re: Velmi přesný postřeh

Zcela správně. Cikáni jsou naopak velice přizpůsobiví. Tuto jejich až extrémní přizpůsobivost by bylo možno využít ke zlepšení jejich situace. Příčiny neúspěchu: šestileté cikánské dítě, když přichází do školy neumí číst, zatímco většina českých dětí ano. České děti v tomto věku už kreslí kompletní postavy, období "hlavonožců" (obrázky bez těl) absolvovali cca ve třech letech. Cikánské děti při příchodu do školy většinou ještě nikdy neviděli tužku. A pod, Není to tím, že by byli hloupější, je to tím, že mají doma destimulují prostředí. To by bylo možno nahradit školkou od tří (možná dvou) let. Ne povinnou, to by k ničemu nebylo, ale dobrovolnou. Ovšem jen dítě, které chodí do školky dostává dětské přídavky. Přídavky vyplácet jen na 2 děti a jen do šesti let. Za to děti, které budou chodit do školy a tam řádně prospívat (dejme jim tu prospěchovou laťku "přiměřeně") budou brát "stipendium". Výše tohoto "stipendia" bude závislá na docházce a prospěchu. Díky cikánské "vyčůranosti" se z cikánských dětí časem stanou vzorní žáci, ze vzorných cikánských žáků se stanou vzdělaní občané a je po rasismu. Proč to nejde? Protože "ochránci lidských práv" by si museli hledat jiná koryta a na to nejsou stavění.

Jura Jurax 17.6.2009 14:42

Re: Velmi přesný postřeh

Hm, a to nahradit školkou od tří (možná dvou) let. Ne povinnou .. Ovšem jen dítě, které chodí do školky dostává dětské přídavky  a ty Vaše přídavky jen na 2 děti a jen do šesti let  atd. by samozřejmě bylo pro všechny, že ano ... protože cikánů, co se k svému hlásí, je u nás pár tisíc - ostatní mají narodnost českou, resp. moravskou, případně slovenskou ... jak byste jaksi ouředně poznal cikáně, jež by bylo právo Vašeho sonderbehandlungu, a jak bílé dítě ... ono to není v principu špatná idea, ale má četná úskalí a chtěla by ještě domyslet.

17.6.2009 15:25

Kdo je nepřizpůsobivý?

Termín "společensky nepřizpůsobivý" byl zaveden zákonem i s nepřímou definicí. V zákoně z roku 1975 to bylo takto:  Národní výbory ve spolupráci s ostatními státními orgány, společenskými a hospodářskými organizacemi poskytují péči občanům společensky nepřizpůsobeným (například občanům po skončení protialkoholního léčení, po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody), jíž se sleduje řešení sociálních důsledků jejich společenské nepřizpůsobenosti. Cílem této péče je vytvářet aktivní vztah těchto občanů k práci a společnosti a napomáhat k tomu, aby vedli řádný způsob života.

Takto to bylo převzato i do zákona z roku 1988:  Národní výbory ve spolupráci s ostatními státními orgány, společenskými a jinými organizacemi poskytují péči občanům společensky nepřizpůsobeným (například občanům po skončení protialkoholního nebo protitoxikomanického léčení, po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody), jíž se sleduje řešení sociálních důsledků jejich společenské nepřizpůsobenosti. Cílem této péče je vytvářet aktivní vztah těchto občanů k práci a společnosti a napomáhat k tomu, aby vedli řádný způsob života.

V roce 1996 to bylo za zákonů vyškrtnuto a tato nepřímá definice se v nich už nikde nevyskytuje.

Ovšem zcela jistě nejde o Romy. Ti jsou v zákonech opisováni jiným souslovím: osoby ze sociokulturně znevýhodněného prostředí (viz např. zákon o zaměstnanosti).

Mistr Jan Hus 17.6.2009 12:18

Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

8-o8-o8-o;-D

Marat 17.6.2009 12:51

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

Honzo, vysvětlení je jednoduché. Češi, tedy mnozí češi jsou jak opice. V USA se černochum začalo říkat afroameričané, tak jak mohli české velehumanstické opice zlůstat pozadu? Naštěstí žije v ČR dosti cikánu a těm velehumanistum tak poskytují opravdu slušné živobytí a také bez práce. Proto už  nemáte cikány, ale "romy". jako jediní na světě.

Jura Jurax 17.6.2009 14:46

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

Jojo, Marate, Vy, ač Čech, jistě opice nejste, já jako Moravan podle Vás taky ne, že ano - aspoň jste se nezmínil - jinak primární krávovinu s těmi afroameričany a kavkazany spáchali amíci; to s těmi Romy je naše vlastní blbost Amerikou snad ani neinspirovaná. Neupírejte nám schopnost vymyslet vlastní broskvoviny na amerických peachovinách neodvislé!

VL 17.6.2009 17:21

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

Omyl, podle Cikánů jste opicí oba a já taky. Protože Róm = člověk. Takže my ostatní patříme do primátů a to jako opice nebo lidoopové.

David 18.6.2009 0:02

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

na tema afroamericanu me pred lety pobavil pablbek kdyz nejake francouzske cernochy oznacil jako afroamericany :)

magi 17.6.2009 13:08

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

nevysvětlí ! Jako jihočech vím,že Buvarka hrála krásnou písničku : Kdo to byl,cikán černý cikán ! Ještě dříve se hrálo : Cikánský baron,jsem já..... Ptejte se,proč to dnes nehrajou?

cipísek 17.6.2009 17:55

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

To co si o tom doopravdy myslíme,to  taky.Ale druhý důvod je,že by se to nerýmovalo-a ten bude asi oficiální.:-D

brok 17.6.2009 14:09

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

Je to "plíživé" rómství. Pamatuji doby, kdy se ještě psalo "cikáni-rómové". To mělo dokonce i určitý smysl. Rómové jsou jedním z několika cikánských kmenů, bohužel ten nejzaostalejší. Na své cestě z Indie do Evropy volili t.zv. "severní středomořskou cestu". Během ní procházeli zeměmi spíše zaostalými, které jim velký kulturní nátěr poskytnout nemohly. Jěště ve dvacátých letech min. století byla u nich nejváženější profese zloděj koní.  S politováním je nutno konstatovat, že Hitler vyvraždil především cikány nejkulturnější, kteří do Evropy přišli t.zv. severní cestou, t.j přes pobaltské republiky a Polsko. Dodnes zbytky těchto cikánských kmenů odmítají označení Rom (v tv. byla před časem hádka mezi cikánkou a Rómem na toto téma),jako ponižující.

Janula 17.6.2009 14:37

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

Myslím,že nejzaostalejší jsou Rumungři.Jak je to s tímto etnikem v Polsku,kdýž se o tom nemluví,jen se připomíná jejich neblajý osud u nás,v Maďarsku a na Slovensku?

goodday 17.6.2009 16:36

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

Správná otázka od individua, které si nedovede představit, že by se z něho osobně stal místo komouše třeba jenom sosák! Vaše ideová i rasová pevnost je obdivuhodná Jen tak dál! Nedejte se nalákat různými bývalými soudruhy, kterým stačilo k proměně jenom pár týdnů! Zdaleka na to nepotřebovali 18 let! Držím vám palce!!! ;-DR^;-DR^