20.10.2019 | Svátek má VendelínDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Kde najdou Romové po pádu SZ spojence?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 92, poslední: 19.6.2009 9:02, přehled diskusí

Proč potřebují Romové spojence? Není to rasismus ?:
Autor: Nový Datum: 19.6.2009 9:02

Proč dělíte  občany podle  etnického původu.

Ať prostě  makají  jako ostatní  a  nebudou  mít problém !

Tedy kromě  toho, že  kolem půlnoci  na ně  padne  únava  a nebudou moci  pařit až do rána.

Nejjistější místo nalezení pomocné ruky je na konci Vašeho ramene,romové.:
Autor: No... Datum: 19.6.2009 8:46

Problém je, jak tu ruku donutit děl to co má, pracovat a ne být pořád jen natažená....

Re: Nejjistější místo nalezení pomocné ruky je na konci Vašeho ramene,romové.:
Autor: Nový Datum: 19.6.2009 8:59

Tedy to  je  ale   NEKOREKTNÍ  názor.

Jak  mohou Romové pracovat, když  je  Gadžové po celé  generace  odrazují od  práce  tučnými sociálními  dávkami, invalidními  důchody a  bydlením  zadarmo.

Tomu nedokáže  čelit  ani mnoho  bílých, natož  citliví  Romové.

Nejjistější místo nalezení pomocné ruky je na konci Vašeho ramene,romové.:
Autor: No... Datum: 19.6.2009 8:45

Preoblém je, jak tu ruku donutit děl to co má, pracovat a ne být pořád jen natažená....

Popis skutečnosti:
Autor: VL Datum: 17.6.2009 17:19

Myslím si, že problém cikánské skupiny nejlépe vystihuje popis poměrů ve spisech jednoho Cikána z Košic - vojna 1985 - "rodina žije v rákosové chýši za městem bez jakékoli vlastní snahy o zlepšení své bytové situace".

Zelení Romové ?:
Autor: Ludva Datum: 17.6.2009 16:33

Možná by měli začít se životním prostředím kolem svých obydlí. Hromady odpadků svědčí leda potkanům.

Re: Zelení Romové ?:
Autor: David Datum: 17.6.2009 23:54

kdyz je hlad, i potkan je dobrej

Re: Zelení Romové ?:
Autor: David Datum: 17.6.2009 23:55

a pak ze nic nedelaji.... chovaji si zasoby na horsi casy

zeptejte se té vítězné komunální strany v Mostě:
Autor: huhu Datum: 17.6.2009 13:01

ti získali hlasy romských spoluobčanů tím, že rozdávali prebendy jen tomu, kdo hlasoval a až vyšel z volební místnosti. Žádný naivismus jako Džamila a Kocáb...

mně to spíš překvapilo:
Autor: žibřid Datum: 17.6.2009 12:57

Nakonec je zvláštní, že Bursík dostal tak málo hlasů, když jeden z mála přijatelných politiků, Schwarzenberg, kandidoval za zelené, a když se zelení zbavili kryptokomunistů, co odešli do DSZ (Keller tam pasuje zcela správně). Řekl bych, že je skoro volitelnější než před minulými volbami - a on takhle propadne.

Bursík Zelené především dokonale odzelenil.:
Autor: vita Datum: 17.6.2009 17:40

S výjimkou útoků na energetickou bezpečnost země pustil kvůli moci všechna zelená témata.

DSZ jsou autentičtí Zelení - ať si Havel pábí jek chce. Jenom měli málo času.

Nebepeční jsou ti i ti. A ti Patočkovi dvojnásob.

Re: Bursík Zelené především dokonale odzelenil.:
Autor: Rudolf Datum: 18.6.2009 0:05

DSZ - a není tam náhodou antijaderná KUCHTA? TO tady chceš Kuchtovou místo Bursíka. Tak tobě to jádro fakt už asi osvítilo mozek

Přestaňte už s tím multikulturním dělením!:
Autor: Dušan Streit Datum: 17.6.2009 12:52

Jsou lidé slušní a neslušní. S tou politickou korektností a pozitivní diskriminací už běžte někam. Kam to vede:

http://streit.blog.idnes.cz/c/89059/Extremismus-pada-shora.html

Proč by měli Cikáni volit jednu stranu? 8-o

Jdou do kelu Pěčínko.:
Autor: Marat Datum: 17.6.2009 12:46

Když se Pečínka začadí nad komínem, nebo natře něčím na hnědo,hned budou mít cikání o jednoho a to nejzdatěnjšího roma víc.

 Vůbec  cikánum nepomůže, když budou mít s Pečínkou i stovku poslancu v Českém parlamentu i Bruselském. Oni sice si chtějí  jako každý lepší a bohatší život, ale nikoliv svou prácí. Pečínka chce žít dobře na úkor i těch cikánu. S čeho by byl živ, kdyby nemlátil za peníze hubou ve prospěch těch "dobrých diskriminovaných cikánu"?

Romové jsou pasé:
Autor: Lerak Datum: 17.6.2009 12:36

a to nezmění ani těch několik (ale opravdu několik) vyjímek. Jejich nechuť k jakékoliv práci je evidentní. Je to zřejmé na př. z toho, že není znám nějaký výkonnostní sportovec z tohoto etnika. O vrcholovém ani nemluvím. Nejsou prostě ochotni podstoupit jakoukoliv únavu - fyzickou - (trenink), byť pro zábavu a s vidinou, že po několika letech poctivého treninku mohou své úsilí zúročit. (př. fotbalisté, hokejisté atd). O duševní námaze ani nemluvím. Nejsem rasista, ale měli bychom se ptát: Chceš sociální dávky? Jak ses o ně zasloužil??? Nezasloužil - nedostaneš nic.

no, jeden profesionální český boxer s ek cikánské národnosti hlásil:
Autor: mag Datum: 17.6.2009 19:34

 ale jméno si teď nevybavím; v devadesátých letech s pomocí dotací otevřel boxerskou školu v Praze na Žižkově; ale jak ta škola funguje či nefunguje nevím ;

Velmi přesný postřeh:
Autor: pertinax Datum: 17.6.2009 12:22

V jiné diskuzi někdo napsal, že nazývat Cikány "nepřizpůsobivými" není správné. Naopak, velice dobře se přizpůsobili podmínkám, které jsme pro ně vytvořili.

Re: Velmi přesný postřeh:
Autor: brok Datum: 17.6.2009 14:22

Zcela správně. Cikáni jsou naopak velice přizpůsobiví. Tuto jejich až extrémní přizpůsobivost by bylo možno využít ke zlepšení jejich situace. Příčiny neúspěchu: šestileté cikánské dítě, když přichází do školy neumí číst, zatímco většina českých dětí ano. České děti v tomto věku už kreslí kompletní postavy, období "hlavonožců" (obrázky bez těl) absolvovali cca ve třech letech. Cikánské děti při příchodu do školy většinou ještě nikdy neviděli tužku. A pod, Není to tím, že by byli hloupější, je to tím, že mají doma destimulují prostředí. To by bylo možno nahradit školkou od tří (možná dvou) let. Ne povinnou, to by k ničemu nebylo, ale dobrovolnou. Ovšem jen dítě, které chodí do školky dostává dětské přídavky. Přídavky vyplácet jen na 2 děti a jen do šesti let. Za to děti, které budou chodit do školy a tam řádně prospívat (dejme jim tu prospěchovou laťku "přiměřeně") budou brát "stipendium". Výše tohoto "stipendia" bude závislá na docházce a prospěchu. Díky cikánské "vyčůranosti" se z cikánských dětí časem stanou vzorní žáci, ze vzorných cikánských žáků se stanou vzdělaní občané a je po rasismu. Proč to nejde? Protože "ochránci lidských práv" by si museli hledat jiná koryta a na to nejsou stavění.

Re: Velmi přesný postřeh:
Autor: Jura Jurax Datum: 17.6.2009 14:42

Hm, a to nahradit školkou od tří (možná dvou) let. Ne povinnou .. Ovšem jen dítě, které chodí do školky dostává dětské přídavky  a ty Vaše přídavky jen na 2 děti a jen do šesti let  atd. by samozřejmě bylo pro všechny, že ano ... protože cikánů, co se k svému hlásí, je u nás pár tisíc - ostatní mají narodnost českou, resp. moravskou, případně slovenskou ... jak byste jaksi ouředně poznal cikáně, jež by bylo právo Vašeho sonderbehandlungu, a jak bílé dítě ... ono to není v principu špatná idea, ale má četná úskalí a chtěla by ještě domyslet.

Kdo je nepřizpůsobivý?:
Autor:Datum: 17.6.2009 15:25

Termín "společensky nepřizpůsobivý" byl zaveden zákonem i s nepřímou definicí. V zákoně z roku 1975 to bylo takto:  Národní výbory ve spolupráci s ostatními státními orgány, společenskými a hospodářskými organizacemi poskytují péči občanům společensky nepřizpůsobeným (například občanům po skončení protialkoholního léčení, po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody), jíž se sleduje řešení sociálních důsledků jejich společenské nepřizpůsobenosti. Cílem této péče je vytvářet aktivní vztah těchto občanů k práci a společnosti a napomáhat k tomu, aby vedli řádný způsob života.

Takto to bylo převzato i do zákona z roku 1988:  Národní výbory ve spolupráci s ostatními státními orgány, společenskými a jinými organizacemi poskytují péči občanům společensky nepřizpůsobeným (například občanům po skončení protialkoholního nebo protitoxikomanického léčení, po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody), jíž se sleduje řešení sociálních důsledků jejich společenské nepřizpůsobenosti. Cílem této péče je vytvářet aktivní vztah těchto občanů k práci a společnosti a napomáhat k tomu, aby vedli řádný způsob života.

V roce 1996 to bylo za zákonů vyškrtnuto a tato nepřímá definice se v nich už nikde nevyskytuje.

Ovšem zcela jistě nejde o Romy. Ti jsou v zákonech opisováni jiným souslovím: osoby ze sociokulturně znevýhodněného prostředí (viz např. zákon o zaměstnanosti).

Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?:
Autor: Mistr Jan Hus Datum: 17.6.2009 12:18

8-o8-o8-o;-D

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?:
Autor: Marat Datum: 17.6.2009 12:51

Honzo, vysvětlení je jednoduché. Češi, tedy mnozí češi jsou jak opice. V USA se černochum začalo říkat afroameričané, tak jak mohli české velehumanstické opice zlůstat pozadu? Naštěstí žije v ČR dosti cikánu a těm velehumanistum tak poskytují opravdu slušné živobytí a také bez práce. Proto už  nemáte cikány, ale "romy". jako jediní na světě.

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?:
Autor: Jura Jurax Datum: 17.6.2009 14:46

Jojo, Marate, Vy, ač Čech, jistě opice nejste, já jako Moravan podle Vás taky ne, že ano - aspoň jste se nezmínil - jinak primární krávovinu s těmi afroameričany a kavkazany spáchali amíci; to s těmi Romy je naše vlastní blbost Amerikou snad ani neinspirovaná. Neupírejte nám schopnost vymyslet vlastní broskvoviny na amerických peachovinách neodvislé!

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?:
Autor: VL Datum: 17.6.2009 17:21

Omyl, podle Cikánů jste opicí oba a já taky. Protože Róm = člověk. Takže my ostatní patříme do primátů a to jako opice nebo lidoopové.

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?:
Autor: David Datum: 18.6.2009 0:02

na tema afroamericanu me pred lety pobavil pablbek kdyz nejake francouzske cernochy oznacil jako afroamericany :)

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?:
Autor: magi Datum: 17.6.2009 13:08

nevysvětlí ! Jako jihočech vím,že Buvarka hrála krásnou písničku : Kdo to byl,cikán černý cikán ! Ještě dříve se hrálo : Cikánský baron,jsem já..... Ptejte se,proč to dnes nehrajou?

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?:
Autor: cipísek Datum: 17.6.2009 17:55

To co si o tom doopravdy myslíme,to  taky.Ale druhý důvod je,že by se to nerýmovalo-a ten bude asi oficiální.:-D

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?:
Autor: brok Datum: 17.6.2009 14:09

Je to "plíživé" rómství. Pamatuji doby, kdy se ještě psalo "cikáni-rómové". To mělo dokonce i určitý smysl. Rómové jsou jedním z několika cikánských kmenů, bohužel ten nejzaostalejší. Na své cestě z Indie do Evropy volili t.zv. "severní středomořskou cestu". Během ní procházeli zeměmi spíše zaostalými, které jim velký kulturní nátěr poskytnout nemohly. Jěště ve dvacátých letech min. století byla u nich nejváženější profese zloděj koní.  S politováním je nutno konstatovat, že Hitler vyvraždil především cikány nejkulturnější, kteří do Evropy přišli t.zv. severní cestou, t.j přes pobaltské republiky a Polsko. Dodnes zbytky těchto cikánských kmenů odmítají označení Rom (v tv. byla před časem hádka mezi cikánkou a Rómem na toto téma),jako ponižující.

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?:
Autor: Janula Datum: 17.6.2009 14:37

Myslím,že nejzaostalejší jsou Rumungři.Jak je to s tímto etnikem v Polsku,kdýž se o tom nemluví,jen se připomíná jejich neblajý osud u nás,v Maďarsku a na Slovensku?

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?:
Autor: goodday Datum: 17.6.2009 16:36

Správná otázka od individua, které si nedovede představit, že by se z něho osobně stal místo komouše třeba jenom sosák! Vaše ideová i rasová pevnost je obdivuhodná Jen tak dál! Nedejte se nalákat různými bývalými soudruhy, kterým stačilo k proměně jenom pár týdnů! Zdaleka na to nepotřebovali 18 let! Držím vám palce!!! ;-DR^;-DR^